Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwisowanie kołowrotków Shimano

serwis shimano

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2995 odpowiedzi w tym temacie

#921 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 luty 2017 - 06:46

Kręcenie to ma być przyjemność a nie mordęga. :)​ O precyzyjnej regulacji mechanizmu oscylacji naczytałem się dzięki Panu....Wcześniej nie wiedziałem,że dokładając np. taką podkładeczkę 0.2 mm pod blaszkę w suporcie,albo ujmując z wałka bo był za ciasno przez kogoś spasowany  robię aż  tak skomplikowaną operację  :) Mam Pan rację koniec dysputy, bo przedmiotem sporu był serwis nowego kołowrotka  a Pan zszedł na  jakieś graty po pseudoserwisie. A ja po prostu kręcąc nim odnoszę  wrażenie,że wielce wybitny fachowiec to w nim nie grzebał. 

Miłych rozkręceń i jak najmniej przymuleń mechanizmów ;) ... 

Co tak na tego Józka się uwziąłeś :D .Tak po prawdzie każdemu może się trafić wpadka, nie mylą się Ci co nic nie robią. Sam się zastanawiam, czy nie przestać serwisować kolegom kołowrotków, by później ktoś na mnie nie psioczył, wszak Józkowi Leśniakowi pod względem serwisu i doświadczenia w temacie mógłbym buty czyścić.


  • Józef Lesniak, gregox i szczupak1 lubią to

#922 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 22 luty 2017 - 09:15

Wcale się nie uwziąłem.Napisałem moje odczucia względem serwisu tej 15'tki.A jak ktoś próbuje mi wmówić ,ze czarne jest białe ,że guzik się znam,że powinienem kupić helikopter to odpowiadam na takie stwierdzenia równie kąśliwie  ;) Nie ma co dalej ciągnąć tego sporu,bo musiałby to rozstrzygnąć producent sprzętu. Ja bym przyszedł na rozprawę z jednym TP ,a Pan Józef z rzeszą zadowolonych klientów. ;) Ja i tak jestem zadowolony bo cena była okazyjna,a kołowrotek na 100% idzie doprowadzić do stanu tip top. KONIEC  :)


  • Jozi, homax i gregox lubią to

#923 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 luty 2017 - 20:46

Mam nadzieję że to koniec uszczypliwości.
  • Józef Lesniak i gregox lubią to

#924 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 22 luty 2017 - 21:24

Co tak na tego Józka się uwziąłeś :D .Tak po prawdzie każdemu może się trafić wpadka, nie mylą się Ci co nic nie robią. Sam się zastanawiam, czy nie przestać serwisować kolegom kołowrotków, by później ktoś na mnie nie psioczył, wszak Józkowi Leśniakowi pod względem serwisu i doświadczenia w temacie mógłbym buty czyścić.

Józek, to nie jest żadna wpadka,tylko gościu wpadł na pomysł że mu ciężko się kręci,a wcale tak nie jest.  Wiem co wypuszczam do klienta. Nadal twierdzę że za wszelką cenę chce mi dokopać i to chyba nie będzie ostatni raz. Wystarczy poczytać jego posty w których krytycznie się wypowiadał na temat moich niektórych wypowiedzi.

Czuć z nich wredną kąśliwość.

 

W związku z tym,aby nie dostarczyć dalszej pożywki  dla Pana @maicke82 ,oraz mieć spokój duchowy i psychiczny zakończę tu na forum swoją działalność.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 22 luty 2017 - 21:32


#925 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 23 luty 2017 - 00:28

Niech Pan nie robi takiej głupoty bo byłaby to wielka strata dla działu "Naprawy,tuning...." .Forumowicze korzystają z pańskiej wiedzy,a obraził się Pan na mnie ,więc dlaczego ma tracić większość? Może być Pan spokojny ,więcej uszczypliwości z mojej strony nigdy nie będzie. Uroczyście obiecuję.Przez to ,że nie zgadzamy się w pewnej kwestii ,nie powinniśmy dawać upustu złym emocjom. POZDRAWIAM. 


  • godski i homax lubią to

#926 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 luty 2017 - 06:36

Niech Pan nie robi takiej głupoty bo byłaby to wielka strata dla działu "Naprawy,tuning...." .Forumowicze korzystają z pańskiej wiedzy,a obraził się Pan na mnie ,więc dlaczego ma tracić większość? Może być Pan spokojny ,więcej uszczypliwości z mojej strony nigdy nie będzie. Uroczyście obiecuję.Przez to ,że nie zgadzamy się w pewnej kwestii ,nie powinniśmy dawać upustu złym emocjom. POZDRAWIAM. 

Takie rzeczy najlepiej załatwiać na priv.


  • gregox i MARIUSZ 69 lubią to

#927 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 26 luty 2017 - 15:08

Józek, to nie jest żadna wpadka,tylko gościu wpadł na pomysł że mu ciężko się kręci,a wcale tak nie jest.  Wiem co wypuszczam do klienta. Nadal twierdzę że za wszelką cenę chce mi dokopać i to chyba nie będzie ostatni raz. Wystarczy poczytać jego posty w których krytycznie się wypowiadał na temat moich niektórych wypowiedzi.

Czuć z nich wredną kąśliwość.

 

W związku z tym,aby nie dostarczyć dalszej pożywki  dla Pana @maicke82 ,oraz mieć spokój duchowy i psychiczny zakończę tu na forum swoją działalność.

 

Miałem się nie wypowiadać w temacie serwisowania przez Pana kołowrotków, ale zazwyczaj Pana konkluzja jest taka, że w przypadku tych negatywnych opinii jeśli się pojawiają albo ktoś chce Panu dokopać (jako wiecznie pokrzywdzonego), albo kołowrotek ma "ewidentną wadę" o której Pan wspomina dopiero jak po odesłaniu kołowrotka użytkownik nie jest zadowolony z pracy i się upomni, że coś jest nie tak.

 

Ja zakończyłem z Panem współpracę w zeszłym roku gdy oddałem szumiącego Vanquisha a otrzymałem stukającego, a gwoździem do mojej reakcji były Pana mętne tłumaczenia na ten temat. Oczywiście na moją prośbę otrzymałem zwrot należności za serwis.

 

Wydaje mi się, jednak że czasem wypadałoby po prostu po ludzku powiedzieć, tak nie dopatrzyłem, nie poświęciłem wystarczająco czasu albo po prostu nie jestem w stanie pomóc bo nie wiem jak to zrobić albo mi się zwyczajnie nie chce bo w czasie jednego problemowego współczesnego młynka "oblecę" 3 sztuki TP 98, a nie brać zlecenia od wszystkich i wszystkim odsyłać jako przeserwisowane bez względu na to czy w ogóle się przy kołowrotku coś robiło i jak się to zrobiło.

 

Duża część tych negatywnych opinii nie pojawiała by się wtedy.



#928 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 26 luty 2017 - 17:40

Nowe shimano jak Vanquish ,TP 15 mają delikatnie metaliczną,suchszą  pracę.Bardziej zbliżona do daiw R4 niż do wcześniejszych bezszelestnych konstrukcji  shimano. Próby likwidowania szumów i innych zabiegów aby wyciszyć przekładnie często kończą się tym ,że kołowrotek w gratisie dostaje inne bolączki ,których wcześniejszej  nie było...  Na starcie było lekko,przyjemnie i ciut szumiąco, a po ingerencji niby ciszej ale już nie tak płynnie i lekko... bez polotu.

Zawiniła chęć poprawiania fabryki, natomiast reakcją jest wielkie rozczarowanie w stosunku do niewinnego producenta.


Użytkownik maicke82 edytował ten post 26 luty 2017 - 17:43

  • Raffaello lubi to

#929 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 26 luty 2017 - 17:52

Nowe shimano jak Vanquish ,TP 15 mają delikatnie metaliczną,suchszą  pracę.Bardziej zbliżona do daiw R4 niż do wcześniejszych bezszelestnych konstrukcji  shimano. Próby likwidowania szumów i innych zabiegów aby wyciszyć przekładnie często kończą się tym ,że kołowrotek w gratisie dostaje inne bolączki ,których wcześniejszej  nie było...  Na starcie było lekko,przyjemnie i ciut szumiąco, a po ingerencji niby ciszej ale już nie tak płynnie i lekko... bez polotu.

Zawiniła chęć poprawiania fabryki, natomiast reakcją jest wielkie rozczarowanie w stosunku do niewinnego producenta.

 

Chopie bo teraz zima i kręci się w fotelach :) Wiosną na rybach szumy znikają jak zaczarowane... :lol:


  • maicke82 lubi to

#930 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 26 luty 2017 - 18:00

Kołowrotki są do łowienia a nie do kręcenia w fotelu.Ostatnio kupiony shimano technium Mgs w fotelu jakiś tam szum był słyszalny, lecz na rybach tylko banan na twarzy.
  • Guzu lubi to

#931 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów

Napisano 27 luty 2017 - 18:32

Mam pytanie czy do rolki shimano super gt-fa 1000 dam radę włożyć łożysko? Czy muszę przycinać któraś tulejkę? Może zna ktoś rozmiar pasującego łożyska.

#932 OFFLINE   kwiatek79

kwiatek79

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 28 luty 2017 - 10:57

Potrzebuję porady. Jak zdemontować pokrętło hamulca w shimano stradic 3000S GTM RB?


Użytkownik kwiatek79 edytował ten post 28 luty 2017 - 11:01


#933 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 28 luty 2017 - 11:12

Potrzebuję porady. Jak zdemontować pokrętło hamulca w shimano stradic 3000S GTM RB?

temat poruszany milion razy ;) masz tam z tyłu przed pokrętłem hamulca w stradicu chyba "złoty" oring kontrujący który trzeba przytrzymać i tu są schody ;) albo specjalny kluczyk, albo gumka recepturka gruba , albo są tacy co i szczypcami to robią tylko to już inwazyjna metoda :)  



#934 OFFLINE   kwiatek79

kwiatek79

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 28 luty 2017 - 11:15

Ok rozumiem, dzięki.



#935 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 10 marzec 2017 - 07:11

Witam!Nabyłem ostatnio nowego stradica 1000hg,chciałbym to lekko dosmarować.Czy są się to zrobić bez wielkiego rozkręcania?Nie widzę portów do smaru tak jak miały poprzednie konstrukcje.No i pytanie czy w ogóle smarować teraz czy połowić i dopiero po sezonie?

#936 ONLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 12:54

polow jeden sezon i dopiero smaruj 



#937 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 812 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 11 marzec 2017 - 00:43

I właśnie dlatego nie ma co brać się za serwis sprzętu. Czasem się coś spiprzy i co wtedy. Jak nie ma się ubezpieczenia trzeba wyciągać kaskę z kieszonki i płacić za kołowrotek. Do tego bez firmy mogą namierzać tutaj ludzi panowie z policji skarbowej a wtedy dupa zbita na kwaśne jabłko.

Nikomu nie życzę takiego spotkanka z panami urzędnikami. Heh.



#938 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 11 marzec 2017 - 06:17

I właśnie dlatego nie ma co brać się za serwis sprzętu. Czasem się coś spiprzy i co wtedy. Jak nie ma się ubezpieczenia trzeba wyciągać kaskę z kieszonki i płacić za kołowrotek. Do tego bez firmy mogą namierzać tutaj ludzi panowie z policji skarbowej a wtedy dupa zbita na kwaśne jabłko.
Nikomu nie życzę takiego spotkanka z panami urzędnikami. Heh.

Mam prośbę, jak będziesz wychodził na dwór, to załóż czapeczkę, bo już słońce mocniej przygrzewa.
  • Profil_Nieaktywny, MARIUSZ 69 i przemo_w lubią to

#939 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 11 marzec 2017 - 06:52

Z tym smarowaniem nowych to różnie bywa, trafiają się dobrze przesmarowanie i takie w których ktoś tylko kapnął od niechcenia odrobinkę w takim przypadku trzeba na nowo nałożyć smaru.Z doķładaniem smaru to raczej nie jest dobry pomysł ,kiedyś tak zrobiłem i kibel był .Chyba żeby mieć taki sam jak orginalny .Fabrycznie nowe są tak przesmarowanie aby jak najlżej pracowały w sklepie ,żeby klient był zachwycony, nie zawsze jest to dobre na dłuższą metę.To jest moja opinia i pewnie nie każdy się z nią zgadza.

#940 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 11 marzec 2017 - 10:51

Mam prośbę, jak będziesz wychodził na dwór, to załóż czapeczkę, bo już słońce mocniej przygrzewa.


x2 ale juz tylko czapeczke w paski ze smigielkiem
  • ms80 i Artek lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, shimano

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych