Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
507 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 18 czerwiec 2018 - 12:29

Ten wobler to Narapa 7cm Ciernik Flash,taki sprzed lat,bo jeszcze z malowanymi płetewkami. I wtedy też inny materiał był na stery.


  • michalvcf i Kolorowy lubią to

#402 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 19 czerwiec 2018 - 13:21

*
Popularny

Pierwszy w życiu mój pstrąg na spina :) Próbowałem łowić klenie, branie było atomowe i z miejsca kocioł na wodzie.Ryba bardzo silna kilkakrotnie hamulec jęczał, z miejsca wiedziałem że to nie kleń.Kropek 65cm :D

 

Załączony plik  IMG_20180619_122130.jpg   94,18 KB   78 Ilość pobrań


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 19 czerwiec 2018 - 21:03


#403 ONLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 19 czerwiec 2018 - 15:55

U mnie bez zmian,czyli Beskidy i moja ulubiona " mała Kanada" . 

Załączone pliki



#404 OFFLINE   osiemnastak

osiemnastak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Marek

Napisano 19 czerwiec 2018 - 21:15

Prawdę mówiąc chodzę za innymi rybkami ,ale są i większe potoki .Padają przypadkiem i wszystkie dostają w beret, gość tydzień temu miał większego i twierdził że to troć :lol: .Ryba zebrała  Brombę A Lipińskiego i to z około 40m.Pstrągi w granicach 70cm  już widziałem, mają świetne warunki w tej rzece.

 

Załączony plik  IMG_20180619_122211_3.jpg   67,26 KB   28 Ilość pobrań



#405 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 23 czerwiec 2018 - 12:44

Przed tygodniem zasmakował moją muszkę :)

2hp7sc2.jpg

pozdro



#406 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 25 czerwiec 2018 - 10:12

Witam,

Trafił się i taki piękny kropasek.

11ahfd4.jpg

pozdro



#407 OFFLINE   kamil098

kamil098

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • Lokalizacjalublin

Napisano 27 czerwiec 2018 - 21:59

Witam dziś dylemat jechać na pstrągi czy spróbować sandaczy.Ostatetcznie padło na ryby w kropki.Pstrągi nie podzielały nazbyt mojego entuzjazmu i brały niezbyt chętnie.Komary wzięły wolne także było przyjemnie poprzedzierać się przez krzaczory. 12192598_20180627_180844.jpg

#408 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 28 czerwiec 2018 - 09:45

Piaseczno

Zastanawiałem się jak nazwać mój wyjazd na pstrągi z Łowiska Piaseczno –„komercyjne łowy”, „rodzinny wyjazd na ryby”, czy może „jak złowić pięćdziesiąt pstrągów?”. Chyba wszystko pasuje, które najlepsze, nie wiem. Wiem za to, że była to moja mała wygrana i nie mam na myśli złowionych ryb.

Czerwiec był dla mnie niezwykle łaskawy. Przez pierwsze dni złowiłem w Wiśle sporo fajnych ryb, w tym jedną dłuższą ode mnie : ) Wyłowiłem się, dlatego nie czułem żalu spinając w ostatni wieczór 2 rybki. W końcu i tak wpadłem od niechcenia na godzinę pożegnać się z rzeką. Spotkałem nad wodą jednego z Was, szukającego zerwanego swojaka. Następnego dnia czekało mnie pakowanie samochodu, 400km, a potem 4 dni łowienia. Wynegocjowałem jedną z dwóch dobrych pór na wędkowanie, czyli poranek. Odpadał wieczór, został jeszcze słabszy czas przed i po obiedzie. Tyle mi wystarczyło, to nie mogło się nie udać.

Droga była niezwykle ciężka. Normalnie byłoby to niecałe 4h, ale ciągły naprzemienny płacz dzieci i wymuszone postoje na karmienie, przewijanie, wysadzanie oraz znów karmienie zrobiły swoje i mimo szybkiej jazdy, wyszło godzin 6.

Po znoszeniu wszystkich walizek, rozpakowaniu i nakarmieniu głodnych pań udałem się od razu nad wodę. Najpierw zaciąłem fajną rybkę, która ucięła flurocarbon, potem miałem z 3 kontakty i pierwszy tęczak z przedziału 55-60 trafił do podbieraka. Dobre przywitanie.
Załączony plik  P6095590.JPG   26,32 KB   29 Ilość pobrań
Wieczór spędziłem na łódce z córką, której zdecydowanie spodobało się pływanie oraz wabienie ryb rytmicznym stukaniem butami w dno. Zejście na pomost to awantura gotowa, także dobrze rokuje na przyszłość.

Przez kolejne dwa dni brania dopisywały, a ja wykonałem dwa zamierzenia.
Załączony plik  P6105619.JPG   34,96 KB   29 Ilość pobrań Załączony plik  P6105620.JPG   33,73 KB   28 Ilość pobrań
Wyłowiłem się ilościowo oraz pobiłem swój rekord, łowiąc pstrąga tęczowego ponad 70cm.
Załączony plik  P6105626.JPG   80,04 KB   34 Ilość pobrań Załączony plik  P6105629.JPG   59,33 KB   29 Ilość pobrań
Miałem też przed kolacją potwora na pierzaka od Andana, przynętę, która dała mi brania dwóch największych ryb. Potwór agresywnie przywalił, tak szybko, że wędka dosłownie leciała po łódce, a ja odruchowo chwyciłem ją w powietrzu. Wysnuł sporo żyłki, zrobił zakręt przy powierzchni (po śladzie oceniam jego wielkość na metr) i zaczął sobie chaotycznie pływać szybkim tempem, a ja mogłem tylko kontrolować żyłkę. Spiął się pod lódką. Prawdopodobnie i tak nie miałem szans. Niedługo potem telefon od żony – córka wzywa, pokazuje palcem na łódkę i woła: „tato, tato” i gdy tak płynąłem na 5ce w stronę metalowego pomostu mam branie. Ale jaja, przy takiej prędkości. Żeby było śmieszniej, to była palia (pod 55cm), mój kolejny cel, nieuchwytny przez cały dzień. Zaliczone!   
Załączony plik  P6105645.JPG   78,22 KB   27 Ilość pobrań

Następnego dnia pogoda się załamuje. Upalna flauta odchodzi w siną dal, pojawia się lekki deszcz, chmury i wiatr. Rano łowię kolejne pstrągi, obserwuje ryby na echo, bawię się telefonem i wtedy następuje branie. Dość delikatne, ale ryba okazuje się większa. Pływa spokojnie trzymając się głębokości. Gdy podciągam ją kilka metrów pod łódkę już widzę jak jest duża. Chwilę tak zamyślony patrzę, a ona odpływa, wciąż spokojnie. Nie popełniłem błędu. Wyżej wymieniony pierzak dał mi życiówkę – 83cm. Sporo się natrudziłem, aby zrobić bezpiecznie zdjęcie. Ryba musiała przeżyć. Najpierw przywiązałem podbierak do łódki, siatka do jednej linki, kij do drugiej. Przygotowałem samowyzwalacz. Miałem jedną szansę, jak u Eminema. Zdjęcie wyszło dalece takie sobie, ale najważniejsze, że nie było wypadku, ryba nie wyśliznęła się z dłoni i po kilku sekundach odpłynęła w głębię Jeziora Piaseczno. Po raz kolejny spokojnie, elegancko, majestatycznie, bez zbędnego pośpiechu i chlapania.
Załączony plik  P6115659.JPG   54,44 KB   27 Ilość pobrań Załączony plik  P6115661.JPG   61,58 KB   28 Ilość pobrań Załączony plik  P6115665.JPG   41,59 KB   29 Ilość pobrań

Po śniadaniu łowie kolejną fajną rybkę, dla odmiany niezłego wariata ponad 70, właściwie w granicach 75cm, na okonia 8cm od Janusza Widła.
Załączony plik  P6115674 — kopia.JPG   87,38 KB   28 Ilość pobrań
Chciałem wyciągnąć jeszcze jakiegoś metrowego szczupaka, niestety b. silny wiatr uniemożliwił mi pływanie. Zadowoliłem się kilkoma tęczakami ze spokojnej wody sąsiadującej z zatoką.

Ostatniego dnia łowić miałem krócej, tylko do 12.00 z przerwą na poranne karmienie dzieci i śniadanie.

W planie miałem złowienie potoka oraz łososia. Plan wykonałem częściowo, trafiając malutkiego potoczka 35-38cm. Ten drugi niestety nie chciał się przywitać. Zupełnie tego nie rozumiem, będzie musiał się zrehabilitować następnym razem. Za to pojawiła się kolejna 70tka, znów na widłowego okonia oraz dwa keitechożerne okonie.
Załączony plik  P6125687.JPG   63,59 KB   27 Ilość pobrań

Z przypadków niechlubnych, ostatniego dnia olałem skręcony po holach fluro. W wyniku  tego oraz przegapienia okręconej wokół szczytówki linki, duży pstrąg popsuł mi wędke pomiędzy dwiema ostatnimi przelotkami i zerwał zestaw. Na szczęście był to jedyny przypadek udanego zrywu (porwać linkę na jeziorze to raczej wstyd, nawet jeśli to jest fluro 0,16), a wędka to nie ulubiona karabelka (brrrr), tylko mikado.

Łowiłem na kilku metrach (7-10) w bardzo wolnym trollu. Główki to 3,5-7g. Część kupiłem w kolorze, resztę pomalowałem zakupionymi w pobliskim sklepie lakierami do paznokci. Zdecydowanie najlepsze okazały się keitechy – swing impact fat. Długo się zastanawiałem, co mają w sobie przynęty tej firmy, ile z tego to marketing itd. Teraz już wiem, że są po prostu najlepsze (były dosłownie zjadane przez pstrągi), a bardzo lubiane kiedyś przeze mnie kopyta się do nich nie umywają. Duże ryby dawał handmade  Andana i J. Widła. O wschodzie, gdy pstrągi się podnosiły, na lekkiej główce sprawdzała się tez mała rybka od Tomiego z pomarańczowym akcentem. Mimo krótkiego czasu w wodzie, dała radę również 8cm ukleja RH.
Załączony plik  IMG_20180612_064822.jpg   66,89 KB   24 Ilość pobrań

Powrót był jeszcze gorszy. 2,5 h ciągłego płaczu nie pomaga przy dużej prędkości na autostradzie, oj nie moga.. Na szczęście bezpiecznie dotarliśmy do domu.

 

Tak w ramach podsumowania, złowiłem 50 tęczaków, 2 okonie, palię i potoka. Czy dużo? Jakbym się uparł ilościowo, byłoby 80, ale w połowie pobytu przestawiłem się na szukanie innych gatunków oraz wielkościową selekcje. Większość ryb była z przedziału 55-60. Sporo 60-65, dwie poniżej 50, cztery ponad 70.
Załączony plik  IMG_0973.JPG   65,74 KB   26 Ilość pobrań Załączony plik  P6105643.JPG   70,25 KB   26 Ilość pobrań Załączony plik  P6105632.JPG   72,55 KB   27 Ilość pobrań
Brzmi jak typowa komercja, ale miejcie na uwadze, że złowiłem więcej niż cała reszta gości razem. W tym przedstawiciele jednej z firm wędkarskich z dobrym marketingiem, której nazwy z litości nie wymiennie, tak słabo to wyglądało. Niektórzy byli przez dzień-dwa na zero, także nie ma co popadać w hura optymizm.

Wędkarsko się wyszalałem, ale największą wygraną było to, że podobało się dzieciom i nawet żonie. Zapowiedziała, że z chęcią wróci. Świetna pogoda, wielki piękny ogród, smaczne jedzenie i miła obsługa zrobiły swoje.
Załączony plik  DSC_0499.JPG   51,59 KB   28 Ilość pobrań Załączony plik  DSC_0501.JPG   83,77 KB   29 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_20180612_142228.jpg   102,87 KB   29 Ilość pobrań
Jakże miło mi się teraz siedzi na Komitetach Inwestycyjnych, gdy otwieram zdjęcie uśmiechniętej córki na łódce o zachodzie słońca i widzę te rozmarzone oczy spoglądające gdzieś na wodę, takie same jak moje. Będzie łowić ryby. 
Załączony plik  IMG_0959.JPG   39,38 KB   29 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"             :good:


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 28 czerwiec 2018 - 10:52


#409 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 28 czerwiec 2018 - 13:46

Z opadu też brały, ale w trollu wygodniej było utrzymać głębokość.
Kluczem było dobranie właśnie odpowiedniej głębokości, na której aktualnie przebywały plus wielkość przynęty oraz kolorystyka, która się dość szybko zmieniała.

Jak byłem tam w 2016 w październiku łowiłem na smużaki na upatrzonego, czyli całkowicie inaczej.


 


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 10 lipiec 2018 - 08:46


#410 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Napisano 28 czerwiec 2018 - 14:59

u mnie póki co 5 z przodu w tym sezonie nie było ale 4 z przodu już kilka sztuk :)

44cm z malego siurka :)Załączony plik  36243202_1984096061854048_6284916839277395968_n.jpg   53,37 KB   35 Ilość pobrań

#411 OFFLINE   Bartek_C

Bartek_C

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 418 postów
  • LokalizacjaPółnocne rubieże Polski

Napisano 28 czerwiec 2018 - 21:59

Dzisiejszy kropek 44cm  :)

Załączone pliki

  • Załączony plik  pstrag.jpg   114,37 KB   35 Ilość pobrań


#412 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 29 czerwiec 2018 - 08:04

 Co do rójek to zawsze na bierząco jak coś startuje w odpowiednich ilościach to jest zbierane, nawet komary :)

Te rójki zawsze były najintensywniejsze pod burtami ośrodka od pomostu z łódkami do pomostu P. Buzalskiego. Wiem że mocno spadła tam woda i nie jestem pewny czy jeszcze można je trafić, czas to przełom kwietnia i maja.

Ta sama pora to czas tarła płoci, zazwyczaj jak na to trafiałem to było pod drugim brzegiem w prawą stronę od pomostu z łódkami i na wprost pomostu P. Buzalskiego.

Płytka półka z roślinnością pod samym brzegiem graniczy ze spadem na kilka metrów, trące się płocie są atakowane przez starą populację jeziora i tu można trafić naprawdę smoki. Straciłem tam kiedyś w trakcie holu potoka około metra takie po 75 cm wychodziły z wody jak baranki :)

Bardzo widowiskowe łowienie bo wielkie ryby z głębiny atakują ryby na płyciznach, co wywołuje straszne gejzery :)

Tarło płoci potrafi pokazać co naprawdę mieszka w tej wodzie. Zazwyczaj jednak łowi się ryby z ostatnich zarybień ale przecież to łowisko otwarte było w 2000 roku a funkcjonowało jako zamknięte dla wąskiej grupy wcześniej 7 lat. To razem 25 lat więc kilka starych i cwanych ryb tam mieszka :)


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 07 lipiec 2018 - 21:38


#413 OFFLINE   Dawid Sokołowski

Dawid Sokołowski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Sokołowski

Napisano 29 czerwiec 2018 - 10:47

Byłem przekonany, że nie złowię nic, za to odbędę miłą wędrówkę w pięknej scenerii - prognozowałem tak z pogody. "Lampa" na niebie i lekko spadające ciśnienie nawiedziły Warmię. Głos nadziei - złów cokolwiek, a będzie dobrze - określił jednak mój plan minimum, ale to Pasłęka postawiła warunki jego wykonania: oddaj mi krew, pot i łzy, a dostaniesz moje kropki!

 

Wysoka trawa ustępuje w końcu miejsca zaroślom – gęstszym i trudniejszym do przebycia. Las – cel mojej wyprawy – jest coraz bliżej, ale wciąż nie blisko. Ocieram pot z czoła, poprawiam plecak i zanurzam się w gęstwinę. Spacerku dziś nie będzie.

 

Widzę: pierwsze drzewa, z rzadka prześwitującą za trzcinami rzekę. Nie zauważam za to nory bobra, w którą z impetem wpadam jedną nogą. Komary na sekundę wzlatują, by po chwili znów doszczętnie mnie obsiąść. A więc połowiłem… – tracąc nadzieję wstaję z kolan i przekraczam granicę lasu wraz z całą chmarą owadów na sobie.

 

Drałuję patrząc więcej pod nogi niż na wodę. Wędkarsko jednak nic nie tracę, bo zarośnięte brzegi i tak ciągle jeszcze bronią dostępu do najciekawszych fragmentów łowiska.

 

Załączony plik  zarosla.jpg   216,29 KB   26 Ilość pobrań

 

Z czasem robi się nieco łatwiej. Skwar przestaje mi dokuczać, bo promienie słoneczne w nieznacznym stopniu przenikają przez zasłonę z liści. Rzeka natomiast zaczyna być bardziej dostępną. Tylko insekty tną mnie niemiłosiernie,  zwłaszcza gdy się zatrzymuję, a muszę to zrobić, bo oto przede mną miejsce do obłowienia.

 

Z bólem serca minąłem parę minut wcześniej kilka „moich” zwałek i dołków, w których stacjonują znajome pstrągi. Liczę więc, że poznam nowe i wchodzę do wody gdyż tylko tak mogę obłowić zatopiony pień. Stoję nieruchomo, czekam kilka sekund i rzucam. Komary bzyczą swoją melodię, a wystrzeliwszy z któregoś zakątka rzeki kleń, odprowadza płynącą z prądem przynętę. Przypadek? – myślę i wracam do mozolnego przedzierania się zarośniętymi brzegami, jednak o tyle rzadziej najeżonymi wysoką roślinnością, że ciągle mam „na oku” rzekę i klenie: żerują dziś bardzo intensywnie. Dokonuję błyskawicznej analizy sytuacji. Bardziej uniwersalna „piątka” zastępuje typowo pstrągową „siódemkę” na agrafce.

 

Mur z pokrzyw i krzaków topnieje. Choć mało brakowało bym „zaliczył” kolejną jamę wydrążoną przez bobra i pomimo, że do końca wyprawy zmuszony będę do katorżniczej walki z chaszczami, warunki zaczynają pozwalać mi na obławianie coraz większych fragmentów rzeki.

 

Efekty zmiany przynęty i lepszego dostępu do łowiska przychodzą szybciej niż się spodziewałem, a że w ogóle się pojawiły mimo moich wcześniejszych przewidywań, to złowiony w końcu kleń naprawdę mnie ucieszył. Wziął w miejscu nietypowym, bo na prostce pozbawionej jakichkolwiek rybie przydatnych cech.

 

Nie wiem czy zrzucić to na karb szczęścia, a może cudowny i nagły progres moich umiejętności wędkarskich. Możliwe też, że złowiony przeze mnie kleń był tak na prawdę złotą rybką, która za zwrócenie wolności nagrodziła mnie w taki sposób, ale faktem jest że od tego momentu moja skuteczność wzrosła i rozpoczęło się wędkarskie święto.

Niesiony sukcesem frunę przez gęsty zagajnik i dopadłszy leżącej za nim polany zarzucam pod drugi brzeg rzeki. Dopinam kabłąk i lśniący w słońcu wobler już mknie prosto jak strzała w stronę jedynego tutaj dołka. Mijając kamień zarzuca jeszcze tylko ogonem na wyjściu z wirażu i lusterkując tak, że nie nadąża już za nim moje galopujące serce, łapie ponownie swój kurs, ociera się niemal grzbietem o powierzchnię wody, przepływa tak kilka dobrych metrów po czym ostro nurkuje i ginie w czarnej otchłani dołka.

 

Nadszedł w końcu czas i na króla Pasłęki!

 

Pierwszy pstrąg, a złowiłem go nieopodal miejsca, gdzie przechytrzyłem pierwszego i jak się później okazało ostatniego klenia tego dnia, dopiero za czwartym podejściem dał się „zaprosić” do podbieraka. Niewyczerpany holem i zaprezentowanym mi w jego trakcie tańcem na ogonie, walczył do samego końca.  Rzeka zaczęła „pachnieć pstrągiem”. Wiedziałem, że to mój czas!

 

Załączony plik  pstrag.jpg   145,15 KB   27 Ilość pobrań

 

Ryba uśmiecha się do aparatu i odpływa w dół rzeki. Ja ruszam w górę, ale nie uchodzę daleko…

 

Załączony plik  pstrag2.jpg   128,94 KB   26 Ilość pobrań

 

Żaden ze złowionych później pstrągów nie przekroczył jednak granicy 40 cm jakimi dysponował ten pierwszy i drugi. Wszystkie charakterystyczne miejsca obdarowywały mnie jednak braniami, co któreś branie walecznymi „kropkami”, a każdy „kropek” niepohamowaną radością.

 

Załączony plik  pstrag3.jpg   152,13 KB   27 Ilość pobrań

 

Szczególnie szczodre okazały się strome brzegi porośnięte drzewami, których korzenie ponuro zatapiały się w głęboką wodę – miejsca malujące się jako czarne plamy martwej materii bez dna na tle płytkiej i czystej rzeki. Było w tym coś ascetycznego.

 

Nie chcę marnować tak znakomitego czasu – na mojej rzece nigdy nie wiesz kiedy okres dobrych brań minie. Plecak mi ciąży, a brzuch mam lekki, obławiam jednak wytrwale ostatnie fragmenty łowiska: metr po metrze, rzut za rzutem. Ekstremalnie wycieńczony wyprawą próbuję jeszcze, z myślą o czymś „grubszym”, zmiany przynęty z powrotem na moją ulubioną „siódemkę”, ale szybko  rezygnuję. Słusznie, bo gdy po kilku bezowocnych minutach ponownie zakładam „piątkę”, silnie uderza w nią ryba – nieszczęśliwie nie zdążyłem jej zaciąć – i wraca do swojej czeluści pod wpijającymi się w wodę korzeniami starego drzewa.

 

Siadam na pniu, zdejmuję plecak i patrzę na rzekę. Jest piękna.

 

Sześć godzin temu przyjechałem nad Pasłękę, pełen niewiary w udany połów. Teraz wracam leśną ścieżką niosąc złożoną wędkę w ręku i talię pięknych wspomnień w głowie. Nie koniec jednak trudów tej wyprawy – ścieżka nagle się urywa. I znów to samo tylko w odwrotnej kolejności. Toruję sobie drogę przez mur z pokrzyw i krzaków omal nie wpadając przy tym kilkukrotnie w dziury w ziemi. Po jakimś czasie las zaczyna rzednąć i z nieba spada, wprost na moją głowę, żar popołudniowego słońca. Dopijam resztkę wody, a nie mając już sił oganiać się od natrętnych insektów nie robię tego – i pokąsany jak nigdy dotąd, o czym się przekonam już w domu, wkraczam w strefę wysokich traw. Nie widzę brzegów tego „morza”, prę więc przed siebie jak trałowiec do momentu aż do nich dotrę.

Wracam poobijany, ale nie pobity. Wracam jako zwycięzca!

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"              :good:


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 29 czerwiec 2018 - 13:50


#414 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 lipiec 2018 - 13:28

Piotrek,
Z jaką prędkością trollingowales że tak lekkie przynęty prowadziles na 7-10m?

 


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 07 lipiec 2018 - 21:39


#415 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 02 lipiec 2018 - 13:37

Prędkość była najmniejsza jak się tylko dało, czyli 1 na silniku elektrycznym. Już pod lekki wiatr było to niezwykle wolno.  Pomogło też 8-10m przyponu z flurocarbonu 0,16 (wraz ze zmianą przynęt ulegał skróceniu, bo dowiązywałem bezpośrednio).
Głębokość potwierdzałem sobie pływając bliżej brzegu i sprawdzając, czy wadzi o dno/rośliny.

Zakładam też, że przy tak dużej przejrzystości przynęta była spokojnie widziana przez ryby pływające sporo poniżej.


 


Użytkownik korol edytował ten post 02 lipiec 2018 - 13:39


#416 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 lipiec 2018 - 14:18

Ciekawe. Próbowałeś łowienia na woblery w szybszym trollingu?

Dwa lata temu, na pewnym wielkim jeziorze w Laponii połowiłem trochę pstrągów w trollingu, ale przede wszystkim ołówkowate, głęboko chodzące woblery prowadzone relatywnie szybko (4-5 km/h)



#417 ONLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 02 lipiec 2018 - 15:13

Niestety, zdecydowanie za mało czasu na przetestowanie wszystkich pomysłów. Woblery odpuściłem, gumy były łatwiejsze i pewne :)
Zgłoszę się do Ciebie po doświadczenia z tych jeziorowych pstrągów. Bardzo ciekawy temat, który mnie ostatnio pochłonął. Pozdrawiam



#418 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 04 lipiec 2018 - 15:36

Nowy rekordzik, 65cm oczywiście na moją gumkę B) Hol ryby trwał max 5min w dodatku żeby podebrać rybę musiałem wskoczyć do wody po same ja...ca :D Na szcęście dzisiaj jest gorąco i zanim doszedłem do auta byłem suchy :) Sprzętowo Exist 15' 2506, plecionka 0,06mm FC 0,23 momoi(polecam nigdy mnie nie zawiódł) kijek FA ULXF 6lb.
Załączony plik  65.jpg   78,84 KB   23 Ilość pobrań
Załączony plik  651.jpg   81,61 KB   23 Ilość pobrań
Załączony plik  652.jpg   106,02 KB   24 Ilość pobrań
Załączony plik  653.jpg   55,67 KB   22 Ilość pobrań
Chwilę wcześniej żłowiłem też takiego 40 z dużym plusem :)
Załączony plik  40+.jpg   91,44 KB   20 Ilość pobrań
Zdjęcia fatalne ale zależało mi na szybkim uwolnieniu ryby :)

 

Na te przynęty miałem wczorajsze pstrągi :) czarny ze złotym bokatem i białym brzuszkiem skusił tego mniejszego, życiówkę skusił ten purpurowy z brokatem czerwonym i niebieskim :)
Załączony plik  kilerki.jpg   83,72 KB   21 Ilość pobrań
Załączony plik  systemik2.jpg   74,28 KB   20 Ilość pobrań

 

95mm, 10gr razem z systemikiem 3gr :) Nie jest to ta sama guma co wcześniej :) tu wstawiłem więcej zdjęć:
http://jerkbait.pl/t...kami/?p=2413754


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 10 lipiec 2018 - 08:48


#419 OFFLINE   Osin

Osin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 lipiec 2018 - 18:50

Mateo piękna RYBA! Ja dzisiaj dowiedziałem się że nici z muchowej wyprawy na pstrągi więc wybrałem się nad pewien ciurek gdzie czasem złowi się jakiegoś trzydziestaka. Zabrałem nową wędkę syna na testy jaxon grey stream 1-7 g. Wychodziły małe ryby ale nic nie mogłem zaciąć, wreszcie zapinam fajną rybę ale spada.. Idę do auta dzisiaj przegrałem, ale są! Takiego tu nie widziałem! Przechodzę koło lasu pokrzyw i podejmuję ostatnią próbę, dochodzę do rzeki a tam skarpa i nieciekawa prostka, zaczynam żałować i mam wracać ale widzę oczko powyżej więc zjeżdżam na dupie do rzeki i rzucam. Pierwsze szarpniecie i strzał, ryba nie chce wskoczyć do siatki tak łatwo, biegam za nią cały już mokry aż w końcu pakuje go do podbieraka, wychodzę na drugi brzeg fotka, przykładam jeszcze do wędki żeby złapać wymiar i schodzę do wody, chyba mnie polubił bo stoi przy nodze i wachluje, po chwili odpływa... Piękne są te ryby w kropki już nie łowie, starczy wrażeń na dziś,
f10f59f8f2e588d94a55d339957e9491.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

#420 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 06 lipiec 2018 - 20:39

witam, taki kropek mi się trafił ;)

1zyjv28.jpg

pozdro






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych