Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trocie 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   wojciech1919

wojciech1919

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojciech

Napisano 04 listopad 2018 - 07:55

Jeśli ikrę pozyskuje się na żywej rybie to pół biedy, ale realia są takie że chodzi im zawsze o mięso(kasę),  a oficjalnie tłumaczy się takie postępowanie chorymi rybami.

To po co budować te przepławki?... -żeby na nich ryby odławiać? ...3,5tony!!!!!??

Dwie strony jerkbaita zajmują "Trocie 2018" ...-to najdobitniej pokazuje że, tam gdzie PZW miesza w wodzie tam ocet.

oczywiście z patologią w odłowach masz racje ale 2 strony na forum są z zupełnie innego powodu - nie można wrzucać keltów które łowi 99% trociujących forumowiczów.

Mi osobiście ten punkt regulaminu nie bardzo się podoba bo na trocie z Warszawy daleko i zawsze miło jest spojrzeć na rybę chociaż na zdjęciu. Nie wiem czym się różni wychudzony majowy szczupak po tarle albo nabity ikrą okoń które na tym forum  są bardzo częstym widokiem od kelta troci...


  • pastowany kaban i michalvcf lubią to

#42 OFFLINE   Traveller

Traveller

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaZiemia

Napisano 04 listopad 2018 - 16:52

Janusz,kopla już nie ma, to już jest historia tego największego tarliska w dolnym odcinku Parsęty...i gdzie są ci wszyscy działacze, ekolodzy i ekoterrorysci którzy dopuścili do zniszczenia i degradacji jakże wartościowego tarliska i łowiska. A tak przy okazji mamy jeszcze kilka fajnych tarlisk poniżej Zieleniewa 😉
  • Rajfel i coma lubią to

#43 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 04 listopad 2018 - 18:08

Janusz,kopla już nie ma, to już jest historia tego największego tarliska w dolnym odcinku Parsęty...i gdzie są ci wszyscy działacze, ekolodzy i ekoterrorysci którzy dopuścili do zniszczenia i degradacji jakże wartościowego tarliska i łowiska. A tak przy okazji mamy jeszcze kilka fajnych tarlisk poniżej Zieleniewa

 

No cóż, jeśli chodzi o kopel to niestety, z drugiej strony budowy dróg nie powstrzymasz. Ekoterryści nie wyczuli kasy zapewne więc i protestów nie było. Może nie będzie tak źle, w końcu na Drwęcy okolice "mostu autostradowego" to całkiem niezłe łowiska. Przyglądałem się z bliska budowie mostu na koplu, trochę to smutny widok, niestety. Co do innych tarlisk, to wiadomo, nie będę wszystkich wymieniał  ;)


Użytkownik Janusz Wałaszewski edytował ten post 04 listopad 2018 - 18:10


#44 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1927 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 18:13

Gdyby dopilnować aby odpowiednie dno zrobili z odpowiedniego kruszywa to jest szansa, że będzie dobrze. Tylko kto? PZW... wątpię.



#45 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 04 listopad 2018 - 18:29

PZW nie ma nic do Parsęty, dzierżawcą jest Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty http://www.parseta.org.pl/



#46 OFFLINE   W.Ziemkowski

W.Ziemkowski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaPomorskie

Napisano 04 listopad 2018 - 18:39

Warto dostrzec różnicę pomiędzy tarliskami zasadniczymi a tarliskami zastępczymi (rezerwowymi) a tarliskami zasadniczymi. Warto wiedzieć gdzie kiedyś znajdował się substrat, którego uziarnienie ma wpływ na inkubującą sie ikre dużych ryb litofilnych takich jak trocie. Warto też poczytać czym jest bioróżnorodność rozumiana jako zróżnicowanie genetyczne ryb wewnątrz populacji i jak kończy się wiara w to, że same li tylko zabiegi hodowlane spowodują to, iż poprzegradzane dostępne na nizinnym odcinku morenowe rzeki przymorskie staną się mekką trociarzy. Przyszły coraz bardziej widoczne zmiany środowiskowe i niestety skończył się sukces na kredyt budowany od początku lat 80-tych. Tyle

#47 OFFLINE   Traveller

Traveller

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaZiemia

Napisano 04 listopad 2018 - 19:00

No cóż, jeśli chodzi o kopel to niestety, z drugiej strony budowy dróg nie powstrzymasz. Ekoterryści nie wyczuli kasy zapewne więc i protestów nie było. Może nie będzie tak źle, w końcu na Drwęcy okolice "mostu autostradowego" to całkiem niezłe łowiska. Przyglądałem się z bliska budowie mostu na koplu, trochę to smutny widok, niestety. Co do innych tarlisk, to wiadomo, nie będę wszystkich wymieniał ;)

. Tez obserwowałem budowę tego mostu,a raczej przygotowanie terenu pod jego budowę...widok straszny, pod piłe poszły ogromne dęby na skarpie a koryto usypano tonami piachu,sam osobiście widziałem jak spychacz pchał piasek do wody 😡

#48 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 09 listopad 2018 - 17:46

Wieści z Parsęty z dnia dzisiejszego, trocie dalej się spławiają, przez 4 godziny zaobserwowałem około dziesięciu spławów. Niestety są też przykre wieści, w pewnym miejscu tuż przy brzegu zaobserwowałem troć pokrytą pleśniawką. Od kilku lat problem powtarza się, w różnym stopniu nasilenia, ale jest cały czas, poniżej umieszczam filmiki, które nagrałem. Jakość nie jest najlepsza ale wszystko widać.

 

Wcześniej jeszcze kilka fotek "kopla" stan obecny 

 

Załączony plik  2018-11-09_17-10-44_433.jpg   60,86 KB   24 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2018-11-09_17-11-09_011.jpg   71,51 KB   26 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2018-11-09_17-12-25_736.jpg   83 KB   27 Ilość pobrań

 

i filmy

 

 

 

na filmach jest ta sama ryba, wygląda na wytartą sądząc po płetwie ogonowej, pewności nie mam tak tylko spekuluję.


Użytkownik Janusz Wałaszewski edytował ten post 09 listopad 2018 - 17:51

  • Guzu, jerzy6 i coma lubią to

#49 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 17 listopad 2018 - 11:53

Trafiły się i Troty w tym roku 

 

13560134_42608166_594486954302102_600769



#50 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 17 listopad 2018 - 20:47

Bardzo mi się podobają taki piegowate... Nie tylko ryby ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych