Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okonie 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
533 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   DAMIR

DAMIR

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 30 grudzień 2018 - 16:20

Wieczorem do szklanki wrzuciłem kilka składników i odlałem pakiet gum z myślą o okoniach ..... przynęty smakowo-zapachowe zawsze sprawdzały mi się przy połowie garbusów. Następnego dnia uzbrojony w ulubiony zestaw do UL + pudełko z gumkami + główki jigowe 2g ruszyłem z nadzieją na brania okoni ...

Po dotarciu na łowisko i krótkiej rozmowie z miejscowymi wędkarzami okazało się ,że białoryb bierze ale garbusy są bardzo niechętne do współpracy .... ,,podbudowany" zabrałem się do dłubania moich ulubionych pasiaków i .... fajnie połowiłem ;) Odpowiednie dopasowanie i prowadzenie przynęty przekonało garbusy do brań ... okoniowa Finezzka miała co robić . W sumie wyjechało 19 okoni w tym kilka , które załapały się na pamiątkowe fotki .... 36 cm i 39 cm to największe sztuki tego dnia. Oczywiście jako bonus wyjechało kilka szczupłych także działo się ;)

 

Załączony plik  IMG_20181229_150245.jpg   169,33 KB   40 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20181229_141331.jpg   184,87 KB   41 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20181229_150313.jpg   129,59 KB   43 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20181229_150321.jpg   113,8 KB   43 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20181229_150330.jpg   118,27 KB   42 Ilość pobrań

 

Zestaw :

- kosa okoniowa Finezzka

- Vaniek

- gumy i główki ... radosna twórczość

- pletka + fluo 

 

 



#502 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 30 grudzień 2018 - 18:43

Darek, super połapane. Vaniek jakiej wielkości tam się ukrywa?



#503 OFFLINE   DAMIR

DAMIR

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 30 grudzień 2018 - 19:29

Darek, super połapane. Vaniek jakiej wielkości tam się ukrywa?

Dzięki :) Vaniek C3000 czyli 2500 z głębszą szpulą



#504 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 06:39

Graty Rzeka czy woda stojaca? To wersja do 5 czy do 7 g c.w?

#505 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 31 grudzień 2018 - 07:04

Super połów, dobre fotki. :clappinghands:

Jestem pewien, że byłoby jeszcze lepiej gdybyś łowił na plecionkę, a nie na...pletka... :D :D :D



#506 OFFLINE   marienty

marienty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 grudzień 2018 - 15:24

Sezon zamykam sylwestrowym okoniem 34cm. Było jeszcze kilka mniejszych i wymiarowy sandacz. Przynęta 3" ala keitech Easy Shiner. Główki 4-5g. Zarówno główki jak i gumki od forumowego kolegi robertd. Brania klasycznie z opadu.

 

Załączony plik  20181231_092744.jpg   86,05 KB   40 Ilość pobrań



#507 OFFLINE   TomSuw

TomSuw

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorze środkowe
  • Imię:TOM
  • Nazwisko:SUW

Napisano 31 grudzień 2018 - 15:36

Wczorajsze zakończenie 8sztuk tego rozmiaru.Załączony plik  Screenshot_20181231-153416_Gallery.jpg   64,07 KB   43 Ilość pobrań

#508 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 31 grudzień 2018 - 15:38

No 8 gum :)

#509 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 31 grudzień 2018 - 16:18

I wszystkie jednego producenta ;)

#510 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 31 grudzień 2018 - 16:31

I tym razem nie jest to Z-MAN ;)  :) .tak,wiem złośliwe ale takie dość "nachalne" lokowanie produktu mnie się także nie podoba i mam prawo do złośliwości.

Zaprawdę,wolalem Toudinho jak po prostu pokazywałeś swego czasu piękne sandacze i okonie(był taki czas) i to one na Twoich bardzo ładnych zdjęciach były najważniejsze.


  • Krzysiek Rogalski, Alexspin i piter v lubią to

#511 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 31 grudzień 2018 - 16:36

Tym bardziej ryb szkoda gdy zamiast cyknąć fotkę i wypuścić to jeszcze te gumy porozkładać...



#512 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 31 grudzień 2018 - 16:46

Nie rozumiem tego.

Jeśli jest się czym pochwalić, to należy to robić. Na świecie jest pełno prężących wątłe muskuły, lub wypinających niezbyt urodziwy biust - bo reklamować się trzeba. Przy każdej okazji. Gdy zaś nasz rodak, który ma się czym pochwalić, skromnie czyni to - od razu złośliwości i nagany. Naprawdę tego nie rozumiem... Okoń to nie pstrąg i może spokojnie czekać w podbieraku, by przynęty zostały właściwie poukładane, później krotka sesja i ryba w pełnej kondycji trafia do swojego domu. Dziwne, że nie ma marudzenia na umieszczanie w kadrze wędziska i kołowrotka, przecież to też lokowanie produktu. 

Aha, zagranicznego produktu, od uznanego producenta, no, to już wolno. Ba, nawet należy, bo nobilituje łowcę.

Ech, czasem nie wiem, co powiedzieć, zazdrość? Talentu, czy połowu?

 

Ja chcę więcej zdjęć, na których widać jakiś pomysł na fotografię. Takie zdjęcia są po prostu ciekawsze. A że przy okazji połowu łowca pochwali się swoimi dziełami, nie mam z tym żadnego problemu. I czekam na dalsze :)



#513 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 31 grudzień 2018 - 16:54

Tak sobie wymyśliłem -_-, że skoro udało mi się otworzyć wątek "Okonie 2018" , to fajnie było by go również zamknąć. :)

A żeby pętla była pełna , to pojechałem w to samo miejsce i łowiłem na tą samą przynętę która sprawdziła się 1 stycznia. :D

Złowiłem sześć okoni , trzy szczupaki i jeden szczupły gigant mnie sponiewierał . Oceniam że miał +90 i w konfrontacji z delikatnym okoniowym sprzętem finał mógł być tylko jeden.  :angry:

Ale com przeżył to moje i pętle zamknąłem. :)

 

Pozdrawiam wszystkich miłośników łowienia pasiastych rozbójników :) . A od jutra zaczynamy nowy rozdział naszej pasji. :highfive:

Załączone pliki



#514 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:piotr

Napisano 31 grudzień 2018 - 17:00

.Oczywiście chwalić się trzeba,ale bez przesady.Co chwile pojawia się "moda" na prezentowanie ryby,aż nasuwa się pytanie "co to za gumy"? ;)


  • Alexspin lubi to

#515 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 31 grudzień 2018 - 17:07

Taki stykacz forumowy na zakończenie sezonu sandaczowego .

Załączone pliki



#516 OFFLINE   DAMIR

DAMIR

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 31 grudzień 2018 - 17:10

Graty Rzeka czy woda stojaca? To wersja do 5 czy do 7 g c.w?

Łowisko to starorzecze Wisły połączone z rzeką także ryby migrują ..... Finezzka to wersja do 7g



#517 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 31 grudzień 2018 - 17:23

Nie rozumiem tego.

Jeśli jest się czym pochwalić, to należy to robić. Na świecie jest pełno prężących wątłe muskuły, lub wypinających niezbyt urodziwy biust - bo reklamować się trzeba. Przy każdej okazji. Gdy zaś nasz rodak, który ma się czym pochwalić, skromnie czyni to - od razu złośliwości i nagany. Naprawdę tego nie rozumiem... Okoń to nie pstrąg i może spokojnie czekać w podbieraku, by przynęty zostały właściwie poukładane, później krotka sesja i ryba w pełnej kondycji trafia do swojego domu. Dziwne, że nie ma marudzenia na umieszczanie w kadrze wędziska i kołowrotka, przecież to też lokowanie produktu. 

Aha, zagranicznego produktu, od uznanego producenta, no, to już wolno. Ba, nawet należy, bo nobilituje łowcę.

Ech, czasem nie wiem, co powiedzieć, zazdrość? Talentu, czy połowu?

 

Ja chcę więcej zdjęć, na których widać jakiś pomysł na fotografię. Takie zdjęcia są po prostu ciekawsze. A że przy okazji połowu łowca pochwali się swoimi dziełami, nie mam z tym żadnego problemu. I czekam na dalsze :)

Janusz,to nie są żadne dzieła.To są przynęty Westin,kij to tez Westin.Firmy na tym zdjeciu więcej niz okonia.

A zreszta,ja konczę.Coraz częściej wyrażenie tu swojego zdania robi z człowieka hejtera.


Użytkownik drag edytował ten post 31 grudzień 2018 - 17:26


#518 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 31 grudzień 2018 - 17:31

Janusz,to nie są żadne dzieła.To są przynęty Westin,kij to tez Westin.Firmy na tym zdjeciu więcej niz okonia.

A zreszta,ja konczę.Coraz częściej wyrażenie tu swojego zdania robi z człowieka hejtera.

Nadal nie mam z tym problemu. Zdjęcie "z pomysłem" jest dla mnie lepsze, gdyż włożono w jego przygotowanie pewną pracę, myśląc o odbiorcy obrazu. Czy będzie to artystyczne dzieło, czy tylko zwykły obrazek, to już umiejętności i wrażliwość fotografa. Ale jest to pewien wysiłek, który fotografujący wykonał po to, by do mnie przemówić. I tu możemy się zgodzić, że nasze zdania się różnią :D


  • drag lubi to

#519 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 31 grudzień 2018 - 17:38

Janusz,róznijmy się nadal,wyrażajmy swoje zdanie,wtedy jest ciekawiej :) .Jestem tu już kilka lat,po prostu pamiętam piękne zdjęcia Kolegi na których najważniejsza była ryba.Wolałem tamte,wyraziłem swoje zdanie,ot tyle.Pokój nam wszystkim :) .


  • woblery z Bielska, cyprys19 i Alexspin lubią to

#520 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 31 grudzień 2018 - 17:47

Chwila ... Ja tylko zwróciłem uwagę na ilość gum zgodną z liczbą złowionych okoni... zero złośliwości

Użytkownik K-Pon edytował ten post 31 grudzień 2018 - 17:48

  • daroda496 i woblery z Bielska lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych