Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano '17 Exsence C 3000 M/HG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 28 styczeń 2018 - 23:11

Z tego co mi wiadomo od chłopaków z shimano to exsence 17 to hybryda twina i steli 2014. Bebechy od twin powera XD, a korpus od stelli. Pozycjonowany jest jako 2 kołowrotek, wyżej od vańka.

Co do kultury pracy- najlepiej kręcący kołowrotek na sucho. Praktycznie zero luzów i maślana praca, zero szumów. Stelle 2014 kręcą gorzej.


Użytkownik dekosz edytował ten post 28 styczeń 2018 - 23:13


#22 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 28 styczeń 2018 - 23:37

Wszystko fajnie z tymi Exsence.

Ale jak sie ma Stelle...to sie w niego raczej nie wejdzie. 

Bo jak i po co dublowac ? 

Gdyby chociaz szpule pasowaly zamiennie, to moznaby czarnucha Shimano reaktywowac ;)


  • popper, Niedzielny i versicolor lubią to

#23 ONLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 29 styczeń 2018 - 00:28

Moim zdaniem jest ładniejszy od stelli i teoretycznie mocniejszy. Cały czarny mat... "czuć piniądz" jak matowe samochody... Nawet kablak ma matowy i czarny. Jak dla mnie majstersztyk :)
  • Guzu lubi to

#24 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 styczeń 2018 - 00:29

Moim zdaniem jest ładniejszy od stelli i teoretycznie mocniejszy. Cały czarny mat... "czuć piniądz" jak matowe samochody... Nawet kablak ma matowy i czarny. Jak dla mnie majstersztyk :)

 

A teoretyczna mocniejszosc to z czego wynika ? :)
Mam nadzieje, ze nie z czerni ;)

 

Do tego na stronach Shimano ma kablak w kolorze titanium

 

:o


Użytkownik Guzu edytował ten post 29 styczeń 2018 - 00:31

  • przemo_w lubi to

#25 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 29 styczeń 2018 - 00:32

W temacie porównania Exesnca i Vanquisha - obydwoma łowiłem i zdecydowanie exence bardziej zapadł mi w pamięci. 

Łukasz , mógłbyś rozwinąć ? W jakim rozmiarze i przy jakim łowieniu , tj. przynęty , sposób prowadzenia , rzeka czy woda stojąca , opading i takie tam  :) ? Co za a co przeciw w porównaniu do Vańka cytowanego ?



#26 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 01:24

Guzu fajnie napisał: „jak się ma Stelle to po co wchodzić w coś innego”.

Exscence podoba mi się niesamowicie, uwielbiam taki design - wszystko czarne.

Jednakże, mając 3szt Stelle z 5 szpulami łącznie, powoduje, ze mam zawsze możliwość fajnej konfiguracji. I teraz wejście w kolejny nowy model wymusza zakup kolejnej szpuli zapasowej, zabierania większej ilości sprzętu itp itd.

No i jest jeszcze jeden element, który mi nie pasuje... Dla wielu to „pryszcz” ale dla mnie istotna sprawa. Mianowicie, brak dźwigni blokady obrotów wstecznych. Miałem TP ’15 bez tej dźwigni i nie mogłem się przyzwyczaić... Obawiam się, ze tu będzie podobnie. Może mając wszystkie kołowrotki bez tej dźwignie człowiek się przyzwyczaja ale mając 3 z dźwignia i 1 bez to nie jest prosta sprawa...

Użytkownik Żbiku edytował ten post 29 styczeń 2018 - 01:24


#27 OFFLINE   zielan

zielan

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaBrodnica
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Zieliński

Napisano 29 styczeń 2018 - 08:12

Exence rozmiar 3000, Vaniek rozmiar 3000, łowiłem na wodach stojących - vankiem okonie na 2-3 calowe gumki i główki maks 5-7 gram a exensem szczupaki  gumami 4-5 cali i glówki maks 15 gram w opadzie.  To co mi najbardziej zapadło w pamięci w exensie to jego waga -  lekki jak piórko i bardzo maślana praca - trudno mi jest uwierzyć na dzień dzisiejszy, że to mocny młynek. Z vańkiem miałem podobne wrażenie za pierwszym razem, jednak po kontakcie z exencem czar Vańka prysł, choć to oczywiste, że kręci lekko i gładko na sucho jak i na "mokro" :D


Użytkownik zielan edytował ten post 29 styczeń 2018 - 08:12

  • popper i malinabar lubią to

#28 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 31 styczeń 2018 - 07:41

Dziękuję koledzy za wszystkie wpisy  :) Przecedziłem je i widzę, że;

- nikt się nie spotkał z jakąś powtarzalną awarią w tym modelu.

- nikt nie był zaskoczony jakąś "złą" pracą tego kołowrotka zarówno w fotelu jak i nad wodą

Co do wątpliwości o jego moc,- wystarcza mi jego przeznaczenie i przegląd przynęt jakich się do takiego łowienia używa.

Co do ryb.. hmmmm 9 kg hamulec jak dla mnie mówi sam za siebie,- resztę sprawdzę sam weryfikując trwałość ;)


  • coloumb lubi to

#29 OFFLINE   zander3

zander3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Lokalizacjaoder river

Napisano 10 luty 2018 - 21:01

Kręciłem dzis na Rybomani Excensem i gdybym nie miał Stelki to od razu bym go kupił! Niezwykle gładka i maślana praca...
Nowy Vaniek i Sustain się chowają. Ba! Kręcił według mnie ciut lepiej niż Nowa Stelka FJ.

#30 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 10 luty 2018 - 23:24

A dlaczego, prosta odpowiedź exsence i reszta egzentlarzy/modeli jezdzą od zeszłego roku po całej Europie i są kręcone tysiące razy a Stella FJ została rozdziewiczona na Rybomani, wczoraj ujrzała światło od kiedy opuściła fabrykę.
  • Guzu, Sławek77 i przemo_w lubią to

#31 OFFLINE   zander3

zander3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Lokalizacjaoder river

Napisano 11 luty 2018 - 08:10

Nie wiem. Być może. Aczkolwiek Stella FJ tez świetnie kręciła... :) Ps. W realu ładniej wyglada aniżeli na zdjęciach.

#32 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 11 luty 2018 - 08:47

A dlaczego, prosta odpowiedź exsence i reszta egzentlarzy/modeli jezdzą od zeszłego roku po całej Europie i są kręcone tysiące razy a Stella FJ została rozdziewiczona na Rybomani, wczoraj ujrzała światło od kiedy opuściła fabrykę.


Czyli kołowrotki należy docierać, dobre :) już widzę tematy w odpowiednim dziale " zamienię nowa stelle na UZYWANEGO exsence " :):)
  • popper i malinabar lubią to

#33 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 11 luty 2018 - 10:00

Czyli kołowrotki należy docierać, dobre :) już widzę tematy w odpowiednim dziale " zamienię nowa stelle na UZYWANEGO exsence " :):)


A gdzieś padło słowo Docierać no więc właśnie.

#34 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 11 luty 2018 - 10:31

Jak wolisz to zmienię "docierać" na "jeżdżenie po całej Europie i kręcenie tysiące razy" , w sumie jak ktoś ma kaprys na stelle to i po Europie pojeździć może, pokrecic sobie. Siemano.

#35 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 21 luty 2018 - 21:43

Żyłka nawinięta, to od jutra zaczynamy się poznawać z Exsence....

Pierwsze wrażenia po wyjęciu z pudła mam dokładnie takie jak z TP XD w analogicznym momencie....

Czyli szumi bardzo, ale nie stuka ;)  o maślanej pracy to można tylko pomarzyć  :lol: i ma lekki luz na korbie...

Jeśli po roku intensywnego łowienia i serwisie będzie się zachowywał analogicznie jak mój TP XD po takim zabiegu to zostanie ze mną,- a jeśli nie to zasili giełdę  :lol:  :lol:  :lol:


  • Guzu, malinabar i Mazur lubią to

#36 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 luty 2018 - 21:47

Żyłka nawinięta, to od jutra zaczynamy się poznawać z Exsence....
Pierwsze wrażenia po wyjęciu z pudła mam dokładnie takie jak z TP XD w analogicznym momencie....
Czyli szumi bardzo, ale nie stuka ;) o maślanej pracy to można tylko pomarzyć :lol: i ma lekki luz na korbie...
Jeśli po roku intensywnego łowienia i serwisie będzie się zachowywał analogicznie jak mój TP XD po takim zabiegu to zostanie ze mną,- a jeśli nie to zasili giełdę :lol: :lol: :lol:


Który model wybrałeś?

#37 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 luty 2018 - 06:29

Który model wybrałeś?

C 3000 MHG  :)

W ubiegłym roku, przy okazji dość dużego remanentu w moich kołowrotkach "wymyśliłem sobie", że zamiast dublować albo kupować na zapas jakiś model w jakimś rozmiarze praktyczniej będzie podejść do tematu posiadając w jednym rozmiarze kołowrotki o przełożeniach odpowiednich do mojego "rocznego rytmu łowienia"

W tym rozmiarze leżą i czekają na swój moment sezonu: Stella FE C 3000M, Sephia C 3000M i Daiwa Tournament Z 2500 iT. Teraz dołączył do do tej grupy Exence i myślę, że ta grupa jest już pełna, może nawet za pełna....


  • Guzu i cristovo lubią to

#38 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 22 luty 2018 - 08:00

Kręciłem pare dni temu Exsence C3000MHG. Fakt, szumi dość mocno. Pracuje bardzo płynnie i równo. Luzik na korbie minimalny jest. Design bajka! Korci okrutnie wymienić Stelle na Exsency ;)

#39 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 luty 2018 - 09:58

Rozumiem doskonale, że może korcić wizualnie :)  ale jak zastosować pragmatyczne argumenty to taka wymiana nie wydaje się uzasadniona  ;)

Już wcześniej Daniel podawał argumenty choćby finansowe (brak kompatybilności szpul).

Z tabelek wynika, że posiadane przeze mnie szpulki z Sephi '09 powinny pasować,- tyle teoria tabelkowa.... 

W praktyce pasują: wysokość nawoju i średnice, no oczywiście przy zastosowaniu odpowiedniej "pokręcajki" ale przy ustawieniu optymalnego układania linki w oryginalnej szpulce pojawia się problem ze szpulą Sephi bo w dolnym położeniu ociera o rotor.

Ergo- trzeba by ją podnieść ale to będzie skutkowało pogorszeniem nawoju w oryginalnej szpuli :(

Taki stan, że nie dość, że w momencie wymiany szpuli i pokręcajki trzeba jeszcze majdrować z podkładkami na łowisku jest dla mnie nie do przyjęcia.

Dla mnie wynika z tego, że będę zmuszony dokupić oryginalne szpule do Exsence co nie jest na dzień dzisiejszy tanim zabiegiem...

Jak mi zasugerował Mefi, być może jak pokażą się w europejskiej dystrybucji cena nieco spadnie ale puki co jest to kosztowny zabieg...

Pisze o tym nie dlatego, że stanowi to jakiś wielki problem dla mnie ale dlatego by ktoś kto być może pomyślał podobnie nie musiał się rozczarować...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 22 luty 2018 - 10:02


#40 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 23 luty 2018 - 14:37

Arek, a nie miałeś chęci dorzucić do tych dwóch omawianych kołowrotków nowej Stelli? :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych