Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Jaxon Grey Stream


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 08 styczeń 2019 - 11:48

Ja walczę jedynie z wymyślaniem i powielaniem różnej maści bzdur i pierdół i dorabianiem do tego ideologii, a i to tylko gdy coś mi się mocno rzuca w oczy. Każdy łowi tym co mu pasuje i na co go stać, a sam jestem daleki, żeby kogoś przekonywać, że dany sprzęt jest lepszy czy gorszy z jakiegoś powodu. Grunt to wiedza o tym co jest dostępne i rzetelność informowania. Gdy to jest zachowane to już każdy może sobie wybrać co mu odpowiada. Z mojego osobistego doświadczenia wynika, że żeby skompletować kilka zestawów "pod siebie" trzeba tego sprzętu przez dłuższy czas najpierw sporo przetestować. Porady i wrażenia Kolegów z forum na pewno mogą ten proces wyraźnie skrócić, ale tak czy inaczej nikt od tego nie ucieknie.

To samo tyczy sie sprzętu z wyzszej półki. Coraz czesciej widac, ze ludzie dorobili sobie ideologie, ze im lepszy sprzet to w ogole sam łowi i bog wie co jeszcze. A znam niejednego wedkarza co kawalkiem bambusa i rynkowym kolowrotkiem łowi piekniejsze ryby niz niejeden stellowiec ;) sorki za offtop.

Wracajac do tematu greystreama, mialem w rece wszystkie modele na rybomanii i jedynie ten do 7g mnie urzekł, ewentualnie ten do 12. Moze nad woda zmieniloby moj poglad, ale lowilem tym do 40g i 60g to on spokojnie pociagnie :)

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap
  • eRKa i kasperek lubią to

#462 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 08 styczeń 2019 - 13:35

Dla mnie takie działania jak zmniejszanie masy to tylko i wyłącznie działalność marketingowa.

Chyba trzeba by było mieć wagę w reku żeby wyczuć różnicę 20 g.

Można by się jeszcze zastanowić nad zmniejszaniem kosztów produkcji. Jakieś oszczędności na tym też można uzyskać.

Podobnie z mocami hamulców w kołowrotkach.

Co po hamulcu 8 kg w kołowrotku o wielkości 2000?

Ale w katalogu można się tym pochwalić...

 

To są kwestie bardzo indywidualne. Jednemu zrobi różnice drugiemu nie. Zależy też o jakim kalibrze kija mówimy, bo przy kiju 80 gramowym 20 gramów to jedna czwarta jego wagi. Dla mnie np. 20 gramów różnicy w kiju jest wyczuwalne, tym bardziej w lżejszych modelach. Do UL mam kijek który waży ok. 80 g (realne cw do 12 g), a do łowienia w przedziale 20-40 gramów patyk o wadze 107 g. Teraz nie bardzo już wyobrażam sobie łowieniem cięższymi kijami w tych gramaturach (a zdaje sobie sprawę, że można zejść jeszcze niżej przy odpowiednim budżecie) natomiast kiedyś miałem jeden stosunkowo ciężki kij do wszystkiego i nie narzekałem. 

 

Imho najważniejsze jest wyważenie zestawu, bo jeśli kij nie leci na pysk przy preferowanym przez danego operatora chwycie to zmęczenie nadgarstka i całej łapy będzie zazwyczaj nieznaczne nawet przy wielogodzinnym machaniu.

 

Co do mocy hamulca to pełna zgoda - realnie się tego nie wykorzysta, za to dobrze brzmi w marketingowej nawijce.


  • coma lubi to

#463 OFFLINE   kasperek

kasperek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 08 styczeń 2019 - 14:44

Dla mnie liczy się przede wszystkim wygoda i niezawodność. A co potrafi wędka UL obejrzycie na filmiku...
https://www.youtube....7r0wbyXY&t=671s



#464 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 08 styczeń 2019 - 17:10

Ten microflex to taki ul jak Dacia Sandero stepway suw 😅
  • radmac5 i CR33D lubią to

#465 OFFLINE   kasperek

kasperek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 08 styczeń 2019 - 20:01

A ten Jaxon to Honda Civic tak
  • Przemek_M lubi to

#466 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 08 styczeń 2019 - 21:53

Jaxon zaskakuje :D
  • Karpiu95 i Alexspin lubią to

#467 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 08 styczeń 2019 - 22:02

Jaxon zaskakuje :D

Szkoda, że nie ma casta do kloców, np. do 150 g  :D



#468 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 09 styczeń 2019 - 07:31

A ten Jaxon to Honda Civic tak

nie twierdze ze jaxon leszy niż microflex bo akcja wędek to nie moja bajka. Ale ten film z pleciony niczego nadzwyczajnego nie wnosi. Wędka teoretycznie do "UL" rzuca i holuje w morzu dorsze na przynęty powyżej 30g, według ciebie to jest wyznacznik dobrej wędki przeznaczonej lekkiemu spiningowi ? Nie sądzę :) Jesteś pewien ze Twój egzemplarz tez tyle wytrzyma ? Zresztą z tego co pamiętam z poprzedniego filmu to on go skrócił o +/-10cm zakładając plandekę na łódź.


Użytkownik Przemek. edytował ten post 09 styczeń 2019 - 07:35

  • coma i eRKa lubią to

#469 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 911 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 09 styczeń 2019 - 07:39

...to sprawię sobie ostatni w zestawie, tak z ciekawości...


  • kasperek lubi to

#470 OFFLINE   kasperek

kasperek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Piotr

Napisano 09 styczeń 2019 - 09:08

nie twierdze ze jaxon leszy niż microflex bo akcja wędek to nie moja bajka. Ale ten film z pleciony niczego nadzwyczajnego nie wnosi. Wędka teoretycznie do "UL" rzuca i holuje w morzu dorsze na przynęty powyżej 30g, według ciebie to jest wyznacznik dobrej wędki przeznaczonej lekkiemu spiningowi ? Nie sądzę :) Jesteś pewien ze Twój egzemplarz tez tyle wytrzyma ? Zresztą z tego co pamiętam z poprzedniego filmu to on go skrócił o +/-10cm zakładając plandekę na łódź.

 

Przemo ja ten link wrzuciłem poniekąd jako pewną "ciekawostkę", ale również po to, aby pokazać, że to nie sprzęt czyni wędkarza. W poprzednich postach padła następująca teza:
 

To samo tyczy sie sprzętu z wyzszej półki. Coraz czesciej widac, ze ludzie dorobili sobie ideologie, ze im lepszy sprzet to w ogole sam łowi i bog wie co jeszcze. A znam niejednego wedkarza co kawalkiem bambusa i rynkowym kolowrotkiem łowi piekniejsze ryby niz niejeden stellowiec ;) sorki za offtop.

 

Zgadzam się z nią w 100%. Ani ten Effzett ani Grey Stream nie są super hiper cudami. Ale da się na nie złowić piękne duże ryby nawet jeśli ich gramatura wyrzutu i budowa sugerują, że się do tego absolutnie nie nadają.

P.S.
Nie lubię SUV... ani to w teren ani do miasta :P


  • Przemek_M lubi to

#471 OFFLINE   Sokrates85

Sokrates85

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWałcz
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 styczeń 2019 - 17:13

Dzisiaj odebrałem kija 198cm / 1-7g.  Dziwi mnie pierwsza przelotka (szczytówka) Jest prawie prosto względem kija, tak ma być czy to wada fabryczna ??  (mam nadzieje, że na zdjęciu dobrze widać)

Załączone pliki



#472 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 09 styczeń 2019 - 17:59

U mnie podobnie to wygląda

#473 OFFLINE   unnamed

unnamed

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • Lokalizacjaopolskie
  • Imię:Jarek

Napisano 09 styczeń 2019 - 19:21

U mnie wygląda tak. 210 1-7

#474 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 911 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 09 styczeń 2019 - 19:24

...nie wiem, czy ten typ tak ma,mój stoi za szafą, czeka na lepsze czasy. Zerknę na niego dopiero na następny weekend.



#475 OFFLINE   unnamed

unnamed

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • Lokalizacjaopolskie
  • Imię:Jarek

Napisano 09 styczeń 2019 - 19:25

Sorry za post pod postem. Mój błąd, nie dodałem foto.

Załączone pliki



#476 OFFLINE   Braco

Braco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:Braco

Napisano 18 styczeń 2019 - 06:45

Używał ktoś wersji 2,50m 2-12g? Będzie pod okonia?

#477 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 18 styczeń 2019 - 09:27

Używał ktoś wersji 2,50m 2-12g? Będzie pod okonia?

Dam znać.

Po licznych superlatywach dot. serii, a zawartych w treści tego wątku postanowiłem nabyć kijaszek właśnie o takich parametrach (2,50, 2-12g). W zamiarze, docelowo ma to być dla mnie właśnie taka cięższa okoniówka,

Przy odrobinie szczęści -  może już w przyszłym tygodniu, gdy  tylko miejscami puści lód na mojej okoniowej wodzie, to chętnie napisze kilka słów relacji. 



#478 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 18 styczeń 2019 - 09:38

W przyszłym tygodniu zapowiadają mrozy.

#479 OFFLINE   Braco

Braco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:Braco

Napisano 18 styczeń 2019 - 10:07

No to czekam, ja mam 228 1-7g i jestem zadowolony. To jest okoniowka. Ta druga 250 2-12 planuje na rzeczne okonie i klenie. Zastanawiam się czy nie jest zbyt sztywna, bo przy długiej wedce często są zanizone cw. Jest też 270 3-12 ale ona to już pewnie na pstrągi się nadaje.

Użytkownik Braco edytował ten post 18 styczeń 2019 - 10:08


#480 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 styczeń 2019 - 22:08

Czy do wersji 2,10 10-40 wejdzie stopka slammer 260?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych