Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyjazd do Szwecji na dużo dużych szczupaków - Archipelag Ronneby - 15-22.09.2018 r.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
179 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   kemot11

kemot11

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 23 wrzesień 2018 - 22:22

U mnie wszystko ok. Tylko jakoś ryb nie widać.

#162 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 23 wrzesień 2018 - 22:25

Trochę  o pogodzie.Początek to cztery pory roku,lampa,flauta,pralka z gradem i silnym wiatrem.Później ponownie lato i flauta.Woda 15 stopni na koniec w szkierze  i na otwartym morzu 12

 

 

 

IMG_1645.jpg

 

IMG_1644.jpg

 

IMG_1512.jpg

 

IMG_1520.jpg

 

IMG_1514.jpg

 

W powiększeniu widać spadający grad

 


Użytkownik Sebalos edytował ten post 23 wrzesień 2018 - 22:35


#163 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 812 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 24 wrzesień 2018 - 07:20

To chyba chmura szelfowa.



#164 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 24 wrzesień 2018 - 16:19

IMG_1599.jpg

 

 

IMG_1588.jpg

 

IMG_1542.jpg

 

 

Coś z fotkami nie tak, u mnie się nie otwierają. Jak u was?

 

 

Nie widać fotek?

Ja fotek nie widzę, a wcześniejsz bez problemu. Nie otwierają się.



#165 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 24 wrzesień 2018 - 16:21

Trochę  o pogodzie.Początek to cztery pory roku,lampa,flauta,pralka z gradem i silnym wiatrem.Później ponownie lato i flauta.Woda 15 stopni na koniec w szkierze  i na otwartym morzu 12

 

 

 

 

IMG_1645.jpg

 

IMG_1644.jpg

 

IMG_1512.jpg

 

IMG_1520.jpg

 

IMG_1514.jpg

 

W powiększeniu widać spadający grad

To samo tutaj. Może międzygalaktyczne połączenie zawiodło, albo - teoria spiskowa - TO NIE SĄ TWOJ ZDJĘCIA i ze względu na prawa autorskie ich publikacja została zablokowana ;)



#166 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 24 wrzesień 2018 - 18:04

Sprawdź w innej przeglądarce



#167 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 24 wrzesień 2018 - 20:15

Sprawdź w innej przeglądarce

"błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli"


  • BOB lubi to

#168 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 24 wrzesień 2018 - 20:37

No dobra, czy oprócz kilku ładnych widoczków od Seby coś, ktoś,  o meritum wyjazdu, czy tak ani me ani be, ani kukuryku :ph34r:. Relacja "on line" też po trzech dniach zdechła jakby Szwecję przenieśli w inny wymiar. :unsure:


Użytkownik slawek_2348 edytował ten post 24 wrzesień 2018 - 20:39


#169 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 24 wrzesień 2018 - 20:40

No dobra, czy oprócz kilku ładnych widoczków od Seby coś, ktoś,  o meritum wyjazdu, czy tak ani me ani be, ani kukuryku :ph34r:


Będzie, tylko dajcie wrócić do żywych.
Trzeba się odkopać po powrocie i pojawi się artykuł.

#170 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 24 wrzesień 2018 - 20:46

Piotrek a jak temperatura wody? U mnie dopiero zaczyna spadać i w zeszły weekend miała 14C i coś się ruszyło. Jak było okno to połapałem ale po 1 godzinie zabawy nastała cisza z braniami. 



#171 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 24 wrzesień 2018 - 20:47

Od 14,7 do 17 stopni w zatokach.

#172 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Robert

Napisano 24 wrzesień 2018 - 20:58

Piotrek a jak temperatura wody? U mnie dopiero zaczyna spadać i w zeszły weekend miała 14C i coś się ruszyło. Jak było okno to połapałem ale po 1 godzinie zabawy nastała cisza z braniami. 

Mieliśmy podobnie , godzina brań i posucha .



#173 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 24 wrzesień 2018 - 22:27

Moja strategia na jesienne mamusie to konsekwentne obławianie wybranego miejsca. Nie zależy mi już tak mocno na ilości szczupaków - czekam na tą jedna chwilę :) 

W zeszłą sobotę 5 godzin biczowania tej samej zatoki, napłynięcie, dryf, napłyniecie dryf, itd. W pewnym momencie zaskoczyły i kilka fajnych ryb wyjechało. 



#174 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Robert

Napisano 24 wrzesień 2018 - 22:56

Moja strategia na jesienne mamusie to konsekwentne obławianie wybranego miejsca. Nie zależy mi już tak mocno na ilości szczupaków - czekam na tą jedna chwilę :)

W zeszłą sobotę 5 godzin biczowania tej samej zatoki, napłynięcie, dryf, napłyniecie dryf, itd. W pewnym momencie zaskoczyły i kilka fajnych ryb wyjechało. 

Coraz więcej ludzi stosuje tą metodę i jest skuteczna . Jednak ma pewna wadę - tylko dla cierpliwych .



#175 OFFLINE   xenon

xenon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2018 - 08:43

Temperatura wody była taka że osobiście brałem dwa razy kąpiel w ciagu dnia w morzu w szkierze.I nie jestem morsem :)
  • MarCinFin lubi to

#176 OFFLINE   este

este

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaNad wodą koło Piotrkowa Tryb.
  • Imię:Sławek

Napisano 25 wrzesień 2018 - 09:03

A ja na to wszystko patrzyłem 😁😂🤣
  • golsyl i MarCinFin lubią to

#177 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 wrzesień 2018 - 09:54

No dobra, czy oprócz kilku ładnych widoczków od Seby coś, ktoś,  o meritum wyjazdu, czy tak ani me ani be, ani kukuryku :ph34r:. Relacja "on line" też po trzech dniach zdechła jakby Szwecję przenieśli w inny wymiar. :unsure:

No to ja wrzucam swoją, zupełnie subiektywną relację a raczej odczucia i oceny

Najlepszy szkier na jakim byłem, a byłem jeszcze na Kallso i Syrsan tyle że te dwa szkiery były wiosną. Dużo płytkiej wody, mało głębokiej, duży potencjał szczupakowy, złowienie ryby 80+ nie było problemem. Jak już było pisane padła tylko jedna metrówka, ale to i tak było więcej dużych ryb niż na dwóch poprzednich wyjazdach na szkiery.

 

Bliskość promu jest plusem jak i minusem, plusem ze względu na koszt dojazdu minusem, bo doba w domkach zaczyna się o godzinie 14stej, choć nas wpuszczono już o 8 rano. Prom powrotny jeśli ktoś planuje wracać w dzień, polecam wziąć kabinę aby się przespać o ile ktoś nie mieszka w Trójmieście. My zjechaliśmy z promu o 19.30 i ostatni z nas dotarł do domu następnego dnia po 7 rano. Gospodarz czyli Gunnar, okazał się normalnym gościem, wędkarzem, jak coś się działo złego typu zapchany odpływ w łazience czy złamana podstawa pod silnik dziobowy reagował szybko i sprawa była załatwiona.

 

Na 3 łodziach (z czterech) mieliśmy silniki dziobowe z funkcją kotwicy, sterowane pilotami. Fajny gadżet i przydatny. To co było w nich niedopracowane, a ma być poprawione w przyszłym roku to że nie były podłączone pod ładowanie od silnika i jeśli chciało się ich często używać to zdychały z braku prądu. Na naszej największej łodzi mieliśmy do tego silnika akumulator tylko 60Ah, co było stanowczo za małą pojemnością. Był to jednak element nadmiarowy, który nie był w ofercie więc tylko się cieszyć, że był i oszczędzał pracy uczestnikom oraz dawał możliwość poznania nowego udogodnienia, z którym nie każdy miał okazje spotkać się i używać przez kilka dni.

 

Łodzi mieliśmy 4 na 12ście osób, czyli wypadało po 3 osoby na łódź, jak dla mnie za mało łodzi, ale od początku było wiadomo, że tak będzie. Minusem naszej łodzi oprócz silnika zaburtowego o mocy 80KM, wiekowej Selvy sprawnej i głośnej, była jej konstrukcja czyli umieszczony na rufie wysoki reling uniemożliwiający łowienie w kierunku rufy. Plusem u nas było zamontowane echo Garmin 92SV z mapą batymetryczną, przetwornik był GT20 czyli bez sonaru bocznego. I używaliśmy tylko tego echa.

Załączony plik  lodka.jpg   86,2 KB   16 Ilość pobrań

 

Domki to malutkie, wg organizatora 40 metrowe lokale z pięcioma miejscami do spania. Rekomendowane dla 2-4 osób. Jak dla mnie 4 osoby to maksimum, ewentualnie dla rodziny 3-4 osobowej o ile dzieci wejdą po stromych schodach Domki bez szafy na ubrania, dobrze, że nie było deszczu bo nie byłoby gdzie rozwiesić ubrań do suszenia. Nowocześnie wyposażone, kuchenka elektryczna z piekarnikiem, zmywarka, mikrofalówka. Jedno łózko małżeńskie, jeden narożnik w głównym pomieszczeniu i dwa materace na antresoli. Plusem jest  duża lodówka, która pomieściła nasze jedzenie.

 

To chyba szkier na który mógłbym pojechać kolejny raz ale pod warunkiem, że będą dwie osoby na łodzi.

Jak na każdym, na którym byłem wyjeździe z jb możliwość poznania pozytywnie zakręconych ludzi, okazja do nauczenia się nowych rzeczy, podpatrzenia innych i wymiany doświadczeń. I co najważniejsze połowienia ryb


Użytkownik wuran edytował ten post 25 wrzesień 2018 - 09:57


#178 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 25 wrzesień 2018 - 10:35

No dobra, czy oprócz kilku ładnych widoczków od Seby coś, ktoś,  o meritum wyjazdu, czy tak ani me ani be, ani kukuryku :ph34r:. Relacja "on line" też po trzech dniach zdechła jakby Szwecję przenieśli w inny wymiar. :unsure:

 

Wybacz ale jechaliśmy tam dla siebie a nie dla relacji,nikt nie miał parcia na szkło .Jeżdżę tam po to żeby się  przenieść  w inny wymiar a swoją relację właśnie zakończyłem.


Użytkownik Sebalos edytował ten post 25 wrzesień 2018 - 10:35


#179 OFFLINE   este

este

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaNad wodą koło Piotrkowa Tryb.
  • Imię:Sławek

Napisano 25 wrzesień 2018 - 11:40

Seba w naszym gronie zabrakło po prostu humanistów, chociaż uważam że Marcin dobrze to opisał 👍😉

#180 OFFLINE   xenon

xenon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2018 - 12:34

Dla mnie osobiście wyjazd zajefajny pod każdym względem.Były ryby fajne i fajniejsze. Poznałem super ludzi. Każdy pewnie teraz tylko czeka na zdjęcia 100 sztuk metrówek (Ryby, ryby metrówki w ilościach hurtowych) Była jedna 100+ były 90+ 80+ 70+ 60+ z przewagą 60cm do 80cm tego najwięcej i 40+ w okoniu.Jakbym miał to powtórzyć robię to odrazu bez zastanowienia z ludźmi których poznałem. Ekipa na medal i to na złoty. Relację fachową niech napiszę jakiś krasomówca ja jestem kiepski w te klocki.
Osobne podziękowania dla Piotra Milupy za pesto a,la Piotrek będzie mi się śniło po nocach.Palce lizać. To moja ocena wyjazdu.Za rok piszę się z miejsca.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych