Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Monitoring migracji ryb na Stopniu Wodnym Włocławek - dobra lektura na przymrozki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 20 luty 2018 - 10:36

Witam kolegów !!!

 

Nigdzie nie znalazłem, żeby ktoś podawał ale może się mylę...

 

https://warszawa.rzg...odnym-wloclawek

 

Co roku od momentu wybudowania przepławki na tamie we Włocławku czytam raporty, które są podawane na początku stycznia i dotyczą poprzedniego roku...

 

O ile przepławka w poprzednich latach nie zawsze działała jak trzeba i miała liczne awarie to w roku 2017 już raczej funkcjonowała poprawnie...

 

Warto poczytać bo autor naprawdę przykłada się do roli a tekst napisany jest prostym polskim językiem...

 

Monitoruję bo jak niektórzy wiedzą od czasu do czasu i w naszych nizinnych rzekach powyżej zapory pojawiała się ostatnio trotka ( kolega złowił 2 lata temu a ja w tamtym roku miałem wyjście pod same nogi )...

 

Rok 2017 jednak jest tragiczny w liczbie migrujących trotek...autor też to zauważa a nawet odnosi się do innych zjawisk jak szalejące stada i duża liczba fok na wejściu do Wisły o czym zwykły Kowalski wędkarz nawet nie ma pojęcia...

 

Ogólnie wiadomo,że zapora to bomba ekologiczna i dzięki niej mamy wyżej rybostan głównie nizinny ale warto sobie pewne kwestie poczytać...

 

Trochę szkoda, że przepławka nie działała od 19 grudnia do 31 stycznia...Wiem, że to okres świąteczny ale ciekawe czy chodziło o wolne pracowników czy pozyskanie ryby na święta...nikogo nie oskarżam ale teorie spiskowe mogę knuć jak każdy...

 

Fajnie by było jakby kiedyś znalazła się tam całodobowa kamera internetowa...

 

Życzę miłej lektury...

 

Ps. O ile w poprzednich raportach pachniało związkiem z PZW to tu autor już trochę się odcina ("z wypowiedzi ustnej PZW")...



#2 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 20 luty 2018 - 14:04

Dość dokładnie opisany temat i na pewno bardzo ciekawy dla nas. ..
Brawa za zaangażowanie dla p.Tomasza Pokropskiego z RZGW.



#3 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 05 marzec 2018 - 11:46

Znalazłem w sieci raport nt. migracji ryb przez zaporę we Włocławku w roku 2017. Może kogoś zainteresuje....


https://warszawa.rzg...lawek_-2017.pdf






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych