Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1561 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 marzec 2020 - 21:21

Hmm, wydaje mi się, że była opcja zrobienia aktualizacji przez echo. Ale może coś pomyliłem.

Była- ubiegłoroczna kończyła się zwieszeniem sprzętu i uszkodzeniem modułu głównego silnika....

Byłoby fajnie, gdyby poszło te update poprzez echo, no ale nie wiadomo, czy wymiana samego softu będzie wystarczająca, próbowali wymieniać moduły gps, moduły główne.

No ale co tam - maja zrobić także pogwarancyjne silniki, jeśli by u nich pojawił się problem, także mam czas ;) Na fb w USA widziałem Gatewaya nowego za 80 usd kilka tygodni temu.....ciekawe dlaczego?



#742 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 08 marzec 2020 - 21:21

Hmm, wydaje mi się, że była opcja zrobienia aktualizacji przez echo. Ale może coś pomyliłem.

Tak , z tego co wiem to aktualizacja silnika jest przez echo bo się pojawia info jak podłączysz silnik i echo go zobaczy, koledzy odradzają aktualizacji wiec jeśli poprawie to mam taka nadzieje ze to zrobią poprzez echo i problem zostanie zażegnany, tak to powinno być zrobione.

Jak komuś aktualizacja się nie powiedzie i silnik całkowicie przestanie działać to wtedy sevis jest konieczny.

 

Mam nadzieje ze tak zrobią możliwości maja więc na to liczę.



#743 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 marzec 2020 - 22:10

Jeśli tak maja to zrobić to nadal zasługuje to na zbiorowy protest, nie mam zamiaru im wysyłać silnika to kpina z ludzi którzy zaufali producentowi !!!

Kupiłem tylko dlatego ze miałem zaufanie do Lawrence a teraz mam coś co działa be wsparcia echa, porostu chore to jest. 

również jestem zły, jeżeli mają tę aktualizację  rozwiązać poprzez serwis. Żebym wiedział, że takie jaja robią sobie z klientów kupił bym inne echo i silnik MK.



#744 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów

Napisano 10 marzec 2020 - 07:09

Rozumiem, że wszelkie kłopoty, które teraz opisujecie są związane TYLKO i wyłącznie jak połączymy silnik z echo ? Tydzień temu na wodzie testowałem swój nowy Xi3 GPS, podstawowa wersja. Nie wyobrażam sobie jakbym miał im ten silnik odsyłać xd 



#745 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 marzec 2020 - 07:15

@Goldi1231 zawsze.mozesz sprzedać zabawki i kupić z innego brandu...tylko żebyś się nie zdziwił jak.tam spotkasz inne "kwiatki" . Niestety zabawki nie są doskonałe i u wszytskich coś jest nie tak. Wkoncu zrobią upgrade i powróci na właściwe tory...Żaden serwis nie przetestuje tak urządzeń jak użytkownicy....

#746 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 marzec 2020 - 07:56

również jestem zły, jeżeli mają tę aktualizację  rozwiązać poprzez serwis. Żebym wiedział, że takie jaja robią sobie z klientów kupił bym inne echo i silnik MK.

 

Łukasz, to nie jest problem nasz, tylko producenta. Będzie rozwiązany-takie są zapewnienia. Czy kupując sprzęt wymagający serwisowania nie ponosisz kosztów przesyłki?

Nie ma rzeczy doskonałych. Softy się zmieniają, a tutaj muszą być zgrane 3 elementy- echo, silnik i gateway. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Btw. - kupowałeś już Gateaway kit?

Rozumiem, że wszelkie kłopoty, które teraz opisujecie są związane TYLKO i wyłącznie jak połączymy silnik z echo ? Tydzień temu na wodzie testowałem swój nowy Xi3 GPS, podstawowa wersja. Nie wyobrażam sobie jakbym miał im ten silnik odsyłać xd 

Tak. Tylko i wyłącznie w sieci z echem. Dziobówka jak dla mnie jest największym upgrade na łodzi. Bardzo zwiększa możliwości taktyczne na wodzie. A jeżeli echo ma historię zapisu sonaru bocznego dostępną na ekranie natychmiastowo, wtedy jest już bardziej niż dobrze. 



#747 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów

Napisano 10 marzec 2020 - 07:59

Uff, właśnie przeprowadziłem sobie pierwszą "symulację" na wodzie do obławiania trzcin, zatok od 1 maja, oczywiście bez wędki. Tego mi brakowało, mogę dostosować idealnie prędkość kursu w odpowiednim kierunku :D Również w moim przypadku, dziobówka to już kosmos :)



#748 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 30 marzec 2020 - 02:29

Witam.

Panowie czy możecie mi coś powiedzieć na temat tego silnika, czy to jest jakiś starszy model, czy też nie posiada funkcji łączenia z echem? Powiem od razu, że nie specjalnie mi zależy na łączeniu z echem, bo jak czytam Wasze posty to włosy się jeżą na mojej łysej głowie :) . Chcę, aby działała funkcja kotwicy i ewentualnie jakieś pływanie kierunkowe.

 

https://allegro.pl/o...pole-8824733874



#749 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 30 marzec 2020 - 05:40

Dobra cena, brać! Montować, cieszyć się funkcją kotwicy, sterowanie pilotem, pedałem i nie budować sieci by włosy się nie zjeżyły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#750 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 marzec 2020 - 06:06

Witam.

Panowie czy możecie mi coś powiedzieć na temat tego silnika, czy to jest jakiś starszy model, czy też nie posiada funkcji łączenia z echem? Powiem od razu, że nie specjalnie mi zależy na łączeniu z echem, bo jak czytam Wasze posty to włosy się jeżą na mojej łysej głowie :) . Chcę, aby działała funkcja kotwicy i ewentualnie jakieś pływanie kierunkowe.

 

https://allegro.pl/o...pole-8824733874

Zapytaj się sprzedającego, czy ów motor ma funkcję kotwicy GPS, bo nie wynika to z opisu modelu. 



#751 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 30 marzec 2020 - 07:08

Zapytaj się sprzedającego, czy ów motor ma funkcję kotwicy GPS, bo nie wynika to z opisu modelu. 

Na 100% bez kotwicy GPS, sterowanie tylko pedałem. Z GPS-em masz tutaj https://allegro.pl/o...pole-8824682856



#752 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 30 marzec 2020 - 07:34

Wielkie dzięki za informacje.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Olo1970 edytował ten post 30 marzec 2020 - 07:36


#753 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 30 marzec 2020 - 17:58

W opisie producenta xi3 (wersja na wody słodkie) stoi, że motorek przeznaczony jest na wody słodkie i o niskim zasoleniu. Powszechnie za niskozasolony uważa się nasz Bałtyk. Czy tydzień lub dwa w roku na szkierach, albo Rugii może mu zaszkodzić?

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#754 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 18:24

Miesiąc temu montowałem swojego Xi3 pierwszy raz, patrząc po instrukcji to w budowie różni się tym od silników na wodę słoną, że nie ma przy śrubie anody. To na nią działa sól na wodach słonowodnych. Obstawiam, że te silniki biorą ludzie na Baaaaardzo słoną wodę, a nie gdzie te zasolenie jest prawie znikome, a zawsze po użyciu możesz płukać zwykłą wodą :P


  • Olo1970 lubi to

#755 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 30 marzec 2020 - 18:28

W opisie producenta xi3 (wersja na wody słodkie) stoi, że motorek przeznaczony jest na wody słodkie i o niskim zasoleniu. Powszechnie za niskozasolony uważa się nasz Bałtyk. Czy tydzień lub dwa w roku na szkierach, albo Rugii może mu zaszkodzić?

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

Nic mu nie będzie.

#756 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 30 marzec 2020 - 20:40

Dzięki, wobec tego jestem już zdecydowany.

Wysłane z mojego SM-G715FN przy użyciu Tapatalka

#757 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 maj 2020 - 09:38

Witam

Pytanie do zorientowanych, czy combo w postaci xi3 plus gateway plus lowrance Elite 7 ti2 ogarnie całość zapisanych tras w takiej Elite ?

Czyli wedle spec plotera :


Punkty trasy 3000
Waypoints 100
Routes100
Trasy do 10 000 punktów na szlak


I drugie pytanie :
Czy istnieje soft do rysowania na mapach ( waypointow) na pc i późniejszym wysłaniu tego do echosondy - celem wykorzystania z autopilotem ?

Użytkownik Guzu edytował ten post 02 maj 2020 - 09:42


#758 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 maj 2020 - 10:45

komunikacja mg-ploter narazie lezy i kwiczy - Macieka zaraz pewnie rozwinie temat. soft do takich rzeczy to Reef Master badz insght planner


  • Guzu lubi to

#759 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 02 maj 2020 - 10:57

komunikacja mg-ploter narazie lezy i kwiczy - Macieka zaraz pewnie rozwinie temat. soft do takich rzeczy to Reef Master badz insght planner

 

lezy i kwiczy mimo zastosowania gateway ? :(

 

To kwestia modelu echosondy ?



#760 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 maj 2020 - 11:07

nie , to kwestia softu mg . teoretycznie mg jest kompatybilen z TI i hds , ale buble sofowe zeszloroczne sie ciagna i do tej pory chyba nie sa naprawione. Poczekaj na Maciej_K , on tam toczyl batalie z seriwsami o tym


  • Guzu lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych