Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon podlodowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
991 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 styczeń 2021 - 19:31

Byłem i ja na młynówce płytkiej- tradycyjnej dla rozpoczęcia sezonu- 12cm lodu ale w sytuacji gwałtownego spadku ciśnienia ryby nieaktywne zupełnie. Także klasyczne zero, ale za to akumulatory naładowane w ciszy i spokoju. 



#542 OFFLINE   Marek_86

Marek_86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaGdańsk/Więcbork
  • Imię:Marek

Napisano 19 styczeń 2021 - 20:19

Dzisiaj zdecydowanie słabiej, brania delikatniejsze. W sumie około 30 okonków + 2 normalne 25 i 28. Ogólnie to ocieplenie nie wpłynęło na ryby zbyt dobrze. Może w weekend przymrozi, to będzie można jeszcze coś próbować.
  • rybarak lubi to

#543 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 19 styczeń 2021 - 20:53

Pilne potrzebuje ispiracji by wykonac pierzchnie ,moja zaginela po przeprowadzce aa to dopiero teraz odkrylem .Co polecicie ,jakiś resor , prent ?jak zaostrzyć 

Nie mam foto ale mam "pikę" z tz zębu od tura do Obornika.Bardzo twardy i wytrzymały metal.Jaki kształt nadasz ostrzu taki pozostanie na lata.Koledzy jak zobaczyli moją konstrukcję także sobie sprawili z tego materiału.


  • manisz45 lubi to

#544 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 styczeń 2021 - 20:53

Dziś na Giżycku dwie ofiary . Na WP piszą.

#545 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 styczeń 2021 - 21:19

Pierwszy wypad za mną. Pierzchnia, choć miałem pewne obawy po Waszych wpisach, działa wyśmienicie :)

Lód strasznie nierówny. Od 2-3cm do 8cm. Znaczące różnice grubości w miejscach wręcz nie do przewidzenia.

Sukcesów spektakularnych nie było. Około 30 rybek. Dominowała mormyszka z pinką. 3/4 brań w najgłębszych miejscach w okolicy łowiska. Zaledwie kilka okoni 25+. Widać ewidentnie, że zmiana pogody ma ogromny (negatywny) wpływ na żerowanie. Biorąc pod uwagę prognozy i obecną sytuację za oknem, u mnie pewnie był to pierwszy i ostatni wypad w roku 2021 :)

Bądźcie uważni i ostrożni, żebyśmy dalej mogli wymieniać się doświadczeniami :)

Użytkownik Wojtek B. edytował ten post 19 styczeń 2021 - 21:21


#546 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 styczeń 2021 - 21:22

Nareszcie mogę polubić Twój wpis ;)  :)


  • Wojtek B. lubi to

#547 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 19 styczeń 2021 - 21:23

Panowie napiszę parę słów o wędkowaniu z lodu..bezpieczenstwie

Obecnie mieszkam poza PL,i o wędkowaniu lodowym mogę tylko pomarzyć..doświadczenia z 15 lat...

Kto po tych kilku dniach mrozu wybiera się na duże głębokie jeziora....w skrócie jest szalony..

Teraz ewentualnie starorzecza...i to nie głęboka woda


Pierzchnia!!!!!!to podstawa czy teraz czy w środku zimy jak dwa miesiące mrozi po 20 stopni...temu fajnie jechać z kims...jeden Pierzchnia...jeden świder..m

Brat łowił na siemionce w zeszłym grudniu!!!po paru dniach gdzie było po 2,3 dniach 7,8 nocami stopni mrózu....ale blisko brzegu,woda płytka...i lód bezpieczny

Każda woda inna!!!!

Ogólnie wszystko róbmy z głową...

Tyle,pzdr

M

Użytkownik martek edytował ten post 19 styczeń 2021 - 21:27

  • mironek lubi to

#548 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 19 styczeń 2021 - 21:32

W Wielkoplsce raczej nie połowimy. Byłem w niedzielę lód miał 4cm na małym jeziorku, potem przyroziło ale ja nie mam czasu w tygodniu a do weekendu lodu raczej nie będzie. Za dzieciaka jeszcze trochę łowienia z pod lodu zanałem ale jak wnukom będę kiedyś opowiadał to się będą chyba w głowę pukali.



#549 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 19 styczeń 2021 - 21:53

Dziś na Giżycku dwie ofiary . Na WP piszą.

https://radioolsztyn...zczyzn/01550715



#550 ONLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 19 styczeń 2021 - 22:59

... kilka wpisów poczyniłem wyżej. W niedzielę kilku skąpało się w jeziorach w moich stronach i to nie łażąc na głęboką wodę. A było poniżej 20  C.



#551 ONLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 19 styczeń 2021 - 23:29

Dzisiaj bylem na testach i w obszarze 5na5 kilka metrów od brzegu lód między 5, a 9 cm. Maly zbiornik. Lepiej nie ryzykować...

#552 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 19 styczeń 2021 - 23:52

Jak to mój dziadek i ojciec mówili. Jak mróz ze śniegiem to żeby i -20 w dzień i w nocy to dwa tygodnie trzeba na pewny lód czekać albo i dłużej.


  • Wojtek B. i mironek lubią to

#553 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 20 styczeń 2021 - 06:32

Słabe wyniki teraz na tkz 1 lodzie są dla tego ze to nie jest  pierwszy lód ,pierwszy lód to jest w grudniu i  wtedy sa wyniki teraz trzeba latać szukać i mieć więcej szczecia by wbić sie w pore aktywności rybek .U mnie po niedzieli lekkie przymrozki i moze wtedy rusze jak zapalenie krtani minie 


  • Wojtek B. lubi to

#554 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 20 styczeń 2021 - 08:38

attachicon.gif OIP.jpg

 

 

 

Proszę , to było coś takiego . Ja dałem rurę grubościenną około 30 cm aby zwiększyć masę i za razem pospawać płaskownik jak i solidnie umocować trzon piki . Do lepszego pospawania natnij w rurze otwory z pięć cm aby płaskownik głębiej umocować a będziesz miał ją na lata . Zdjęcia  swojej piki nie wstawie ze względu że to było kopę lat temu  a z wędkarstwa pod lodowego  zrezygnowałem

Nie moge powiekrzyc tej foty możesz na priv dac link skąd wkleiles 



#555 OFFLINE   gucio2020

gucio2020

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 20 styczeń 2021 - 12:40

Mnie mrozi jak czytam/słyszę, że pakujecie się na lód 5-7cm. Przecież to proszenie się o kłopoty. Nieprawdopodobne jest zdziwienie jakiegoś gościa na YT który się skąpał i jest zdziwiony "bo już było -20".

Za bezpieczny lód - jeśli można użyć takiego stwierdzenia - uznaje się 10-12cm czystego(!) lodu. Dziś mamy mrozy na przemian z odwilżami od 2 tygodni i pół metra śniegu od tygodnia. Zatem jak to ma się udać :wacko:

Ryzykantom życzę szczęścia :mellow:


  • godski i Dawid.K lubią to

#556 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 styczeń 2021 - 12:49

.

Użytkownik grzegorzyk edytował ten post 20 styczeń 2021 - 12:49


#557 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 styczeń 2021 - 13:39

Mnie mrozi jak czytam/słyszę, że pakujecie się na lód 5-7cm. Przecież to proszenie się o kłopoty. Nieprawdopodobne jest zdziwienie jakiegoś gościa na YT który się skąpał i jest zdziwiony "bo już było -20".

Za bezpieczny lód - jeśli można użyć takiego stwierdzenia - uznaje się 10-12cm czystego(!) lodu. Dziś mamy mrozy na przemian z odwilżami od 2 tygodni i pół metra śniegu od tygodnia. Zatem jak to ma się udać :wacko:

Ryzykantom życzę szczęścia :mellow:

Faktycznie, dziwi mnie ten pęd na lód 5-7 cm. Gdzie tu sens??? Aż takie ssanie na wędkowanie?



#558 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 styczeń 2021 - 14:18

Faktycznie, dziwi mnie ten pęd na lód 5-7 cm. Gdzie tu sens??? Aż takie ssanie na wędkowanie?

Odpowiem za siebie :)

Dla mnie pierwszy lód w danym sezonie to czas, którego bardziej wyczekuję niż rozpoczęcia sezonu boleniowego, szczupakowego czy sandaczowego.

Oprócz hipnotyzujących brań na bardzo delikatnych zestawach dochodzi pierwiastek emocji związany ze strzelającą taflą, pierwszym otworem itp. (w minimalnym stopniu zapewne adrenalina podobna do tej, po którą sięgają himalaiści- modny ostatnio temat :)). Oczywiście nie robię tego całkowicie pozbawiony głowy i rozsądku.

Użytkownik Wojtek B. edytował ten post 20 styczeń 2021 - 14:19


#559 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 styczeń 2021 - 15:38

No i tak plan "spalił na panewce"juz było wszystko naszykowane i właściwie to juz bym jechał..wsiad do auta kluczyk zakręcił a tam dętka..mróz zadziałał skutecznie.Trochę poczytałem i pooglądałem wątek w miedzy czasie i stwierdziłem pokornie że tradycji stanie się zadość..może to i dobrze. .

#560 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 20 styczeń 2021 - 16:02

To już kolejna smutna wiadomość.
Wcześniej 21 latek, teraz Panowie po 70tce:
https://radio5.com.p...dwoch-mezczyzn/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych