Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Westin - informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
216 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Okonek@123

Okonek@123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaNad wodą

Napisano 03 styczeń 2023 - 17:34

Westin Wędka W3 Spin 2nd Cork 270cm 10-40g

Czy ta wedka nada się na troć,czy nie będzie za delikatna

#182 ONLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 03 styczeń 2023 - 18:17

Na sucho wydaje się być odpowiednia - niestety mój egzemplarz jeszcze nie widział wody, ale był właśnie kupiony z myślą o rzecznym łowieniu troci.

#183 OFFLINE   lapland

lapland

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaJämtland
  • Imię:Piotr

Napisano 28 styczeń 2023 - 09:05

Czy ktoś posiada może Westin W10 Finesse T&C do 23 gram i może napisać kilka słów o tym patyku ?


Sztywna trzeba dorzucić parę gramów, żeby go naładować, jeżeli mówimy o 5-32g, wykonanie sztos, lekki i w pineche dobrze przenosi drgania
  • scOOtt lubi to

#184 OFFLINE   bojan42

bojan42

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 17 marzec 2023 - 15:40

Witam,
Powie ktoś coś więcej o wędce Westin W4 Powerlure 2,4m 20-60g?
Chciałbym jej używać do przynęt w zakresie 20-40g + główka 5-10g.
https://pleciona.pl/...60g-2sec./57532
Od jakiego ciężaru się ładuje? I jakiego maxa swobodnie idzie ogarnąć?
Jaka praca pod mniejszymi rybami, tzn. Szczupaki 60-70cm??
Blachy i jerki też da radę tym ogarnąć?
Będę wdzięczny za porady.

#185 OFFLINE   croock

croock

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaWroclaw

Napisano 27 maj 2023 - 13:31

Ja właśnie przyniosłem do domu W3 powercast 2nd, 20-80 w spinie.

W sklepie zrobił fajne wrażenie, w bezpośrednim porównaniu lepsze niż odpowiedniki o podobnych parametrach u Abu (Beast i Svartzonker).

Szukałem wędki, która będzie robić u mnie za mały uniwersał. Ma służyć głównie do gum 15-22 cm, ale w dolnym przedziale pozwalać rzucać żelastwem typu większe wahadło, giant killer i nieco większe obrotówki, od biedy nawet aglia 5), nawet jeśli przy niektórych nie będzie dużego komfortu.

Na sucho wygląda na to, że właśnie taki kij znalazłem. Ma zastąpić u mnie spina działającego w przedziale 10-50g, dla którego pig shad jr z lekkim obciążeniem jest już granicą komfortu.

Testy nad wodą w Laponii od 18 czerwca

#186 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 27 maj 2023 - 14:24

Z tego wszystkiego to najbardziej przekonała mnie Laponia 😁😁. Ale kije westina są na prawde fajne.
  • Darek_W lubi to

#187 OFFLINE   katek

katek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 28 maj 2023 - 18:55

Ktoś ma opinie na temat W3 seabass?

#188 OFFLINE   Majk1989

Majk1989

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Świętokrzyski
  • Imię:Michał

Napisano 21 czerwiec 2023 - 16:27

Witam, czy ktoś miał styczność lub użytkował wędkę Westin w4 streetstick w wersji 2-10 lub 5-15? Jaka jest różnica między serią w3?

#189 OFFLINE   Hant3riX

Hant3riX

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 10 sierpień 2023 - 06:29

Na sucho wydaje się być odpowiednia - niestety mój egzemplarz jeszcze nie widział wody, ale był właśnie kupiony z myślą o rzecznym łowieniu troci.

Witam. Jak ten kij się sprawuje? Przymierzam się do kupna go w wersji w3 2nd 240cm(10-40)na szczupaka do średniego łowienia.

#190 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 wrzesień 2023 - 21:50

Używa ktoś Westina W3 2-10g wersji 213 lub 243cm? Bo na facebooku czytam, jak koj startuje od grama, jakie ma wspaniałe właściwości rzutowe, nieziemskie czucie no i zrobiłem się zazdrosny, bo mój Perfect Jig do 10g poniżej cw rzuca znośnie, ale wybitnie bez szału, a naprawdę fajnie robi się koło 3g dopiero. A W3 ponoć 2g miota jak z katapulty. Czyli absolutna rewelacja, kij uniwersalny. A jak to wygląda z waszego doświadczenia?

#191 OFFLINE   Majk1989

Majk1989

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Świętokrzyski
  • Imię:Michał

Napisano 30 wrzesień 2023 - 07:58

Ja używam w3 2-10 i 2-7 i dla mnie osobiście jeśli chodzi o łowienie mniejszymi przynętami to wolę 2-10 ze względu na lotność tych przynęt bo rzeczywiście dobrze nimi miota. Wersja 2-7 nadaje się głównie pod gumy bo jest ex fast, a 2-10 to już taka bardziej uniwersalna bo połowisz fajnie na obrotówki czy wobki, a akcje to ma bardziej fast niż ex fast. Używam przy nich plecionkę 8lb i niżej z mocą nie schodzę od kiedy straciłem ładnego okonia przy którym mikado 0.035 pękła jak nitka i to nie na węźle tylko przed pierwszą przelotką i plecionka poszła na śmietnik. Ogólnie to spoko wędka jak dla mnie narazie najlepsza okoniówka jaką łowiłem



#192 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 październik 2023 - 09:28

Ja używam w3 2-10 i 2-7 i dla mnie osobiście jeśli chodzi o łowienie mniejszymi przynętami to wolę 2-10 ze względu na lotność tych przynęt bo rzeczywiście dobrze nimi miota. Wersja 2-7 nadaje się głównie pod gumy bo jest ex fast, a 2-10 to już taka bardziej uniwersalna bo połowisz fajnie na obrotówki czy wobki, a akcje to ma bardziej fast niż ex fast. Używam przy nich plecionkę 8lb i niżej z mocą nie schodzę od kiedy straciłem ładnego okonia przy którym mikado 0.035 pękła jak nitka i to nie na węźle tylko przed pierwszą przelotką i plecionka poszła na śmietnik. Ogólnie to spoko wędka jak dla mnie narazie najlepsza okoniówka jaką łowiłem

Ten mój kij to też bardziej fast. A jak górą ten Westin ogarnia?
No i co do "mocy" plecionek - nie kupuj po mocy, kupuj po grubości podanej w Gou, najlepiej japońskie linki, to się nie zawiedziesz. Mikado 0,035mm to ile miało grubości? Nie wiadomo. Ile wytrzymałości? Też nie wiadomo, bo każdy wpisuje co chce.

Do kija do 10g bierzesz 0.4-0.6 PE i jest git. Wyżej nie ma sensu.



#193 OFFLINE   Majk1989

Majk1989

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Świętokrzyski
  • Imię:Michał

Napisano 02 październik 2023 - 09:34

Górę w komforcie to jest 8g plus guma 7cm, rzucisz i 10 i 12g ale już nie ma komfortu w podbijaniu. Na tą plecionkę mikado to mnie kumpel namówił i żałuję zakupu. Zawsze używam plecionkę sunline albo daiwa przeważnie 0.6 pe

#194 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 październik 2023 - 09:40

Górę w komforcie to jest 8g plus guma 7cm, rzucisz i 10 i 12g ale już nie ma komfortu w podbijaniu. Na tą plecionkę mikado to mnie kumpel namówił i żałuję zakupu. Zawsze używam plecionkę sunline albo daiwa przeważnie 0.6 pe

Będę musiał wziąć kijek do łapy, bo każdy co innego rozumie jako komfort, ale może serio Westin kończy się na 10g i tym sposobem dół ma trochę lepszy.. Perfect Jig w komforcie 8g + guma podbija, wyżej sprawa jest dyskusyjna, chociaż na Odrze w miejscu gdzie po prostu wali się o dno, to nawet 12g + 10cm guma rzucałem, ale to już było stresujące (jednym płynnym ruchem ale to pewnie na każdym kiju się da tak miotać)


Użytkownik Andżej edytował ten post 02 październik 2023 - 10:08


#195 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 02 październik 2023 - 22:42

Łowi ktoś tym nowym powerlure 240cm do 60 lub 85g albo powershadem 30-90g ?


Użytkownik Karpiu95 edytował ten post 02 październik 2023 - 22:55


#196 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 07 październik 2023 - 09:12

Ktoś z Was posiada już w3 2-15 chub Radosław Witolski?
Kijek wyceniony na 600zl … nie mało ale wykonanie na zdjęciach bardzo ładne i ciekawe.

#197 OFFLINE   zorman

zorman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 09 październik 2023 - 22:57

Cześć przejrzałem wątek ale nie znalazłem nigdzie opini o W4 250cm 7-28g. Ktoś może się podzielić informacjami na temat tej wędki? Dobrze opisana czy raczej ogarnie większy ciężar? Jak z szybkością bardziej sandacz czy bardziej szczupak? :)

#198 OFFLINE   donio

donio

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kubicki

Napisano 04 listopad 2023 - 18:51

@zorman
jeżeli piszesz o powerteez-ie to faktycznie bardzo mało informacji jest o tej wędce, przeszukałem chyba wszystkie niemieckojęzyczne fora i jedyne co znalazłem, że jest bardziej do 35-40 gram. Sam ją typuję na sandacza do opadu z głowkami 10-25 gram+guma 4", ale chętnie bym poczytał o tej wędce od kogoś kto tym łowi.

#199 ONLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 05 listopad 2023 - 21:22

Cześć przejrzałem wątek ale nie znalazłem nigdzie opini o W4 250cm 7-28g. Ktoś może się podzielić informacjami na temat tej wędki? Dobrze opisana czy raczej ogarnie większy ciężar? Jak z szybkością bardziej sandacz czy bardziej szczupak? :)

 

Miałem ten kij w wersji do 28 gramów ale o długości 2,70 m i z serii W3 (są podobne do W4).

Typowy kij sandaczowy o szczytowym ugięciu. Bez większego problemu ogarniał przynęty o masie całkowitej do 50 gramów.


Użytkownik Durzy edytował ten post 05 listopad 2023 - 21:23


#200 ONLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 859 postów

Napisano 07 listopad 2023 - 13:52

Szukam kija tak do 1.7 m cast który obsłuży przynęty od 15 do 100 gr . - czy coś z westina polecicie ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych