Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Wędki mi się zachciało

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   DawidGno

DawidGno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 07 grudzień 2011 - 22:51

Witam ! Już od dłuższego czasu przeglądając to i inne fora poświęcone castingowi oraz produkcji wędzisk zdecydowałem samemu podjąć się zadania i zbudować od podstaw kijek pod casta.

Na pierwszy ogień poszedł blank 2 składowy odzyskany ze starego spinningu o długości 198cm w dwóch składach . Blank opisany był do 60g c.w. Po oszlifowaniu go z pozostałości lakieru oraz czegoś co miało przypominać korek wybrałem się do najbliższej pracowni , gdzie mogłem nabyć potrzebne mi komponenty. Więc na liście zakupów znalazł się uchwyt do kołowrotka z pazurem a dokładnie Fuji TCS ,pianka na rękojeść oraz przelotki forecast w ilości 6+1 (szczytowa NO NAME) .
Dodatkowo czarne nici do omotek i lakier. Do całości dołożyłem uchwyt do przynęt oraz folie karbonową .

Za pomocą utworzonych wszelkimi siłami maszyn do nawijania omotek jak i do suszenia lakieru powstało takie coś:
b04d731debbb7d4emed.jpg
Nie jest to może arcydzieło , nie powala na kolana małą masa ani wyszukanym wzornictwem ale sprawdza się. Kij został stworzony z myślą , że będzie pracował z dużym multikiem i miotał przynętami typu Slider10 i gumy typu Relax 6
f9e031e0e4ee24dcmed.jpg
eb8281f8036c9e81med.jpg
1fefb2eeb0d05e8dmed.jpg
9cfb81686c233056med.jpg
Duże niestety gryźć nie miały zamiaru , za to krótki gustowały w ralaxach 6
049d9539c1c21316med.jpg

Gdy po testach okazało się że ciężar wabika dochodzący do 80g nie sponiewierał konstrukcji a przelotki sa nadal na swoim miejscu postanowiłem zabrać się za kolejny projekcik . Krótki przegląd towaru i na liście zamówienia ląduje
fbcdc69e6b925231med.jpg
oraz coś aby do ozdoby - Fuji ACS , super twarda pianka forecasta i 2 plasterki korka
7df0ba800bbda52amed.jpg
Po dopasowaniu uchwytu przez pewne sprawne ręce i ustaleniu długości dolnika na 27cm od końca uchwytu (może i długi ale mi jakoś tak pasuje) zaczęło się szlifowanie tego wszystkiego aby miało jak najbardziej zbliżoną średnice.

Po sprawdzeniu czy wszytko wg. planu i czy wszystkie pierścienie gumowe są na swoich miejscach oraz spasowaniu całości , nałożeniu kleju doszło do ściśnięciu tego wszystkiego ściskiem made in garaż .
Aktualnie wygląda tak :
31abbaca40b5f740med.jpg
Wiem że to nie koniec pracy , bo czekają mnie wykończenia i przelotki ( to czego się najbardziej boję aby nic nie zepsuć).
Myślę że dalsze postępy w pracy będę prezentować w tym temacie, chyba że zostanę wyśmiany a sam temat zostanie z hukiem usunięty z forum

Pozdrawiam !



#2 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 07 grudzień 2011 - 23:10

Dla mnie bomba :D Chociaż dzielona rękojeść nie w moim guście ,to ciekawie wyszło połączenie korka z pianką.Niby prosto ,a nie tuzinkowo :D Mam pytanie czy ten mocniejszy zbroiłeś spiralnie czy tradycyjnie ,bo 6+1 wskazuje mi na pierwszą wersję.

Pozdrawiam

Rafał

#3 OFFLINE   DawidGno

DawidGno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 07 grudzień 2011 - 23:13

Zrobiłem tradycyjnie lecz blank zachowuje się o dziwo normalnie. Był to powiedzmy poligon testowy i byłem przyszykowany na poprawki - nawet na zdejmowanie wszystkiego i od nowa. Dzięki :D

#4 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 08 grudzień 2011 - 08:25

Dawid... jak dla mnie bardzo fajny początek.
O wyśmianie czy usunięcie tematu absolutnie się nie martw. Jeszcze nie widziałem aby na tym forum kogoś to spotkało. Każdy z nas domorosłych rodbuilderów żółtodziobów majstruje sobie to na co go stać i to co mu się podoba. To nie wyścig zbrojeń... Tu nie prześcigamy się w coraz to droższych i wybajerowanych projektach. Życzę kolejnych sukcesów i czekam na więcej :D

A przy okazji... Która pracownia sprzedaje przelotki szczytowe NO NAME ?


#5 OFFLINE   DawidGno

DawidGno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 08 grudzień 2011 - 11:16

Dzieki :D Która ? Żadna :D Po prostu zostawiłem te która była na kiju , może lekko ją doginając - wiem źle to napisałem .

#6 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 13:57

Dawid ,bardzo przyjemne ugięcie ma kijek.Ja mam tej samej długości Premiera ,ale u mnie w traducyjnym zbrojeniu wyszło 8+1 aby uniknąć ocierania o blank w części szczytowej,a patyk do 2oz cw .
A myślałeś o spirali przy lżejszym,super sprawa i można na prawdę leciutko :D Mam dwa takzbrojone i powiem Ci ,że pracują rewelka ,a patyki to nie UL i nawet nie L. :mellow:

Pozdro

Rafał

#7 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 08 grudzień 2011 - 23:31

Wiem że to nie koniec pracy , bo czekają mnie wykończenia i przelotki ( to czego się najbardziej boję aby nic nie zepsuć).

A co masz zepsuć? W razie wpadki tu wszystko da się wyskrobać i poprawić :mellow:
i nalepsi od zera zaczynali..

Opowiadał mi kiedyś mój imiennik (dziś ikona polskiego R.B.) jak to pierwsze omotki zakładał i lakierował -niezle się uśmiałem :D
fajny kijek będzie.
pozdro i powodzenia Artur


#8 OFFLINE   DawidGno

DawidGno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 12 grudzień 2011 - 23:40

Dzięki :D Jutro może będę w pracowni , może uda mi się przywieźć komplecik przelotek i lakier to zacznę działać ze zbrojeniem B) Oczywiście pomacam jeszcze inne blanki , może coś wpadnie mi w oko <_< Pozdrawiam !



#9 OFFLINE   DawidGno

DawidGno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 18 grudzień 2011 - 19:13

No besta skończona , nie powiem - rozmieszczanie przelotek aby blank jakoś przyzwoicie się wyginał zajęło mi trochę czasu :unsure:
Oto kilka fotek , musicie mi wybaczyć mój nieprofesjonalizm w robieniu zdjęć :( . Postanowiłem sobie że moje wedki będą bez opisu , ta , poprzednia jak i następne , bo już blank czeka w kolejce , a i znajomy już zamawia kijek ;)
Całość waży niecałe 98g.
http://images46.fotosik.pl/1230/46cbda9605d416d5med.jpg
http://images37.fotosik.pl/1236/e1bd8c66c2bbe1femed.jpg
http://images43.fotosik.pl/1273/6f5e39018ba5bbf2med.jpg
http://images49.fotosik.pl/1226/d32620c0de0c14b1med.jpg

Następny w kolejce, tym razem zbrojenie pod korbę ( moje pierwsze )
http://images43.fotosik.pl/1267/8d10ff68e7ed823amed.jpg

Pozdrawiam !

#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2011 - 19:40

Gratuluję Dawidzie pierwszych kijów ! Myślę że użytkowo te kijki się sprawdzą :D Tymczasem dodaję wątek do Galerii Rodbuildingowej Użytkowników - i czekam z niecierpliwością na kolejne wędki B)

#11 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 22:52

@Dawid, gratuluję kijków. Zastanów się czy nie chciałbyś oskórować tego szklaka. Tam jest jedna warstw podkładu + ten czarny lakier, ogólnie grubo. Szklak z wtartą żywicą w półmacie prezentuje się bardzo efektownie, ale potrzebuje ekstra uwagi przy zdzieraniu farby. :D

#12 OFFLINE   DawidGno

DawidGno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 18 grudzień 2011 - 23:29

Dzięki :D No zauważyłem że trochę tego jest tam napaćkane , pomyśle - jednakże boję się trochę aby czegoś nie popsuć przy szlifowaniu , a ta jego gumowatość jakoś dziwnie mi pasuje :unsure: Ale skoro to ma mu pomóc to może Jadnak warto zaryzykować - nie wiem pomyśle , jak na razie muszę przejechać się do pracowni po przelotki , uchwyt i piankę. Miał ktoś z Was do czynienia z uchwytami AmTak AERO ?czy lepiej po prostu poczciwego DPS dać ?

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2011 - 08:24

Lepiej AERO oczywiście bo jeszcze nie widziałem rakiego uchwytu na kiju w PL - skoro masz szansę przetrzeć szlak to warto skoprzystać, zamiast podążąć wydeptaną ścieżką :D

#14 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 19 grudzień 2011 - 08:38

Witaj.
Ładne kijki kręcisz z niecierpliwością czekam na następne fotki :D
Zaciekawił mnie ten uchwyt nigdy takiego nie widziałem chyba zastosuje taki przy swoim drugim kijku :)Znalazłem taki w Art Rod a i cena nie za wysoka :D
http://www.art-rod.c...ero-p-2054.html

#15 OFFLINE   DawidGno

DawidGno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 19 grudzień 2011 - 13:08

No ja juz mam AmTaka zamówionego , zobaczymy co to wyjdzie w połączeniu z pianką , obym nie dał ciała :unsure:

#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2011 - 13:12

Miałbym prośbę, jak ten uchwyt dojdzie - czy mógłbyś go zważyć na wadze elektronicznej i podać wynik ?

#17 OFFLINE   DawidGno

DawidGno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 19 grudzień 2011 - 13:32

Nie ma problemu , wagę mam (potrzebna mi w terrarystyce) więc jak ino będę miał go w domu to zrobię też fotki i wkleję do tego tematu.

Strzeliłem byka , do poprawki . . .

http://images45.fotosik.pl/1276/b22ccb09811aa681med.jpg

http://images35.fotosik.pl/1087/d124bd919baed8bfmed.jpg

#18 OFFLINE   DawidGno

DawidGno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 01 styczeń 2012 - 14:14

No ok, powoli nabieram $$ aby zacząć prace nad szklaczkiem. Uchwyt wybrany , pianka EVA oczywiście ;) , dolnik nie dzielony (sam się dziwie mojej decyzji ) , przelotki - jeszcze muszę zaczerpnąć wiedzy :wacko: Jak zawsze skromnie , bez pierścieni itp. Myslę że do końca tygodnia uda mi się zrealizować zamówienie.

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 styczeń 2012 - 08:31

Czekamy czekamy :D to że dolnik nie dzielony to akurat ma sens - lepiej będzie wyważał kij. Osobiście jestem zwolennikiem split-gripu tylko w najlżejszych i stosunkowo krótkich wędkach lub w wędkach gdzie rękojeść montowana jest na rurze z woven graphite (tzw. rękojesci rezonansowe).

#20 OFFLINE   DawidGno

DawidGno

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 03 styczeń 2012 - 17:18

Nagły skok cen po nowym roku spowodował że jednak nie dotrze do mnie wcześniej zamówiony AmTak - a już myślałem że będzie coś innego... Tak czy inaczej myślę że do końca tego tygodnia wstawię jakieś fotki z pracy nad SPG. Pozdrawiam !
Edit: Niestety nie wstawiłem bo żadne komponenty nie dotarły , pewnie najwcześniej we wtorek... no nic , będę miał czas na kulanie kulek , bo oprócz spinningu lubię spędzić weekend z proteinką :mellow:





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych