Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie / Jazie pomoc i porady

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   malcz

malcz

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1604 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 22 luty 2018 - 09:47

Pytanie:

Odpowiedź:

Wszystko na ten temat - pomijając fakt, że dodatkowy, nienaturalny element zestawu jakim jest agrafka może mieć wpływ na chęć ryby do zaatakowania przynęty.

Nie wyobrażam sobie łowienia kleniojazi bez snapa albo agrafki...tak jak wg mnie można a nawet należy dyskutować na temat: żyłka czy plecionka, tak tematu snap/agrafka vs pętla jak dla mnie nie ma B)

Pozdrawiam,

malcz

Użytkownik malcz edytował ten post 22 luty 2018 - 09:48

• guciolucky, Jopek1971 i coma lubią to

#22 OFFLINE   snoek3

snoek3

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 22 luty 2018 - 10:21

A u mnie cieniutki czarny wolfram w niczym nie przeszkadza !
  • eRKa lubi to

#23 OFFLINE   tomeksawyer

tomeksawyer

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Tomek

Napisano 26 lipiec 2018 - 12:12

Dla mnie agrafka jest nieodzowna ze względu na łatwość zmiany przynęt, z wiązaniem jednak trochę schodzi

#24 ONLINE   PLnK

PLnK

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaDługołęka
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 listopad 2018 - 22:07

dziwne te wywody z tymi agrafkami czy krętlikami... bo jakoś przy owadopodobnych nie przeszkadza kleniom, że na jajach wobka dynda kotwica na kółku łącznikowym , która nieraz jest tego samego rozmiaru co przynęta... i co myśli wtedy? "hmm może wpier...le tego robala w kozakach, najwyżej wypluję albo rzygnę jakiemuś jaziowi na plecy" ... może głupi wywód ale jakoś tak mnie to zaintrygowało :)

#25 OFFLINE   eRKa

eRKa

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1578 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 12 luty 2019 - 16:20

Brawo Ty:)

#26 OFFLINE   cobrax

cobrax

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 12 luty 2019 - 18:53

Osobiście do łowienia z prądem bądź pod prąd używam żyłki. Gdy przychodzi mi obławiać odległe rafy wachlarzem wtedy daję cienką plecionkę z dowiązanym metrowym przyponem z żyłki. Na sztywno czyli z prądem lub pod prąd żyłka fajnie amortyzuje. W przypadku rzutów prostopadle do nurtu balon z żyłki plus dość miękki kij utrudniały wcięcie ryby więc w tym przypadku zacząłem stosować plecionki. Agrafka bez krętlika do szybkiej wymiany jak najbardziej. Krętlik też swoje waży. nie na tyle by wydłużać rzuty a na tyle by zatopić małą pływającą przynętę a czasem lubię takie wobki wpuścić pod nawisy traw czy gałęzi. Oczko agrafki takie by nie zaburzało pracy przynęty. Czasem przy grubym drucie w przynęcie trzeba zastosować troszkę większą agrafkę. No ale łowienie na mikro przynęty a na takie od 3 cm w górę to też trochę inna bajka.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych