Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Jaxon Grey Stream


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   kyller

kyller

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • Lokalizacja'lublin

Napisano 23 czerwiec 2018 - 09:16

Wczoraj przyjechała do mnie wersja 2,1 1-7 g zakupiona od Jacka. Pierwsze wrażenie przy machaniu na sucho było ok, wydaje się nieco kluskowata. Kij trochę leci na szczyt, ale po założeniu Zaubera 2000 wszystko zaczęło jakoś grać. Przelotki no name w ogóle mnie nie przekonują, zarówno pod względem wielkości (ta wyjściowa o zbrodniczo małej średnicy :D) jak i rozmieszczenia. Wklejone w miarę poprawnie, ale tego lakieru faktycznie można było dać mniej. Chociaż przy wędce za 100 zł sam bym się raczej nad tym nie pochylał. Uchwyt również no name imitujący SKSS i kawałek "czegoś" na końcu.

Zabrałem wynalazek od razu nad wodę. Nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że szczyt wędki gnie się dosyć mocno po czym przesztywnia sie to wszystko. Mimo tego ugięcie dosyć fajne, poradzi sobie nawet z większym przyłowem. Akcję określiłbym jako moderate. Bardziej nadaje się do łowienia klenio-jaziów niż okoni.

Operowałem główkami w zakresie od 1,5 do 4 g. Myślę że 5 g plus guma to maks jeśli chodzi o komfort. Łowienie z opadu i tu niemiłe zaskoczenie. Tak jak pisało kilku kolegów, blank wydaje się "głuchy". Jeśli ktoś liczy na czucie opadu na blanku, to przeżyje rozczarowanie. Może mam ręce do łopaty, ale nawet przy główce 3 g i mocnym podbijaniu na twardym dnie opad jest praktycznie niewyczuwalny.

Złowiłem kilka mikrookoni i sandaczyka, więc trudno mi określić jak zachowuje się przy braniu (sandaczyka 20 cm nawet nie poczułem :)). Natomiast na plus jest to, że kij raczej nie powinien gubić ryb.

Podsumowując: za 100 polskich pesos nie ma co oczekiwać cudów i tych cudów zwyczajnie nie ma. Myślę że to ciekawa propozycja dla kogoś, kto rozpoczyna przygodę z łowieniem na lekko. Wybiorę się jeszcze do sklepu pomachać wersją 1.98. Natomiast egzemplarz, który posiadam pójdzie na warsztat. Dostanie jedynie nowe, lżejsze przelotki i zobaczymy co z tego będzie. Póki co jeździ jako rezerwa dla MHXa.


Użytkownik kyller edytował ten post 23 czerwiec 2018 - 09:16

  • Alexspin lubi to

#322 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 23 czerwiec 2018 - 12:30

Ciężko porównywać JGS do mhx-a.Należało by poròwnać do innych w przedziale cenowym do 100zł.ale masz racje...to kijki raczej klenio-aziowe .Okonków jeszcze nim nie łowiłem :)

#323 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 23 czerwiec 2018 - 15:45

Mój kijek Jaxon 210 cm 1-7 g zaraz po pierwszym wypadzie na ryby trafił na stół operacyjny i został troszeczkę przerobiony.
Ogarnęło się luz na złączu, przelotki zostały te co były, dorzuciłem jedną wiecej, zmieniłem rozstaw przelotek, skrobnełem blank, itp.
Nie waliłem dużej ilości lakieru na omotki przez to kijek przestał tak strasznie lecieć na szczyt.
Wydłubałem na tego kija bardzo dużo okoni małych, średnich jak i kilka ponad 40 cm. Kij męczyłem prawie codziennie jak byłem na rybkach.
Nie straszny był mu przyłów w postaci karpia 2 kg i kilku większych które urwały przypon.
Jak na razie jest to mój podstawowy kij do łowienia okoni na lżejsze przynety i chociaż łowiłem na różne wędki okoniowe z pracowni Jaxon jakoś mi leży.
Fakt że opadu nie czuć przy lekkich przynetach, używałem główek od 1,5 do 3 gram, ale całkiem nieźle czuć dziubniecia okoni.
Spadów okoni miałem chyba 3 może 4 na wszystkie wyciągnięte rybki co niektóre były zapięte za tzw. skórkę.
Używałem plecionki momoi oshikage 4,5 lb i nie zauważyłem żeby gdzieś przelotki niszczyły mi tą plecionkę.
Jak na razie nic się z wędka nie dzieje. Nic się nie luzuje, nic nie łamie.
Ogólnie jestem zadowolony z tego kija i dalej będzie u mnie łowił.

#324 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 23 czerwiec 2018 - 20:24

To jeszcze było co z tego skrobać? :)
Chętni bym Ci go rzucił na warsztat aby go dopieścić . Sądziłem że to golas...Dziś też połowiłem swoim okonki.Dno dość miękie dlatego o opadzie wyczuwalnym nie było mowy .Co ciekawe na żyłce 0,16 było czuć wiekszość skubnięć na twisterka.Poza tym fajnie wchodzi w parabole przy walecznej rybce 25+ :)
  • popper, Maciejowaty i mariusz! lubią to

#325 OFFLINE   Misiatyy

Misiatyy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Michał

Napisano 02 lipiec 2018 - 07:15

Ktoś chętny na zamiane mojej 210cm i 1-7g za 198cm i 1-7g ? :)
  • esox34 lubi to

#326 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 02 lipiec 2018 - 10:10

Jaki cw ma realnie wersja 8-30 ?



#327 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 05 lipiec 2018 - 14:35

Myślę nad 0.15 lub 0.17 :D Bo łowie na jaxona i szczupaczki i okonie z zarośniętych wód :D

Mam nanofil 0.16. Po kilku dłuższych wypadach wygląda jak skręcona tasiemka. Nie zauważyłem żeby jakoś szczególnie stracił na wytrzymałości. Rzuca się dobrze i się nie plącze.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

#328 OFFLINE   marten

marten

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 12:24

Dzień dobry, również jestem zainteresowany tym Jaxonem w wersji 1-7g, ale nie mogę się zdecydować na długość. Łowię głównie wzdręgi i okonie z brodzenia na płytkiej wodzie ok. 1-1,5m, czasami z pontonu na trochę głębszej. Głownie małe obrotówki 1-2 i woblerki ok. 2g. Jaką długość koledzy polecacie do tego? 1,98 czy 2,10 a może 2,28?



#329 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 07 lipiec 2018 - 21:57

Z brzegu i pontoniku łowię 2,28 m.Mim zdaniem lepsze pole manewru :)
  • Alexspin lubi to

#330 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 08 lipiec 2018 - 18:33

Łowiłem dziś na Grey Streama 198cm do 12g. Łowiskiem była Odra. Do połowu używałem plecionki 0,06 i gum keitech easy shiner 2 cale. Kijek idealnie pracował w gramaturze 3-10g plus malutka gumka. Najbardziej komfortowo łowiło mi się na główki 6g + keitech 2 cale. Czuć brania okoni 10cm, wędka fajnie pracuj już pod rybką 18cm+.


  • salmon1977 lubi to

#331 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 10 lipiec 2018 - 17:36

Kupiłem kiedyś Grey Streama 2,10 do 12 gr jako zapas na pstrągi. Całkiem fajnie mi się nim zarzuca i  łowi na mniejszych rzekach woblerami do 6 cm, wahadłówkami do 4 cm , obrotówkami do nr 2. Dziś wziąłem go na jezioro w razie czego jakby się pokazały okonie. Złowiłem z kolegą trochę okoni w przedziale 22-33 cm. Przynęty to wahadłówki do 3,5 cm, obrotówki 2 + , jerki okoniowe 3-4 cm i popper Jaxona. Wędka fajnie uginała się pod okoniami i amortyzowała ich odjazdy - specjalnie nie używałem hamulca by sprawdzić czy gubi ryby - jeden zszedł z jerka bo za mocno zaciąłem, pozostałe wyjęte. Fajnie prowadzi się nim małe jerki i poppera i pozostałe wymienione przynęty. 

 

Załączony plik  1.jpg   90,93 KB   37 Ilość pobrań

 

Załączony plik  3.jpg   87,59 KB   36 Ilość pobrań



#332 ONLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 15 lipiec 2018 - 18:02

Jak by się ktoś z kolegów chciał pozbyć 1-7g najlepiej 2,1-2,28 chętnie przygarnę



#333 OFFLINE   Tadeusz One

Tadeusz One

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPojezierze Kaszubskie

Napisano 22 lipiec 2018 - 08:34

Wędka Grey Stream 228/1-7g dotarła. Na szybko dołączyłem najlżejszy kołowrotek jaki mam: Mikado Mini Ice Master ZM503F FD z żyłką fi 14 (waga całego zestawu 258 g - miód) do tego obrotówka Lukris Mini 1 z dorobionym malutkim chwostkiem z czerwonej włóczki plus kropla atraktora Perch. Efekt rewelacja - 64 okonki + szczupaczek ok. 35 cm w 2,5 godziny!. Kijek pracuje świetnie. Czuć każde uderzenie, nawet najmniejszej rybki. Zanim go dobrze wyczułem kilka spadło. Po pierwszych kilkunastu wyrzutach omal nie wypadł szczytowy element wędki. Pomógł smar grafitowy do wędek.

 

                                                                                                                                                                                                                                               


  • xyzzvpc lubi to

#334 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 22 lipiec 2018 - 14:16

Jaa ale wynik ! To wędka przyczyniła się to tej ilości? Czy ten lukris plus chwościk z atraktorem taki wymiatacz?

 

:)


  • eRKa lubi to

#335 OFFLINE   Tadeusz One

Tadeusz One

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPojezierze Kaszubskie

Napisano 22 lipiec 2018 - 15:15

W ciągu 50. letniego wędkowania wypracowuje się swoje metody wędkowania :) . Po pierwsze wędkuję tam, gdzie inni nie łowią, czyli na mocno zarośniętych płytkich wodach tzn. podwodnych łąkach (20 -30 cm wody a niżej zielsko) albo między grążelami (wędką 2-14 g, 270). Piękny widok wyskakujących z zielska okonków :). Po drugie, obserwuję gdzie przy powierzchni żeruje drobnica  (kółka na wodzie). Po trzecie, najwięcej brań mam w godz. 17.00 - 20.00. Po czwarte, na takich łowiskach mogę łowić tylko obrotówkami - moje ulubione to Lukris Mini 1 i Meppsy 0 lub 00. W słoneczne dni matowe (srebrne, miedziane), w dni pochmurne, srebrne błyszczące. Na kotwiczki zakładam delikatne chwostki z czerwonej wełny i kropelka atraktora. Trochę się rozpisałem lecz mam nadzieję, że młodzi adepci wędkowania skorzystają z rad "Starego Piernika" :) . No i jeszcze jedno - nie jestem tzw. mięsiarzem! Preferuję wędkarstwo finezyjne.

Pozdrawiam



#336 ONLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 lipiec 2018 - 15:28

Cenne rady, tylko czemu w temacie o kijach Jaxona?

#337 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 22 lipiec 2018 - 16:07

Cenne rady, tylko czemu w temacie o kijach Jaxona?


A dlaczego nie ? Ja lubię też małe gumeczki na niewielkich hakach prowadzić ponad albo pomiędzy zielskiem ☺

#338 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 22 lipiec 2018 - 21:51

Tadeusz   :good:

 

Muszę popracować nad techniką holu, ryba co 2 minuty i 34 sekundy nie licząc szczupaczka, świetny wynik prawie jak na zawodach podlodowych lub tyczce, chłopaki by się nie powstydzili.


  • S.N. lubi to

#339 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 22 lipiec 2018 - 22:02

Wersja 1-7 228cm pod klenia się nada? Wobki i smużaki od ok 2g, do tego obrotówki 0/1, rzadko gumy, czasami tylko mikrojigi na główkach 3-5g.

#340 OFFLINE   pawcio449

pawcio449

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 lipiec 2018 - 23:02

Wersja 1-7 228cm pod klenia się nada? Wobki i smużaki od ok 2g, do tego obrotówki 0/1, rzadko gumy, czasami tylko mikrojigi na główkach 3-5g.


Jak najbardziej sam tak lowie :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych