Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Jaxon Grey Stream


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 05 luty 2018 - 09:26

Witajcie. Czy miał ktos styczność z tym baardzo budżetowym kijem? Zapowiada sie ciekawie i interesująco. Co prawda to tylko 100 zlotych ale ciekawi mnie opinia na temat modelu 1,98 m 1-7 gram oraz 2,10 m 1-7 gram. Fajnie bo NIE jest to wklejka wiec moze warto by kupić tylko jak z cw w praktyce? Poprawnie opisany czy raczej opis z czapy?
  • Ina86 lubi to

#2 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 05 luty 2018 - 09:38


  • G r e g lubi to

#3 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 05 luty 2018 - 09:46

Widzialem ten filmik 😜 zapowiada sie bardzo obiecująco. Na moderate nie wyglada . Na moje oko raczej med-fast pytanie tylko czy poprawnie opisany cw. Za ta kasę warto go rozważyć tylko ciekawe jak w rzeczywistości z wykonaniem😉 nie ma go jeszcze u mnie w sklepach niestety. Miałeś go może w rekach?

#4 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 05 luty 2018 - 10:12

Miałem go w rękach na sucho, jakoś do mnie nie przemawia.
W tych pieniądzach to ciekawa propozycja ale z mojego mhx nie zrezygnuje :D

PS

Z tego co wiem od znajomego to w jaxonie już ich nie ma - wszystko poszło


  • Pelek625 lubi to

#5 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 05 luty 2018 - 10:33

Za 100 to chyba warto wziąść na testy :) ... wygląda niezle

#6 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 05 luty 2018 - 10:37

Dzisiaj zamówiłem 1,98 m 1-7 gr do pary z tym kręćkiem w rozmiarze 2000: https://pl.aliexpres...iceBeautifyAB=0

 

Niewielkie ryzyko, bo łączny koszt zakupu zestawu to 200 zł.

 

Jeśli ktoś szuka to tutaj jeszcze jest 1,98 m 1-7 gr:

 

http://allegro.pl/ja...7148684941.html



#7 ONLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 05 luty 2018 - 12:31

Oglądałem w sklepie wersję 2,28cm, 1-7g. Wędka lekko leciała na pysk, co generalnie nie stanowiło jakiegoś większego problemu, bo jednak poruszamy się tu w niskich wagach. Z resztą całkiem zrozumiałe, że wędka leci biorąc pod uwagę niski moduł, jakieś no-name przelotki, które na pewno nie są za lekkie i fakt, że z tyłu nie ma przeciwwagi, bo rękojeść dzielona, minimalistyczna, trochę pianki, więc waży tyle co nic. Pewnie w krótszych wersjach wyważenie będzie lepsze. W jednej z przelotek (3, czy 4 od szczytu) brak pierścienia, gdzieś sobie wziął i wypadł. Poza tym jakość wykonania, jak za 100 zeta to ok, nie rzucały się w oczy jakieś duże niedoskonałości. Oczywiście nierówno położony lakier na omotkach, czy nadlewki są, ale to chyba oczywiste w tej cenie.  Wędka nie jest wklejką, ugięcie zdecydowanie głębokie, ale postępujące miarowo od szczytu (o małej średnicy) stopniowo coraz głębiej. Akcja taki med/fast powiedziałbym. Zakres na pewno nie jest zaniżony, na sucho te 7g to już wydaje się być dużo. Dołem powinien radzić sobie od tych 2 gramów spokojnie. Jak wspomniałem kij ma głębsze ugięcie, jest przy tym delikatny i wydaje się, że ładuje się pod własnym ciężarem. Na tle masy budżetowych kijaszków wyróżnia się właśnie akcją i charakterystyką ugięcia, całkiem odmienną od typowego zestawienia, gdzie szczytówka jest niczym kiwok, a dalej pała.


  • Kuballa44 i radmac5 lubią to

#8 OFFLINE   adamklin

adamklin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaGdzie biorą ;)

Napisano 05 luty 2018 - 13:53

Miałem w rękach 2.28 i 1.98 1-7g ta krotsza zdecydowanie lepiej wyważona. Wędki wydają się dobrze opisane a i ugięcie całkiem fajne. W porównaniu do serii Symbian dolnik szybko zaczyna pracować.

#9 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 05 luty 2018 - 14:31

Czyli Symbian mocniejszy

#10 ONLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 05 luty 2018 - 14:35

Czyli Symbian mocniejszy

Macałem wspomnianego Grey Streama i Symbiana 2,26 1-9 (nie jest wklejką) i zdecydowanie Symbian mocniejszy i szybszy.



#11 OFFLINE   Bolo8888

Bolo8888

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMyszków
  • Imię:Damian

Napisano 05 luty 2018 - 14:39

No ale to już nie ta kasa, Symbian to prawie 2.5 stowki. Lecz co należy wspomnieć jak na patyka nie wklejka za stówkę. Hym Jaxon szacun

#12 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 05 luty 2018 - 15:52

Ta 2.28 nada się na pstrągi ? Takie do 40 cm ?

Użytkownik seba666 edytował ten post 05 luty 2018 - 15:57


#13 OFFLINE   adamklin

adamklin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaGdzie biorą ;)

Napisano 05 luty 2018 - 17:24

W Symbianie rolnik prawie nie pracuje, mowa o tym 1-7g a ćw można spokojnie podwoić.

#14 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 05 luty 2018 - 20:07

W Symbianie rolnik prawie nie pracuje, mowa o tym 1-7g a ćw można spokojnie podwoić.

A to ciekawa teoria, bo ja swoimi niby do 15g boję się 10g z gumą 3cale rzucać, zero komfortu już. Ten do siedmiu to niestety wklejka i stąd pewnie taki efekt.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • mietek lubi to

#15 OFFLINE   adamklin

adamklin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaGdzie biorą ;)

Napisano 05 luty 2018 - 21:20

Miałem w zeszłym sezonie ten 1-7 i spokojnie dawał radę sporo więcej,taka lekka sandaczowka.

#16 OFFLINE   AdrZak

AdrZak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 06 luty 2018 - 09:19

Witam
Posiadam wersję 2,28m/7g. Jak za tę cenę(120zl) wykonany lepiej niż dobrze. Przelotki wklejone równo, brak jakichś większych nadlewek lakieru. U mnie pracuje z paprochami na główkach od 1 do 4g. I w tym przedziale spisuje się bardzo dobrze. Przy 5tce już klęka. Nie jest demonem szybkości, ale wynagradza to przyjemnym, pełnym ugieciem. Jak dla mnie, jego przeznaczenie to spokojne łowienie okoni oraz spinningowy białoryb - ale o tym przekonam się dopiero wiosną. Podsumowując - ładny, tani parabolik, z pewnością wart swojej ceny🙂

Pozdro😎
  • seba666 i pawcio449 lubią to

#17 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 06 luty 2018 - 09:54

A do 12g ktoś ten kijek używał, macał? Zastanawiam się czy pod  Sandacza na lekko nie kupić. Na blaty do 2,5m głębokości i główki do max 7gr i 3" gumy.



#18 OFFLINE   pawcio449

pawcio449

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 luty 2018 - 01:47

Witam
Posiadam wersję 2,28m/7g. Jak za tę cenę(120zl) wykonany lepiej niż dobrze. Przelotki wklejone równo, brak jakichś większych nadlewek lakieru. U mnie pracuje z paprochami na główkach od 1 do 4g. I w tym przedziale spisuje się bardzo dobrze. Przy 5tce już klęka. Nie jest demonem szybkości, ale wynagradza to przyjemnym, pełnym ugieciem. Jak dla mnie, jego przeznaczenie to spokojne łowienie okoni oraz spinningowy białoryb - ale o tym przekonam się dopiero wiosną. Podsumowując - ładny, tani parabolik, z pewnością wart swojej ceny

Pozdro

Może kolega zmierzyć ile wynosi długość dolnika od środka stopki do końca dolnika? I jak z wywazeniem? Jakiej wagi ma kolega kręciołek do tego kijka?Pozdrawiam

Użytkownik pawcio449 edytował ten post 07 luty 2018 - 01:49

  • AdrZak lubi to

#19 OFFLINE   AdrZak

AdrZak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 07 luty 2018 - 06:19

Pewnie, zrobię to kiedy wrócę z pracy. U mnie kijek współgra z Revrosem 1500(240g) i do tej pory nie zwróciłem uwagi na to by kij, jak pisali wcześniej koledzy, "leciał na pysk". Swoją drogą, polecam ten kołowrotek do finezyjnego łowienia, zwłaszcza teraz kiedy jest w promocyjnej cenie - 170zł (Fishing-mart).
Pozdrawiam🙂
  • pawcio449 lubi to

#20 OFFLINE   AdrZak

AdrZak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 07 luty 2018 - 20:53

Środek ciężkości z kołowrotkiem ważącym 240g:

908777bd58507f2cmed.jpg

Długość od środka stopki kołowrotka do końca dolnika - 27,5cm, całość 33cm.

🙂🙂
  • LordG i pawcio449 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych