Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Jaxon Grey Stream


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 listopad 2018 - 17:19

Chyba sam sobie odpowiedziałeś ;)

#402 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 12 listopad 2018 - 19:32

Bez szans na delikatne lowienie wg mnie. Chyba , że jakaś Szwecja albo Rugia :>

#403 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 09:57

A da rade nim połowić okonki na jakieś małe gumki? Czuć brania czy raczej kij bardziej pod szczupaka?

Bez szans na dłubanie.

5-23 pod główki, na razie rzucałem 15 gr + kopyta 4".

1-7 nie testowałem. Do delikatnego łowienia Konger najlepiej Ultris ale ciężko już dostać 0,5-6 gr. kongera pokazała się seria Katmaster, blank ten sam co w Ultrisie, lekko poprawiony, zmieniony uchwyt, lekko zmodyfikowane przelotki.



#404 OFFLINE   j-23

j-23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Imię:Ernest
  • Nazwisko:Hemingway

Napisano 13 listopad 2018 - 19:20

Uzywa ktos 2-12 g .na pstrąga? Myślę o dł.250cm.


Podpinam się pod ten post , 95% wpisów dotyczy wersji 1-7 gr natomiast o kiju 2,50:m ćw 2-12 są tylko wzmianki .
  • salmon1977 lubi to

#405 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 13 listopad 2018 - 20:01

228 do 12g już leci na pysk. 2,5m to już młynka 5000 wymaga żeby wyważyć zapewne.



#406 OFFLINE   robert7704

robert7704

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaDolnoslaskie
  • Imię:Robert

Napisano 13 listopad 2018 - 20:05

228 do 12g już leci na pysk. 2,5m to już młynka 5000 wymaga żeby wyważyć zapewne.

Leci na pysk ??? Może Kolega jakoś logicznie wyjaśnić . Bo może ktoś skorzysta z tej sugestii.   ;)



#407 OFFLINE   Kadi

Kadi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kadi

Napisano 14 listopad 2018 - 15:07

Próbowałem ją wyważyć kołowrotkiem rozmiaru 3000. Daiwa Ninja 3000 i Dragon metal guide 1035i. Są to dość ciężkie kołowrotki i mimo tego wędka przy próbie wyważenia jej w miejscu gdzie trzyma się kij (czyt. mniej więcej na wysokości szpuli kołowrotka) pochyla się znacznie częścią szczytową ku dołowi. Taki proces zwyczajnie męczy nadgarstek podczas łowienia. Ręka boli mimo że zestaw do ciężkich się nie zalicza. Chyba że tylko mój egzemplarz jest tak słabo wyważony.
Ponadto już ją raz złamałem, są gdzieś w tym wątku zdjęcia. Na szczęście sklep wymienił skład górny bez problemu.


  • robert7704 i Przemek_M lubią to

#408 OFFLINE   mylas

mylas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 09:56

 Ja również rozważam zakup wersji 1,98 1-7g, i po waszych wpisach dotyczących problemów z wypadaniem szczytówki, wysłałem zapytanie do Jaxon serwis czy pracowali nad tym problemem. Odpowiedź kierownika serwisu szybka i krótka "Pierwszy raz słyszę o takim problemie...". 

Czy zgłaszaliście te problemy w ramach gwarancji, czy serwis udaje że o niczym nie wie?



#409 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 15 listopad 2018 - 15:46

Chyba narósł pewien mit.Te wypadanie to chyba tylko poluzowywanie się elementów ...po prostu po jakimś czasie trzeba szczytówke docisnąć do dolnika i po kłopocie.

Użytkownik salmon1977 edytował ten post 15 listopad 2018 - 15:47


#410 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 15 listopad 2018 - 15:48

Tyle zachodu o kij wart 100zl.. panowie wy tak serio?

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap

#411 OFFLINE   robert7704

robert7704

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaDolnoslaskie
  • Imię:Robert

Napisano 15 listopad 2018 - 17:51

Tyle zachodu o kij wart 100zl.. panowie wy tak serio?

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap

Tak serio ! Rozmawiamy o sprzęcie za 100 PLN i za 1000 PLN.  

Czy każdy z nas jeździ autem Batmana za 500000 PLN? 

Omawiamy sprzęt.  Bez napinki.

Pozdrawiam.  ;)



#412 OFFLINE   mylas

mylas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 18:21

Tyle zachodu o kij wart 100zl.. panowie wy tak serio?

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap

Więcej zachodu będzie z ewentualnymi reklamacjami lub zwrotami. Może tylko 100 zł ale znam inne przyjemniejsze sposoby na upłynnienie 100😉.
  • delux64 lubi to

#413 OFFLINE   Nales

Nales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaTurek
  • Imię:Kamil

Napisano 15 listopad 2018 - 20:30

Ten element nie wypada wcale. To jakiś mit, ktoś napisał i podlapali. Mój wujek kupił tego Jaxona do 7g i był już kilkanaście godzin nad wodą i nic mu nie odpadlo. Dodatkowo łączenie wchodzi coś ciasno więc nie ma co się stresować.

#414 OFFLINE   mylas

mylas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 20:41

Też mi to nie pasuje skoro udany kij to taką wadę spokojnie można wyeliminować przy kolejnej partii produkcyjnej nawet jak robi to ktoś dla nas na wschodzie.

#415 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 19 listopad 2018 - 14:48

Mam 1-7 198 i potwierdzam, że element szczytowy od czasu do czasu leci razem z przynętą. Mocowanie wygląda na porządnie zrobione lecz przy wyrzutach jakoś musi się luzować. Mi na każdej wyprawie 1-2x ląduje w wodzie. Teraz już regularnie dociskam co parę rzutów. Wygląda to jakby spigot był pod złym kątem ostrzony. Czuć docisk 2 elementów wędki, ale być może mało się tam ściskają by trzymać tak mocno jak Jarek i Zieliński i puszcza.

 

I nawet parę razy tak mocno docisnąłem, że myślałem że zaraz wędka pęknie, cisnąłem na maxa dociskając całym ciężarem ciała. Mimo to po parku godzinach rzucania szczytówka poleciała z przynętą w miejsce żerowania ryb. Słyszałem ino jak ryby łacha ze mnie ciągną.

 

Kurcze ja jestem bardzo zadowolony z tego kija, dałbym Jaxononowi 100-150 zł więcej by go do końca dobrze wykonał. U mnie jest krzywa ostatnia przelotka, kupiłem w necie szkoda mi było wydać 20% ceny za odesłanie. Jakbym kupował w stacjonarnym to bym oglądał jak Janusz Passata od Niemca.


  • Negra, marten i Przemek_M lubią to

#416 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 19 listopad 2018 - 15:23

Użytkuję dwa króciaki z serii Grey Stream, jeden do 7g, drugi do 12g i nigdy nie miałem problemu z luzem na łączeniu obu części. Poleciłem ten model koledze, który też go używa i podobnie jak ja nie spotkał się z taką sytuacją. Chociaż powiem szczerze, że trochę zmartwiliście mnie tymi postami i będę zwracał na to uwagę nad wodą.


  • Alexspin lubi to

#417 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 19 listopad 2018 - 20:51

U mnie w Jaxonie po przezbrojeniu wędki, nie mam tego problemu wypadania, czy luzowania składów.
Może dlatego że dałem przelotkę przy samym początku składu i trochę mocniej zaplotłem omotkę.

Węgiel z którego jest zrobiony Greay Stream jest dosyć miękki i wydaje mi się że wystarczyło by zaomotkować troszkę mocniej górny skład na łączeniu i nie było by tego problemu.

Użytkownik cinn edytował ten post 19 listopad 2018 - 20:53

  • Przemek_M lubi to

#418 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 20 listopad 2018 - 18:08

Trochę już pomachałem kijem - 5-23g 2.4m - i wydaje mi się, że cw jest "kapkę" zawyżone, fishunter 13cm + główka 10g strach było machnąć mocno co by ze szczytówką nie poleciało, basuński bezsterowiec 18g można machać ile sił w łapach, 4.5g wobki kleniowe bardzo daleko lecą, czuć wyraźnie ich pracę. CW realnie gdzieś pomiędzy 4 a 20g max, bałem się wyważenia ale niepotrzebnie, bardzo przyjemny zestaw, można machać bez bólu nadgarstka godzinami. Aaa druga przelotka od dołu krzywa, no ale za 100zł przy tej pracy i wadze może być co druga krzywa

Ale fishunter 13 cm waży 22g więc z główką to daje 32g czyli nie dziwne, że wędka już klęka. ;-)
  • katystopej lubi to

#419 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 20 listopad 2018 - 19:04

Ja mam 1.98 4-17g i ze dwa razy górny skład mi wypadł. Teraz co jakieś 30-40 minut dociskam. Mam też 2.28 10-40g i tu nic się nie dzieje. Trzyma jak należy.
Z wyważeniem żadnych problemów. Zresztą wędki są tak lekkie, że zdziwiłbym się jakby mnie ręka bolała.
Obie wędeczki super. Przelotki równe, dalekie i celne rzuty, czułe i świetnie pracują pod rybą. Jedną kupiłem jako kijek na spływy kajakowe a drugą bo wędka szczupakowa poszła do serwisu. Ale ostatnio to głównie z nimi śmigałem na ryby.
Jedno czego brakuje to uchwyt na przynęty.
  • Gnat i Przemek_M lubią to

#420 OFFLINE   PatrykS

PatrykS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Patryk

Napisano 21 listopad 2018 - 16:52

Witam wszystkich. Z powyższych wypowiedzi można wnioskować, że jest to ciekawa wędka. Chciałbym się zapytać czy używał jej ktoś do połowu białorybu?  Chodzi mi tu o model 1.98 1-7g. I jak jest z czułością brań na kijku? Czy wyraźnie czuć każde skubnięcie na blanku? Szukam czegoś głównie do dłubania okonków zarówno na rzekach jak i wodach stojących, ale chciałbym też się pobawić z ultra lekkim łowieniem białorybu metodą spinningową.Czy ten model sprawdzi się do tego? Pozdrawiam.  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)