Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1573 odpowiedzi w tym temacie

#881 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 czerwiec 2020 - 20:54

Maciek jak dla mnie , to wyszły i czekają na dostawę. Przecież oni mają to ogólnie gdzieś jak to działa, $ ma się zgadzać... każda szt nie sprzedana to potencjalna strata.

#882 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 czerwiec 2020 - 21:09

Pewnie jest, jak piszesz. 

Dobrze, że Gatewaya wziąłem z ebaya, bo przy cenach krajowych, to teraz chłostałbym się nim po plerach jako pokutę...


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 24 czerwiec 2020 - 21:09


#883 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 czerwiec 2020 - 21:14

Też kupiłem cały osprzęt do Hds Live 12, MG IX5 + gateway, ale po co jak działa tylko na pilocie czy pedale.

#884 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 czerwiec 2020 - 21:21

Też kupiłem cały osprzęt do Hds Live 12, MG IX5 + gateway, ale po co jak działa tylko na pilocie czy pedale.

Problem znany jest od roku mniej więcej, wymiany modułów GPS i płyty głównej nie wnoszą nic, a nawet psują działanie z poziomu echa, ewidentny problem software. 



#885 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 02 lipiec 2020 - 17:14

Czy wysyłka silnika do Parkera coś daje ?? Przestanie się kabel zakręcac

#886 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 lipiec 2020 - 17:23

Czy wysyłka silnika do Parkera coś daje ?? Przestanie się kabel zakręcac

Radek, spróbuj dwóch rzeczy: sprawdź ułożenie kabli w czapce, jak są blisko modułu gps, to je odsuń, druga rzecz to reset - M1,1,4 i ponowne kalibracje - osi podłużnej łodzi oraz kompasu. 



#887 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5476 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 lipiec 2020 - 17:30

A zrobiłeś w końcu ta kalibracje? Czy dalej nie?

#888 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 lipiec 2020 - 22:47

Dzisiaj pierwsze testy xi5 ( kupiony jakieś 2 lata temu) podłączony do hds live. Przy pierwszym opuszczeniu silnika i włączeniu kotwicy na pilocie na echo wyskoczył komunikat ze kotwica aktywna, czyli ok. Później sprawdziłem płyniecie do wskazanego punktu i zakotwiczenie i tez bez problemu. Mialem jeszcze sprawdzić kilka rzeczy ale postanowiliśmy przepłynąć w inne miejsce . Tam po opuszczeniu silnika wyskoczył komunikat czy chcem zaktualizować oprogramowanie po wybraniu opcji nie echo nie widzi silnika . Nie odważyłem się kliknąć tak. Czym ryzykuje jeżeli zrobię aktualizację?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#889 OFFLINE   rgm

rgm

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów

Napisano 14 lipiec 2020 - 09:31

Sieć NMEA włącz jako ostatnią to pomaga.



#890 OFFLINE   Kreska

Kreska

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Ursynów
  • Imię:Tomek

Napisano 30 lipiec 2020 - 21:08

Na jak długo starczy mi w przybliżeniu akumulator żelowy 100ah średniej klasy przy silniku Motorguide XI5, zakładając że będę używać go tylko jako kotwicy.

#891 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 30 lipiec 2020 - 21:14

Miedzy dwie godziny a nawet 20 godzin

#892 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 30 lipiec 2020 - 21:36

Zapomnisz gdzie odłożyłeś ładowarkę .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Kreska lubi to

#893 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 31 lipiec 2020 - 21:11

Witam,

Mam prośbę do Kolegów używających motorków z wątku o kilka słów porady w następującym temacie - jeśli było już to poruszane, to z góry przepraszam - a mianowicie, chciałbym zachować rolkę kotwiczną umieszczoną centrycznie na dziobie łodzi (nie chcę jej demontować, zwłaszcza że jest naprawdę solidnie przytroczona i byłaby to spora ingerencja) i w związku z tym planuję zamontować silnik trochę z boku łodzi. Pewnie sztyca będzie  około pół metra od dziobu w kierunku rufy i jakieś 55-60 cm od osi łodzi w kierunku jednej z burt. Czy tak zamontowany silnik będzie działał bez zarzutu, chodzi mi głownie o funkcję kotwicy, bo to będzie jego zasadnicze przeznaczenie. Czy utrzymanie pozycji przy takim montażu nie powoduje jakiś utrudnień działania w trybie kotwicy, np. nie wiąże się z większą ilości pracy, wreszcie, czy nie wymaga wykonania dodatkowej kalibracji. Moja łódź nie jest duża, długość 360 cm i 115 kg na sucho, bez szpeju i załogi :)

Czy przy takim montażu trzeba na coś zwrócić szczególną uwagę.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Arek



#894 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 31 lipiec 2020 - 21:22

Będzie Ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#895 OFFLINE   JaK666

JaK666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Jarek

Napisano 01 sierpień 2020 - 00:33

Będzie OK. Kalibrację osi silnika wykonuje się zawsze po montażu. Bez względu na jego odsunięcie od osi łodzi. PS: Też nie chciałem demontować rolki. Ktoś mnie namówił i nie żałuję. Od kiedy mam MG, kotwica nigdy się nie przydała ;)


  • haja1978 lubi to

#896 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 sierpień 2020 - 06:44

Witam,

Mam prośbę do Kolegów używających motorków z wątku o kilka słów porady w następującym temacie - jeśli było już to poruszane, to z góry przepraszam - a mianowicie, chciałbym zachować rolkę kotwiczną umieszczoną centrycznie na dziobie łodzi (nie chcę jej demontować, zwłaszcza że jest naprawdę solidnie przytroczona i byłaby to spora ingerencja) i w związku z tym planuję zamontować silnik trochę z boku łodzi. Pewnie sztyca będzie  około pół metra od dziobu w kierunku rufy i jakieś 55-60 cm od osi łodzi w kierunku jednej z burt. Czy tak zamontowany silnik będzie działał bez zarzutu, chodzi mi głownie o funkcję kotwicy, bo to będzie jego zasadnicze przeznaczenie. Czy utrzymanie pozycji przy takim montażu nie powoduje jakiś utrudnień działania w trybie kotwicy, np. nie wiąże się z większą ilości pracy, wreszcie, czy nie wymaga wykonania dodatkowej kalibracji. Moja łódź nie jest duża, długość 360 cm i 115 kg na sucho, bez szpeju i załogi :)

Czy przy takim montażu trzeba na coś zwrócić szczególną uwagę.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Arek

Arek, będzie ok na kotwicy- i tak będziesz stał dziobem do wiatru, ew kierunku nurtu  w rzece.  Mniej okej podczas płynięcia na nim- ale tobie chodzi o kotwicę głównie. 



#897 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 sierpień 2020 - 18:18

Dzisiaj pierwsze testy xi5 ( kupiony jakieś 2 lata temu) podłączony do hds live. Przy pierwszym opuszczeniu silnika i włączeniu kotwicy na pilocie na echo wyskoczył komunikat ze kotwica aktywna, czyli ok. Później sprawdziłem płyniecie do wskazanego punktu i zakotwiczenie i tez bez problemu. Mialem jeszcze sprawdzić kilka rzeczy ale postanowiliśmy przepłynąć w inne miejsce . Tam po opuszczeniu silnika wyskoczył komunikat czy chcem zaktualizować oprogramowanie po wybraniu opcji nie echo nie widzi silnika . Nie odważyłem się kliknąć tak. Czym ryzykuje jeżeli zrobię aktualizację?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Dzisiaj kolejne testy ,
Najpierw włączyłem echosondy później sieci nmea2000 i dopiero na końcu zasilanie do silnika.
Odpaliło się bez problemu komunikat o aktualizacji się nie pojawił. Cały dzień pływania i wszystko działa bez zarzutu tj. Trasa i kotwiczenie na końcu trasy działa . Kotwiczenie do waypointu też działa. Jedyna rzecz która się zmieniła to nie jest podswietlany przycisk do kotwiczenie w danym punkcie . Za pierwszym razem mogłem wybrać kotwicę i dowolny punkt na mapie i tam płynąć i zakotwiczyć , dzisiaj ta opcja już nie działa .

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#898 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 14 sierpień 2020 - 11:40

Do jakiej prędkości (na spalanie) można pływać z opuszonym silnikiem dziobowym ? (Xi3)

#899 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 14 sierpień 2020 - 11:41

5-7 bez problemu

#900 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 16 sierpień 2020 - 12:33

Jak poprawnie kotwiczyć przez sieć nmea 2000






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych