Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie śpiochy polecacie?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1334 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 04 styczeń 2007 - 07:28

Jeśli chodzi o łowienie póżno-jesienne, zimowe i wczesno-wiosenne to zdecydowanie polecam neopreny. W nich po prostu jest ciepło.


#22 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 listopad 2007 - 11:43

Czy miał ktoś kiedyś doczynienia z czymś takim ?
http://www.decathlon...84228-19001815/
Wygląda spoko a i cena jest rozsądna

#23 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1169 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 26 listopad 2007 - 13:25

Witam,jeśli występują one jescze w kolorach zielnonym i brązowym,to połowa forum w takich chodzi,i są wporządku :D

#24 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 listopad 2007 - 13:27

W ostatnim numerku WŚ zaprezentowano śpiochy firmy Cormoran. Mają być w podobnej cenie.

#25 OFFLINE   tomekat

tomekat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 18:34

jajakub
ja bym proponował coś takiego
http://www.sklep.lexpo.pl/go/_category/?idc=id_7&order=1 &page=1&producer_id=0&record_row=long&lang=p l&sess_id=58271de03a4ff4853641480f37e88dc7
łowię od roku w takich bucikach i nie narzekam no i cena chyba bardziej przystępna
tomekat

#26 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 26 listopad 2007 - 21:26

jajakub
ja bym proponował coś takiego
http://www.sklep.lexpo.pl/go/_category/?idc=id_7&order=1 &page=1&producer_id=0&record_row=long&lang=p l&sess_id=58271de03a4ff4853641480f37e88dc7
łowię od roku w takich bucikach i nie narzekam no i cena chyba bardziej przystępna
tomekat


Buty w tych woderach są wykonane z PCV. Napisz jak zachowują się w temperaturach około zera lub poniżej. Pytam nie bez kozery ponieważ na ostatnich rybach przeżyłem szok - założyłem na siebie neopreny wyjęte z ciepłego samochodu, poszedłem na ryby i tak już w nich zostałem - nie było szansy ich z siebie zdjąć - but wykonany z PCV był jak z betonu. Wracałem do domu kierując autem ubrany w neopreny :mellow: . Dopiero po odtajaniu udało mi się je zdjąć. Jedno wiem na pewno - nigdy nie kupię obuwia wykonanego z PCV. :D

#27 OFFLINE   tomekat

tomekat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2007 - 21:32

z tego co mi wiadomo i lemigo i te z dehatlonu mają buty z PCV - tak jak pisałem łowię tych z lemigo i nie miałem problemów, pomimo tego że stópke to ja mam królewską NR 47 (coś koło 30cm)i bucik wchodzi dość ciasno mimo tego że chciałem coś większego.
Z lemigo jestem zadowolony - a łowiłem już w wielu spodenkach (neopren, czarne kanalarskie, i oddychające)

#28 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3637 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 26 listopad 2007 - 22:22

Ja używam takich, są oddychające i nie mam z nimi żadnego problemu. To śpiochy, do tego mam oddzielnie buty. A jeśli chodzi o te taniutkie, to być może i są ok, ale ja nie bardzo daję w to wiarę. Być może sie mylę, ale wole nie sprawdzać :D

Załączone pliki



#29 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 27 listopad 2007 - 05:31

@jajakub, z pewnoscia oddychajacy material to sluszny wybor. Przecwiczylem juz rozne warianty i razej nie dam sie namowic na nic innego, bo chce miec przyjemnosc z wedkowania. Natomiast co do firmy i ceny to mialby spore watpliwosci podobnie jak @TomCast. Wstrzymalbym sie z tym zakupem jesli chcesz zeby sprzet ci posluzyl dluzej niz jeden sezon, wiem to z autopsji...

#30 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 listopad 2007 - 06:40

Ja używam takich, są oddychające i nie mam z nimi żadnego problemu. To śpiochy, do tego mam oddzielnie buty. A jeśli chodzi o te taniutkie, to być może i są ok, ale ja nie bardzo daję w to wiarę. Być może sie mylę, ale wole nie sprawdzać :D




Długo już w nich biegasz ?

#31 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3637 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 27 listopad 2007 - 08:39

Przeszło 3 lata. Nic sie nie odkleja, nie cieknie. Bardzo mocny materiał. Możesz poszukać czegoś na ebayu, może będzie taniej.

#32 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 27 listopad 2007 - 12:50

Witam

Mam zamiar kupic sobie takie oto wodery: http://www.allegro.pl/item270517863_wodery_kauczukowo_neopre nowe_cormoran_46_spinn_pl.html ,koledzy jak myslicie wytrzymaja kilka sezonow??,moze ktos z kolegow ma juz takie wodery??,prosze o opinnie,do tej pory mialem wodery jaxon,wytrzymaly tylko 1 sezon,poprostu guma popekala.

#33 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 15 kwiecień 2008 - 17:45

Prosze o rade w sprawie kupna oddychających śpioszków
mam już dośc gotowania sie latem w neoprenach i innych gumach.

główne wody w jakich bedą stosowane to Wisła i dość czyste zbiorniki z wodą stojacą,moje ostatnie wodery nieoddychają zdechły i przeciekają :( i czas je wymieniń <_<

Niebardzo ma doświadczenie z takimi konstrukcjami więc zdaję się na Wasze doświadczenie ,niechciałbym 2 razy kupować.
co do ceny to coś okolo 1000zł w Tytule podałem dwie liderujace chyba firmy w temacie spiochów ,ale jestem otwarty na wszelkie propozycje :D





#34 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 kwiecień 2008 - 17:55

Ty napisz lepiej w jakim terenie zamierzasz w nich biegać.
Woda nie ma znaczenia (nawet w czystej Wiśle rozpuścić sie nie powinny :lol:, ale za to dość szybko mozna co poniektóre rozwalić na nabrzerznych krzakach.
Ja mam Simms Freestone, takie najprostrze za 100$, żaden Gore-Tex ale tyłek się nie poci(sprawdzone podczas jazdy samochodem z łowiska na łowisko)
Standardowo pocą się stopy w ciapach neoprenowych ale tu wyjścia nie ma.
Mam je niedługo ale takie same ma Danon i ...... nie narzeka.
Są one dość cienkie i podejżewam że dość szybko można by je rozwalić na np. przybrzeżnych jeżynach (przeklęństwo na mojej Wiśle.
Tak czy siak nie ma chyba sensu kupować jakiegoś Gore za 300$ bo jeśli będziesz w nich przedzierał się przez nabrzeżny sajgon to i tak nie wytrzymają pewnie dużo dłużej niż szmaciaki

#35 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 15 kwiecień 2008 - 18:01

A no tak przeca Ty Paweł masz takie coś śpiochowate teraz pamietam z drawy Embarassed

u mnie raczej jeżyn niema dzikie krowy wszystko wycieły
a po krzaczorach to nielecę jak przecinak a raczej spokojnie to chyba nieprzedra się tak szybko :unsure:

musze poszukać tych co piszesz czy są jeszcze dostępne :unsure:

najważniejsze żeby były komfortowe i niepociły.



#36 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 15 kwiecień 2008 - 18:37

Taimen ma promocję do końca kwietnia - zapisy.
Śpiochy + buty + czapka gratis. SIMMS.
Miałem to w rękach - jest super.
Cena 795,00 za komplet.
Jestem na liście... :mellow:

Pozdrawiam

#37 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 15 kwiecień 2008 - 21:15

Andrzeju wiem o tych simmsach ale napisali mi ze raczej przed 2maja niema szans je dostać do domu :wacko: tak pozatym to wydają sie sensowne :D no i buty i czapeczka :mellow:


#38 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 15 kwiecień 2008 - 21:52

Cześć.
Moim zdaniem lepiej co jakis czas kupić tańsze np za ok 100usd za oceanem, niż jedne za powiedzmy 300-400usd, które niby mają być na lata. Wiem że nawet najlepsze simmsy mogą się rozp... po pierwszym sezonie (znam takie przypadki). Ja osobiście mam Hodgmany, za ok 90usd, teraz kupiłem sobie drugą parę (tak na przyszłość) mimo, że poprzednie się jeszcze dobrze trzymają (chodze głównie po nizinach). Jeśli nie masz możliwości zakupu w np w USA to u nas możesz nabyć bardzo mocne (sprawdzone przez kolegów) Norweskie śpiochy firmy Solvkroken, do kupienia w salonie WMH w stolicy.
pozdrawiam
Paweł nizinny

#39 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 kwiecień 2008 - 06:39

@Lady D napisał;
Taimen ma promocję do końca kwietnia - zapisy.
Śpiochy + buty + czapka gratis. SIMMS.
Miałem to w rękach - jest super.
Cena 795,00 za komplet.
Jestem na liście...

...no to czekamy razem... :lol:

#40 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 16 kwiecień 2008 - 06:50

Witam,

Hasior- za tydzien bede robil zamowienie na Simmsa wiec mozesz sie dolaczyc. Za 1000 zl mozna juz kupic cos z wyzszych seri np. RiverTec czy RiverShed w dodatku z butami :D :D :D

Pozdrawiam,

Bujo





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych