Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotki Full Metal body


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 517 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 styczeń 2018 - 17:35

A ja tak grzecznie poproszę: koledzy "znafcy" od kompozytów- poczytajcie choć trochę o nich zanim popełnicie sformułowanie "gównolit" itp/itd.
Choćby tak po łebkach, same tabelki w których jest wzmianka o sztywności, twardości itp, naprawdę nie trzeba całych opracowań.

To kilkanaście minut wam zabierze.

 

PS.

Co nie znaczy, że w kołowrotku za stówkę jest ten sam z którego wykonano większość elementów teleskopu Hubble'a  :(

Acha- a materiał pokrycia na przekładniach lepszych młynków to diamond like carbon


 


Użytkownik ObraFM edytował ten post 30 styczeń 2018 - 17:58

  • Alexspin i S.N. lubią to

#42 OFFLINE   Zandermann

Zandermann

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWitków
  • Imię:Remigiusz
  • Nazwisko:Faron

Napisano 30 styczeń 2018 - 20:11

Tzn. wolisz kręcić nowym Zauberem, niż używaną Stellą.


Aha ja wolę.Znam z autopsji kilka przypadków near mint z Japonii a na miejscu klapa i totalna reanimacja a i tak przegrywałysy z zauberami team dragonami czy spro zarówno w maśle jak i nawoju mimo że cło kosztowało więcej niż nowe rzeczone klony japońce w tyle, że nówki

#43 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 styczeń 2018 - 22:40

:wacko:  :blink:

ok. widać nie zostałem zrozumiany. nie chodzi o markę, a traktowanie w temacie po równo samego metal body.
Serwisuję trochę kołowrotki i metal korpusu ryobi zaubera, spro, dragona iZ i innych klonów to mniej więcej to samo tworzywo które, z powodu braku lepszego określenia, można nazwać trafnym słowem zaproponowanym przez Zorro: "gównolit".
Oczywiste jest, że korpusów, szpul, przekładni nie wykonuje sie z aluminium czy magnezu, lecz jego stopów o różnym składzie i różnej charakterystyce, która jednak, co chyba nikogo nie zdziwi, jest mniej więcej adekwatna do ceny.
Ówże "gównolit" w korpusach zauberopodobnych klonów daje się z trudem, ale jednak, kroić ostrym nożem. Rysowanie tego śrubokrętem to żaden problem. Wystarczy minimalnie mocniejsze dokręcenie śruby aby zerwać gwint. Całość jest ciężka, miękka i jednocześnie krucha. Kto organoleptycznie badał korpusy metalowe wskazanych wyżej dwóch firm produkujących wyroby znacznie droższe przyzna, że tu metal body robi całkiem inna robotę dla sztywności korpusu i trwałości całej konstrukcji. Jest poza tym precyzyjnie odlane bądź ukształtowane, zachowana jest duża powtarzalność pracy poszczególnych egzemplarzy.
Negowanie tego faktu jest IMO brakiem rozumienia techniki. Diabeł tkwi w szczegółach, metal body czy 14 łożysk nie zrobi z kołowrotkowej fiesty S klasy.

Takich pierdół i mniemanologii dawno nie czytałem  :good: A z tym zrywaniem gwintów w korpusach, to już numer stulecia... FYI, jeśli kręcisz bez pojęcia, zerwiesz każdy gwint, w każdym materiale  :D Masakra ten post  :wacko:  :blink:  :doh: Korpus porysujesz też w każdym kołowrotku, z taką samą siłą. Brak mnie słów po prostu.


  • eRKa i Alexspin lubią to

#44 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 30 styczeń 2018 - 23:18

Zarówno stella jak i zauber mają takie same przeznaczenie, mają zwijac i oddawać. Stella mimo 10krotnej różnicy w cenie, nie zrobi 10 razy więcej rzeczy od zaubera i być może nie popracuje 10 razy dłużej. Każda półka cenowa ma swoich odbiorców koniec kropka. Oczywiście jakość lepsza, materiały lepsze, spasowanie lepsze, kontrola jakości również, to nie powinno dziwić, to jest w cenie. Jeśli ktoś ma kaprys łowi lepszym sprzętem, jeśli wystarczy obejdzie się gorszym chwała mu. Zegarek za 50zl pokaże tą samą godz co inny za 50000zł. Będzie lepszy? Porównywalny? Broń Boże, ale godzina zgadzać się będzie. Miało być o metalowych obudowach. Miałem/mam reda, zaubera,blue arca, biomastera. Każdy z nich jest dobrym kołowrotkiem, nigdy mnie nie zawiodły. W stosunku jakości do ceny wygrywa zauber, biomaster kręci plynniej, lżej, ale nie na tyle by kosztował 4 zaubery. 4 zauberow bym do końca życia nie przekrecil dlatego kupiłem biomka. Gdybym dysponowowal kwota na jednego nowego zaubera bądź używanego biomka w tej cenie, wybrałbym zaubera. Pzdr

#45 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 styczeń 2018 - 09:36

Stradic FC mial zdaje sie full metal body. Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony. Taki kałasznikow...z 7-8 lat temu zaczalem nim lowic w Wisle, dwa lata temu oporowka zaczela przepuszczac. Niezly wynik biorac pod uwage 70-100 wypadow rocznie i to, ze jestem jego trzecim wlascicielem.

 

 

Stradic (za wyjątkiem pierwszych modeli (tak gdzieś do 1998) do FE włącznie, które były w całości z tworzywa xt-7) ma tzw. hybrid metal body, tj. pokrywa ze stopką alu, głębsza połowa korpusu mieszcząca przekładnię z XT-7 lub CI4 czy CI4+

 

a mimo wpisów kolegów, pewnie zadowolonych użytkowników zauberów, z dezaprobatą odnoszących się do walorów gównolitu, podtrzymuje swoja opinię na podstawie wieloletnich własnych doświadczeń. Podkreślam, że nigdy nie lekceważę i nie oceniam użytkowników danego sprzętu i ich wyborów, a jedynie obiektywnie sam sprzęt. I jeszcze doleję oliwy do ognia w lekkim offtopie, iż jakość plastiku w korpusach kołowrotków jest równie różna. Stąd stare czarnuchy latają do dziś mimo braku metal body.

 

Każdy ma prawo do własnej opinii i ja takowe szanuję. Jeżeli komuś samochód ma służyć jedynie do dojechania w konkretne miejsce, zegarek do ustalenia która godzina, a kołowrotek do tego by się kręcił i nawijał żyłkę, to dla mnie ok. Ale nie za bardzo rozumiem wówczas potrzebę uczestnictwa  w dyskusjach technicznych prowadzonych przez osoby, które akurat mają ciągoty do głębszego poznania niuansów pracy zawieszenia czy technologii wykonania karoserii, mechanizmu zegarka czy dajmy na to tego metal body w wątku o kołowrotkach



#46 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 31 styczeń 2018 - 09:49

Wydaje mi się, że być może to kolega się pogubil. Celem tematu są kołowrotki z metalową obudową a nie metale z jakich one są zbudowane. Slammer ma zwolenników mimo swojej pracy i prostoty wykonania. Jednym z kryteriów wyboru i chyba podstawowym jest cena. Kolega otworzy sklep i wystawi w jednej cenie zaubery, td,existy, stelle. Dopóki cena poroznia dane produkt bezsensownym jest ich porównywanie.
  • Alexspin i Blue lubią to

#47 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 styczeń 2018 - 19:38

Dlaczego? Mozna prowadzic dyskusję o obiektywnych cechach kołowrotków z metal body, ich zaletach i wadach i ja śledzę ten wątek pod tym własnie kątem

#48 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4540 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 31 styczeń 2018 - 20:27

Dlaczego? Mozna prowadzic dyskusję o obiektywnych cechach kołowrotków z metal body, ich zaletach i wadach i ja śledzę ten wątek pod tym własnie kątem

 

Miałem się już nie udzielać, alle ...

 

Wyjątkowo masz częściową rację w powyższym zdaniu, które zacytowałem ale nie sądzę abyś był obiektywny. Jak już pisałeś masz swoje zdanie, które ja szanuję, a ja i inni koledzy mają swoje, które z kolei uszanuj Ty. Nazywanie bądź co bądź metalowego (pominę szczegóły techniczne stopu) kręcioła "gównolitem" świadczy o tym, iż zdania kolegów, którzy mają odmienne zdanie od Twojego nie szanujesz.



#49 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 styczeń 2018 - 22:07

Miejmy troche dystansu do sprzetu i dyskusji o nim. Pojecie gownolitu pojawilo sie pare lat temu na jerkbaicie i uzylem go bo jest zabawne. Tak samo drogi daiwowski zaion ktos byl uprzejmy nazwac swojsko srajon. CI4 i CI4+ to dla mnie tylko plastik. Mam takie mlynki ale nie mam kompleksów. Rozmawiajmy o kolowrotkach i nie mieszajmy w to historii co kto używa, na co kogo stac i co jest warte lub nie jest swojej ceny bo zaciemniamy temat

#50 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 31 styczeń 2018 - 22:09

Dlaczego? Mozna prowadzic dyskusję o obiektywnych cechach kołowrotków z metal body, ich zaletach i wadach i ja śledzę ten wątek pod tym własnie kątem

Krzysiek, wzgledem japonskich top kolowrotkow, chinske posiadaja same wady, dlatego bez sensu jest porownywanie ich. Za ok 300zl czyli koszt zaubera, nie dokupisz nawet szpuli badz korbkido stelki. Rownie dobrze mozna oglosic konkurs na kompletny sprzet do lowienia, dostajesz 500zl  i masz kupic kolowrotek, wedke i linke. Rozumiesz dlaczego porownania nie maja sensu?


  • smokwelski lubi to

#51 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 styczeń 2018 - 22:32

Rozumiem. I wcale nie uwazam ze chinskie maja same wady. Nie uwazam tez ze korrbka czy szpula do Stelli są warte swojej ceny. To juz inny temat. Calkowicie przyznaję rację tym ktorzy twierdza ze w kategorii jakosc/cena zauber bije stelle czy exista na głowę. Zastrzegalem to od początku.
Ale obiektywizm warto zachować.
  • Negra i NAD BUGIEM lubią to

#52 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 01 luty 2018 - 18:07

Czemu ten biedny Zauber jest konfrontowany z każdym kołowrotkiem świata?
Zaczynając od chińskich wynakazków a kończąc na stelli i exist....Chyba tylko z forsiakiem i saltigą nie miał pojedynku :-)

#53 OFFLINE   Adam K.

Adam K.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:K.

Napisano 01 luty 2018 - 21:41

Rozumiem. I wcale nie uwazam ze chinskie maja same wady. Nie uwazam tez ze korrbka czy szpula do Stelli są warte swojej ceny. To juz inny temat. Calkowicie przyznaję rację tym ktorzy twierdza ze w kategorii jakosc/cena zauber bije stelle czy exista na głowę. Zastrzegalem to od początku.
Ale obiektywizm warto zachować.

Ale obiektywizm warto zachować.......

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
  • S.N. lubi to

#54 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 luty 2018 - 12:00

Czemu ten biedny Zauber jest konfrontowany z każdym kołowrotkiem świata?
Zaczynając od chińskich wynakazków a kończąc na stelli i exist....Chyba tylko z forsiakiem i saltigą nie miał pojedynku :-)

 

Bo jak widać ma liczne grono nie tyle zadowolonych użytkowników, co chyba wyznawców, uznających że wytrzyma takie konfrontacje w kategoriach czysto technicznych i użytkowych. Wygrał z twinem to może poradzi sobie i z saltigą czy stellą sw



#55 OFFLINE   Dawid@

Dawid@

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaCHRZANÓW

Napisano 15 luty 2018 - 00:03

Panowie czy w Polsce można nabyć kolowrotek Penn z nowej serii Z bez kabłonkkka ?

Użytkownik Dawid@ edytował ten post 15 luty 2018 - 00:05


#56 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 03 marzec 2018 - 19:41

Czy ktoś wie czy jeszcze można dostać Jaxon ZX lub Spro Red Arc w dobrej cenie?



#57 OFFLINE   Arkiewicz

Arkiewicz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 03 marzec 2018 - 20:00

Może nie tyle w dobrej cenie. Ale w ogóle żeby dostać..

 

Zobacz, jakby co, to spytaj. Może któryś ze sklepów potwierdzi dostępność..

 

http://tanie-wedkowa...t=-3&pro=528731

 

http://www.wedkarski...8dd8aed94001fe8

 

http://www.samol.pl/...chine-300/63839



#58 OFFLINE   kasperek

kasperek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 04 marzec 2018 - 07:18

Proszę was o opinie na temat kołowrotka Mistrall Amundsen. To kolowrotek z metalowym korpusem W cenie około 150 zł. Kategoria "kolowrotek dla ludu"... Dobre to czy kolejna wtopa podobna do Mikado Airspace?

#59 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 04 marzec 2018 - 08:06

Kolejne wynalazki dociążone metalem:D

Nomura isei/jeveco neverstop

Załączone pliki



#60 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 04 marzec 2018 - 18:57

Proszę was o opinie na temat kołowrotka Mistrall Amundsen. To kolowrotek z metalowym korpusem W cenie około 150 zł. Kategoria "kolowrotek dla ludu"... Dobre to czy kolejna wtopa podobna do Mikado Airspace?

Amundson , zbiera dobre opinie , polecany w tych pieniądzach.


  • kasperek lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych