Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Parametry wędek jednostki MIARY i WAGI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 16 luty 2018 - 11:14

Czy posiadacze amerykańców i brytoli (mam na myśli wędki) muszą koniecznie pisać o swoich sprzętach w stopach i funtach a o przynętach w calach? Dla przeciętnego człowieka to jest niezrozumiałe pitolenie i zmusza do szukania przeliczników w Googlach.
Warto mieć tego świadomość...
Mnie osobiście cholera bierze jak widzę ogłoszenie i w przybliżeniu licząc nadal nie wiem czy dane wędzisko jest to kleniowo-jaziowe czy boleniowe.
  • ŁYSY0312, lenny i skilos lubią to

#2 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4550 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 luty 2018 - 11:15

Pisałem już o tym parę razy. Zaraz bedzie wjazd z oponami albo czymś w tym stylu.
  • ŁYSY0312 i J-O-K-E-R lubią to

#3 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 luty 2018 - 11:21

...a do tego "brytole" jeżdżą lewą stroną! :angry:  :(


  • PETEREK, HaDe i coloumb lubią to

#4 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 16 luty 2018 - 11:36

...Nie będzie Anglik funtem pluł nam w twarz,

Ni calem ciągle mamił.

Niech z metrem stanie hufiec nasz,

Niech znowu gram hetmani...  B)


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 16 luty 2018 - 11:38


#5 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 16 luty 2018 - 13:26

Czy posiadacze amerykańców i brytoli (mam na myśli wędki) muszą koniecznie pisać o swoich sprzętach w stopach i funtach a o przynętach w calach? Dla przeciętnego człowieka to jest niezrozumiałe pitolenie i zmusza do szukania przeliczników w Googlach.
Warto mieć tego świadomość...
Mnie osobiście cholera bierze jak widzę ogłoszenie i w przybliżeniu licząc nadal nie wiem czy dane wędzisko jest to kleniowo-jaziowe czy boleniowe.


Zgłoś postulat do producentów w tym np. do Zielińskiego żeby po polsku opisywali kije/blanki (zwłaszcza moc) 😕
  • fish28 lubi to

#6 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 16 luty 2018 - 13:41

Czy posiadacze amerykańców i brytoli (mam na myśli wędki) muszą koniecznie pisać o swoich sprzętach w stopach i funtach a o przynętach w calach?

Prawo własności ma to do siebie, że niczego nie muszą ewentualnie mogą. Musisz Ty przeliczyć albo poprosić o wskazanie opisu w systemie metrycznym. :)



#7 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 luty 2018 - 14:36

naprawdę macie z tym jeszcze problem?

zawsze można opisywać wędki tak
"boleń do 80cm na Odrze w maju, na woblery do 8cm lub 20g"

#8 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 luty 2018 - 15:14

a dla mnie "niezrozumiałe pitolenie i zmusza do szukania przeliczników" w ..praktyce to opisy na "krajowych" wędkach :D  :D :D  
i jeszcze te średnice na żyłkach i już plecionkach ;) , z mistrzowskim opisem wytrzymalości "fish up to.." na etykietach pewnej znanej firmy :D  :D


Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 16 luty 2018 - 15:20

  • nalewator, marcin186 i coloumb lubią to

#9 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 16 luty 2018 - 16:25

Ja bym w zyciu wedki nie kupil, na ktorej napisano np. 8 lb 😏 Skandal! Cholerni Angole i inni cwaniacy od stop, cali i funtow! Maja nawet cwiercfunciaka z serem! Na pohybel!

Joker, bojkotujmy 😏

...albo szanujmy sie i nie robmy zadymy tam, gdzie wystarczy odrobina wiedzy zupelnie nietajemnej, zrozumienie miedzynarodowej nomenklatury stosowanej w naszej branzy oraz gram czy dwudziesta osma czesc uncji inteligencji 😏

#10 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 16 luty 2018 - 17:03

Może by ustawę przepchnąć, gdzie za użycie niepolskich jednostek miar 3 lata...
No i te angielskie nazwy sztucznych much :(

#11 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 luty 2018 - 17:08

Wystarczy tylko zapamiętać dwie liczby: 28 i 30,48 ... a kalkulator w telefonie ma każdy ;)  :)


  • cabage, Dano. i Krzysiek P lubią to

#12 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4550 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 luty 2018 - 18:18

Może by ustawę przepchnąć, gdzie za użycie niepolskich jednostek miar 3 lata...
No i te angielskie nazwy sztucznych much :(

 

Ooo panie ... błysnąłeś intelektem tak potężnie, że pomimo, iż to niemalże początek roku już zwyciężyłeś w kategorii innowacje czy tym podobnej ...



#13 OFFLINE   J-O-K-E-R

J-O-K-E-R

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Tomek

Napisano 16 luty 2018 - 20:25

W tym wątku jak w soczewce pięknie widać kilka spraw, które bardzo często przejawiają się na tym forum:
1. Sposób wymiany poglądów wokół jakiegoś tematu jest zwykle znacznie burzliwszy niż rzeczywiste różnice zdań i waga problemu. Nie dociekam czemu.

2. W Kraju nad Wisłą mieszkańcy mają wyraźny kompleks niższości. Wielu z nas uważa, że zagraniczne jest lepsze bez względu na to czy tak jest rzeczywiście. Po prostu importowane: towary, dania, koncepcje, książki, filmy, idee są ZAWSZE lepsze, smaczniejsze, mądrzejsze, ładniejsze. Cale i funty zaś lepiej opisują rzeczywistość. W końcu takie ładne, amerykańskie. Nie krytykujemy Anglosasów. Są bezbłędni, nie to co siermiężni i prymitywni Słowianie.

 

Ja mówię, że nie jest dla mnie naturalna konieczność obliczania czy wędka jest do 14 czy do 20 gramów i czy ma 2,70 czy 2,90, a kto inny robi ze mnie idiotę i wciska że oczekuję charakterystyki wędki w gatunku, miesiącu połowu, rodzaju i wielkości przynęty. Inny wciska, że skoro mam z tym dyskomfort to zapewne najchętniej bym karał więzieniem...
Zwariowane to wszystko. Nie dziwię się, że MASA ludzi zagląda tu tylko dla giełdy.


  • S.N. i skilos lubią to

#14 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 luty 2018 - 21:32

..."2. W Kraju nad Wisłą mieszkańcy mają wyraźny kompleks niższości. Wielu z nas uważa, że zagraniczne jest lepsze bez względu na to czy tak jest rzeczywiście. Po prostu importowane: towary, dania, koncepcje, książki, filmy, idee są ZAWSZE lepsze, smaczniejsze, mądrzejsze, ładniejsze. Cale i funty zaś lepiej opisują rzeczywistość. W końcu takie ładne, amerykańskie. Nie krytykujemy Anglosasów. Są bezbłędni, nie to co siermiężni i prymitywni Słowianie."...

 

No jasne i oczywiste. Wrzuć tylko kilka... no dwa przykłady naszej rodzimej produkcji, opisanej jak Pan Bóg przykazał w jednostkach metrycznych, które wstydu przecież nie przynoszą a do tego nasze, słowiańskie.

Zalejemy tymi produktami rynki angielskie, chamerykańskie a japońce z Panem Ito na czele poproszą nas o przetłumaczenie naszych miar i wag bo są jedynie słuszne.


  • jbk i darek3523 lubią to

#15 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 16 luty 2018 - 21:37

Zimo kończ się !!!

#16 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 luty 2018 - 22:08

Wy tu tylko o funtach, stopach i calach, a jest jeszcze coś gorszego... uncje!
  • J-O-K-E-R lubi to

#17 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 luty 2018 - 22:09

@J-O-K-E-R,

Tomek, ty rzeczywiście tak na poważnie?

zatem... przepraszam, nie chciałem urazić...

dla mnie naprawdę nie ma to znaczenia, już nawet nie przeliczam, widzę oznaczenie/wartość i...wiem o co chodzi

na początku może to być upierdliwe ale trochę nie mamy wyboru, tak się przyjęło i już

podobnie jak np. mile morskie, węzły, baryłki (ropy), uncje (złota), PSI, itd, itp, etc


  • J-O-K-E-R lubi to

#18 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4550 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 luty 2018 - 22:17

..."2. W Kraju nad Wisłą mieszkańcy mają wyraźny kompleks niższości. Wielu z nas uważa, że zagraniczne jest lepsze bez względu na to czy tak jest rzeczywiście. Po prostu importowane: towary, dania, koncepcje, książki, filmy, idee są ZAWSZE lepsze, smaczniejsze, mądrzejsze, ładniejsze. Cale i funty zaś lepiej opisują rzeczywistość. W końcu takie ładne, amerykańskie. Nie krytykujemy Anglosasów. Są bezbłędni, nie to co siermiężni i prymitywni Słowianie."...

 

No jasne i oczywiste. Wrzuć tylko kilka... no dwa przykłady naszej rodzimej produkcji, opisanej jak Pan Bóg przykazał w jednostkach metrycznych, które wstydu przecież nie przynoszą a do tego nasze, słowiańskie.

Zalejemy tymi produktami rynki angielskie, chamerykańskie a japońce z Panem Ito na czele poproszą nas o przetłumaczenie naszych miar i wag bo są jedynie słuszne.

 

Solaris, Nowy Styl. Tylko mi Robert nie pisz, że komponenty z Chin bo tzw. czołówka np. st.croix nawet w Chinach trzaska. Nie napisałem też nigdzie, że jednostki metryczne są jedyne i słuszne. Piszę natomiast, że są w Polsce i prawie całej Europie  o wiele bardziej zrozumiałe dla ludzi aniżeli funty i cale i co za tym idzie miło byłoby gdyby je stosować i promować ojczysty język.


  • lenny, J-O-K-E-R i skilos lubią to

#19 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów

Napisano 16 luty 2018 - 22:19

...


Użytkownik PiotrCz edytował ten post 16 luty 2018 - 22:38


#20 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4550 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 16 luty 2018 - 22:21

@J-O-K-E-R,

Tomek, ty rzeczywiście tak na poważnie?

zatem... przepraszam, nie chciałem urazić...

dla mnie naprawdę nie ma to znaczenia, już nawet nie przeliczam, widzę oznaczenie/wartość i...wiem o co chodzi

na początku może to być upierdliwe ale trochę nie mamy wyboru, tak się przyjęło i już

podobnie jak np. mile morskie, węzły (prędkość), baryłki ropy, uncje złota, PSI (ciśnienie), itd, itp, etc

 

Jeszcze wiele rzeczy co poniektórzy chcą aby się przyjęło ... np. tzw. uchodźcy, jedyny słuszny język, tutaj zależy od opcji jaką kto popiera itp., itd., ... dlatego szanujmy nasz kraj i naszą mowę choćby przez wzgląd na tych, którzy życie oddali za takie wartości.


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 16 luty 2018 - 22:22

  • J-O-K-E-R i skilos lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych