Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw castingowy na duuuże szczupaki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
260 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 09 marzec 2018 - 10:14

 Mam Savage Gear Butch light i górna komfortowa granica ,to raczej 90 gram .Powyżej spokojnie da radę ale ostrożniej .Sztywny i dobry pod jerki .Natomiast zaczyna pracować porządnie dopiero pod rybami 80+ .



#42 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 09 marzec 2018 - 12:44

 Mam Savage Gear Butch light i górna komfortowa granica ,to raczej 90 gram .Powyżej spokojnie da radę ale ostrożniej .Sztywny i dobry pod jerki .Natomiast zaczyna pracować porządnie dopiero pod rybami 80+ .

 

Czyli jest mocno sztywny. I z tego co piszesz raczej nie jest przeszacowany, skoro 90g to górna granica komfortu. Dragon którego macałem wydaje się mocno niedoszacowany. To samo mówił sprzedawca, że Dragon ogarnie spokojnie te 100g.

Muszę poszukać sklepu z kijami SG i zobaczyć jak leżą w ręce.

Macie jeszcze propozycje na jakie modele zwrócić uwagę w sklepach?



#43 OFFLINE   golsyl

golsyl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 701 postów
  • LokalizacjaStockholm
  • Imię:Michał

Napisano 09 marzec 2018 - 13:12

Jest sztywny dlatego do jerkowania nadaje się bardzo dobrze.

#44 ONLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 marzec 2018 - 13:48

Goliatwielki

Black Savage Jerk do 100 powinien CI podejść. Można go przeciążyć. Pamiętaj tylko że to jedno skład.



#45 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 09 marzec 2018 - 14:04

Seria black savage jest moim faworytem, ale muszę je wziąć do ręki najpierw. Jedno-skład nie wchodzi w grę przy mojej logistyce :/



#46 OFFLINE   moorecki1994

moorecki1994

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 14:04

Witam :) dołączę się do rozmowy bo tez podobnie jak kolega składam swój pierwszy zestaw castingowy pod cięższe przynęty.
Kiedyś miałem zestaw castingowy ale poszedłem w zła stronę ponieważ na siłę chciałem zrobić sobie zestaw UL na początek i po pół roku stwierdziłem że jednak wole tradycyjny spinUL  do castUL i  sprzedałem zestaw który zrobiłem Jednak teraz  coraz częściej używam ciężkich przynęt na szczupaki  i powoli zaczynam mieć problemy aby obsłużyć je klasycznym spiningiem. 
Zacząłem już kompletowanie zestawu i jak narazie posiadam wędke  Savage Gear Black Savage Trigger 220cm 30-70g
teraz zostało mi dokupić jeszcze tylko multik ( przynęty jakich będę używać to będą sie mieścić w przedziale cw wędki czyli około 30-70g)

Multiplikator jaki planuję kupić to   Abu Garcia Ambassadeur 5601 LH   (lub ewentualnie ) klasyczna Abu Garcia Ambassadeur Classic C4 5601 LH (albo) Abu Garcia Ambassadeur pro rocket CSB 5501 (ALBO) Ambassadeur 5601 JERK

​Ja generalnie nie potrzebuje  niskoprofilowca   bo będę nawijał linkę  coś około 0,25-może 0,30 i  żeby sie zmieściło trochę 
​Zastanawiałem się jeszcze nad jakaś tatula ale do max 800 zł warto czy lepiej  jeden z tych abu powyżej (a jeżeli abu to który model??? bo tu mam największa rozkmine  bo nie bardzo wiem czym sie różnią one  bo powiedzmy ze ceny w miarę porównywalne poza C4)  ???
​poprawcie mnie albo nakierujcie na inna drogę jeżeli się mylę bo nie chał bym zrobić gafy na etapie kupna multika bo to najdroższa część zestawu 
​najbardziej chodzi mi o wasza opinia  czy te abu  albo jeden z nich będzie sie nadawał dla nowicjusza na początek, zęby się nie zrazić w miarę fajnie nauczyć i nie pieprznąć tym w kat po pierwszym wypadzie :)
poniżej zdjęcia multiplikatorów które mam na oku

Załączone pliki

  • Załączony plik  m1.jpg   60,05 KB   31 Ilość pobrań
  • Załączony plik  m2.jpg   203,08 KB   31 Ilość pobrań
  • Załączony plik  M3.jpg   35 KB   29 Ilość pobrań
  • Załączony plik  m4.jpg   45,86 KB   26 Ilość pobrań


#47 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 22 marzec 2018 - 14:31

:P


Użytkownik Sebalos edytował ten post 22 marzec 2018 - 14:56


#48 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 22 marzec 2018 - 14:47

Ale przecież 30-70 gram to żadne ciężkie łowienie.



#49 OFFLINE   moorecki1994

moorecki1994

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 14:52

Napisałem cięższe przynęty a nie ciężkie


#50 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 22 marzec 2018 - 15:13

,,nie chał bym zrobić gafy na etapie kupna multika bo to najdroższa część zestawu "

 

Jak masz 8 stów na multik to już jest nieżle  :P  Ja bym jednak poszedł w tatulę 200 a nie okrąglaka .Za 730 widziałem ostatnio na aledrogo nówka z kwitami ... ;)


Użytkownik sero1975 edytował ten post 22 marzec 2018 - 15:21

  • hm62 lubi to

#51 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 22 marzec 2018 - 17:11

Zauważ, iż w modelu rocket przycisk zwalniania szpuli jest typu push button, umiejscowiony na poliku (obudowie szpuli). Nie każdemu takie rozwiązanie pasuje (mnie za cholerę nie).



#52 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 22 marzec 2018 - 17:14

Piotrek przecież to klasyka i styl sam w sobie.

#53 OFFLINE   moorecki1994

moorecki1994

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 17:35

A waszym zdaniem który multiplikator z podanych czterech Abu będzie wybaczal najwięcej błędów?

#54 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 22 marzec 2018 - 17:38

Gdybym miał wybrać między tatula 200 a lexa 300 to wybrałbym ten drugi. Mocniejszy, więcej zmieści linki, mi mniej placze i nie muszę aż tak skrecac magnetyka. Kijek z pewnością mpp2, tani jak barszcz, dużo ludzi chwali.

#55 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 22 marzec 2018 - 17:39

Do tego plecionke kastking, mam ją na 3 multkiach, jednej korbie i do następnej korby idzie kolejna.[/quote]

Użytkownik Negra edytował ten post 22 marzec 2018 - 17:42


#56 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 22 marzec 2018 - 18:09

Hm, kolega zadał konkretne pytanie. Ja nie odpowiem. Nie lubię okrąglaków ABU. Wiem, bo na nie łowiłem i nie zaiskrzyło.



#57 ONLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 22 marzec 2018 - 18:12

[quote name="Negra" post="2356686" timestamp="1521736797"]

Do tego plecionke kastking, mam ją na 3 multkiach, jednej korbie i do następnej korby idzie kolejna.[/quote][/quote]

Jakiej grubości KastKinga stosujesz?

#58 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 22 marzec 2018 - 18:15

Bo to nie są  dobre multiki do nauki,wręcz właśnie do zrażenia się do casta. W tej gramaturze i budżecie  poszukaj Curado ,Tatuli Hd custom 150,Zillion 100 shl lub 1516 .

Jak dla mnie Zillion 100 shl załatwia temat  ;)


  • hm62 i minecjusz lubią to

#59 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 22 marzec 2018 - 18:21

Dla mnie okrąglak za duży. Po prostu nie obejmuję go. Jeżeli dołożymy ,,słuszny " kij z porządną grubą rękojeścią to ktoś mający rozmiar ręki ,,M" tak jak ja po prostu go nie obejmie. Mam starego avida 3 oz sparowanego z lexa 300. i dla mnie jest ,,w sam raz"

 

Lexa to juz grubo tatulka w sam raz do takich gramatur  :P



#60 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 22 marzec 2018 - 18:30

Witam :) dołączę się do rozmowy bo tez podobnie jak kolega składam swój pierwszy zestaw castingowy pod cięższe przynęty.
Kiedyś miałem zestaw castingowy ale poszedłem w zła stronę ponieważ na siłę chciałem zrobić sobie zestaw UL na początek i po pół roku stwierdziłem że jednak wole tradycyjny spinUL  do castUL i  sprzedałem zestaw który zrobiłem Jednak teraz  coraz częściej używam ciężkich przynęt na szczupaki  i powoli zaczynam mieć problemy aby obsłużyć je klasycznym spiningiem. 
Zacząłem już kompletowanie zestawu i jak narazie posiadam wędke  Savage Gear Black Savage Trigger 220cm 30-70g
teraz zostało mi dokupić jeszcze tylko multik ( przynęty jakich będę używać to będą sie mieścić w przedziale cw wędki czyli około 30-70g)

Multiplikator jaki planuję kupić to   Abu Garcia Ambassadeur 5601 LH   (lub ewentualnie ) klasyczna [/size]Abu Garcia Ambassadeur Classic C4 5601 LH (albo) Abu Garcia Ambassadeur pro rocket CSB 5501 (ALBO) [/size]Ambassadeur 5601 JERK[/size]
​Ja generalnie nie potrzebuje  niskoprofilowca   bo będę nawijał linkę  coś około 0,25-może 0,30 i  żeby sie zmieściło trochę 
​Zastanawiałem się jeszcze nad jakaś tatula ale do max 800 zł warto czy lepiej  jeden z tych abu powyżej (a jeżeli abu to który model??? bo tu mam największa rozkmine  bo nie bardzo wiem czym sie różnią one  bo powiedzmy ze ceny w miarę porównywalne poza C4)  ???
​poprawcie mnie albo nakierujcie na inna drogę jeżeli się mylę bo nie chał bym zrobić gafy na etapie kupna multika bo to najdroższa część zestawu 
​najbardziej chodzi mi o wasza opinia  czy te abu  albo jeden z nich będzie sie nadawał dla nowicjusza na początek, zęby się nie zrazić w miarę fajnie nauczyć i nie pieprznąć tym w kat po pierwszym wypadzie :)
poniżej zdjęcia multiplikatorów które mam na oku

C 3 4601 załatwi sprawę w tym zakresie , po co tobie betoniara w rozmiarze 56.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych