Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przelotki Fuji ramka AT

tech-rb fuji przelotki

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 luty 2018 - 15:28

Ramki AT, są dostępne różna wersje z wkładami SIC lub Torzite, gdzieś nawet widziałem z nowym SIC-S. Bardzo dobre przelotki do wszystkich UL. Mało o nich na forum, tematu nie znalazłem.

 

Mam na nich 3 kije. 2 Graphiteleadery i teraz zbudowałem sobie nowe Suzuki RFX 4LB PRO 682. Przelotkami jestem zachwycony. Chyba najlżejsze co można zastosować w UL. Pozwalają budować różne stożki długie, krótkie, z większym tunelem do mono i mniejszym do plecionek.  Można zbudować genialnie wyważony kijek.

 

Pewnie wielu z Was zna i stosuje, jakie macie doświadczenia z tymi przelotkami ? 

 

Teraz mam w planach kolejna wędkę nieco mocniejszą Suzuki 702 PRO 3-7LB i tak się zastanawiam jaka jest max moc blanku gdzie można jeszcze było zastosować te przelotki 8 lb? 10lb ? Od jakiej mocy wchodzą w grę tylko klasyczne ramki KL-H lub KL ?

 

 

Załączony plik  T-ATTG1.jpg   21,57 KB   27 Ilość pobrań


Użytkownik Del Toro edytował ten post 05 luty 2018 - 10:04


#2 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 luty 2018 - 16:01

Czy przy zastosowaniu cienkiej plecionki nie ma problemu z zawijaniem linki wokół blanku?

#3 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 04 luty 2018 - 16:16

Wspomnianymi Graphiteleaderami łowię już chyba trzeci sezon, nigdy nie miałem takiej sytuacji. Stosuję cienkie japońskie PE 0.2-0.6 choć wydaje mi się że 0.6 to już max jaki można zastosować. 

 

Żyłki zdecydowanie rzadziej używam ale również problemów brak najczęściej 0,12mm do 0,16mm

 

Początkowo miałem bardzo duże obawy właśnie o zawijanie i platanie linki, obawy prysły i kijki zostały na dłużej, kolejny przybył w ramkach AT i na tym nie koniec :)


  • tymon lubi to

#4 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 04 luty 2018 - 17:15

Są to również moje ulubione przelotki. W przeszłości miałem je na Graphiteleader Finezza, Shimano Lesath oraz EverGreen Salty Sensation.. Obecnie mam Daiko Featherweight 0,8- 7g 8lb ,również z tymi przelotkami. Muszę przyznać, że gdy kupuję spinning z gatunku lekkich, to wręcz szukam takiego, który ma je założone. W użyciu są świetne, ale też bardzo mi się podobają wizualnie :)



#5 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 04 luty 2018 - 19:54

Przelotki niczego  sobie, choć ta pojedyncza stopka trochę wątła . Nie złamałem ale bardzo na nie uważam, bardziej niż na inne.



#6 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 luty 2018 - 23:52

do UL czemu nie :) w wersji tytanowej bał bym sie tego,ze wzgledu na kruchość materiału i jedną stopkę 



#7 Guest_Kontemplator_*

Guest_Kontemplator_*
  • Guests

Napisano 15 luty 2018 - 21:55

@Gajosik w jaki set zbroiłeś to suzuki i pod jakiej wielkości młynek?



#8 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 15 luty 2018 - 23:03

Ubrałem 20-12-8-6kt-5kt-4.5kt-4.5kt-4.5kt plus szczyt

 

Obecnie łowię 2500S set jak najbardziej ok do modeli 2500/2000. 

 

Otwierającą stosunkowo duża i blisko bo kij pracuje bardzo głęboko, tunel na 4.5kt bo często używam obok plecionek zwykłych mono o średnicy 0,16mm - 0,18mm i komfort przy rzucaniu lekkimi wabiami większy zdecydowanie. 



#9 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 15 luty 2018 - 23:08

Komfort większy bo przelotki (otwory pierścieni) większe?

#10 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 15 luty 2018 - 23:33

Tak, choć nie tylko długi stożek również pomaga.

 

Przy żyłkach miękkich 0,14mm i niżej, śmiało można tunel zrobić na 4kt a nawet i 3,5kt ale no cóż takich ostatnio praktycznie nie używam.

 

W kijach którymi łowię wyłącznie na plecionki PE 0.2-0.4  startowa to 16 lub 20 tunel 3,5kt







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, fuji, przelotki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych