Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Wigry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 15 luty 2018 - 17:34

Na Wigrach tyczki są oznaczeniem wypłyceń podwodnych



#22 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2018 - 19:31

Na Wigrach tyczki są oznaczeniem wypłyceń podwodnych

Też , ale te wystają z wody. Piszę o tych które są pół metra pod powierzchnią.



#23 ONLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 15 luty 2018 - 20:33

... a tych to nie widziałem w sierpniu...a pływane było Bryzgiel , przez Małe Wrota i niedaleko wysp...ja nie rozumiem PN a rybacy tam jak za starego PGR ...



#24 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2018 - 20:39

... a tych to nie widziałem w sierpniu...a pływane było Bryzgiel , przez Małe Wrota i niedaleko wysp...ja nie rozumiem PN a rybacy tam jak za starego PGR ...

One są cały rok od wielu lat i znam położenie kilku ich skupisk po 4-5 sztuk. Od strony Bryzgla.



#25 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 15 luty 2018 - 20:39

Brygada rybacka na Wigrach stawia b.dużo sieci, praktycznie nieoznakowanych. Pływa czasami jakiś kawałek szarego styropianu, albo jest jakaś tyczka. Ukryta w trzcinach. Trolling to przekleństwo tej rybackiej brygady. Sam wyhaczam kilka razy w sezonie te nieoznaczone sieci podczas trollingu. Podczas rzutów blachą również to się zdarza, ale nie tak często. Dyrektor Parku zapomniał o tym, że wędkarze podczas trollingu wyhaczają również siaty -  kłusoli.



#26 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2018 - 20:40

Brygada rybacka na Wigrach stawia b.dużo sieci, praktycznie nieoznakowanych. Pływa czasami jakiś kawałek szarego styropianu, albo jest jakaś tyczka. Ukryta w trzcinach. Trolling to przekleństwo tej rybackiej brygady. Sam wyhaczam kilka razy w sezonie te nieoznaczone sieci podczas trollingu. Podczas rzutów blachą również to się zdarza, ale nie tak często. Dyrektor Parku zapomniał o tym, że wędkarze podczas trollingu wyhaczają również siaty -  kłusoli.

Nigdy nie trafiłem sieci ale pływam z innej strony i nie tak często.

 

I co zrobisz z braku trolla? Ty miejscowy prawie jesteś.



#27 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 15 luty 2018 - 21:15

Nigdy nie trafiłem sieci ale pływam z innej strony i nie tak często.

 

I co zrobisz z braku trolla? Ty miejscowy prawie jesteś.

To co kiedyś :)

Biczowanie i pogoń za okoniem. Szczupak będzie przyłowem. Czasami spławik.

Poza tym oprócz Wigier jest kilka innych miejsc na tym padole  :)



#28 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 luty 2018 - 00:05

Czytam sobie temat i rece opadaja nad tragedia wedkarzy zagladajacych nad Wigry.Zastanawia mnie rowniez czy kiedys,30 lat tem,wedkarze nie lowili tam szczupakow bo sporadycznie tylko ktos mial srodek plywajacy napedzany sinikiem spalinowym? Czy zakaz trolingu to az taka tragedia?

Wedkarze szukajacych coraz to nowych rozwiazan spacingu,wysokomodulowych blankow i linek o splotach12x...nagle sa dotknieci tragedia zakazy trolowania!Masakra jakas.

Tak jak napisal Janusszr,to co kiedys.

Zeby bylo jasne,to nic do nikogo osobistego.Poprostu nie lubie trolingu,wertykalnego lowienia,zywej czy tez martwej rybki na koncu zestawu.Ot jakosc,a nie ilosc.



#29 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 16 luty 2018 - 09:27

Najlepsze efekty w trollingu osiągałem nie na elektryku, czy spalinie, ale na wiosłach. Zresztą nie tylko ja. Wszyscy moi znajomi.  Za komuny było najlepiej, ale to było niestety kłusownictwo :(  Przedawniło się jakby ktoś chciał donieść :)



#30 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2018 - 15:56

Czytam sobie temat i rece opadaja nad tragedia wedkarzy zagladajacych nad Wigry.Zastanawia mnie rowniez czy kiedys,30 lat tem,wedkarze nie lowili tam szczupakow bo sporadycznie tylko ktos mial srodek plywajacy napedzany sinikiem spalinowym? Czy zakaz trolingu to az taka tragedia?

Wedkarze szukajacych coraz to nowych rozwiazan spacingu,wysokomodulowych blankow i linek o splotach12x...nagle sa dotknieci tragedia zakazy trolowania!Masakra jakas.

Tak jak napisal Janusszr,to co kiedys.

Zeby bylo jasne,to nic do nikogo osobistego.Poprostu nie lubie trolingu,wertykalnego lowienia,zywej czy tez martwej rybki na koncu zestawu.Ot jakosc,a nie ilosc.

Po pierwsze na Wigrach jest zakaz używania silników spalinowych.

Po drugie chwilę po tarle okazy schodzą w toń i przebywają tam latem a połów szczupaków jest tam dozwolony tylko latem. W trzcinkach siedzą tylko "szczypaki" .

 

Ten kto nie lubi trolingu i nie zna specyfiki łowiska to nie zrozumie.   Żeby było jasne, nic osobistego.


  • Pumba, n15 i Krzysiu lubią to

#31 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 16 luty 2018 - 20:43

Po pierwsze na Wigrach jest zakaz używania silników spalinowych.

Po drugie chwilę po tarle okazy schodzą w toń i przebywają tam latem a połów szczupaków jest tam dozwolony tylko latem. W trzcinkach siedzą tylko "szczypaki" .

 

Ten kto nie lubi trolingu i nie zna specyfiki łowiska to nie zrozumie.   Żeby było jasne, nic osobistego.

Zakaz używania spalin wszedł razem z powołanien do życia WPN. Wraz z powołaniem WPN na Wigrach stała się  ciemność :(

Z resztą zgadzam się :)



#32 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 luty 2018 - 22:48

Fakt,nie znam specyfikacji jeziora Wigry.Byc moze nigdy tam nie zawitam,ale rozumie dlaczego duze szczupaki przebywaja na glebokiej wodzie.Nigdy tez nie wypowiedzialem  slowa ,,nigdy''przy tej metodzie.Moze kiedys nadazy sie sytuacja i sprobuje,natomiast pasjonatem nie bede,a moje spojzenie na troling raczej sie nie zmieni :)

Nie mialem zamiarow wprowadzania zamieszania w dyskusji ;)


  • godski lubi to

#33 ONLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 17 luty 2018 - 07:16

Fakt,nie znam specyfikacji jeziora Wigry.Byc moze nigdy tam nie zawitam,ale rozumie dlaczego duze szczupaki przebywaja na glebokiej wodzie.Nigdy tez nie wypowiedzialem slowa ,,nigdy''przy tej metodzie.Moze kiedys nadazy sie sytuacja i sprobuje,natomiast pasjonatem nie bede,a moje spojzenie na troling raczej sie nie zmieni :)
Nie mialem zamiarow wprowadzania zamieszania w dyskusji ;)


Miałem dokładnie takie samo zdanie na ten temat.
I zacząłem łowić sumy za pomocą trollingu.
Potem szczupaki.
W jakim błędzie byłem, wiem tylko ja i każdy, kto spróbował zająć się tą metodą bardziej, niż tylko na przepłyniecie z adresu na adres....



Pozdrawiam
Daniel

#34 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 17 luty 2018 - 07:44

Daniel, to dołożę i ja ,

wcześniej uważałem ,że trol to metoda dla nieudaczników i emerytów. Dla tych , którzy nie potrafią nic z ręki złapać , a wszystko polega na rzuceniu przynęty i pływaniu. Zero myślenia , kombinowania i wiedzy.

O jak bardzo się myliłem, od 6 lat troluję  ( 60% trol , 40 % z ręki )  co do  myślenia , kombinowania ogólnie techniki trollingu .

      Tak że przepraszam wszystkich , o których myślałem tak , a nie inaczej . Trollingowcy szacun . :)



#35 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2018 - 13:34

Daniel, to dołożę i ja ,

wcześniej uważałem ,że trol to metoda dla nieudaczników i emerytów. Dla tych , którzy nie potrafią nic z ręki złapać , a wszystko polega na rzuceniu przynęty i pływaniu. Zero myślenia , kombinowania i wiedzy.

O jak bardzo się myliłem, od 6 lat troluję  ( 60% trol , 40 % z ręki )  co do  myślenia , kombinowania ogólnie techniki trollingu .

      Tak że przepraszam wszystkich , o których myślałem tak , a nie inaczej . Trollingowcy szacun . :)

Bo są tacy którzy trolują rzucając pierwszą z brzegu przynętę do wody i pływają bez ładu i składu a są też tacy którzy kombinują z długościami wypustu, setkami przynęt, dociążaniem ich, miejscami , porami dnia, starają się dobrze poznać możliwości echa itp. itd. 

Nic tak nie cieszy jak banan na echu który za chwilę uruchamia terkotkę.  


  • nurek28, urasenty i Dano. lubią to

#36 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 17 luty 2018 - 14:15

Ja też byłem strasznie zacofany w trolingu. Od kilku lat łowię w ten sposób i ten co myśli że przepłynięcie z  adresu na adres  w trolu myśli że wszystko wie i czasem coś mu skubnie to  nic nie wie. 

Adam masz racje z długościami , przynętami , dopalaczami . Pora dnia też ma znaczenie.

Co do zakazu to pewnie rybacy nie mieli spokoju bo zawsze ktoś coś podniósł i pewnie dzwonił na PSR że jakieś siatki nie oznaczone zostały znalezione a teraz będą mieli więcej swobody.


  • Krzysiu lubi to

#37 OFFLINE   Sonix1980

Sonix1980

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów

Napisano 24 czerwiec 2020 - 15:45

Witam.
W Lipcu wybieram się do miejscowości Gawrych Ruda nad jezioro Wigry i spędzę tam z rodziną dwa tygodnie. Domek bezpośrednio nad wodą lecz nie wiem gdzie można by wypłynąć (będę mia dostęp do łódki z silnikiem elektrycznym) by połowić na spining. Czy będzie ktoś łaskawy i podpowie jakieś dobre miejscówki na okonia i szczupaczka? Interesuje mnie tylko połów no kill. Mile widziana jakaś mapka z zaznaczeniem ciekawych miejsc do połowu.



#38 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 czerwiec 2020 - 16:15

Najlepsze miejsca szczupakowe mogą okazać się poza zasięgiem silnika elektrycznego, bryzgiel blaty, tam trzeba łowić.wyspy Brzozowe, kamień są jeszcze dalej. Później napiszę więcej.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#39 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 czerwiec 2020 - 16:50

Najlepsze miejsca szczupakowe mogą okazać się poza zasięgiem silnika elektrycznego, bryzgiel blaty, tam trzeba łowić.wyspy Brzozowe, kamień są jeszcze dalej. Później napiszę więcej.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Ciekawe, te rozległe blaty przy Bryzglu są z reguły łyse i nie ma tam śladu  życia. 



#40 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2532 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 czerwiec 2020 - 22:02

Ciekawe, te rozległe blaty przy Bryzglu są z reguły łyse i nie ma tam śladu życia.

Andrzejku, ale tu nie chodzi o same blaty tylko ich obrzeża.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych