Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

AC przyczepy podłodziowej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 19 luty 2018 - 22:38

Mam pytanko, wykupuje ktoś z Was dodatkowo ubezpieczenie AC dla przyczepy podłodziowej i czy takie ma sens bytu? Chodzi mi głownie o zwrot środków za przyczepę przy ewentualnej kradzieży ze slipu podczas naszej nieobecności, zastanawia mnie czy nie będzie żadnych "kruczków", np. że nie była przyczepa na parkingu, posesji itd... A może miał ktoś nieprzyjemną sytuację z kradzieżą przyczepki ze slipu lub jest wśród nas agent ubezpieczeniowy, który mógłby wyjaśnić tą kwestię? 


  • rybens lubi to

#2 OFFLINE   PawelMAT

PawelMAT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów

Napisano 19 luty 2018 - 23:21

Mam pytanko, wykupuje ktoś z Was dodatkowo ubezpieczenie AC dla przyczepy podłodziowej i czy takie ma sens bytu? Chodzi mi głownie o zwrot środków za przyczepę przy ewentualnej kradzieży ze slipu podczas naszej nieobecności, zastanawia mnie czy nie będzie żadnych "kruczków", np. że nie była przyczepa na parkingu, posesji itd... A może miał ktoś nieprzyjemną sytuację z kradzieżą przyczepki ze slipu lub jest wśród nas agent ubezpieczeniowy, który mógłby wyjaśnić tą kwestię?

Z tego co rozmawialem u agenta ubezpieczeniowego, dowiedziałem się, że na życzenie mozna, choć koszty sa wysokie i sie nie oplaca.

Popytaj w Gothaer - https://www.gothaer....jacych-na-fali/

Ja mam u nich komplet lodz casco z ochroną ubezpieczeniową podczas transportu i kradzierzy, wodowania, silnika zaburtowego etc.

Ja dla ochrony przyczepy zainwestowalem w zabezpieczenie na dyszel (ma to sens jedynie jak masz zaspawane śruby do jego mocowania, żeby nikt nie mógł odkrecic) dodatkowo przypinam w portach rame przyczepy do latarni lub do koła samochodu linka od motocykla. Jak ma ktos Ci ukraść to trochę to spowolni, ale 100% zabezpieczenia nie ma:/

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

#3 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 19 luty 2018 - 23:41

Nie polecam wyżej wymienionej firmy po tym jak ubezpieczyłem swoją łódkę z silnikiem i prowadziłem pisemne negocjacje za zwrot każdego łożyska w spodzinie.
I powiem tak. Silnik ubezpieczany nie może mieć żadnej rysy w dniu ubezpieczenia( zdięcia). Rysa na spodzinie kwalifikuje ją jako uszkodzenie i brak zwrotu kasy za obudowe spodziny. Polisa była zawarta na likwidacje szkody bezgotówkowo czyli w serwisie hondy. Likwidator przyjeżdżał 3 razy czyli po każdym odwołaniu.
Sytuacja wygląda inaczdj jak masz u nich ze 30 polis to wtedy szanują cię jako klijenta.
W tym roku spróbuje w PZU z nimi nigdy nie miałem problemu .

#4 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 20 luty 2018 - 08:39

Z polisą nigdy nie ma problemu puki sie opłaca i nic się nie dzieje . Jak coś się stanie wtedy znajda każdy powód aby przeciągnąć sprawę . Łukasz lepiej popracować nad zabezpieczeniem przyczepki niż ubezpieczeniem . 



#5 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 20 luty 2018 - 08:41

Przyczepę mam zawsze w jakiś sposób zabezpieczoną ale wiadomo jak to jest...

#6 OFFLINE   neor

neor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 20 luty 2018 - 10:32

Kłódka, nakrętki zrywalne , kamera w aucie i chyba nic lepszego nie da się wymyśleć . Jak zechcą ukraść to i tak znajdą sposób ale uważam że to juz będa spece w tej dziedzinie i wtedy zostaniesz też bez samochodu. Podstawowe zabezpieczenia wystarczaja dla 90% złodzieji aby ich zniechęcić . Będa szujkać czegoś łatwiejszego . Jedyne na co trzeba się przygotować to przebite opony . 



#7 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 20 luty 2018 - 14:42

Na przebite opony jest sposób. Asistance na przyczepe

 

Naprawde działa.


Użytkownik Jano edytował ten post 20 luty 2018 - 21:07


#8 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 20 luty 2018 - 15:48

Mi w kwietniu 2017r. buchneli przyczepę w Górkach Zach. - ubezpieczyciel GOTHAER, koszt ubezp. 150 pln, kwota ubezpieczenia AC 2250 pln, po miesiącu na koncie miałem 2100 zwrotu :-) Sprawa zgłoszona na policję, po trzech tygodniach umożyli, tydzień pózniej zwrot kasy z ubezp.

Użytkownik rybak109 edytował ten post 20 luty 2018 - 15:48


#9 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 20 luty 2018 - 19:43

Dobrą opcją zabezpieczenia jest wetknięcie w przyczepę lokalizatora GPS. Złodziejaszki od przyczep raczej nie używają jeży.
  • KODZAK1234 i Sebalos lubią to

#10 OFFLINE   mentnooki

mentnooki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:ANDRZEJ
  • Nazwisko:KRUK

Napisano 26 luty 2018 - 21:58

Zwrot kosztów uszkodzonej śruby Merkury 225,bez problemu wypłacone ubezpieczenie Warta.Polecam

#11 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 26 luty 2018 - 22:54

Rozmawiałem ze znajomym z warty, sprawa wygląda tak, że jest takowe ubezpieczenie na pojazdy ale pojazd musi być zabezpieczony, o ile samochód zamykamy itd to przy przyczepie ciężko będzie udowodnić, że została właściwie zabezpieczona przed kradzieżą... Czyli chyba w warcie sprawa jasna ;)



#12 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 27 luty 2018 - 18:56

Na pewno warto w przypadku przyczepy która jest łakomym kąskiem, czyli trochę droższej trochę większej. Znajomemu dwa lata temu ukradli przyczepę w Widuchowej, koszt używanego zamiennika 6 k.pln



#13 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 28 luty 2018 - 13:00

Rozmawiałem ze znajomym z warty, sprawa wygląda tak, że jest takowe ubezpieczenie na pojazdy ale pojazd musi być zabezpieczony, o ile samochód zamykamy itd to przy przyczepie ciężko będzie udowodnić, że została właściwie zabezpieczona przed kradzieżą... Czyli chyba w warcie sprawa jasna ;)

 

 

Nie wiem czemu w Warcie ma być inaczej ale ja miałem fakturę zakupu przyczepy z zamkiem zamontowanym w zaczepie. Dodatkowo po kradzieży policjant sporządził protokół z przesłuchania, w którym zanotował, że przyczepa była zabezpieczona ww. zamkiem oraz dodatkowo kłódką. Ubezpieczyciel otrzymał fakturę oraz protokół z policji i nie robił żadnych problemów z wypłatą odszkodowania. W momencie kradzieży przyczepa była podczepiona pod samochód - pewnie jakieś problemy mogą być gdy przyczepa stoi np na parkingu "luzem".

Teraz przyczepę mam ubezpieczoną w PZU ale nie chciałbym sprawdzać jak u nich działa AC...  :)



#14 OFFLINE   Trebron

Trebron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 28 luty 2018 - 13:39

Rybak mam podobną sytacje zginiecie było  z jednej mariny z terenu GZ  <_<  niestety do chwili obecnej to kopanie się z ubezpieczycielem 

Mogłbys napisać jaki jest to typ ubezpieczenia w PZU ? 



#15 OFFLINE   rybak109

rybak109

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • LokalizacjaAllenstein
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Tomaniuk

Napisano 28 luty 2018 - 14:13

Rybak mam podobną sytacje zginiecie było  z jednej mariny z terenu GZ  <_<  niestety do chwili obecnej to kopanie się z ubezpieczycielem 

Mogłbys napisać jaki jest to typ ubezpieczenia w PZU ? 

Jest to ubezpieczenie AC ale żeby być dokładnym muszę sprawdzić polisę z PZU, poprzednie (to z którego wypłacono mi ubezpieczenie) było ubezpieczeniem AC z Gothaer TU SA. 



#16 OFFLINE   Trebron

Trebron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 28 luty 2018 - 14:21

Ok dzieki  , byłem klientem PZU ale niestety ich zwyzki byly nieakceptowane ;) teraz widzę ze zaczynaja dzwonic i proponować sensowne stawki .

Po tym co sie działo w zeszłym roku w Rewie  przestałem korzystać z tego slipu , po prostu zlosliwosc i akty wandalizmu , GZ to jakaś epidemia sprzęt ginie nagminnie .


Użytkownik Trebron edytował ten post 28 luty 2018 - 14:24


#17 OFFLINE   KrystianS

KrystianS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaŚlask
  • Imię:Krystian

Napisano 02 luty 2024 - 11:31

Witam. Panowie czy ktoś z was ma wykupiony assistance ma przyczepe dmc 1250 kg czyli z hamulcem najazdowym ? Według mojej babki z ubezpieczalni żadna firma tego nie oferuje

#18 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 luty 2024 - 11:48

Ja wykupuję ubezpieczenie AC całej łodzi w Pantaeniusie. W skład ubezpieczenia wchodzi wszystko co na tej łodzi jest, czyli echosondy i dziobówka  ale też to czym jest łódź wieziona czyli przyczepa. 


Użytkownik kruz edytował ten post 02 luty 2024 - 11:48


#19 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 02 luty 2024 - 12:06

Ile Ci wyszło OC + AC łodzi?

#20 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 02 luty 2024 - 12:13

Ja też mam pełne ubezpieczenie AC całej łodzi z wyposażeniem czyli echa, silniki i przyczepka w PZU. coś ok. 2 tyś./rok


Użytkownik Ardoro edytował ten post 02 luty 2024 - 12:14





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych