Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Serwisowanie kołowrotków Shimano

serwis shimano

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2994 odpowiedzi w tym temacie

#2141 OFFLINE   Kermit

Kermit

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 grudzień 2020 - 23:49

Witam 

Czy posiada ktoś może przekładnie do Shimano Stradic Ci4+ 4000FA przełozenie 6.1 (prawdopodobnie). 
Jak myslicie czy mógł bym zalożyc przekładnie i slimak od tego samego modelu tylko z przelozeniem 4.8 ? 
 

Załączone pliki


  • TEAM DRAGON lubi to

#2142 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 grudzień 2020 - 20:18

Jeszcze zębatka worma musi być do kompletu

#2143 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów

Napisano 23 grudzień 2020 - 09:58

No i chyba sam worm jest inaczej ponacinany...

#2144 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1337 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 grudzień 2020 - 15:46

Cześć, mam taką dziwną przypadłość w Biomasterze 10 3000. Mianowicie. Podczas łowienia w deszczu kołowrotek się przycina, ciężko startuje z mocnym przycięciem że trzeba az szarpnąć korbką. Dzieje się tak od nowości. Był kiedyś u Pana Leśniaka na serwisie ale według niego było wsio ok. Czy po prostu ten typ tak ma czy jest ewentualnie jakas rada na to? Podczas suchej pogody działa oczywiście normalnie. 



#2145 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 grudzień 2020 - 20:21

Ad.1. Niekoniecznie. Szpula ma identyczną wysokość i nawój analogiczny. A obraca się szybciej, bo zębatka inna.

Ad.2. To kwestia smaru, a w zasadzie słabego uszczelnienia tego kręcioła. Oryginalnie dany tam smar Shimano w kontakcie z wodą robi takie sztuczki. Tak mają aliwia, katany, eksejdże itp. Jak widać biomki niegorsze, tzn. nielepsze. Rada: nue kręcić i nie robić emulsji wodnosmarowej. W domku zdjąć szpulę, odkręcić korbę, położyć w temp. pokojowej i poczekać 2-3 dni, powinno zniknąć zacinanie jak ręką odjął. W do łowienia w deszczu itp. dać przy okazji jakiś dobry smar typu Ardent czy Hot Sauce, ale przedtem stary czyszcząc do zera.
  • golsyl i boguslaw lubią to

#2146 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 25 grudzień 2020 - 21:58

Moja daiwa pracowała podobnie, nawet nie deszcz a zwiększona wilgoć i niska temperatura. Pomogło zastosowanie lekkiego smaru na wałek posuwu szpuli.

#2147 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 26 grudzień 2020 - 15:12

Cześć, mam taką dziwną przypadłość w Biomasterze 10 3000. Mianowicie. Podczas łowienia w deszczu kołowrotek się przycina, ciężko startuje z mocnym przycięciem że trzeba az szarpnąć korbką. Dzieje się tak od nowości. Był kiedyś u Pana Leśniaka na serwisie ale według niego było wsio ok. Czy po prostu ten typ tak ma czy jest ewentualnie jakas rada na to? Podczas suchej pogody działa oczywiście normalnie. 

to przypadłość wielu modeli SHIMANO , a dokładniej uszczelki gumowej uszczelniającej obudowę , znajdującej się pod rotorem...

owa gumowa uszczelka lubi puchnąć pod wpływem wody lub oliwki ( różnie z tym bywa ) i to jest przyczyną twojego " nieszczęścia "

....sposobem, aby TO wyeliminować jest  ... wydłubanie TEGO i nie zakładanie TEGO więcej ...


  • rower26 lubi to

#2148 OFFLINE   seru33

seru33

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjapodkarpacie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Krawczyk

Napisano 03 styczeń 2021 - 18:51

Witam, ostatnio uszkodziłem swojego shimano stradica CI4+ 2500 w wyniku czego złamałem rotor gdzie mogę kupić tą część?

#2149 ONLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 styczeń 2021 - 19:22

Witam, ostatnio uszkodziłem swojego shimano stradica CI4+ 2500 w wyniku czego złamałem rotor gdzie mogę kupić tą część?


Zapytaj Przemka Grobelnego

#2150 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 styczeń 2021 - 19:51

Witam, ostatnio uszkodziłem swojego shimano stradica CI4+ 2500 w wyniku czego złamałem rotor gdzie mogę kupić tą część?

W każdym sklepie który kupuje z Shimano Pl.
Grosze ten rotor kosztuje.
  • miramar69 i G_rzegorz lubią to

#2151 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 styczeń 2021 - 21:01

Grosze ten rotor kosztuje.


No, no, nie szarżowałbym tak, znając życie, za cenę detaliczną części takiego Stradika można by pewnie Stellę zakupić...
  • miramar69 i Tom Rob lubią to

#2152 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 styczeń 2021 - 22:18

Uwierz mi na słowo że akurat nie jest drogi :-)
Jeśli to Stradic z 16roku, część numer 17841 to ok 40zł.
Zapytałem kolegi który sklep prowadzi :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 03 styczeń 2021 - 22:26


#2153 OFFLINE   Sebulba

Sebulba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:S

Napisano 03 styczeń 2021 - 22:44

Tuningowałem już kilka kołowrotków stradic fl, efekt jest zauważalny. Jednak należy pamietać żeby: pomiedzy przednie łożysko wałka posuwu szpuli a obudowę dać podkładkę 0,1mm, to samo pomiędzy tylne łożysko tego wałka a tą metalową blaszkę.

Wymiary łożysk dla modelów 4000 i 5000, w nawiasach numery części w nomenklaturze Shimano:
-8x16x5mm pod szpulę
-4x7x2,5mm (13269) rączka
-2x5x2,5mm (11578) przód wałka posuwu
-3x6x2,5mm (11018) tył wałka posuwu szpuli
-7x11x3mm (12969) oryginalne łożysko od korbki prawe jest słabej jakości i też radzę je wymienić
-6x10x3mm (20293) pod pinion

Łożyska wymieniam na EZO ZZ czyli nierdzewne, uszczelniane blaszkami.

Użytkownik Sebulba edytował ten post 03 styczeń 2021 - 22:46


#2154 OFFLINE   seru33

seru33

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjapodkarpacie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Krawczyk

Napisano 04 styczeń 2021 - 17:14

Zapytaj Przemka Grobelnego



#2155 OFFLINE   seru33

seru33

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • Lokalizacjapodkarpacie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Krawczyk

Napisano 04 styczeń 2021 - 17:18

Dzięki za podpowiedź, Przemek Grobelny super kontakt i rzetelna porada. Polecam jego serwis kołowrotków😁
  • Przemek_M lubi to

#2156 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów

Napisano 02 luty 2021 - 06:56

Mam pytanie do serwisantów shimano, wczoraj smarowałem stradica ci4+ fb. Od nowosci pracował gładko ale dziwnie szumiał, podczas rozkręcania i mycia wszystkiego zauważyłem, że podkładka pomiędzy dołem piniona a łożyskiem jest lekko wygięta. Naprostowałem, nałożyłem smar skręciłem do kupy i kołowrotek śmiga znacznie lepiej. Czy to możliwe, że ta podkładka powodowała dziwny szum? Czy może wymiana smaru pomogła? Kołowrotek używałem prawie 3 lata wyciągnął sporo ryb a mimo to stary smar był w dobrej kondycji...

#2157 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2261 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 02 luty 2021 - 07:24

Smar się rozejdzie i będzie jak przed operacją. Chyba że łopatą ktoś załaduje, wtedy smar wygłuszy ;-)
Choć zauważyłem że na niektórych wymiana smaru działa psychologicznie i się im lekko słuch przytępia.
Smary Shimano po 3-4 latach są czyste jeśli nie będzie w tym czasie pompowana oliwka przez oś.

#2158 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 02 luty 2021 - 08:09

Mam pytanie do serwisantów shimano, wczoraj smarowałem stradica ci4+ fb. Od nowosci pracował gładko ale dziwnie szumiał, podczas rozkręcania i mycia wszystkiego zauważyłem, że podkładka pomiędzy dołem piniona a łożyskiem jest lekko wygięta. Naprostowałem, nałożyłem smar skręciłem do kupy i kołowrotek śmiga znacznie lepiej. Czy to możliwe, że ta podkładka powodowała dziwny szum? Czy może wymiana smaru pomogła? Kołowrotek używałem prawie 3 lata wyciągnął sporo ryb a mimo to stary smar był w dobrej kondycji...

Prostowanie podkładki nic nie wniosło do redukcji szumu tylko smarowanie.

Właśnie z warsztatu zszedł shimaniak  z prostą podkładką.

Po smarowaniu cisza jak w grobie,aż dziwne że maszyna ze średniej półki a cisza jak w nowej stelli.



#2159 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 02 luty 2021 - 10:54

Prostowanie podkładki nic nie wniosło do redukcji szumu tylko smarowanie.

Właśnie z warsztatu zszedł shimaniak  z prostą podkładką.

Po smarowaniu cisza jak w grobie,aż dziwne że maszyna ze średniej półki a cisza jak w nowej stelli.

Trochę przeszło przez moje łapy stradiców i wszystkie naprawdę dobre konstrukcje. Kiedyś co prawda był jeden źle złożony na etapie produkcji i trochę korba latał ale po złożeniu wszystko ok. Jedyny feler to słynne rozpuszczające się gumowe uszczelki. A tak za te pieniądze to naprawdę dobre maszynki, trzeba tylko o nie dbać i używać zgodnie z przeznaczeniem.


  • Jozi lubi to

#2160 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów

Napisano 02 luty 2021 - 11:58

Co do żywotności stradicow, to mój fb pomimo dosyć intensywnego użytkowania nie ma naruszonej czarnej powłoki na przekładni po 3 latach użytkowania. Mam również stradica fH 2500, który dostałem od kolegi, przez pare lat był jego podstawowym młynkiem do wszystkiego, pomimo tego że poobijany chodzi naprawdę przyzwoicie...





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, shimano

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych