Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1561 odpowiedzi w tym temacie

#1361 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 21 lipiec 2022 - 07:57

Panowie mam problem. Może ktoś to przerabiał... Było wszystko ok i niespodziewanie silnik przestał działać z pilota na przyciski w lewo i w prawo, wszystkie inne tj, zadanie kursu włącz/wyłącz, kotwica itd działają tylko nie reaguje lewo/prawo... Zastanawiam się czy to coś w silniku, czy z pilotem jest problem, ale mam obawy, że to pierwsze. Silnik po gwarancji... Najprościej było by sprawdzić innym pilotem, niestety nie mam nikogo takiego w mojej okolicy... Może ktoś zna taki przypadek...?

#1362 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 21 lipiec 2022 - 19:05

Jednak zadanie kursu i kotwica też nie działają, silnik odbiera sygnał z pilota w postaci dźwięku/pipnięcia ale nie reaguje... także myslę, że to jednak problem w silniku... jaka jest procedura diagnozy/naprawy? Z kim się kontaktować? Gdzie wysyłać...?

#1363 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5446 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 lipiec 2022 - 19:11

Parker poland
  • mancio lubi to

#1364 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 21 lipiec 2022 - 20:57

to koło Warszawy jest

mozna zadzwonić umówiec sie i wysłac lub można zawieźć ale tez nalezy zadzwonic i pogadac czy przyjmą

 

naprawiałem tam swój silnik elektryczny

rumpel wyłaził z obudowy


  • mancio lubi to

#1365 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1096 postów

Napisano 08 sierpień 2022 - 09:56

Czy ktoś wie czy w Motorguide Xi3 istnieje adapter do montażu na pawęży jak w Haswing Cayman?

#1366 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 08 sierpień 2022 - 14:44

c

 

Czy ktoś wie czy w Motorguide Xi3 istnieje adapter do montażu na pawęży jak w Haswing Cayman?

chyba haswing sam w sobie nie ma takiego adapteru. Trzeba dokupić uchwyty pawężowe (chyba tak to się nazywa) i tak samo jest z motorquide-m. Wydaje mi się że w xi3 powinno być podobnie jak w xi5 -  tak mam zamontowane to na pontonie

 

Załączony plik  20220523_144933.jpg   126,79 KB   19 Ilość pobrań   Załączony plik  20220523_144838.jpg   246,35 KB   19 Ilość pobrań  Załączony plik  20220523_144845.jpg   180,47 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  20220523_144848.jpg   130,1 KB   19 Ilość pobrań   Załączony plik  20220523_144937.jpg   190,04 KB   17 Ilość pobrań  Załączony plik  20220523_144945.jpg   157,75 KB   16 Ilość pobrań

 

Załączony plik  20220523_144948.jpg   129,79 KB   15 Ilość pobrań


  • Biesan lubi to

#1367 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1096 postów

Napisano 08 sierpień 2022 - 15:18

Dzięki wielkie kolego, dokładnie o to mi chodziło, o te uchwyty. Czy kupowałeś te do caymana? Czy w motorguide są otwory na te uchwyty czy trzeba było coś wiercić i kombinować.

#1368 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 08 sierpień 2022 - 15:49

Dzięki wielkie kolego, dokładnie o to mi chodziło, o te uchwyty. Czy kupowałeś te do caymana? Czy w motorguide są otwory na te uchwyty czy trzeba było coś wiercić i kombinować.

Kumpel kupował do caymana, ja mam xi5. Na ostatnim zdjęciu widać "nacięcia" montażowe. Rozstawem pasują na trzy ustawienia - nic nie trzeba wiercić. Ustawiasz jak bardzo potrzebujesz wysunąć ramię silnika, by nie obcierało o dziób łodzi lub coś innego

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
  • Biesan lubi to

#1369 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 24 sierpień 2022 - 12:24

Panowie mam problem. Może ktoś to przerabiał... Było wszystko ok i niespodziewanie silnik przestał działać z pilota na przyciski w lewo i w prawo, wszystkie inne tj, zadanie kursu włącz/wyłącz, kotwica itd działają tylko nie reaguje lewo/prawo... Zastanawiam się czy to coś w silniku, czy z pilotem jest problem, ale mam obawy, że to pierwsze. Silnik po gwarancji... Najprościej było by sprawdzić innym pilotem, niestety nie mam nikogo takiego w mojej okolicy... Może ktoś zna taki przypadek...?


Mialem ten sam problem ale rozwiazal sie sam silnik byl nie urzywany przez okolo 2 tygodnie po jakims czasie wlaczylem z ciekawosci wszystko gra i byczy robi jak powinno

#1370 OFFLINE   sebam3

sebam3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Konkol

Napisano 24 sierpień 2022 - 12:49

Mialem ten sam problem ale rozwiazal sie sam silnik byl nie urzywany przez okolo 2 tygodnie po jakims czasie wlaczylem z ciekawosci wszystko gra i byczy robi jak powinno

Może to banalne, ale u mnie też był problem z reakcją na poszczególne przyciski, ale wymiana baterii pomogła.



#1371 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 02 wrzesień 2022 - 08:54

Panowie, jak to jest z silnikami z USA, trzeba pewnie zmienić oprogramowanie GPS aby używać ich w pl, orientuje się czy jestem to w stanie zrobić sam?

#1372 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 wrzesień 2022 - 09:08

Panowie, jak to jest z silnikami z USA, trzeba pewnie zmienić oprogramowanie GPS aby używać ich w pl, orientuje się czy jestem to w stanie zrobić sam?

A skąd taki wniosek? Czy pozycjonowanie GPS jest inne w USA i u nas? Kierunki magntyczne także?



#1373 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 02 wrzesień 2022 - 09:11

Nie wiem, stąd moje pytanie. Mam możliwość odziedziczyć silnik ze stanów i zastanawiam się czy będzie działał u nas poprawnie, czy w przypadku kiedy będę chciał podłączyć go z echo wszystko będzie grało.

#1374 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 wrzesień 2022 - 10:24

Nie wiem, stąd moje pytanie. Mam możliwość odziedziczyć silnik ze stanów i zastanawiam się czy będzie działał u nas poprawnie, czy w przypadku kiedy będę chciał podłączyć go z echo wszystko będzie grało.

To polecam mój wpis blogowy, może się nieco rozjaśni: Silniki dziobowe- możliwości integracyjne z ploterami. (sonaryimapy.blogspot.com)


  • Z Olsztyna lubi to

#1375 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 02 wrzesień 2022 - 12:39

Super przydatne, ale nie odpowiada to na moje pytanie. Czy silnik z USA będzie działał u nas poprawnie czy muszę coś zmieniać.

#1376 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 09 wrzesień 2022 - 07:55

Witam
Do spięcia 24v i 12v z echem używamy tych samych kabli?

#1377 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 wrzesień 2022 - 10:07

Witam
Do spięcia 24v i 12v z echem używamy tych samych kabli?

jeśli twoja echosonda ma zakres napięcia 24 czy więcej- to możesz, ale sprawdź dokładnie, bo różnie to wygląda w zależności od brandu a także konkretnych modeli. 



#1378 OFFLINE   invictus

invictus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 wrzesień 2022 - 16:23

Witam. Przeczytałem wątek, ale nie znalazłem rozwiązania mojeg problemu. Motorguide Xi3 roczny, odkupiony od kolegi, u niego śmigał elegancko. Zamontowałem na łajbę i dzisiaj testy. Rano kalibracja M112, M111 i wszystko śmigało przez 2h. Przy kolejnej miejscówce po włączeniu kotwu Tak zakręciło, że musiałem iż urwie kabel. Nic nie pomagało więc M114 , nowe baterie do pilota i od tego momentu kręcę bączki drugim silnikiem po M111 jak szalony, kotwa nie działa. Aku rozłączane chyba z 50 razy , tyle samo prób. Ludzie patrzą co mistrz się tak kręci po jeziorze . Podpowie ktoś może jak krok po kroku to ogarnąć. Bo już mnie nerwica bierze

#1379 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 14 wrzesień 2022 - 20:26

Może mi ktoś podpowiedzieć czemu większość silników jest montowanych na dziobie ale lekko z boku ?

#1380 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 wrzesień 2022 - 21:10

Po pierwsze instrukcja obsługi.
Po drugie wyobraź sobie że silnik złożony dynda sobie na środku łajby:)
Także tak lekko z boku jest dobrze:)
  • Ardoro lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych