Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator lifepo4 - zakup, użytkowanie, konserwacja / naprawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2276 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 luty 2019 - 17:12

Mylisz się maveric. Pytanie takie padło juz w poscie 408 i 410 tego watku. Odpowiedzi na temat rodzaju BMS od was nie uzyskałem. Tyle w temacie.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 16 luty 2019 - 17:14


#582 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 luty 2019 - 17:38

wiec odpowiedz jest nastepujaca. W akumulatorach tych wymagane jest stoswanie ladowarek przeznaczonych dla pakietu 4S dedykowanych dla LiFePo4 , BMS NIE BIERZE UDZIALU W LADOWANIU AKUMULATORA, Balansowanie ogniw zaczyna sie po zakonczeniu procesu ladowania , Czas balansowania zalezy od pradu balansowania oraz od  "rozjazdu" ogniw. moze trwac chwile , badz nascie godzin lub w skrajnych przypadkach i dni. Podstawowy .BMS JEST ZABEZPIECZENIEM  a nie ukladem ładowania.  Bijesz pjane niebywale. Twoim Tokiem rozumowania , tesla, torqeedo i inni giganic poprostu g. wiedza o ladowaniu i dla widzimisie kaza ladowac odpowiednimi ladowarkami swoje baterie. Jak pisalem juz wczesniej , nikt nikomu nie broni ladowac prostownikiem, dynamem , alternatorem czy dla checy bezposrednio z sieci 230/400v. lubisz grzebac, kombinowac , byc madrzejszy od producentow to badz . Ale nie siej propagandy ,ze jest to zgodne z zalozeniami producentow.. Mozna wszytsko , ogranicza tylko fantazja i zdolnosc kredytowa   .



#583 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 luty 2019 - 18:10

Siarq, piszesz dużo, a nie rozumiesz pytania. Ale ci to wytłumaczę. Po pierwsze BMS jest podstawą procesu ładowania i odpowiada za poprawne działanie całej baterii oraz jej żywotność. Bez BMS rozwalisz każda baterię tego typu w dosyć krótkim czasie, co do tego się raczej obaj zgadzamy. Są różne typy BMS i ich zaangażowanie w ten proces też jest różne. Aby usprawnić komunikację, zadam to pytanie jednoznacznie. Czy BMS stosowany w waszych bateriach monitoruje w czasie ładowania każde ogniwo osobno, czy tylko całą baterię? Czy zapewnia korektę ładowania per cela, uwzględniajac nierównośc poziomów napięcia cel, czy tylko monitoruje napięcie i odcina całą baterię gdy któraś cela zbliza się do niebezpiecznego poziomu.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 16 luty 2019 - 18:22


#584 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 luty 2019 - 18:49

pakiety 80/100ah sa w konfiguracji 4s8p wiec powinienes wiedziec co kontroluje bms.

Widzisz zycie bez BMS jest mozliwe  - winston monobloki, ale bez ladowarki juz slabo to wyglada

wszyskie BMS kontroluja Konfiguracje pakietow tylko dla X - (x) S (y)P... gdzie x to liczba cel w szeregu a Y liczba cel rownolegle.  awykonalne jest aby kontrolowac Y. Piszac "kontroluje cala baterie"  , chyba sam nie wiesz co piszesz , bo kontorla pakietu polega na tym aby w razie czego odlaczyc napiecie z zaciskow... koncze temat , bo zaczyna sie robic troling 

Zacznij importowac  bateryjki , ktore bedziesz mogl ladowac prostownikiem oraz bms bedzie kontorolowal kazde ogniwo ...powodzenia :)



#585 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 luty 2019 - 19:31

To nie trolling, tylko próba dowiedzenia się czegoś o produkcie. Teraz piszesz sensownie i wszystko jasne. Co do ostatniej uwagi - takie " bateryjki" istnieją, ale nie są to niestety twoje produkty.

@carlos*, daj sobie z tym spokój, taka konstrukcja nie nadaje się do tego zastosowania.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 16 luty 2019 - 19:34


#586 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 luty 2019 - 20:28

fajnie zesmy sie dogadali :) jak znajdziesz baterie/pakiet litowy z bms wspomgajacy ladowanie czymkolowiek , to pochwal sie na forum. To pewnie jest mozliwe , tylko bedzie sie wiazac z gabarytami , dodatkowym elementami i napewno cena



#587 OFFLINE   Carlos*

Carlos*

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2019 - 12:34

Koledzy bez ciśnienia...

Powtórzę tylko pytanie, czy taka bateria może być ładowana bezpośrednio z alternatora ?

Bo jeśli tak to zastosowany tam BMS w pełni kontroluje proces ładowania , a jeśli nie to nabijają ludzi w ....

 

https://www.amazon.c...e/dp/B06ZYL554Q



#588 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 luty 2019 - 13:00

Carlos, nie wiem co ktoś gdzieś sprzedaje. Jak zostało napisane wyżej. BMS z założenia ma chronić akumulator przed nieporzadanymi skutkami oraz czuwać nad jego dobra kondycja. Do ładowania służy układ ladujacy/ ladowarka

#589 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 luty 2019 - 14:25

Pierwsze koty za ploty z tworzeniem reaktora :) kratki zlozone, ogniwa wlozone, niebawem ciecie i wiercenie plaskownika miedzianego 30x2mm , posortowanie ogniw wzgledem rezystancji wewnetrznej i skrecanie :)

waga bez pudla okolo 40kg , napiecie 48v pojemnosc 75Ah, bms na 150A .

Załączone pliki



#590 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 luty 2019 - 15:26

Że tak kolokwialnie powiem, jest moc

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#591 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 17 luty 2019 - 18:40

Siarq - to Li-Ion ? Jaki był orientacyjny koszt tego ogniwa po cenach zakupu materiałów?
p.s. bardzo przekonująco wygląda mlotek przy tym zestawie;))

Użytkownik MarMilo edytował ten post 17 luty 2019 - 18:42


#592 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 17 luty 2019 - 19:11

Lifepo4 - cene dostaniesz na priv :) , tu powiem że lepsza niż u czecha


  • szczupak1 lubi to

#593 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 luty 2019 - 19:28

sa to Lifepo4 jak @maveric napisal, u nas cena tych ogniw przy takim gabarycie jest zaporowa..., badz naprawde wysoka 134zl/szt a wielki sklep bto zaproponowal mi 8% rabatu...twierdzac ze nie ma z czego urwac...

Jesli chodzi o mlotek , to bez niego nie zlozysz tak duzego pakietu. 4-8 koszyczkow i owsze docisniesz, ale nie 80. Ogniwa wchodza ciasno trzeba dobijac trzonkiem, aby sie wszystko ladnie ulozylo na swoim miejscu. ponizej 9k calosc mnie kosztowac bedzie, bms jest drogi + plaskowniki miedziane + walizka , bez ladowarki, jej cena tez jestf finezyjna...240$ na aliexpress



#594 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 18 luty 2019 - 09:43

Zamiast wiercić szyny znajdź kogoś kto ci to powyciska.



#595 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 luty 2019 - 14:19

nie znam u siebie mistrzow z takim sprzetem, mam zaprzyjaznionych slusarzy co maja mase sprzetu ciezkiego, wywierce sobie to na wiertarkach stolowych bez problemu. nie znam sie az tak dobrze na sztuce slusarza, czemu polecasz wyciskanie ? , coz to zmienia ? plaskownik jest cieniutki 2mm w miedzi .



#596 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 18 luty 2019 - 16:10

Jeżeli to 2 mm to nie ma tematu, dlaczego polecam, taka obróbka szyn miedzianych jest prostsza szybsza i dokładniejsza (ale pisze tu o przekrojach 10mm) wiercenia większych przekroi to porażka.

Inne pytanie, czy przekrój 60mm2 na 150A nie będzie za mały? zawsze liczyło się przekrój x 2 potem Hensel jeszcze zaniżył ten współczynnik po badaniach termicznych (rozdzielnice)



#597 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 18 luty 2019 - 16:31

Maksymalny prąd silnika to 125 A . Jako że bms były 120 i 150A . To wziąłem 150A aby nie było wyzylowane. Moze przy dlugofalowym obciążeniu wziął bym 25x3 , jednak tu taki prąd w porywach będzie 5-10min że względu na pojemność bateryjki... druga sprawa przy testach bateryjki używałem lgy16 dla prądu 80-100A . Linki się robiły ciepłe Ale nie gorące. I To w czasie 1h. Także myślę że tutaj mi 60mm2 spokojnie starczy.. hensel robi sporo fajnych rozdzielnic z wyposażeniem. Ale tam są też długofalowe obciążenia.

#598 OFFLINE   szemo

szemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 21 luty 2019 - 19:45

Panowie czy coś ruszyło w kierunku łączenia 2 aku 12v tak aby było 24v podobno miało być coś po nowym roku...

#599 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 luty 2019 - 20:18

poki co nie mam jak tego sprawdzic , jednak chyba bedzie ku temu , ze bez mozliwosci



#600 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 21 luty 2019 - 20:28

Pierwsze koty za ploty z tworzeniem reaktora :) kratki zlozone, ogniwa wlozone, niebawem ciecie i wiercenie plaskownika miedzianego 30x2mm , posortowanie ogniw wzgledem rezystancji wewnetrznej i skrecanie :)

waga bez pudla okolo 40kg , napiecie 48v pojemnosc 75Ah, bms na 150A .

 

To będzie na stałe zamontowane i ładowane w łodzi? Bo z mobilnością chyba średnio przy tej wadze?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)