Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jigowy zestaw castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 10 styczeń 2018 - 07:36

Od pewnego czasu drążę temat jigowania zestawem castingowym. Szukam możliwie dobrych kombinacji ( kij / miltiplikator / plecionka ). Temat plecionki castingowej ma swój oddzielny wątek ale może ktoś zechce podzielić się doświadczeniem na temat plecionek pod kątem  jigowania właśnie. Kije seryjne i nie tylko, multiplikatory, przełożenia, zakresy wyrzutów, przynęty itd. Wszystko na temat jigowania zestawem castingowym.


Użytkownik kezmo edytował ten post 10 styczeń 2018 - 07:49


#2 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 10 styczeń 2018 - 07:44

Jeśli chodzi o jigowanie to w zeszłym sezonie postanowiłem przejść całkowicie z korby na casting. Pierwszy zestaw juz zmontowany - Matagi TR76 Super Shore MH ( 10 - 28 g ) + Daiwa Tatula SV TW.  Teraz jestem na etapie składania mocniejszego zestawu. Coś na dużą rzekę co obsłuży przynęty w przedziale 30 - 60 g. Mam Daiwę Tatulę 200 HSL i Abu Revo STX, który z nich poleci na kij do jigowania pora znaleźć odpowiednio długie wędzisko - coś w przedziale 2,4 - 2,7 cm. Szczerze to myślałem, że sprawa będzie łatwiejsza...


Użytkownik kezmo edytował ten post 10 styczeń 2018 - 07:50


#3 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 13 styczeń 2018 - 19:18

Sam sobie odpowiadasz na posty?  :mellow:  ;)

 

2,4 / 2,7 - są gusta... ale wg mnie zdecydowanie za długie przy BC



#4 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 13 styczeń 2018 - 19:44

Pierwszy post to zapodanie tematu, drugim miałem nadzieję zachęcić do dyskusji... ;) Widzę, że zainteresowanie conajmniej słabe a szkoda bo temat rzeka a i łowienie mega przyjemne. 2,4 - 2,7 za długie na dużą rzekę ? 



#5 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 13 styczeń 2018 - 19:56

Kto co lubi, nie ma zasady i obowiązku dł. castów na duże rzeki to samo brzegowe łowienie. Ja wolę krótsze BC



#6 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 13 styczeń 2018 - 19:56

Nie nie za długie ,tylko raczej za mało popularne. Duża rzeka to u mnie czasem z łódki więc jakoś w specjalny sprzęt nie inwestowałem. Niemniej okazyjnie z brzegu na Odrze taki temat Mars Castem opylałem.

#7 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 14 styczeń 2018 - 09:41

Chodzi ogólnie o jigowanie zestawem castingowym. Nie da się ukryć, ta technika wymaga wędek przeznaczonych do dłubania...

Fakt - jeśli mowa o większych rzekach to rzadko można spotkać kogoś z castem na brzegu. Szkoda bo przecież można tym dłubać niczym wykałaczką a czucie przynęty jak dla mnie lepsze niż w tradycyjnym spiningu... Do niedawna casting dla mnie to były tylko jerki i gumy szczupakowe zbrojone na lekko ale po spróbowaniu jigowania zestawem castingowym stwierdziłem jedno -  dlaczego tak późno. Aktualnie montuję zestawy przeznaczone do opadingu...;)

Lżejszy już jest a do mocniejszego brakuje mi kija. Daiwa Prorex XR 2,4m 28-56g,ogólnie seria Prorex XR - ktoś coś na jej temat może powiedzieć ?



#8 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 14 styczeń 2018 - 09:56

Ja mogę tylko powiedzieć że lubię przy tej metodzie multiki z wysokim przełożeniem. Kijów dłuższych od 7 stóp nie używam ale nie bywam też nad tymi największymi rzekami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • pawel1976 lubi to

#9 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 14 styczeń 2018 - 11:57

Ja nad dużymi rzekami obecnie bywam rzadko ale staram się co roku robić kilkudniowy wypad na stare śmieci nad Wartę. W tym roku zaplanowaliśmy ok tygodniowy maraton nad Odrą więc trzeba zmontować brakujący zestaw... Zestawy próbuje złożyć na tyle uniwersalne, że opędzą rzeki z brzegu i jigowanie z łódki. Jeden kijek jest 2,3m a drugi prawdopodobnie będzie 2,4m więc powinny dać radę.

#10 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 styczeń 2018 - 21:33

Ja regularnie jestem nad Wisłą z castem, mam kije od 6’8 do 7 i to mi całkowicie wystarcza zastanawiam się po co Ci kij 2,40-2,70 z budżetowych kiji pod jiga polecam Megabass xxx f5 1oz

#11 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 16 styczeń 2018 - 11:17

Lubię jigować kijami tej długości. Jeden patyk ma 2,3 m drugi będzie miał prawdopodobnie 2,4 m.  Gdzieś w PL można obejrzeć, ewentualnie kupic te Megabassy ?


Użytkownik kezmo edytował ten post 16 styczeń 2018 - 11:18


#12 OFFLINE   lisek

lisek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 11:35

Witam. Że się przyłączę. Osobiście 2.4 a nawet i dłóższe idzie kupić castingi. Tylko nie w Polsce. Zostaje nam Europa. Norwegia,Francja. Bądź sprowadzenie z USA. Sam czegoś szukam i minimum to 2 metry a najlepiej 2.2metra. Myślę że i z brzegu rzeki da radę takim dwu metrowym kijem coś zadziałać. Będąc sporo czasu w UK miałem do dyspozycji rzekę i morze a jedyny kujek to 2.4m o cw 10-40 i stykał,a często gęsto widziałem ludzi co i z plaży,kamieni,pomostów czy brodząc po pas używali kijków od 2 do 2.20 metra. I efekty mieli. A jak zapytałem czemu nie dłóższy to odpowiadali "po co się męczyć z dłógim kijem" . Apropo używali spinningów z normalnym kręciołem.
Pozdrawiam

#13 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 16 styczeń 2018 - 14:28

Lubię z brzegu łowić dłuższym kijem i tyle... ;) Optymalny dla mnie to 2,4m i czegoś takiego szukam. Kto co lubi. Jedni dłuższe, drudzy krótsze...

Jeśli chodzi o kij, którego aktualnie potrzebuję to coś co nadaje się do opadu gumami, ma ok 2,4 m długości, kosztuje max 800 zł, obsługuje komfortowo 30-55g i będzie ze mna jeździł raz w roku nad Odrę i Wartę... Poszukiwania trwają. Aktualnie na prowadzeniu Daiwa Prorex XR 2,4m 28-56g ;)



#14 OFFLINE   Nales

Nales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaTurek
  • Imię:Kamil

Napisano 16 styczeń 2018 - 18:03

Panowie a kijek do jigowania bardziej budzetowy. Kijek na szczupaka na lekko do 35 gram. Przegladam siec i znalazlem kilka kijkow, ale nie mam pojecia jaki nada sie do jigowania. Zastanawiam sie nad MPP2 poniewaz ludzie chwala go tylko nie wiem czy ten kijek do 30 gram bedzie taki swietny hak te do 90 czy 130 gram.

#15 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 16 styczeń 2018 - 20:25

Panowie a kijek do jigowania bardziej budzetowy. Kijek na szczupaka na lekko do 35 gram. Przegladam siec i znalazlem kilka kijkow, ale nie mam pojecia jaki nada sie do jigowania. Zastanawiam sie nad MPP2 poniewaz ludzie chwala go tylko nie wiem czy ten kijek do 30 gram bedzie taki swietny hak te do 90 czy 130 gram.

Jak bardzo budżetowy, dla jednych to 200 pln dla innych 800. Kuknij w stronę daiwy http://www.daiwa.com...lion/index.html .

#16 OFFLINE   Nales

Nales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaTurek
  • Imię:Kamil

Napisano 17 styczeń 2018 - 16:23

Potrzebuje uzyc tego kijka kilka razy w roku. Powiedzmy cos do kwoty 300 - 400 zl.
Dzieki za strone, ale tamte kije sa po okolo 200$ a to niestety troche przekracza moj budzet.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych