Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Polska drugą Szwecją ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 18 styczeń 2018 - 07:35

http://gazetaolsztyn...l#axzz54QHlme1c

 

" Rusza program "Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka". A to oznacza aż 200 mln zł na rozwój potencjału turystycznego Polski Wschodniej. Rosnące znaczenie turystyki, a także wewnętrzny potencjał Polski Wschodniej, w tym cenne zasoby kulturowe i przyrodnicze, które nie są w należytym stopniu wykorzystane sprawiły, że na rozwój tego obszaru przeznaczono 200 mln zł w programie "Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka". Środki te w formie preferencyjnych pożyczek mają służyć zróżnicowaniu i podniesieniu jakości usług oraz wydłużeniu sezonu turystycznego na obszarze objętym programem. O pieniądze mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które prowadzą swoją działalność na terenie Polski Wschodniej. W tym roku szczególne preferencje posiadają Miejsca Przyjazne Rowerzystom. Szczegółowe informacje dotyczące programu zostaną przekazane podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, które odbędzie się w poniedziałek (22 stycznia) o 10:00 w sali sesyjnej, przy ul. Emilii Plater 1. Organizatorzy proszą o potwierdzenie chęci udziału w spotkaniu. Można to zrobić telefonicznie: 89 521 69 00 lub mailowo: a.jaroszuk@warmia.mazury.pl "

 

W czym tkwi problem ? Mamy teoretycznie wszystko żeby zarabiać grube pieniądze na turystach. Ośmielę się powiedzieć na turystach z całego świata ... I dlaczego nie może być to turystyka wędkarska ?

 


Użytkownik Robert Crocker edytował ten post 18 styczeń 2018 - 08:21

  • coma, szczupak1 i Alexspin lubią to

#2 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 18 styczeń 2018 - 08:01

Pięknie,potencjał jest tylko pod wodą nic nie ma :)

Ze Szwedami nigdy się nie zrównamy przeliczając ilość wody na ilość wędkarzy ....



#3 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 18 styczeń 2018 - 08:04

Na temat turystyki wędkarskiej powiem tylko tyle, że mi samemu szkoda życia, żeby jeździć na to bezrybie, które mam pod nosem, a co już mówić o turystach? Dzierżawcy musieliby zakazać wszelkich połowów na 5-7lat żeby łowiska stały się obiektem zainteresowań, a nie miejscem gdzie zmienia się hobby na inne. Taki mały żalik :) Natomiast co do reszty to słaba infrastruktura wokół jezior, dojazd, no i promocja. A i komary :P



#4 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 18 styczeń 2018 - 08:15

Po tych 5-7 latach gdzieniegdzie można już ładnie zarabiać na zezwoleniach. Ja osobiście wolę zapłacić więcej wiedząc, że jest szansa połowić ...


  • Andru77 lubi to

#5 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 18 styczeń 2018 - 08:28

Polska to piękny kraj mamy mnóstwo pięknych rzek w których brakuje niestety ryb, tak samo jest z jeziorami, zalewami. Jeżeli już gdzieś populacja ryb wzrośnie i ktoś chciałby tam rozwinąć działalność turystyczną to musi to zareklamować by przyciągnąć turystów wędkarzy a skutkiem czego będzie masowe wyławianie ryb przez rok góra dwa a potem dalej Polska rzeczywistość. Niewielu jest wędkarzy którzy jadą by połowić rozkoszując się urokami otaczającej przyrody i nie zabrać ryb.Ech szkoda słów. :( Złych przyzwyczajeń ciężko z ludzi wyplenić, często przechodzą z ojca na syna. Przypomina mi się wyjazd na starorzecze Wisły siadłem na pniu ściętego przez bobry drzewa, obserwuję jak zimorodek co chwila przylatuje i nurkuje po kolejną rybkę. Przyplątał się może dziesięcio letni chłopiec z pobliskiej wioski zadał pytanie czy coś złowiłem odpowiedziałem że kilka okonków. Skwitował to słowami że tak się ryb nie łapie i wskazał na wędkę. Zadałem mu pytanie to jak, szybka odpowiedź że siatką. Spytałem czy dużo siatką łapie odparł że on nie bo jest mały ale tata łapie ale obiecał że jak będzie większy to go nauczy.  Ręce mi opadły, czar prysł. Dopóki zachowań ludzi nie zmieni się strachem przed nieuniknioną wysoką karą Polska nie będzie drugą Szwecją.


  • darek3523, Krzysiek P i konopaa lubią to

#6 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 18 styczeń 2018 - 08:31

Efekty tych "zarybień" widzę już od 10lat. To tendencja spadkowa :)



#7 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 18 styczeń 2018 - 08:46

 

 

W czym tkwi problem ? Mamy teoretycznie wszystko żeby zarabiać grube pieniądze na turystach. Ośmielę się powiedzieć na turystach z całego świata ... I dlaczego nie może być to turystyka wędkarska ?

 

 

Nie możemy zarabiać na turystach wędkarzach zagranicznych, bo w każdym innym kraju jest dużo więcej ryb i dużo mniej wędkarzy jak w Polsce... Co najwyżej na turystach wędkarzach z Polski.  


  • konopaa lubi to

#8 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 18 styczeń 2018 - 08:49

tebe - pytanie było retoryczne ... chodzi o to żeby ten niekorzystny trend odwrócić ...


  • tebe lubi to

#9 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 18 styczeń 2018 - 08:51

Nie możemy zarabiać na turystach wędkarzach zagranicznych, bo w każdym innym kraju jest dużo więcej ryb i dużo mniej wędkarzy jak w Polsce... Co najwyżej na turystach wędkarzach z Polski.  

Nie wiem jak jest teraz ale kilka lat temu byli nad Sanem na odcinku specjalnym Francuzi, Hiszpanie i to dość często. Jednego razu nawet przez nich nie powędkowałem bo wykupili wszystkie licencje.Byli tacy co wykupywali roczne pozwolenia.


  • Robert Crocker lubi to

#10 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 18 styczeń 2018 - 08:58



#11 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 18 styczeń 2018 - 09:00

Chciałbym żeby Polska była drugą Szwecją, moim zdaniem wszystkie wody górskie w Polsce powinny być No Kill.


  • Darek P, spinnerman i Robert Crocker lubią to

#12 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 18 styczeń 2018 - 09:04

Aby naświetlić temat posłużę się tutaj przykładami z mojego miasta: Brak łowiska C&R! Jakiegokolwiek. Jezioro Głębokie uczęszczane przez rowerzystów i spacerowiczów, każda złowiona tam ryba dostaje w cymbał. Bulwary oblegane przez ludzi w kawiarniach, będących w pracy, dookoła samochody często z innych też miast, wszyscy patrzą na tę rzeźnię jak ryby są walone po łbie bądź kopane. Mało tego, są to ryby przebywające na zimowisku i nikt do tej pory "nie wpadł" na pomysł by zrobić tam strefę No Kill. Dlaczego? Bo dla PZW tylko hajs się musi zgadzać. Nasi dzierżawcy nie idą z duchem czasu i już nie pójdą za 5 za 7 czy za 10lat! Będzie tylko gorzej. Serio.

 

Edit: żeby nie było tak do końca pesymistycznie to istnieje strefa no kill na odcinku rzeki Regi, a Modehpolmo podobno (nie jestem w stanie w chwili obecnej zweryfikować tych informacji) zrezygnowało ze stawiania sieci na 3 lata.

 

Być może recepta jest taka: Założyć stowarzyszenie Miłośników Jeziora no np Portowego (33,6ha). Stanąć do przetargu, przedstawić lepszą ofertę i zarybić i nie wyławiać z niego ryb. Po prostu odebrać zbiorniki, które zasługują na coś więcej. C&R wiadomo dopiero raczkuje w tym kraju, ale na pewno to ma przyszłość. Inaczej - według mnie - nie ma szans na turystykę wędkarską. Co myślicie? Czy ciężko byłoby w Waszych miastach i gminach o zebranie wystarczającej liczby chętnych, aby założyć stowarzyszenie i przebić ofertę innych dzierżawców? Jest to jakiś plan czy tylko bujam w obłokach? :P


Użytkownik MarcinW edytował ten post 18 styczeń 2018 - 09:19


#13 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 18 styczeń 2018 - 09:15

I dostaniesz operat, a z nim obowiązkowe odłowy sieciowe...


  • Jopek1971, szczupak1 i przemo_w lubią to

#14 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 18 styczeń 2018 - 09:20

Nie trzeba prowadzić odłowów sieciowych żeby dewastować własne wody ...

 

Troć Iny 2016

 

 

Panowie, nie wstawiamy zdjec martwych ryb.


Użytkownik Del Toro edytował ten post 18 styczeń 2018 - 10:16

  • tebe, coma i Krzysiek P lubią to

#15 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 18 styczeń 2018 - 09:22

I dostaniesz operat, a z nim obowiązkowe odłowy sieciowe...

Nieprawda. 

 

Nie trzeba prowadzić odłowów sieciowych żeby dewastować własne wody ...

 

Troć Iny 2016

Tak, dlatego mówię wciąż o C&R.



#16 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 18 styczeń 2018 - 09:38

Przecież w Polsce jest już Szwecja....................niedaleko Wałcza.


  • maykel lubi to

#17 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 18 styczeń 2018 - 10:04

Nieprawda. 

 

 

Na wodzie dzierżawionej - niestety prawda...


  • Jopek1971 lubi to

#18 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 styczeń 2018 - 10:25

http://gazetaolsztyn...l#axzz54QHlme1c

 

" Rusza program "Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka". A to oznacza aż 200 mln zł na rozwój potencjału turystycznego Polski Wschodniej. Rosnące znaczenie turystyki, a także wewnętrzny potencjał Polski Wschodniej, w tym cenne zasoby kulturowe i przyrodnicze, które nie są w należytym stopniu wykorzystane sprawiły, że na rozwój tego obszaru przeznaczono 200 mln zł w programie "Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka". Środki te w formie preferencyjnych pożyczek mają służyć zróżnicowaniu i podniesieniu jakości usług oraz wydłużeniu sezonu turystycznego na obszarze objętym programem. O pieniądze mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które prowadzą swoją działalność na terenie Polski Wschodniej. W tym roku szczególne preferencje posiadają Miejsca Przyjazne Rowerzystom. Szczegółowe informacje dotyczące programu zostaną przekazane podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, które odbędzie się w poniedziałek (22 stycznia) o 10:00 w sali sesyjnej, przy ul. Emilii Plater 1. Organizatorzy proszą o potwierdzenie chęci udziału w spotkaniu. Można to zrobić telefonicznie: 89 521 69 00 lub mailowo: a.jaroszuk@warmia.mazury.pl "

 

W czym tkwi problem ? Mamy teoretycznie wszystko żeby zarabiać grube pieniądze na turystach. Ośmielę się powiedzieć na turystach z całego świata ... I dlaczego nie może być to turystyka wędkarska ?

 

 

Może ktoś mi wytłumaczyć co ma wspólnego woj. warminsko-mazurskie z Polską wschodnią ??? Podlaskie, lubelskie, względnie podkarpackie, to rozumiem... No chyba, ze to już Polska klasy C, czy jak ją tam nazywają...? 



#19 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 18 styczeń 2018 - 10:30

Patrzę na krainę 1000 jezior, która praktycznie cała znajduję się w Warm.-Maz. i dla mnie to jest bezapelacyjne Polska Wschodnia  :)


  • Del Toro i szczupak1 lubią to

#20 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 18 styczeń 2018 - 10:31

Może ktoś mi wytłumaczyć co ma wspólnego woj. warminsko-mazurskie z Polską wschodnią ??? Podlaskie, lubelskie, względnie podkarpackie, to rozumiem... No chyba, ze to już Polska klasy C, czy jak ją tam nazywają...? 

Problem dotyczy całego kraju.

 

Żeby mieć Szwecję, trzeba wydać trochę kasy i jechać do Szwecji i wtedy przeżyć przygodę, której nie zapomni się do końca życia. Tutaj NIGDY tego nie będzie. I nawet tryliard postów hurr durr na forum tego nie zmieni. Jeżeli komuś zależy, to może sobie próbować:

 

- nie kupować zezwoleń u tych co tylko liczą mamonę (u tzw złodziei). Tutaj troszkę cwaniakuję, bo ja akurat znam dzierżawcę u którego można połowić (i nie jest tak, jak pisze tu kolega Gadda, że jakieś odłowy - nie ma tam  żadnych odłowów sieciami. PZW też zresztą nie odławia, chyba... a jednak dzierżawi), a wiem, że niektórzy z Was nie mają wyjścia i na zbiornikach wszędzie wokół panuje monopol. Nie mniej, ja zrezygnowałem z tych "dobrodziejstw" i teraz jadę 100km od mojego Szczecina by napawać się łowieniem. Nie żałuję, a i takich jak ja może być więcej.

 

- wpływać na dzierżawców, ankiety, podpisy, petycje. Choć myślę, że pierwszy sposób lepszy (uderzyć po kieszeni).

 

- brać sprawy w swoje ręce i organizować się, ale to już wymaga sporego zachodu. Nie mniej, może kiedyś coś komuś się uda i poświeci przykładem.

Nawet kaloszowe dziadki zrozumieją, że lepiej coś mieć na kiju niż jeździć i nic na patelnię nie przywozić.

 

Reasumując, jeżeli sprawdzą się łowiska C&R to i turystów nie zabraknie. Ułatwić im będzie trzeba tylko dostęp do zezwoleń i wypożyczania łodzi, no ale zanim to wszystko ruszy, to potrzebne są po prostu ryby i powyższe wskazówki to może być droga do celu. Chyba, że zna ktoś inną :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych