Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sezon podlodowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
571 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   Damiano

Damiano

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano wczoraj, 17:31

Ja częściowo rozumiem ludzi którzy nie mogą wytrzymać i pędzą na "pierwszy" lód ponieważ też znam to uczucie kiedy pojawia się pokrywa lodowa i sen spędza z powiek myśl że to już nie długo, już za moment. Z tym że osobiście nie wchodzę jak nie ma minimum 8cm. a i tak mam linę i nie oddalam się poza jej zasięg dopuki nie przyrośnie około 12cm. A o wchodzeniu na 5cm. (bez kolców oraz kombinezonu pływającego ) i sytuacji z tym związanych napisano już tak wiele że powinno to rozpalać wyobraźnie co się może stać i co dzieje się niestety. Jeszcze sezon dobrze się nie rozpoczął a dla niektórych całkowicie się zakończył, smutne to i przykre że coś co daje przyjemność zabiera to co najważniejsze:((

Grzegorz głowa do góry, mimo tego że sam mam mieszane uczucia co do sytuacji za oknem, ale światełko nadzieji tli się jeszcze w okolicy lutego, więc kto wie...

#562 OFFLINE   Szumi

Szumi

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaBHA

Napisano wczoraj, 17:31

Filmik ku przestrodze z kilkoma radami.

Rady w sprawach bezpieczeństwa powinni dawać jedynie osoby z doświadczeniem i rozsądkiem którego wam brakuje a nie jutubery na wypłacie.

#563 OFFLINE   perch22

perch22

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:Jan

Napisano wczoraj, 18:11

Witam ,od czwartku do poniedziałku mroziło nocą -17,-22 a w dzień-12,-17  ,byłem w poniedziałek  na rozpoznaniu lodu i powiem  jeszcze nie pora na łowienie pod lodowe ,bo nie jest to czysta pokrywa lodowa ,grubości pokrywy ze zmarzniętym śniegiem 5-7 cm ,łowię na lodzie ze 30 lat ,ale wchodzę jak nie ma 15-20cm czystego lodu  . Moją pierzchnię zrobiłem według wzoru jaki pamiętam z dzieciństwa którą posługiwał się  wujek który był rybakiem i wygląda tak jak na zdjęciach ,może  miała dłuższe ostrze.

Załączone pliki

Użytkownik perch22 edytował ten post wczoraj, 18:24

#564 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano wczoraj, 18:19

Nie moge powiekrzyc tej foty możesz na priv dac link skąd wkleiles

#565 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano wczoraj, 18:33

Wpisz sobie ,. Pierzchnia do lodu zdjęcia i powinno Ci wyskoczyć. Jeszcze raz napiszę i poproszę trochę wyobraźni. Płaskownik grubości 1 cm jak będzie 1.5cm nic nie szkodzi, szerokość 5 cm i ścięty na długości 20tu, 25ciu cm pod kątem. Rura grubościenna około 30tu cm dopasowana do trzonka jak i płaskownika. Rurę dobrze naciąć na grubość płaskownika około 5ciu cm i spasować, pospawać, oczyścić, farba minia, dobra farba zewnętrzna i masz pikę na długie. Po sezonie wysuszyć i pociągnąć minią co przedłuży żywotność. Powodzenia

#566 OFFLINE   G r e g

G r e g

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 642 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano wczoraj, 19:14

Ja częściowo rozumiem ludzi którzy nie mogą wytrzymać i pędzą na "pierwszy" lód ponieważ też znam to uczucie kiedy pojawia się pokrywa lodowa i sen spędza z powiek myśl że to już nie długo, już za moment. Z tym że osobiście nie wchodzę jak nie ma minimum 8cm. a i tak mam linę i nie oddalam się poza jej zasięg dopuki nie przyrośnie około 12cm. A o wchodzeniu na 5cm. (bez kolców oraz kombinezonu pływającego ) i sytuacji z tym związanych napisano już tak wiele że powinno to rozpalać wyobraźnie co się może stać i co dzieje się niestety. Jeszcze sezon dobrze się nie rozpoczął a dla niektórych całkowicie się zakończył, smutne to i przykre że coś co daje przyjemność zabiera to co najważniejsze:((

Grzegorz głowa do góry, mimo tego że sam mam mieszane uczucia co do sytuacji za oknem, ale światełko nadzieji tli się jeszcze w okolicy lutego, więc kto wie...

A ja powiem szczerze że sr*ł pies z tym lodem i tą zimą dla przyrody i względnej normalności owszem bardzo wskazana tak do końca lutego aby mogło później przyjść normalnie przedwiośnie. .ale tak poza tym to nic dobrego..dla mnie przynajmniej

#567 OFFLINE   hlehle

hlehle

rybołap

• PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3418 postów

Napisano wczoraj, 19:29

Rady w sprawach bezpieczeństwa powinni dawać jedynie osoby z doświadczeniem i rozsądkiem którego wam brakuje a nie jutubery na wypłacie.

"Jutubery na wypłacie" ...
Wielmożny pan objaśni o co mu chodzi w tym określeniu?

#568 OFFLINE   bob74

bob74

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano wczoraj, 19:30

...w kwestii pierzchni, jak widzę, co kraj to też obyczaj. W moich stronach pierzchnię wykonywało się z pręta zbrojeniowego, z grotem jednostronnym i zagiętym ,,kulasem". Na wierzch naciągano jakieś tworzywo, robiące za izolator. Wersją ,,top" był pręt jak wyżej, ok 1m długości. może mniej, z dospawanym owalnym gniazdem na uchwyt/rękojeść, z drewna liściastego, zakończoną z reguły ,,kula", owalem o większej średnicy i otworem na sznurek, rzemień na dłoń. Co do grubości lodu, w odpowiednich warunkach, podkreślam jeszcze raz, to pozwolę nie zgodzić się z Forumowiczami z południowego zachodu, centrum. Suwalszczyzna, geograficzna, zapewne niewielu wie, to północna część obecnego Województwa Podlaskiego i Litwy. W naszym kraju znajduje się ok. 1/3 tego regiony geograficznego. Warunki klimatyczne zaliczają ją do skandynawskiej strefy. Widoczne jest to w normach budowlanych dotyczących izolacyjności. W warunkach ,, standarowych", o które, ostatnio ciężko, jak wiemy, pokrywa lodu na jeziorze, rzędu 5-6 cm nie groziła zarwaniem. Oczywiście taki lód powstawał, przy niskiej, bezwietrznej temperaturze i bardzo niskiej wilgotności  i braku jakichkolwiek opadów śniegu. To tak z historii mojego wychowania nad jeziorami  :)  :)  :)

#569 OFFLINE   Aries

Aries

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • Lokalizacjaobok S7
  • Imię:Maciej

Napisano wczoraj, 21:00

Niedziela rano pod Kielcami 3 okonie po 35cm, 5 ok. 28cm, mniejszych i bryloczyków opór. Brania od 7 do 9.30 do 13 cisza.

Poniedziałek po południu pod Kielcami 2 okunie po 35, 4 po 25, bryloczyków oporowo, Brania od 14.10 do 15.30 do 16.30 spokój.

Dzisiaj Mostki. Lodu od 7 do 2 cm sam narybek.

I to chyba tyle w tym sezonie lodowym.

#570 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

Wiślak

• PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1669 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano wczoraj, 21:03

"Jutubery na wypłacie" ...
Wielmożny pan objaśni o co mu chodzi w tym określeniu?

Przyjść, nasrać, wyjść i nie spuścić wody :)

#571 OFFLINE   Mysha

Mysha

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano wczoraj, 21:03

Dzisiaj byłem na Wigrach. 10-12 cm lodu. Mocnego, szklistego. Wyniki słabe. We 4 mieliśmy ze 100 okonków. Z czego okoni może 7-8.
  • hlehle i Byniek lubią to

#572 OFFLINE   bob74

bob74

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano wczoraj, 21:06

...Bryzgiel ,Zakąty, Płociczno, czy wyżej?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

4 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

wielkaryba, wędkarzKP, pietruch, arecki