Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon podlodowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
991 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   Łukasz90

Łukasz90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów

Napisano 17 styczeń 2020 - 12:28

Miałem w tym roku powędkować podlodowo na Czorsztynie , kompletowałem sprzęt od jesieni a teraz nawet centymetra lodu nie ma :D I chyba nie będzie...


Użytkownik Łukasz90 edytował ten post 17 styczeń 2020 - 12:45

  • zgietu74 lubi to

#442 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 styczeń 2020 - 12:45

Też łowię w okręgu bydgoskim, i zeszłej zimy na jeziorach których łowię (pow.nakielski) lód miał średnio 15cm, były miejsca z 10 jak i z 20 cm . Lecz bezpieczny lód był maksymalnie 2 tyg. W tym sezonie liczę choć na tydzień lodu, były już jeziora kilka razy całe ścięte ale zaraz przychodziło ocieplenie i ot co, jak tak dalej pójdzie sprzęt podlodowy będzie trzeba sprzedać albo wstawić w ramkę...

 

U mnie duże wody przez większość zimy nie zamarzły bezpiecznie- w najgłębszych częściach. Tam było 6cm max, a na to robię się już za stary. Płytsze części tych wód były jak najbardziej bezpieczne. 

No ale w tym roku to nie połowimy raczej. W ogóle zmiany pogodowe wskazują, że nie ma co inwestować mocno w tę część wędkarskiego światka. 


  • Byniek lubi to

#443 OFFLINE   Kamilos89

Kamilos89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 20 styczeń 2020 - 08:09

Witam wszystkich sezon podlodowy u mnie uważam za otwarty

Załączone pliki



#444 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 styczeń 2020 - 16:01

Witam wszystkich sezon podlodowy u mnie uważam za otwarty

Gratulacje. Gdzie tak lodu obrodziło? Wyrób krajowy?



#445 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 10:06

No i sezon podlodowy w końcu udało się rozpocząć!

:D :D  :D  

Dzięki ekipie z Koła PZW Podhale z Nowego Targu.

W minioną niedzielę zorganizowali zawody podlodowe. Łowiskiem były żwirownie we Frydmanie. Widać, że wiara jest wygłodniała podlodowych łowów, bo lista startowa ograniczona do 60 miejsc bardzo szybko zapełniła się zawodnikami z różnych rejonów Polski. Lód wystarczający – ok17cm. Pogoda lux – lekka odwilż i prawie bezwietrznie. Łowiliśmy dwie tury na dwóch różnych zbiornikach. Pierwsza tura to ogólna cienizna - łowiliśmy głównie malutkie płotki. Ale sektory równe – mniej więcej równa cienizna na obu. W przerwie ciepły posiłek, kawa, herbata. Druga tura była o wiele lepsza. Znów równe sektory. Na obu można było połowić. Głównie trochę większa niż w pierwszej turze płotka (13-18cm). Trochę okonia. Atmosfera bardzo fajna, luźna. Po zawodach drugi ciepły posiłek i gorące napoje. Wielkie dzięki organizatorowi za zorganizowanie fajnych zawodów. Podziękowanie dla Ani i Marty. Dzięki nim mogliśmy się sprawnie i smacznie posilić. Nie obyło się co prawda bez małej wtopy z podliczaniem wyników, ale czasem tak bywa w polowych warunkach i presji czasu. Najważniejsze, że organizator wziął to na klatę i jak obiecał tak wyniki dokładnie sprawdził i jest sprostowanie. Choć i tak nikt ze startujących nie miał żalu. Taki urok zawodów towarzyskich – nie ma niewiadomo jakich nagród i ciśnienia i o to chodzi. Ostatecznie udało mi się zająć 8 miejsce, co w startującym gronie jak najbardziej mnie zadowala. Relacja na FB Koła PZW nr.17 Podchale Nowy Targ. Da tych co nie mają FB kilka migawek z zawodów. Fotki udostępnione przez organizatora na FB.

Jeszcze paz dzięki i pozdrawiam.

P.S. Piszę się na dogrywkę :) 

 

Załączony plik  1.jpg   29,67 KB   16 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2.jpg   56,52 KB   15 Ilość pobrań

 

Załączony plik  3.jpg   41,75 KB   15 Ilość pobrań

 

Załączony plik  4.jpg   51,57 KB   15 Ilość pobrań

 

Załączony plik  5.jpg   29,17 KB   15 Ilość pobrań

 

Załączony plik  6.jpg   54,34 KB   14 Ilość pobrań

 

Załączony plik  7.jpg   48,54 KB   14 Ilość pobrań

 

Załączony plik  8.jpg   34,6 KB   14 Ilość pobrań

 

Załączony plik  9.jpg   103,97 KB   15 Ilość pobrań

 

Załączony plik  10.jpg   96,25 KB   16 Ilość pobrań

 

Załączony plik  11.jpg   108,2 KB   16 Ilość pobrań

 

Załączony plik  12.jpg   91,86 KB   17 Ilość pobrań

 

Załączony plik  13.jpg   105,25 KB   18 Ilość pobrań


Użytkownik tadekb edytował ten post 21 styczeń 2020 - 10:07


#446 OFFLINE   Wojtunio

Wojtunio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Wojciech

Napisano 21 styczeń 2020 - 11:40

Ale zazdrocha :) na północy nie zanosi się na lód ;/



#447 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 styczeń 2020 - 19:33

Nie wiem, czy tych danych osobowych to jednak nie schować...
Gratuluję wyniku, zazdroszczę twardej wody....


Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#448 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 19:51

Co do danych itp. to organizator w informacji o zawodach odniósł się do RODO. Uczestnicy decydując się na udział w zawodach wyrażali tym samym zgodę na publikację danych i wizerunku do celów m.in. relacji z zawodów. Nie popadajmy w paranoję. Moim zdaniem jak najbardziej to wystarczy.



#449 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisano 03 luty 2020 - 09:58

Mało o lodzie się pisze.

Dla stęsknionych lodu kilka migawek z wczorajszego jednodniowego odwyku od Wisły.

Wraz z kolegą Kamilem wybraliśmy sią po raz drugi w tym roku na zawody podlodowe, organizowane przez nowotarskie Koło PZW. Pogoda z początku nas nie rozpieszczała – trochę nam dolało. Jednak z każdą godziną było coraz lepiej. Drugą turą zakończyliśmy nawet piękną tęczą.

 

Załączony plik  1.jpg   31,51 KB   30 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2.jpg   28,85 KB   33 Ilość pobrań

 

A ryby? Generalnie całkiem nieźle. Choć mój urobek po dwóch godzinach pierwszej tury wyglądał tak:

 

Załączony plik  3.jpg   37,71 KB   36 Ilość pobrań

 

Rybki od 3,5 do 5cm. Na szczęście w ostatnie pół godziny trochę się odbiłem, łowiąc kilkanaście większych ryb (płocie i okonie). Szału nie było.

 

Druga tura zapowiadała się lepiej. Dość szybko znalazłem ryby i coś tam łowiłem. Wydawało mi się, że w drugiej turze będzie dużo lepiej niż w pierwszej. Z około 4kg ryby widziałem się gdzieś może 4-5 w sektorze. Okazało się, że z wynikiem 4,140kg byłem w sektorze…. 11-sty. Gostek zamknął sektor z wynikiem 9,700kg. :blink: Ja pier…ę. W 2,5 godziny. Wcale nie na dużej rybie, tylko na takiej sobie płotce. Ostatecznie zaplątałem sią gdzieś hen daleko w połowie stawki. Za to kumpel z wyjazdu dzięki jedynce i piątce sektorowej wskoczył na trzecie miejsce podium.

Jeszcze się na lód wyskoczy. Zawody też fajne, ale następnym razem wyskoczy się już prywatnie, w spokoju, poszukać czegoś większego.

 


  • michał78. i Damiano lubią to

#450 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 11 styczeń 2021 - 15:46

Oj chyba trzeba się szykować na lodzik. Wiatr słaby, mrozik całkiem całkiem, powinno się zrobić bezpiecznie na lodzie na Warmii i Mazurach.

Załączony plik  Mazury.png   121,92 KB   30 Ilość pobrań


  • Mysha, szydłoś i Warciany lubią to

#451 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 11 styczeń 2021 - 16:59

Już od zeszłego poniedziałku miał być mróz i jakoś cienko to widać

#452 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 11 styczeń 2021 - 17:01

W Norwegii i tuż za Moskwą, owszem.
W PL to tylko fake newsy szły w zeszłym tygodniu o "bestii... "....
Ten jest realny.

#453 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 styczeń 2021 - 17:57

Oj chyba trzeba się szykować na lodzik. Wiatr słaby, mrozik całkiem całkiem, powinno się zrobić bezpiecznie na lodzie na Warmii i Mazurach.

attachicon.gif Mazury.png

Piotr, jak śniegu napada na skorupkę, która istnieje już- nie będzie szału z przyrostem pokrywy. Może małe grajdoły. Btw, planujesz lvs taszczyć jak lód się przydarzy?


  • szydłoś lubi to

#454 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 11 styczeń 2021 - 18:07

Maćku,
Opad z prognozy jest symboliczny, woda jeszcze nie stoi, ale szybko staje jak znika wiatr. Jestem dobrej myśli.

Live jest na stałe w łodzi. Za dużo zachodu z demontażem, duży ekran , dużo prądu trzeba tym bardziej że minus. Za dużo gratów do ciągania za sobą.
Zostanę przy FL-20.

#455 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 19:20

W Norwegii i tuż za Moskwą, owszem.
W PL to tylko fake newsy szły w zeszłym tygodniu o "bestii... "....
Ten jest realny.

Jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili 



#456 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 11 styczeń 2021 - 19:35

Jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili

Ty mi niekoniecznie, zwłaszcza swoją polszczyzną. Nie wniosłeś również nic merytorycznego do wątku.

#457 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 11 styczeń 2021 - 20:07

Ja coraz bardziej zastanawiam się nad sprzedażą całego majdanu na lód , bo już będzie chyba tylko gorzej. Albo pozostaną wyjazdy na wschód bądź północ Europy

#458 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 20:24

Ty mi niekoniecznie, zwłaszcza swoją polszczyzną. Nie wniosłeś również nic merytorycznego do wątku.

akurat  cytowałem klasyka Siarę ,wiec wytykanie mi polszczyzny w tym przypadku trafione nie jest , może jesteś młodzieńcem i nie kojarzysz skąd ten cytat .

a wpis mój tyczył się tego co wkleiłeś i jest całkiem na miejscu bo napawa mnie optymizmem ze wejdę na tafle lodu w tym roku. Życzę tyle zejść co wejść .

PS fake newsy - i Ty mi wytykasz poprawna pisownie   -))

Oj chyba trzeba się szykować na lodzik. Wiatr słaby, mrozik całkiem całkiem, powinno się zrobić bezpiecznie na lodzie na Warmii i Mazurach.

attachicon.gif Mazury.png


Użytkownik Viking edytował ten post 11 styczeń 2021 - 20:30


#459 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 11 styczeń 2021 - 20:35

O klasykach pogadamy jak się na lodzie przy jednym przeręblu spotkamy.

Ps.
Dzięki za odmłodzenie
  • Viking lubi to

#460 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 11 styczeń 2021 - 21:22

Oj chyba trzeba się szykować na lodzik. Wiatr słaby, mrozik całkiem całkiem, powinno się zrobić bezpiecznie na lodzie na Warmii i Mazurach.

attachicon.gif Mazury.png

A przy tym szykowaniu, nie zapomnij nałożyć na zadek kalesony z kapokiem, bo woda zimna, a jaja muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach. :lol:

Patrzę na ten Niegocin codziennie, mijam kanał Łuczański idąc do pracy, a pewnie jeszcze nad jakieś jezioro wyskoczę.
Też bym sobie poszedł połowić z lodu, ale obecnie to więcej zdziałam łowiąc batem, niż marząc o lodzie 15 cm+. :(






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych