Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wydzielone z Pstrągi 2018


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
126 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 luty 2018 - 12:18

Kij w mrowisko :ph34r:

Komercja w pełnym tego słowa znaczeniu zawitała i nad wody pzw. I zaraz Wasze dziwne pomysły staną się realistyczną normą i pasjonaci o ograniczonych możliwościach finansowych nie połowią, także młodzi adepci wędkarstawa ... a może i Wy w przyszłości też nie połowicie bo fortuna kołem się toczy ...


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 18 luty 2018 - 12:19

  • strary i Krzysiu lubią to

#22 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 luty 2018 - 12:25

Kij w mrowisko :ph34r:
Komercja w pełnym tego słowa znaczeniu zawitała i nad wody pzw. I zaraz Wasze dziwne pomysły staną się realistyczną normą i pasjonaci o ograniczonych możliwościach finansowych nie połowią, także młodzi adepci wędkarstawa ... a może i Wy w przyszłości też nie połowicie bo fortuna kołem się toczy ...


Takie czasy, nie każdego też stać żeby polować, płacić niemałe składki do koła, kupić broń. Ja też bym chciał jeździć porschakiem a niestety mnie nie stać.

#23 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 luty 2018 - 12:50

Odrobinkę źle mnie zrozumiałeś  :)  Nie chodzi mi o to, że "takie czasy" tylko o to, że część osób nie wiedzieć czemu chce tworzyć te "czasy" z coraz wyższym stopniowaniem czyli co wolno bogatemu to nie daj Boże aby było wolno biednemu, ale jak już pisałem fortuna kołem się toczy ...


  • Krzysiu lubi to

#24 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 18 luty 2018 - 12:57

(...) co wolno bogatemu to nie daj Boże aby było wolno biednemu, ale jak już pisałem fortuna kołem się toczy ...

 Jak ktoś ma czas na ryby to znaczy ze nie jest biedny...


  • tebe lubi to

#25 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 18 luty 2018 - 13:07

Jak ktoś ma czas na ryby to znaczy ze nie jest biedny...


A jak ktoś w niedzielę do południa pierdoły na portalu wędkarskim pisze, to znaczy, że mu wcale nie zależy na łowieniu pstrągów.

Użytkownik theslut edytował ten post 18 luty 2018 - 13:08


#26 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 18 luty 2018 - 13:18

Wszystkie "dopalacze" należy dawkować z umiarem, pstrągi też...


Użytkownik hi tower edytował ten post 18 luty 2018 - 13:18


#27 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5789 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 luty 2018 - 14:35

Odrobinkę źle mnie zrozumiałeś :) Nie chodzi mi o to, że "takie czasy" tylko o to, że część osób nie wiedzieć czemu chce tworzyć te "czasy" z coraz wyższym stopniowaniem czyli co wolno bogatemu to nie daj Boże aby było wolno biednemu, ale jak już pisałem fortuna kołem się toczy ...

Tak, tylko jak będzie wolno wszystkim kiedy chca i ile chcą to będzie taka mizeria jak jest. Przy takim systemie trzeba się cieszyć ze w ogole jest szansa na jakiegokolwiek pstrąga. Pstrągowe rzeczki to nie Wisła, ryba przeważnie zawsze jest dostępna dla wędkarza i prędzej czy później weźmie.
Osobiście wolałbym zapłacić 500dniówki i raz w roku pojechać na 4 dni na pstrągi wiedząc ze sa tam kabany w normalnych ilościach. Przez resztę roku mógłbym łowić bolenie i sumy :). No cóż jest to co jest i trzeba jechać na pstrągi za granicę za dużo większą kasę.

Użytkownik wujek edytował ten post 18 luty 2018 - 14:36


#28 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 18 luty 2018 - 14:36

Odrobinkę źle mnie zrozumiałeś  :)  Nie chodzi mi o to, że "takie czasy" tylko o to, że część osób nie wiedzieć czemu chce tworzyć te "czasy" z coraz wyższym stopniowaniem czyli co wolno bogatemu to nie daj Boże aby było wolno biednemu, ale jak już pisałem fortuna kołem się toczy ...

 

a skąd przekonanie, że wędkarstwo ma być egalitarne?

 

Dla każdego mogą być krąpie w parku, tak to wygląda na całym świecie. Licencja na Sava Bohinjka na Słowenii kosztuje 40 euro za dzień i nie będę płakał, tylko zarobię. To nie lata 90te, każdy może zarobić godnie, także pracując fizycznie, nie są to rzeczy nieosiągalne dla przeciętnego człowieka. 

 

Osobiście uwielbiam łowić na Bobrze w okolicach Jeleniej Góry. Kosztuje mnie to rocznie, UWAGA, 60 zł dopłaty.

 

Chciałbym, żeby dopłata wynosiła 10 x więcej, tj. 600 zł ale żeby ryb było choćby 2 x więcej.



#29 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 luty 2018 - 18:34

Kolejna dzida w mrowisko. Gdyby mnie było stać na wydawanie 40 ojrasów za dniówkę łowienia to zapewne też zarybiałbym charytatywnie rzeczki, w których łowię bo po prostu lubię ten sport i chciałbym aby mógł połowić w tych rzeczkach każdy niezależnie od zawartości porfela :)



#30 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1975 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 18 luty 2018 - 19:15

(...) chciałbym aby mógł połowić w tych rzeczkach każdy niezależnie od zawartości porfela :)

Jadąc na fajna rzekę pstrągowa, ilu innych wędkarzy chciałbyś spotkać na miejscu? Jak byś kontemplował pstrągowanie widząc że przed Tobą, z dołu idzie dwóch, z góry trzech, a tak w ogóle to obławiany odcinek poprawiasz jako czwarty. I żeby było ciekawiej jest środek tygodnia bo w sobotę to nie ma gdzie samochodu zostawić przy rzece. 


  • mariusz79 lubi to

#31 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 18 luty 2018 - 19:28

Chciałbym, żeby drogie nowozelandzkie Sauvignon Blanc mógł pić każdy, niezależnie od zawartości portfela.

 

Chciałbym też, żeby chilijską wołowinę najwyższej klasy mógł jeść każdy, niezależnie od zawartości portfela.

 

 

Zastanów się chwilę i odpowiedź sobie na pytanie, czy to co piszesz jest do obrony i ma jakikolwiek sens.


  • Guzu, wujek i godski lubią to

#32 OFFLINE   Ronax

Ronax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaKrosno

Napisano 18 luty 2018 - 19:36

Jadąc na fajna rzekę pstrągowa, ilu innych wędkarzy chciałbyś spotkać na miejscu? Jak byś kontemplował pstrągowanie widząc że przed Tobą, z dołu idzie dwóch, z góry trzech, a tak w ogóle to obławiany odcinek poprawiasz jako czwarty. I żeby było ciekawiej jest środek tygodnia bo w sobotę to nie ma gdzie samochodu zostawić przy rzece. 

Jak dla mnie jest wiele odcinków rzek, tych tajemniczych miejscówek które zapewne każdy z nas ma, gdzie zawartość portfela nie ma znaczenia, jedynie chęci ich wcześniejszego zdobycia się liczą. Co prawda tych miejsc jest coraz mniej, ale taki mamy klimat ;)


Użytkownik Ronax edytował ten post 18 luty 2018 - 19:36

  • DominikSy. lubi to

#33 ONLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2774 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 18 luty 2018 - 19:52

Jadąc na fajna rzekę pstrągowa, ilu innych wędkarzy chciałbyś spotkać na miejscu? Jak byś kontemplował pstrągowanie widząc że przed Tobą, z dołu idzie dwóch, z góry trzech, a tak w ogóle to obławiany odcinek poprawiasz jako czwarty. I żeby było ciekawiej jest środek tygodnia bo w sobotę to nie ma gdzie samochodu zostawić przy rzece. 

 

Egoizm.



#34 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 luty 2018 - 19:55

Egoizm.

 

Nie. Pewna jego forma czy też odmiana ;)



#35 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 18 luty 2018 - 20:50

Niestety nasz okręg jest mocno zacofany i wolno zabrać codziennie do domu 3 pstrągi. Każdy z nas widział zabite 50+,60+ a znam jeden przypadek 70+ o skrobaniu miarek przy parkingu nie wspomnę. Wzmożony ruch nad wodą jest spowodowany nie pasją tylko chęcią pozyskania mięsa szczególnie gdy nie ma co łowić. Śledzia jeszcze nie ma, dorsz praktycznie wyginął, na wodach morskich nie można spiningować więc okonie i sandacze odpadają. Lodu nie ma, troć jak troć nigdy nie bierze (albo zwyczajnie jej nie ma) to pozostają pstrągi. Jak widzisz o świcie nad rzeką zaparkowanych 7 samochodów to każdy może się wściec. Ja nie odwiedzam już tej rzeki bo nerwy mam jedne ale jestem w stanie zrozumieć każdego który zabiera głos w dyskusji bo każdy niestety ma rację :(


Użytkownik Wiktor edytował ten post 18 luty 2018 - 20:51


#36 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 18 luty 2018 - 20:55

Niestety nasz okręg jest mocno zacofany i wolno zabrać codziennie do domu 3 pstrągi. Każdy z nas widział zabite 50+,60+ a znam jeden przypadek 70+ o skrobaniu miarek przy parkingu nie wspomnę. Wzmożony ruch nad wodą jest spowodowany nie pasją tylko chęcią pozyskania mięsa szczególnie gdy nie ma co łowić. Śledzia jeszcze nie ma, dorsz praktycznie wyginął, na wodach morskich nie można spiningować więc okonie i sandacze odpadają. Lodu nie ma, troć jak troć nigdy nie bierze (albo zwyczajnie jej nie ma) to pozostają pstrągi. Jak widzisz o świcie nad rzeką zaparkowanych 7 samochodów to każdy może się wściec. Ja nie odwiedzam już tej rzeki bo nerwy mam jedne ale jestem w stanie zrozumieć każdego który zabiera głos w dyskusji bo każdy niestety ma rację :(

 

Smutne to co napisałeś :( Dla takich co tłuką wszystko jak leci oczywiście jestem za opłatami adekwatnymi do tego co w łeb walą plus 2 x 500 na zarybienie.



#37 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 luty 2018 - 20:57

Nie ma alternatywy dla wód pstrągowych pod skuteczna kontrola z dostępem na podstawie imiennego, dziennego zezwolenia.
Liczba zezwoleń na dany odcinek w zależności od charakteru łowiska.

Reszta to kije/ dzidy i inne zaklęcia.

Zabierania pstrągów wogole nie komentuje.
  • ptr lubi to

#38 OFFLINE   Krzysiu

Krzysiu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisano 19 luty 2018 - 08:43

Panowie alternatywa jest prosta jeśli przeszkadza wam presja nad woda to , przestańcie nad nią jeździć presja bedzie mniejsza .
A hasła typu podnieść opłaty o x procent aby najlepsze odcinki były tylko dla wybranych , zostawię bez komentarza , bo tylko bluzgi cisną sie na język na temat " elity "
Ale jak to napisał kolega Sławek " fortuna kołem sie toczy " .

#39 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 19 luty 2018 - 09:12

Chciałbym, żeby drogie nowozelandzkie Sauvignon Blanc mógł pić każdy, niezależnie od zawartości portfela.

 

Chciałbym też, żeby chilijską wołowinę najwyższej klasy mógł jeść każdy, niezależnie od zawartości portfela.

 

 

Zastanów się chwilę i odpowiedź sobie na pytanie, czy to co piszesz jest do obrony i ma jakikolwiek sens.

 

Nie pijam nowozelandzkich wynalazków, nie jestem też żadnym koneserem ani jedzenia ani alkoholu. W doskonałym towarzystwie i "alpażę" za kilkanaście złotych albo piwo za 3 czy 4 zeta przegryzane ogóreczkami i chlebkiem ze smalczykiem smakuje wręcz wybornie, a nawet najlepszy trunek połączony z najwyższych lotów daniami i najbardziej wyszukanymi przekąskami jest zwyczajnymi sikami w kiepskim towarzystwie. Tak samo jest i nad wodą o czym zapewne wszyscy mieliście okazję niejednokrotnie się przekonać. 


  • Negra i ObraFM lubią to

#40 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 19 luty 2018 - 09:33

Presja nad rzeką bierze się stąd, że sporo ludzi opisuje na forach swoje sukcesy lub umieszczają filmy z wypraw, często podając nazwę rzeki. Doświadczeni pstrągarze nie chwalą się, nie szukają popularności. Jeśli umieszczają zdjęcia, nie pokazują miejscówek czy rzeki. Tylko znajomi lub wtajemniczeni mogą rozpoznać gdzie została złowiona ryba.
Jak wiadomo zimy nie ma, z lodu ludziska nie połowią, z brzegu też nie da rady, więc czemu nie spróbować połowić pstrągi. Jeśli jeszcze w lokalnym forum podaje sie nazwę rzeki, to spirala sie nakręca.
Myślę, ze skończy sie tym, że ryby zostaną przełowione i znów będziemy gadać, że znów winne PZW.
  • ptr lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych