Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie macie plany wędkarskie na 2018?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 grudzień 2017 - 17:33

Cześć,
Koniec roku to ... z jednej strony przygotowania na imprezę noworoczną a z drugiej ... podsumowanie starego .... i czas na planowanie nowego. Jakie macie plany na 2018? Podróże, nowe gatunki ryb, rekordy życiowe, zakup sprzętu a może po prostu więcej przebywania nad wodą? Co tam w głowie się rodzi???

Podzielę się swoimi:
- Opłacenie karty wędkarskiej z dala od o/Mazowsze - wybrałem Toruń dlatego, że przebywam tam 60% swego czasu, no i o/Mazowsze postanowiłem po SF obchodzić łukiem.
- Start na Drwęcy - za jakieś 2 tygodnie (druga połowa stycznia) i w miarę regularne odwiedziny (styczeń-kwiecień).
- Bolenie od maja - Bug na początek (chyba, że pojadę na majówkę do Zielonej Góry to będzie Odra) - plan to złowić w tym roku bolenia na muchę (70+). Z muchówką rozpoczynam majówkę.
- Sprzęt - nowy multik do ciężkiego łowienia na casta - zarżnąłem 201DC ... więc czas na coś nowego .... ale bardziej trwałego (może coś polecicie?)

Jerkbaitowo:
- Street Fishing - realizacja, razem z zespołem, 4 imprez wędkarskich (Bydgoszcz, Wrocław, Poznań i Szczecin) ... gdzie chodzi przede wszystkim o spotkanie nad wodą i dobrą integrację z wędką w rękach. Zapraszam wszystkich, którzy byli na naszych imprezach oraz osoby, które po prostu chcą do dołączyć, przyjechać i przybić piątkę - będzie miło.
- Regularna publikacja videocastów (coś takiego jak teraz robię LIVE na SF) - wywiady ze znanymi wędkarzami, opowiadanie o nowościach rynkowych - raz na miesiąc to minimum czyli 12 odcinków jak będzie do końca roku będę zadowolony. Tutaj mile widziane Wasze opinie jaka forma dla Was byłaby atrakcyjna, co chcielibyście usłyszeć, z kim porozmawiać.
- Kontynuacja szkółki wiązania much (albo coś w innego dla muszkarzy) - zakończenie II wydania oraz rozpoczęcie III + obecność na warsztatach muchowych oraz zrobienie relacji.
- Zlot jerkbait.pl na polskich wodach (+ być obecnym) - tutaj poproszę zespół o wsparcie realizacyjne - jak patrzę na tegoroczne zdjęcia z Dadaja to żałuję, że mnie nie byo.
- Minimum 2 wyjazdy zagraniczne (organizacja bo ja w tym roku nie mam już czasu na wyjazdy osobiste) w ramach jerkbait.pl zorganizowane tradycyjnie z naszymi Partnerami.
- Wizyta w lutym na Rybomanii (tylko w piątek) by przybić piątkę z osobami, które bardzo pomogły nam w realizacji Street Fishingu w 2015-2017 oraz by zobaczyć co nowego na rynku.

A na koniec 2018 zrobię podsumowanie .... bazując na tym poście.

#2 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 30 grudzień 2017 - 18:27

a ja chce w 2018 roku zlowic okonia 40+ ... ( od 3 lat nie umiem tego zrobic:) ) 

( pewnie niektorzy beda sie z tego smiac ... ale to mój plan a mój plan jest najmojszy :) )



#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 grudzień 2017 - 18:31

a ja chce w 2018 roku zlowic okonia 40+ ... ( od 3 lat nie umiem tego zrobic:) )
( pewnie niektorzy beda sie z tego smiac ... ale to mój plan a mój plan jest najmojszy :) )


Może któryś z forumowiczów pomoże spełnić marzenia. Powodzenia!
  • Frogerset lubi to

#4 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 30 grudzień 2017 - 18:48

-plany są :

jutro okrutna chłosta :P

 -  łososia na trolling -- normalnie nie zjade z Rugi do maja jak nie złapie

 

-  okoń ? kurde ciężko będzie 54 pobić , szczupły 130 też wyskoczył w tym roku , także będzie bardzo ciężko

 

- zmienić łajbe morską , cholera też ciężko bo zaczynają mi się podobać jednostki wielkości kutrów :D, jak na razie pilocik 6m styka ,ale 5-ki w morzu nie da rady przeskoczyć i troche stresujące jest takie pływanie 

 

a i Boba zabrać na Rugie ! :D :D(pozdrowionka Robciu)


Użytkownik inter edytował ten post 30 grudzień 2017 - 18:49


#5 ONLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 30 grudzień 2017 - 19:07

Wykupienie zezwolenia , zmiana jeszcze bardzo dobrego echa PIRANHA MAX160 na coś bardziej zaawansowanego technicznie i oczywiście więcej czasu na polowaniu za sumem 



#6 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 30 grudzień 2017 - 19:12

...to ja widzę, że nie muszę już pisać o planach na 2018 ;)  :D  :D  :D Dzięki Tadziu za pamięć i życzę Ci ... zrób sobie na złość i pobij te wszystkie piękne wyniki :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:  :good:

Choć oczekuję, że Finlandia i Szwecja spełnią moje oczekiwania ... niech będzie prawdziwie koleżeńsko a wędkarstwo niech cieszy a nie stresuje :rockon:  :)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 30 grudzień 2017 - 19:22


#7 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 19:30

Witam, u mnie również plany są na 2018 rok :

- początek 2018 r dokończenie przeróbki przyczepki podłodziowej typowo pod ponton, który zakupiłem i nie miałem czasu nim popływać ( mam dość samemu dygać ponad 100 kg łódź z wiślanych skarp i później z powrotem na przyczepkę ale już pod górę... ),

- jeśli będzie lód to z blaszką na okonia się wybiorę,

- rok 2018 totalna zmiana koncepcji łowienia - interesuje mnie tylko sum ( niestety nie dane mi było zaznać siły tej pięknej ryby ), przy okazji sandacz i szczupak - łowisko Wisła, w końcu musi dojść do konfrontacji...

- mam zamiar w końcu zagłębić się w kwestie zaawansowanych ustawień i możliwości mojego echa HDS 9 Touch i bardziej profesjonalnie podejść do tematu w tej kwestii, bo na razie amatorka :)

- wybiorę się prawdopodobnie na targi wędkarskie nacieszyć oko i pomacać nowy sprzęcik,

- cały czas szukam odpowiedniego kija,którym pogodzę połów sandacza, szczupaka i suma na Wiśle z pontonu aby był czuły, lekki i na tyle mocny aby podjąć walkę z sumem, zapewne dojdzie do zakupu na początku 2018 r.

- jutro ostatni dzień na wodzie i wraz z Kolegą "pożegnanie" sezonu 2017

To takie najbardziej istotne cele na 2018 r dla mnie. Życzę wszystkim Kolegom Szczęśliwego Sezonu Wędkarskiego 2018 :)



#8 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 30 grudzień 2017 - 19:45

U mnie skromnie, ale co tam:

1. Złowić sreberko, jakiekolwiek...

2. W końcu zacząć przygodę z muchówką

3. Zaliczyć fajną wyprawę zagraniczną (Szwecja, Dania, inne?)

4. Nie zwiększyć ilości sprzętu, co najwyżej zoptymalizować (cokolwiek to znaczy)

5. Czerpać jeszcze większą przyjemność z samego łowienia i obcowania z przyrodą

6. Poznać osobiście 10 nowych, pozytywnie zakręconych kolegów z jerkbait.pl ;)



#9 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 30 grudzień 2017 - 19:47

Bug z pontonu w poszukiwania sandacza i wymiarowego suma :rolleyes:. Leszcze na DS i liny na starorzeczu. 


  • pablo, Pumba i gulf lubią to

#10 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 grudzień 2017 - 20:17

Ja mam naprawdę skromne życzenie - być częściej nad wodą niż w tym roku.

#11 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 30 grudzień 2017 - 20:32

Ja mam naprawdę skromne życzenie - być częściej nad wodą niż w tym roku.

O tym zupełnie zapomniałem :rolleyes: . Mam przed sobą rejestr , dzisiaj byłem .........12 raz na rybach w tym roku i to by było na tyle :unsure: . To jest 1/3 tego co w ostatnich latach ale powodem jest ...... pobudowana wędzarnia :) , taka nowa zabaweczka i wrześniowy wysyp grzybów.


  • remek i gulf lubią to

#12 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 30 grudzień 2017 - 20:47

Ja mam naprawdę skromne życzenie - być częściej nad wodą niż w tym roku.

Popieram w całej rozciągłości.
Oraz
Wygrać w końcu jakieś zawody spiningowe.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#13 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 grudzień 2017 - 21:13

U mnie bez zmian. Pobicie rekordu PB szczupaka czyli ryba 120+. A czy w Polsce, Danii na Litwie czy w Szwecji to bez różnicy.



#14 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 30 grudzień 2017 - 21:41

Od dwóch lat obmyślam niekomercyjny wyjazd na ryby do Rosji. Wciąż coś... Ale wcześniej czy później się uda :)

A krajowo to rozkminić miejscówki w mojej okolicy nad Bugiem - tak żeby łowić w miarę regularnie  :rockon:


  • remek i gulf lubią to

#15 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 30 grudzień 2017 - 21:41

U mnie plany to Norwegia i Szwecja... ;)


  • remek i gulf lubią to

#16 OFFLINE   grisza-78

grisza-78

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaBory Tucholskie / U.K.
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Nedzolek

Napisano 30 grudzień 2017 - 21:52

Ja chciałbym dorwać zębatą mamuchę powyżej 120 cm. Najlepiej na swojego jerka, ale niekoniecznie. Czy ją złowię w Pl. czy tu, gdzie mieszkam,  w UK, nie ma znaczenia. Silny tak samo będąc Słowianinem, czy Celtem , więc bez różnicy skąd :) Wszystkim życzę spełnienia marzeń, nie tylko wędkarskich, dużo zdrowia i samych sukcesów w 2018 roku. 


  • remek i gulf lubią to

#17 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 30 grudzień 2017 - 21:53

Wytypowane 2 odcinki rzeki na których zamierzam złowić pstrąga 60+. Wszystko przemyślane i przygotowane. Oby czasu starczyło bo jeden raz w tygodniu to za mało. W lutym powiększa się rodzinka więc może być ciężko.
Życzę wszystkim w nadchodzącym 2018r spełnienia wszystkich marzeń.

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 grudzień 2017 - 22:15

W lutym powiększa się rodzinka więc może być ciężko.

 

Gratulacje! 


  • Andru77 lubi to

#19 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3928 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 30 grudzień 2017 - 22:24

Jest jeden słuszny plan- mam zamiar łowić,łowić i jeszcze raz łowić..... GARBUSY  oczywiście.



#20 OFFLINE   Tom_S

Tom_S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów

Napisano 30 grudzień 2017 - 22:26

Ryby to dodatek do zabawy zwanej wędkarstwo  :) . Za rekordami nie gonię, rywalizacji nie lubię. Swoje juz złowiłem- teraz mieć zdrowie, celebrować każdą minutę nad wodą, zwracać wiekszą uwage na otoczenie (Gwiazdor obdarował Atlasem Ptaków  ;) ). Wszystkim- spełnienia życzeń! :) .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych