Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotki Full Metal body


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Zandermann

Zandermann

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWitków
  • Imię:Remigiusz
  • Nazwisko:Faron

Napisano 29 styczeń 2018 - 14:36

Posiadam i polecam niezłą kopię daiwy exista od Dragona czyli nowy team dragon FD1020 z serii IZ fajny full metal a ludów po roku zero i po przesmarowaniuris star dragiem shimano kręci o niebo lepiej niż jak go kupiłem a łożysko rolki wymienione na ezo smr .Mam porównanie do igiełki Twin Power'98 2000 sdh jdm który ząbkował jak diabli a kabłąk się blokował po pierwszym deszczu mimo shimanowskiego smaru.Nawój plecionki 0.16 momoi ryujin mimo 200 metrów podkładu żyłki 0.30 idealny jak w daiwie

#22 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 styczeń 2018 - 14:59

Posiadam i polecam niezłą kopię daiwy exista od Dragona czyli nowy team dragon FD1020 z serii IZ fajny full metal a ludów po roku zero i po przesmarowaniuris star dragiem shimano kręci o niebo lepiej niż jak go kupiłem a łożysko rolki wymienione na ezo smr .Mam porównanie do igiełki Twin Power'98 2000 sdh jdm który ząbkował jak diabli a kabłąk się blokował po pierwszym deszczu mimo shimanowskiego smaru.Nawój plecionki 0.16 momoi ryujin mimo 200 metrów podkładu żyłki 0.30 idealny jak w daiwie

 

niezłą kopię daiwy exista od Dragona... :unsure:

bez urazy, ważne że użytkownik jest zadowolony, ale do niezłych kopii exista od dragona czy kopii stelli od kongera mam podobnie podejrzliwe podejście jak do kopii lamborghini diablo od KIA


  • coma, G_rzegorz i przemo_w lubią to

#23 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 29 styczeń 2018 - 15:14

Właśnie miałem pytać o jakieś wiarygodne info tej kopi exista.

#24 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 29 styczeń 2018 - 15:22

Już to pisałem, ale powtórzę raz jeszcze. To jest temat o kreciolach posiadajacych metalowy korpus, a nie o wyższości jednej marki nad drugą i o tym czy kopia lepsza czy gorsza od oryginału.
  • Matiz992 lubi to

#25 OFFLINE   Zandermann

Zandermann

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWitków
  • Imię:Remigiusz
  • Nazwisko:Faron

Napisano 29 styczeń 2018 - 15:35

a miałem okazję łowić 10 letnim existed i serio nie ma porównania z tym Smokiem a w ciągu 10 lat nawet jeśli zasadę 3 takie dragon to będzie połowa ceny exista

Załączone pliki



#26 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 29 styczeń 2018 - 16:08

Bardzo podobna sytuacja jest ze wspomnianym jim hillem kongera. Czytałem recenzję gdzie facet rzucał gromy na kongera i przekonywał o tym że jego jest tylko racja, bo Yad wcześniej miał ten model w portfolio. Zero jakichkolwiek opinii technicznych, tylko konger zły bo to nie yad. I serdecznie odradzał :) historia z mojego podwórka, stradic w serwisie i nie mam na weekend młynka z większym przełożeniem (stradica dojeżdżam w kwartał tak, że musi dostać spa bo chodzi jak czołg). Myślę sobie ok, szarpnę się na DAMa, polata ze dwa miechy i styknie. Jak go wziąłem w maju zeszłego roku tak oram wszystkim, na lekko, na ciężko, jerkuję, łowię bolenie i nic. Nie chce dziad zdechnąć i tylko rolka lubi szumić. Nie piszcie o tym co Wam się wydaje jak nie mieliście młynka w rękach.

Użytkownik Hesher edytował ten post 29 styczeń 2018 - 16:09


#27 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 29 styczeń 2018 - 18:41

Panowie jeżeli chodzi o mnie, pytanie brzmiało czy jest wiarygodne info czy to faktycznie kopia. Nie interesuje mnie wyższość siemano nad Dajwa czy Mikado czy kongerem.

Użytkownik Bolo8888 edytował ten post 29 styczeń 2018 - 18:42


#28 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 29 styczeń 2018 - 18:50

Poza tym że szpule I korby pasują zamiennie te kołowrotki nic wspólnego ze sobą nie mają, tak samo jak wcześniej spro hypalite i te wynalazki tsurinoya i inne z ali, ale fajnie że można sobie ładne korby do daiwy zaadaptować z Dragona bo praca i wytrzymałością zostają milion lat z tylu o kulturze pracy i wadze nie wspomnę

#29 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 styczeń 2018 - 08:07

Już to pisałem, ale powtórzę raz jeszcze. To jest temat o kreciolach posiadajacych metalowy korpus, a nie o wyższości jednej marki nad drugą i o tym czy kopia lepsza czy gorsza od oryginału.

ok. widać nie zostałem zrozumiany. nie chodzi o markę, a traktowanie w temacie po równo samego metal body.
Serwisuję trochę kołowrotki i metal korpusu ryobi zaubera, spro, dragona iZ i innych klonów to mniej więcej to samo tworzywo które, z powodu braku lepszego określenia, można nazwać trafnym słowem zaproponowanym przez Zorro: "gównolit".
Oczywiste jest, że korpusów, szpul, przekładni nie wykonuje sie z aluminium czy magnezu, lecz jego stopów o różnym składzie i różnej charakterystyce, która jednak, co chyba nikogo nie zdziwi, jest mniej więcej adekwatna do ceny.
Ówże "gównolit" w korpusach zauberopodobnych klonów daje się z trudem, ale jednak, kroić ostrym nożem. Rysowanie tego śrubokrętem to żaden problem. Wystarczy minimalnie mocniejsze dokręcenie śruby aby zerwać gwint. Całość jest ciężka, miękka i jednocześnie krucha. Kto organoleptycznie badał korpusy metalowe wskazanych wyżej dwóch firm produkujących wyroby znacznie droższe przyzna, że tu metal body robi całkiem inna robotę dla sztywności korpusu i trwałości całej konstrukcji. Jest poza tym precyzyjnie odlane bądź ukształtowane, zachowana jest duża powtarzalność pracy poszczególnych egzemplarzy.
Negowanie tego faktu jest IMO brakiem rozumienia techniki. Diabeł tkwi w szczegółach, metal body czy 14 łożysk nie zrobi z kołowrotkowej fiesty S klasy.

Użytkownik smokwelski edytował ten post 30 styczeń 2018 - 08:09

  • jezier lubi to

#30 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 styczeń 2018 - 08:18

A kto napisał, że to to samo ? I pokaż mi nowa metalową daiwe albo shimano w cenie nowego zubera czyli okolo 220 zł. Chętnie sprawdzę.

Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 30 styczeń 2018 - 08:20


#31 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 styczeń 2018 - 09:09

Posiadam i polecam niezłą kopię daiwy exista od Dragona czyli nowy team dragon FD1020 z serii IZ fajny full metal a ludów po roku zero i po przesmarowaniuris star dragiem shimano kręci o niebo lepiej niż jak go kupiłem a łożysko rolki wymienione na ezo smr .Mam porównanie do igiełki Twin Power'98 2000 sdh jdm który ząbkował jak diabli a kabłąk się blokował po pierwszym deszczu mimo shimanowskiego smaru.Nawój plecionki 0.16 momoi ryujin mimo 200 metrów podkładu żyłki 0.30 idealny jak w daiwie

 

Jak można odczytać fd1020 jest nawet lepszy od tp. Rozmawiamy w wątku o metalowych korpusach

 

Ja napisałem że metalowe D czy S to kołowrotki wielokrotnie droższe, a ta cena wynika m.in. z jakości użytych materiałów, w tym metalu korpusu. Tylko tyle. Relacje jakość/cena to inna beczka



#32 OFFLINE   Zandermann

Zandermann

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWitków
  • Imię:Remigiusz
  • Nazwisko:Faron

Napisano 30 styczeń 2018 - 12:56

takie jest moje zdanie że nowy td 1020 jest lepszy od niektórych igiełek JDM z ķońca ubiegłego wieku .Na nowe mnie po prostu nie stać , a może i stać ale po co przepłacać lub kręcić latami tym samym kołowrotkiem skoro można wymienić na nowy .A jeśli mowa o metal body zauber otwartych ja mam nienajgorsze doświadczenia i może dlatego znajomy zdziwiony że nie chcę 10 letniego emblema bo w nowszym jego exiscie po małym upadku ułamała się stopka mocowania a mi tylko lakier od zauberami odprysnął
  • eRKa lubi to

#33 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 30 styczeń 2018 - 13:01

Panowie to jak z autami, jeden bedzie jezdził Golfem 4, drugi natomiast Mercedesem.

Długości eksploatacji nie muszą wcale mocno od siebie odbiegać, a przy wypadku gną się podobnie.

 

Jeden cemi sobie jakość i komfort uzytkowania, a drugiemu to "lotto" czym kręci, byleby jakoś zwijało linke.


  • przemo_w lubi to

#34 OFFLINE   Zandermann

Zandermann

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWitków
  • Imię:Remigiusz
  • Nazwisko:Faron

Napisano 30 styczeń 2018 - 13:06

takie jest moje zdanie że nowy td 1020 jest lepszy od niektórych igiełek JDM z ķońca ubiegłego wieku .Na nowe mnie po prostu nie stać , a może i stać ale po co przepłacać lub kręcić latami tym samym kołowrotkiem skoro można wymienić na nowy .A jeśli mowa o metal body zauber otwartych ja mam nienajgorsze doświadczenia i może dlatego znajomy zdziwiony że nie chcę 10 letniego emblema bo w nowszym jego exiscie po małym upadku ułamała się stopka mocowania a mi tylko lakier od zauberami odprysnął


Aha i z góry przepraszam za pisownię wina nadpisywania wyrazów przez telefon

#35 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 styczeń 2018 - 13:32

Panowie to jak z autami, jeden bedzie jezdził Golfem 4, drugi natomiast Mercedesem.
Długości eksploatacji nie muszą wcale mocno od siebie odbiegać, a przy wypadku gną się podobnie.

Jeden cemi sobie jakość i komfort uzytkowania, a drugiemu to "lotto" czym kręci, byleby jakoś zwijało linke.


Nie kolego. Nikomu nie jest lotto z wielu względów natomiast ja osobiście używając twojego porównania wolę jeździć nowym golfem aniżeli zarżniętym mercedesem.
  • Blue lubi to

#36 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 30 styczeń 2018 - 14:29

Nie kolego. Nikomu nie jest lotto z wielu względów natomiast ja osobiście używając twojego porównania wolę jeździć nowym golfem aniżeli zarżniętym mercedesem.

Tzn. wolisz kręcić nowym Zauberem, niż używaną Stellą.


  • fish28 i przemo_w lubią to

#37 ONLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 14:56

Stradic FC mial zdaje sie full metal body. Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony. Taki kałasznikow...z 7-8 lat temu zaczalem nim lowic w Wisle, dwa lata temu oporowka zaczela przepuszczac. Niezly wynik biorac pod uwage 70-100 wypadow rocznie i to, ze jestem jego trzecim wlascicielem.

#38 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 styczeń 2018 - 15:41

Tzn. wolisz kręcić nowym Zauberem, niż używaną Stellą.

 

Jak można odczytać fd1020 jest nawet lepszy od tp. Rozmawiamy w wątku o metalowych korpusach

 

Ja napisałem że metalowe D czy S to kołowrotki wielokrotnie droższe, a ta cena wynika m.in. z jakości użytych materiałów, w tym metalu korpusu. Tylko tyle. Relacje jakość/cena to inna beczka

 

Nie używaną, a zarżniętą do granic możliwości bo za 220 zł. stelki używanej się nie kupi. Kupi się za to niemalże padakę zreanimowaną za około 500 zł. a co za to mamy to w zeszłym roku na forum było jasno i wyraźnie pokazane i napisane. A wczoraj była polemika na temat steeza za tysiaka ... Stać kogoś na stelkę w bardzo dobrym stanie, proszę bardzo niech kupuje, ale nie piszcie mi panowie o wyższości sprzętu za około 1000 zł. lub sporo więcej w porównaniu do tego za 220 zł. bo oczywistym jest jest dobra cena nie wzięła się znikąd. A co smokuwawelski napisałeś i co do czego porównujesz to możesz sobie raz jeszcze przeczytać.


  • J-O-K-E-R lubi to

#39 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6205 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 30 styczeń 2018 - 16:20

A mnie tam się koncepcja gównolitu spodobala, jako przestroga i istotna informacja. Aż bym sobie nabył taką gównolotyczną konstrukcję do pocięcia :)

#40 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4544 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 styczeń 2018 - 16:25

A mnie tam się koncepcja gównolitu spodobala, jako przestroga i istotna informacja. Aż bym sobie nabył taką gównolotyczną konstrukcję do pocięcia :)

 

Bierzta i rżnijta ;) kto bogatemu zabroni zanieczyszczać środowisko. Koniec z mojej strony.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych