Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwisowanie kołowrotków Shimano

serwis shimano

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2995 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 14 luty 2016 - 11:15

A jak wygląda sprawa czy Polskim Serwisem Shimano robią dobrze czy na odp...dol?



#82 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 14 luty 2016 - 11:17

bony20, pomyśl który serwis mający sporo roboty z reklamacjami zrobi Ci na tyle porządnie młynek co indywidualny serwisant? myślę że żaden.



#83 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 14 luty 2016 - 11:22

bony20, pomyśl który serwis mający sporo roboty z reklamacjami zrobi Ci na tyle porządnie młynek co indywidualny serwisant? myślę że żaden.

Też tak niestety myślę, mój trzeba jedynie dosmarować bo słychać suchoty z wnętrza. Może ktoś z Warszawy pomoże?


Użytkownik bony20 edytował ten post 14 luty 2016 - 11:58


#84 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 14 luty 2016 - 21:14

Dziękuję. Problem polega na tym, że nie mogę wysunąć wałka a nie chcę robić tego siłowo- tak jakby coś trzymało wałek od strony rotora. Gdy wysunę wałek to wówczas mogę obrócić oś i wykręcić śrubę mocującą podstawę ośki. a tak jestem w czarnej d......... 

attachicon.gifIMG_1920.JPG

Czynność pokazana na zdjęciu jest niewłaściwie wykonywana. Należy zdemontować rotor i łożysko oporowe,wyjąć wałek zębaty wraz z łożyskiem.Następnie prowadniki oscylacji i w ten sposób mamy uwolnioną główną oś którą wyjmujemy razem z wodzikiem. Wtedy zębatka napędzająca "worm shaft" będzie uwolniona i pozwoli to na łatwy demontaż wałka posuwu szpuli.

 

A Pan chce zrobić serwis jak najmniejszym kosztem.Nie da się tak.W ten sposób w jaki Pan chce to przeprowadzić to najłatwiejsza droga do zepsucia sprzętu czego niejednokrotnie doświadczyłem po "pseudo" serwisach.

 

Przemo odkręć najpierw element pracujący z wodzikiem po walku worma , tam jest śrubka wówczas go odwrócisz względem osi by dostać się do śruby mocującej oś z elementem wodzika bez potrzeby wyjmowania wałka worma. Coś czarno widzę pracę tego młynka po złożeniu. 

Ato już jest zupełna paranoja.

Po demontażu takim jak opisany powyżej należy tylko sprawdzić czy aby właśnie ta śrubka nie jest poluzowana.


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 14 luty 2016 - 21:27

  • kabar84 lubi to

#85 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 14 luty 2016 - 21:37

Nie rozumiem takich rzeczy.Stać kogoś na sprzęt warty ładnych parę stówek a nie stać na serwis za parę dyszek i najlepiej spi....A schody dopiero się zaczną bo rozkręcić to nie problem,gorzej poprawnie skręcić.

#86 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 14 luty 2016 - 22:09

Panie Józefie nie będę dyskutował z Panem o serwisie shimano bo rozebrał ich Pan zdecydowanie więcej niż ja, tyle że ja robię to samo, innym sposobem bez jakichkolwiek uszkodzeń za połowę mniejszą kasę, bo 70 zł  czy więcej za rozebranie i przesmarowanie młynka to dopiero paranoja, wybór należy do właściciela kołowrotka. 



#87 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 14 luty 2016 - 22:11

Nie rozumiem takich rzeczy.Stać kogoś na sprzęt warty ładnych parę stówek a nie stać na serwis za parę dyszek i najlepiej spi....A schody dopiero się zaczną bo rozkręcić to nie problem,gorzej poprawnie skręcić.

a skąd ta wiedza, że nie stać na serwis za pare dyszek ? Ja nikomu nie zaglądam do portfela i nie mówie co ma robić lub nie. Powiem tak - miałem problem a Ty piszesz jakieś dziecinne teksty, nie związane z tematem. Zauważ, że są tutaj osoby, które dzielą się wiedzą i własnym doświadczeniem. Człowiek całe życie się uczy, a mi chęci do nauki nie brakuje. Żegnam.
  • psd27, coma i G_rzegorz lubią to

#88 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 15 luty 2016 - 09:01

Nie rozumiem takich rzeczy.Stać kogoś na sprzęt warty ładnych parę stówek a nie stać na serwis za parę dyszek i najlepiej spi....A schody dopiero się zaczną bo rozkręcić to nie problem,gorzej poprawnie skręcić.

Ceny w serwisie Toyoty i u Mietka w garażu tez są inne.Co nie zmienia faktu ,że Mietek może zrobić lepiej  ;)



#89 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 luty 2016 - 09:07

Ceny w serwisie Toyoty i u Mietka w garażu tez są inne.Co nie zmienia faktu ,że Mietek może zrobić lepiej  ;)

 

Tia w serwisie Toyoty płacisz za renomę a Mietek zrobi tak samo a może lepiej i taniej. Wiem doskonale na czym polega serwis samochodowy, pracowałem w serwisie Fiata. Widzisz mechanik garażowy bez logo Toyoty stara się zrobić lepiej niż gdzie indziej bo klient musi do niego wrócić albo polecić go innemu poszukującemu (oczywiście zdarzają się i paproki i nieudacznicy). Każdy mający nowe auto zobligowany jest gwarancją do kierowania się do serwisu, po gwarancji mało kto daje auto do renomowanego serwisu bo tam płaci się kilka razy drożej za to samo co ów Mietek wymieni, naprawi. 


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 15 luty 2016 - 09:08


#90 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 15 luty 2016 - 09:10

Właśnie do takiego serwisu mietka za parę dyszek się odniosłem. Chłopaki z forum by to zrobili fachowo bez zbędnego ryzyka popsucia fajnego mercedesa. ..

#91 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 15 luty 2016 - 14:15

Panie Józefie nie będę dyskutował z Panem o serwisie shimano bo rozebrał ich Pan zdecydowanie więcej niż ja, tyle że ja robię to samo, innym sposobem bez jakichkolwiek uszkodzeń za połowę mniejszą kasę, bo 70 zł  czy więcej za rozebranie i przesmarowanie młynka to dopiero paranoja, wybór należy do właściciela kołowrotka. 

 

Przemek, nie masz tu racji, odnośnie odkręcania osi od reszty ferajny :) w ten sposób masz dużo większe szanse że rozdupcys młynek niż mu pomożesz :) uwierz, w wielu modelach w ogóle się tego nie rozkręca, to tak jakbyś chleb chciał piłą łańcuchową kroić ;) bo szybciej, da się, ale czy to ma sens....i generalnie sposobów na dany kołowrotek może być wiele, ale musisz pamiętać ,że jeden zawsze będzie najodpowiedniejszy i tego się należy trzymać nie chodząc na skróty ;)



#92 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 luty 2016 - 16:47

Łukaszu oś można odkręcić jeśli później się wszystko właściwie poskłada nic się z młynkiem nie dzieje, tym bardziej jeśli właściwie zabezpieczysz śrubę w osi. Wszystko wymaga dopieszczenia, nie neguję że Pan Józef czy Ty nie macie racji, zapewne tak jest, być może to lepszy i właściwszy sposób na serwis, zapewne zależy też to od specyfiki złożenia młynka. Ja jestem maluczki względem Was w serwisie młynków za to bardzo skrupulatnie i dokładnie wszystko robię, nic siłowo, zawsze z wielką starannością i precyzją a że inaczej to już kwestia osobista i własnej odpowiedzialności za powierzony sprzęt.


  • granvorka lubi to

#93 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 15 luty 2016 - 18:12

Łukaszu oś można odkręcić jeśli później się wszystko właściwie poskłada nic się z młynkiem nie dzieje, tym bardziej jeśli właściwie zabezpieczysz śrubę w osi. Wszystko wymaga dopieszczenia, nie neguję że Pan Józef czy Ty nie macie racji, zapewne tak jest, być może to lepszy i właściwszy sposób na serwis, zapewne zależy też to od specyfiki złożenia młynka. Ja jestem maluczki względem Was w serwisie młynków za to bardzo skrupulatnie i dokładnie wszystko robię, nic siłowo, zawsze z wielką starannością i precyzją a że inaczej to już kwestia osobista i własnej odpowiedzialności za powierzony sprzęt.

 

wszystko można odkręcić, tylko jak skrupulatnie byś tego nie robił z osią to i tak jest to prosty sposób do spier..... pracy kołowrotka i mam nadzieję ,że nie przekonasz się na własnej skórze bo Ci tego nie życzę :) mimo ,że uczymy się najlepiej na błędach to czasem jednak warto posłuchać dobrego głosu ;) zwłaszcza ,że naprawdę nie jest konieczne rozkręcanie tych elementów i robi się to tylko w ostateczności.



#94 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 15 luty 2016 - 18:21

Łukaszu oś można odkręcić jeśli później się wszystko właściwie poskłada nic się z młynkiem nie dzieje, tym bardziej jeśli właściwie zabezpieczysz śrubę w osi. Wszystko wymaga dopieszczenia, nie neguję że Pan Józef czy Ty nie macie racji, zapewne tak jest, być może to lepszy i właściwszy sposób na serwis, zapewne zależy też to od specyfiki złożenia młynka. Ja jestem maluczki względem Was w serwisie młynków za to bardzo skrupulatnie i dokładnie wszystko robię, nic siłowo, zawsze z wielką starannością i precyzją a że inaczej to już kwestia osobista i własnej odpowiedzialności za powierzony sprzęt.

Kolego posłuchaj Kolegów wyżej bo nic nie dopieścisz odkręcając oś od prowadnicy wodzika. Może w zauberowatych jest większa tolerancja błędu ale kołowrotkach z wyższej półki już nie. W niektórych kołowrotkach oś jest przykręcana na dwie śrubki i tam ryzyka jakichś odchyleń po rozkręceniu praktycznie nie ma.Ale i tak nie należy tego rozłączać.



#95 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 15 luty 2016 - 18:23

Kolego posłuchaj Kolegów wyżej bo nic nie dopieścisz odkręcając oś od prowadnicy wodzika. Może w zauberowatych jest większa tolerancja błędu ale kołowrotkach z wyższej półki już nie. W niektórych kołowrotkach oś jest przykręcana na dwie śrubki i tam ryzyka jakichś odchyleń po rozkręceniu praktycznie nie ma.Ale i tak nie należy tego rozłączać.

 

w zauberze jest ten plus że w 9 na 10 od nowości po otwarciu to już jest do połowy samo rozkręcone :D


  • maicke82 lubi to

#96 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 15 luty 2016 - 20:41

Póki co od shimano macie kolegę Józefa Leśniaka i skoro robi to profesjonalnie wysyłać do niego, ja nie pcham się do serwisu z wyższej półki młynków bo jak mówią "jak czegoś nie potrafisz nie pchaj się na afisz" a drogich kołowrotków nie rozbierałem ot na co dzień jak Pan Józef co nie oznacza że bym się nie podjął. Zauberowate mam doskonale rozkminione i jak bym się uparł to poskładam z zamkniętymi oczami. Obrałem za specjalność w koleżeńskim serwisie te własnie kołowrotki z niższej półki, bo po pierwsze ma je wiele osób, po drugie nikt kto serwisuje drogie shimano za lepsze pieniądze nie zrobi serwisu taniego kołowrotka za małe pieniądze (bo woli zrobić pięć shimano niż dwadzieścia  zauberowatych) a ja to robię. Myślę że nie ma co dalej drążyć tematu.



#97 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 15 luty 2016 - 21:16

Póki co od shimano macie kolegę Józefa Leśniaka i skoro robi to profesjonalnie wysyłać do niego, ja nie pcham się do serwisu z wyższej półki młynków bo jak mówią "jak czegoś nie potrafisz nie pchaj się na afisz" a drogich kołowrotków nie rozbierałem ot na co dzień jak Pan Józef co nie oznacza że bym się nie podjął. Zauberowate mam doskonale rozkminione i jak bym się uparł to poskładam z zamkniętymi oczami. Obrałem za specjalność w koleżeńskim serwisie te własnie kołowrotki z niższej półki, bo po pierwsze ma je wiele osób, po drugie nikt kto serwisuje drogie shimano za lepsze pieniądze nie zrobi serwisu taniego kołowrotka za małe pieniądze (bo woli zrobić pięć shimano niż dwadzieścia  zauberowatych) a ja to robię. Myślę że nie ma co dalej drążyć tematu.

wybacz czy shimano czy daiwa czy zauber to ja np. po 2 dyszki brałem a dobrym ludziom za free to ogarniałem, troszkę Przemku chyba popłynąłeś z tym tekstem.


  • Rebus i coma lubią to

#98 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 15 luty 2016 - 21:27

A mozecie wytłumaczyc czemu tego nie rozkręcac? Np w spro psssion to jest jeddna śrubka i nie sposób jej inaczej wkręcić? Poza tym ze moze sie pozniej odkrecac ale klej zalatwi sprawe. W Red Arcu 2 i tez chyba nie da sie tego inaczej złożyc, chyba ze ten ząbek nie trafi w prowadnice worma.... Zaciekawiło mnie to i poprosze obeznanych w temacie o wytłumaczenie.

#99 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 15 luty 2016 - 21:36

A mozecie wytłumaczyc czemu tego nie rozkręcac? Np w spro psssion to jest jeddna śrubka i nie sposób jej inaczej wkręcić? Poza tym ze moze sie pozniej odkrecac ale klej zalatwi sprawe. W Red Arcu 2 i tez chyba nie da sie tego inaczej złożyc, chyba ze ten ząbek nie trafi w prowadnice worma.... Zaciekawiło mnie to i poprosze obeznanych w temacie o wytłumaczenie.

akurat w tych kołowrotkach się to rozkręca :) w zauberowatych masz normalnie wyfrezowane gniazdo gdzie tak naprawdę zawsze się to ułoży w odpowiednim miejscu, np. w daiwach r4 to połączenie jest w jakiś sposób dodatkowo prasowane (tak mi się wydaje) , w dobrze spasowanych kołowrotkach można zmienić (nie wiem jak to nazwać , kąt ułożenia osi to całego wózka od posuwu ) i wtedy zaczynają się problemy, dodatkowo to bardzo delikatne elementy często z lekkich i kruchych stopów gdzie o pęknięcie nietrudno , w wielu shimano można też dostrzec że da się oś minimalnie przesunąć góra / dół bo ma luz w wózku i też raczej niewskazane jest zmienianie jej położenie, bo zaczną się schody z nawojem.A odkręcając te śruby  w shimano odwracając oś wewnątrz młynka można ją najzwyczajniej pogiąć :)



#100 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 15 luty 2016 - 21:41

bo tam są dwie śrubki a kolega chyba nie o tej pisze.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, shimano

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych