Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wielkosci glowek w zaleznosci od producenta


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 listopad 2011 - 12:24

Witam.

Wie ktos gdzie moge znalezc jakies informacje (bo zakupy robie przez net) o dlugosci glowek jigowych (od oczka do srodka luku kolankowego) poszczegolnych producentow?
Chce robic zakupy w f-m szukam glowek do gum 3-10cm (bo wieksze i tak uzbrajam mniajsza glowka i dodaje dozbrojke)

Ja niestety wszystkie glowki trzymam w jednym wielkim pudle i nie jestem w stanie dojsc, ktore maja jaki rozmiar nominalny.

preferowalbym dragony/ownery/mustady w tej kolejnosci i w miare dostepnosci rozmiarow (bo np te mocne dragony to startuja chyba od 3/0 czy cos...).

#2 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 29 listopad 2011 - 13:44

maÅ‚o kto tak chyba kombinuje.w fishing marcie masz podane wielkoÅ›ci haka do gum ktÃÅ‚re przykÅ‚adowo chcesz kupić.np.ripper manns 80mm hak 4/0.i tym najlepiej siÄ™ kierować.z tych gÅ‚ÃÅ‚wek ktÃÅ‚re uÅźywam to wielkość haka mi siÄ™ zgadza czyli mustad lub vmc czy gamakatsu 4/0 jest identyczny.nie zaprzeczÄ™ Åźe sa firmy ktÃÅ‚re majÄ… wiÄ™ksze lub mniejsze Å‚uki kolanka ale z tych co wymieniÅ‚eÅ› raczej wiÄ™kszej rÃÅ‚Åźnicy nie bÄ™dzie.

#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 listopad 2011 - 14:34

maÅ‚o kto tak chyba kombinuje.w fishing marcie masz podane wielkoÅ›ci haka do gum ktÃÅ‚re przykÅ‚adowo chcesz kupić.np.ripper manns 80mm hak 4/0.i tym najlepiej siÄ™ kierować.z tych gÅ‚ÃÅ‚wek ktÃÅ‚re uÅźywam to wielkość haka mi siÄ™ zgadza czyli mustad lub vmc czy gamakatsu 4/0 jest identyczny.nie zaprzeczÄ™ Åźe sa firmy ktÃÅ‚re majÄ… wiÄ™ksze lub mniejsze Å‚uki kolanka ale z tych co wymieniÅ‚eÅ› raczej wiÄ™kszej rÃÅ‚Åźnicy nie bÄ™dzie.



manns predator 10cm zaleca hak 7/0 a relax dla takiego samego kopyta 5/0 a to sa 2 rozmiary roznicy!.
manns 6cm zaleca hak 1/0 a 6,2cm relax rzada haka 3/0 i zas 2 rozmiary roznicy....

to samo jesli chodzi o twistery mans/relax przy tej samej dlugosci przynety proponuja haki rozne od siebie o 2 rozmiary.
np twister 4,5cm relax:hak 2 a manns 4




#4 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 29 listopad 2011 - 14:48

nie Å‚owiÄ™ na relaxy ale przy mannsie mi siÄ™ sprawdza czasami zakÅ‚adam oczko wiÄ™kszy hak niÅź sugerowany.moÅźe po prostu rÃÅ‚ÅźniÄ… siÄ™ dÅ‚ugoÅ›cia korpusu i ogona.

#5 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 listopad 2011 - 15:03

nie Å‚owiÄ™ na relaxy ale przy mannsie mi siÄ™ sprawdza czasami zakÅ‚adam oczko wiÄ™kszy hak niÅź sugerowany.moÅźe po prostu rÃÅ‚ÅźniÄ… siÄ™ dÅ‚ugoÅ›cia korpusu i ogona.


no o tym pisze. a 3/4 przynet jest trapera (nie ma ich w fm.).
Wiec jakby podawali wymiar w cm a nei jakies rozmiary z D**y to by bylo wiadomo co kupujesz. (szkoda, ze wedek nie opisuja dluga, krotka, taka w krzaki to by byla dopiero jazda).

ech chyba kupie zwykle (nie ekono) glowki po 3 w paczce z kazdego rodzaju i bede mial rozeznanie bo inaczej sie nei da
szkoda tylko, ze lepszych glowek tak nie sprzedaja bo mustady zwykle to ja 0,25 z lidla rozginalem...
(ku*** jak karpiowki jedna 3,5lbs mieksza od drugiej 2,75....)

ciekawostka:
relax do twisterow rozmiaru 3,5cm proponuje glowki rozmiaru 6
a traper do takich samych gum proponuje glowke 1-2 !!!! to juz 4 do 5 rozmiarow! (ps mam gumki trapera 3,5cm hak powinien miec jakies 2cm na oko)

totalny rozp***

#6 OFFLINE   WÄ™dkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 15:22

A moÅźe lepiej porÃÅ‚b zdjÄ™cia przynÄ™t,najlepiej na tle miarki,do ktÃÅ‚rych chcesz kupić gÅ‚ÃÅ‚wki i forumowicze postarajÄ… siÄ™ pomÃÅ‚c?

#7 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 listopad 2011 - 15:33

A moÅźe lepiej porÃÅ‚b zdjÄ™cia przynÄ™t,najlepiej na tle miarki,do ktÃÅ‚rych chcesz kupić gÅ‚ÃÅ‚wki i forumowicze postarajÄ… siÄ™ pomÃÅ‚c?


wierze w szczere intencje, ale nie jestem niepelnosprawny i glowke umiem dobrac tylko pozniej nie wiem jak przeliczyc np 2cm na rozmiar
a jak ktos umie cm przeliczyc na rozmiary to rownie dobrze moze sie ze mna podzielic ta wiedza .

jak na razie zamawiam jaxonow (bo najtansze) i kilka ownerow roznych rozmiarow od 6 do 1/0 (glowek do gum 8cm+ mam sporo wiec obstawiam, ze to takie wielkosci mnie interesuja). A na przyszlosc porobie sobie notatki co ma jaki rozmiar...

#8 OFFLINE   WÄ™dkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 15:59

Jak chcesz to mogÄ™ Ci zmierzyć jak wrÃÅ‚cÄ™ do domu Dragony V-Point Speed na hakach 4/0,5/0 oraz 6/0... KtoÅ› inny moÅźe Ci podać wymiary mniejszych i wiÄ™kszych,wtedy dopasujesz sobie wielkość potrzebnÄ… do danej gumy i pozamawiasz co potrzeba.

#9 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • ImiÄ™:Darek

Napisano 29 listopad 2011 - 16:04

mustad big game 10/0 65mm
mustad classic 6/0 50mm

#10 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 listopad 2011 - 16:26

mustad big game 10/0 65mm
mustad classic 6/0 50mm


o to mi chodzilo. Dziekuje chetnie zszedlbym z tymi wymiarami w dol bo glowek dluzszych niz 5-6cm uzywam sporadycznie (mam kilka takich potworkow 15/0 i tylko do trolingu uzywam).

#11 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • ImiÄ™:Darek

Napisano 29 listopad 2011 - 16:36

podaÅ‚em te wielkoÅ›ci co do ktÃÅ‚rych jestem pewien bo mam z nich woreczki z reszty niestety nie mam wiÄ™c nie mam pewnoÅ›ci co do rozmiaru haka

#12 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 listopad 2011 - 16:45

podaÅ‚em te wielkoÅ›ci co do ktÃÅ‚rych jestem pewien bo mam z nich woreczki z reszty niestety nie mam wiÄ™c nie mam pewnoÅ›ci co do rozmiaru haka


kumam.

ja wlasnie zrobilem blad i wyrzucalem wszystkie worki/pudelka i teraz wiem, ze mam z grubsza okolo 9 rozmiarow glowek, ale ktora jest jaka nei mam pojecia i nie wiem co zamowic.


#13 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • ImiÄ™:Darek

Napisano 29 listopad 2011 - 16:50

najlepiej weÅź gume i przejdz siÄ™ do sklepu tam sobie dobierzesz takie jak Ci pasuje a jak nie to zadzwoÅ„ do sklepu i niech Ci zmierzy haki :D

#14 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 listopad 2011 - 17:13

najlepiej weÅź gume i przejdz siÄ™ do sklepu tam sobie dobierzesz takie jak Ci pasuje a jak nie to zadzwoÅ„ do sklepu i niech Ci zmierzy haki :D


heh w irlandii bedziesz szczesliwy jak beda mieli 3 rozmiary glowek w paczkach po 10-15sztuk (a czesciej po sztuce za 1euro). najczesciej maja takie morskie kolosy po 120-150g i tyle
Jak fuxem nie ma trapera gumek i glowek to dupa zbita.
Akurat lece do pl na tydzien to pomyslalem, ze odnowie zapasy.


#15 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • ImiÄ™:Darek

Napisano 29 listopad 2011 - 17:21

kupiÅ‚em rok temu caÅ‚Ä… paczke gÅ‚ÃÅ‚wek tego trapera :angry: napaliÅ‚em siÄ™ bo tanie byÅ‚y chyba miaÅ‚y 15g w sklepie haki wydawaÅ‚y siÄ™ mocne ale jak poczuÅ‚y zimnÄ… wode to haki owijaÅ‚em na palcu jak chciaÅ‚em tak jak by z cyny byÅ‚y :lol: i powiedziaÅ‚em sobie Åźe juÅź nigdy Åźadnych tanich wynalazkÃÅ‚w ja kupuje tylko mustady :D

#16 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrÄ…giem

Napisano 29 listopad 2011 - 17:32

Masz zdjÄ™cie moich gum. To jest manns predator3 z teoretycznie wiÄ™kszym niÅź zalecany hakiem 5.0 typu classic. Hak wychodzi dokÅ‚adnie na koÅ„cu korpusu. PrzyÅ‚oÅźysz mniejszy i wiesz, Åźe to 4.0, za duÅźy 6.0. Haki sÄ… gamakatsu

http://img214.imageshack.us/img214/156/pbajzigumy.jpg

Uploaded with ImageShack.us

#17 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • ImiÄ™:Darek

Napisano 29 listopad 2011 - 17:36

coÅ› mi siÄ™ zdaje Åźe czÄ™sto ogonki Ci siÄ™ zaczepiajÄ… za hak ;)

#18 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrÄ…giem

Napisano 29 listopad 2011 - 17:51

Źle Ci siÄ™ zdaje. Rzadko :D Akurat ta jedna guma ma to do siebie, Åźe da siÄ™ wytrzymać. A ryby zacina siÄ™ lepiej

#19 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 listopad 2011 - 17:55

Źle Ci siÄ™ zdaje. Rzadko :D Akurat ta jedna guma ma to do siebie, Åźe da siÄ™ wytrzymać. A ryby zacina siÄ™ lepiej



o ku... teraz te dozbrojki zauwazylem

ja tam generalnie dalbym duzo krotszy hak przy takiej konfiguracji dozbrojek (a i to tylko do wiekszej gumy).
Dzieki za fotki

#20 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • ImiÄ™:Darek

Napisano 29 listopad 2011 - 17:58

czÄ™sto Å‚owie wÅ‚aÅ›nie na predatora ale 2cale i zauwaÅźyÅ‚em Åźe jak hak dam troche wiÄ™kszy czyli coÅ› tak jak na zdjÄ™ciu to bardzo czÄ™sto zaczepia mi siÄ™ ogonek
ale jak tak piszesz to pewnie tak jest :D moÅźe 3 jest troche sztywniejsza




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych