Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie śpiochy polecacie?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1351 odpowiedzi w tym temacie

#1021 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 24 maj 2019 - 19:42

Ja już nie wiem jak to jest z tą relacją ceny do jakości... mam nieodparte wrażenie, że to się kompletnie popier... 

 

Myślę, że trzeba chyba zadać pytanie jak to jest możliwe z ekonomicznego punktu widzenia, że  - przykładowo rzecz jasna - firmę Vision stać na kilkukrotną wymianę w ramach gwarancji dla tego samego klienta tego samego produktu raz za razem na nowy... czytaj...ile w takim układzie kosztuje wyprodukowanie, transport... itd tych rzeczy? Procent czy promil ceny sklepowej? 



#1022 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 24 maj 2019 - 20:05

Ogolnie wszystko co kupujemy ma marze okolo 80% lub wyzej. Na przyklad znana marka polskiej wodki, ktora kosztuje w Stanach okolo $15.00 za butelke producent sprzedaje za $1.00. Do tego dochodza koszta wysylki i tam jakies inne. 

 

Wiele lat temu pracowalem w firmie produkujacej koszulki, swetry, kurtki, itp. Koszulka polo z hawtem byla sprzedawana w okolicach $15.00- $20.00. Koszt wyprodukowania tej koszulki w Pakistanie to 80 centow (lata dziewiedziesiate) plus koszta przesylki. Tak ogolnie jest ze wszystkim. 



#1023 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 25 maj 2019 - 09:43

Pytanie ile zarabiają ludzie produkujący nasze cuda i jak za to żyją....

#1024 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 25 maj 2019 - 10:48

Marian, pewnie że nie powinno tak być, że kupując tańsze oddychacze godzimy się na to że pociekną po trzech wyjściach. Jednak musimy się z tym liczyć wybierając tańszy towar, podobnie jak z każdym innym produktem. W PL gwarancja powinna obejmować 24 miesiące. Wszystko reguluje wolny rynek. Nie chcesz nie kupujesz. Te moje subiektywne 2 tyś za śpiochy z wysokim prawdopodobieństwem bezproblemowego działania przez 4/5 lat to wypadkowa cen oddychaczy w PL, jakiejś mojej wiedzy na temat realnego okresu działania bez problemów, naszego rynku wędkarskiego i możliwości finansowych wędkarzy. Dystrybutorzy działają do tego stopnia, do jakiego klienci są w stanie to zaakceptować. Wszyscy dystrybutorzy dokładnie znają możliwości swojego towaru, działają tak jak napisałem w zdaniu wcześniej. 

 

Adam, opłaca się firmom wymieniać na nowy egzemplarz. Weź pod uwagę fakt, że nie wszyscy ciachają śpiochy jak kolega Daniel. Większość nie zdąży ich zareklamować prze 24 miesiące, na tym zarobią. A jak wymienią komuś na nowy to jest to koszt traktowany jako reklama wizerunkowa firmy, aby zwiększać sprzedaż. 

Co do kosztów. Większość uważanych za popularne w PL firmy, kupują śpiochy w cenach 10-40 USD. Vat i cło to ok 30% ceny wyjściowej produktu. Transport  w przeliczeniu na egzemplarz to ok kilka procent do ceny wyjściowej. Więc sprzedając produkt w własnego punktu dystrybucji to przebicie jest ok 6-10 krotne. Trochę mniej jak sprzedaż jest poprzez inny sklep, ponieważ trzeba oddać 30-40% marży dla ostatecznego sprzedawcy. 

Cena do jakości jest wprost proporcjonalna do pojemności rynku na tego typu produkt, im mniej klientów tym więcej trzeba zarobić na jednostkowym egzemplarzu by firma prosperowała.

 

Ryszard, wydaje mi się, że bardzo duży procent ceny finalnej wspomniane wódki i koszulki, to koszty reklamy, promocji... ze względu na bardzo dużą konkurencję. 

 

Tomasz, zarabiają skromnie i tak samo żyją. 


  • Guzu i Filip14 lubią to

#1025 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 30 maj 2019 - 19:51

Poszukuję śpiochów - przeznaczenie głównie 95% zbiornik zaporowy dno raczej piaszczyste chociaż zdarzają się kamienie (głazy) w miejscach umocnień brzegów.

Budżet razem z butami max 700 - 800 zł

Przeglądałem oferty z Decathlonu ale niestety ostatnio nic nie jest dostępne... 

Zastanawiam się nad takimi:

https://allegro.pl/o...2-43-7934930831

lub takimi:

https://allegro.pl/o...rout-7605009883

 

Czy ktoś ma któreś z powyższych i może coś podpowiedzieć.

Szczególnie kusząca jest oferta Robinsona śpiochy + buty za 470 ,- tylko czy to nie jakiś badziew...?


Użytkownik Janusz1966 edytował ten post 30 maj 2019 - 19:52


#1026 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 30 maj 2019 - 19:54

Te drugie to chyba produkt z AliExpress, pewnie tam da się je taniej ustrzelić.

#1027 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 31 maj 2019 - 12:33

Zatem robinsony dojechały. Pierwsze ustalenia z oględzin:
Produkcja oczywiście chińska. Spodniobuty są w ładnym oliwkowym kolorze, buty ciemnozielone. Na zdjęciach producenta przedstawiane są raczej jako jasnobrązowe, realny kolor moim zdaniem lepiej się prezentuje.
Buty porządne, lekkie i zgrabne. Dość wygodne nawet bez dodatkowej wkładki, którą jednak zawsze daję, porządną grubszą profilowaną do sportowych butów - wzrost komfortu nieoceniony). Liczne nadlewki na podeszwie, wręcz potrzebna była kilkuminutowa zabawa z nożykiem. Ogólnie jednak dobrze. Do łączenia buta i spodni można mieć najwięcej zastrzeżeń, gdyż widać tu pośpiech i niechlujność - spore gluty kleju wyłażą tu i ówdzie. Estetów może to razić, dla praktyków to że nie żałowano kleju to wiadomość dobra - jest szansa na pewność i trwałość łączenia.
Same spodnie porządne, nie są jakoś nadmiernie obszerne (mam 45 więc XXL choć mojej posturze do XXL jeszcze brakuje z 235 hl piwa). Materiał moim zdaniem nie odbiega od tego, z czego szyją inni producenci. Wgląda w każdym razie identycznie. Szczelna kieszeń - duży plus. Spodnie mają szlufki do paska biodrowego, których nie ma na zdjęciach katalogowych. Tu kolejny plus. Paski i zapięcia - bez zastrzeżeń. Szycie tez wygląda w miarę dobrze. Spodniobuty sprzedawane w kartonie, zapakowane w zwykłą torbę - nie znajdziemy tu niestety worka do transportu. Ogółem jest ok, poza średnio dokładnym i estetycznym łączeniem spodnie/but i nadlewkami na podeszwie buta (tu akurat łatwymi do usunięcia, przy łączeniu chyba lepiej za dużo nie majstrować, żeby z usuwanymi nadlewkami kleju nie osłabić połaczenia), a wej cenie rzekłbym dobrze z plusem. Na razie wstrzymam się z polecaniem lub nie. Śpiochy służą do brodzenia nie do oglądania. Tyle zatem na sucho, po moczeniu dalsza część testu.

Jak z materiałem powyżej buta (przepuszczalność pary)? - mam zamiar kupić z tym, że ze skarpetą + buty. Wydaje mi się, że górna część będzie z tego samego materiału...



#1028 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 01 czerwiec 2019 - 11:10

Janusz, w tej cenie, polecam kupić dwie pary na Ali.... i tak będziesz kleił za jakiś czas, więc na zmianę dwie pary jak znalazł....



#1029 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 02 czerwiec 2019 - 10:02

Janusz, w tej cenie, polecam kupić dwie pary na Ali.... i tak będziesz kleił za jakiś czas, więc na zmianę dwie pary jak znalazł....

Tylko gdzie na Ali znaleźć jakieś sensowne-sprawdzone...
Tu nie tylko chodzi o to żeby tanio...

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

#1030 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 02 czerwiec 2019 - 10:16

Używał ktoś?

https://allegro.pl/o...idShowitemShare

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

#1031 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 02 czerwiec 2019 - 21:49

Janusz obawiam się, że zalinkowane wodery nie wytrzymają sezonu, nie koniecznie nawet mocno je użytkując. Oczywiście nie życzę Ci tego. Jakiekolwiek znajdziesz na Ali... będą tej samej jakości, w cenie o co najmniej połowę niższej. 



#1032 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 02 czerwiec 2019 - 22:26

A spotkał się ktoś z ofertą woderów oddychających do pasa z zintegrowanem butem (kaloszem) lub takich jak Vision hip waders ale z zintegrowanym butem?



#1033 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 03 czerwiec 2019 - 16:05

Janusz obawiam się, że zalinkowane wodery nie wytrzymają sezonu, nie koniecznie nawet mocno je użytkując. Oczywiście nie życzę Ci tego. Jakiekolwiek znajdziesz na Ali... będą tej samej jakości, w cenie o co najmniej połowę niższej. 

Na Ali... szukałem i najtańsze to ok 250 zł, dochodzi czas oczekiwania ewentualna opłata celna i mimo wszystko gwarancja. Dlaczego sądzisz, że te Robinsony: 

https://allegro.pl/o...2-43-7934930831

lub te Tiger Trout:

https://allegro.pl/o...rout-7605009883

Nie wytrzymają nawet jednego sezonu? Miałeś używałeś?

Szukam tak jak napisałem śpiochy + buty do max 700 - 800 zł 

Wiem, że z taką kasę nie będzie super komfortu użytkowania ale bez przesady przy użytkowaniu na jeziorze na piaszczystym dnie i do tego przejście 1 - 2 kilometrów łąką nie spowoduję rozlecenia się śpiochów po kilku - kilkunastu użyciach. Poza tym tak jak napisałem jest jeszcze gwarancja. 



#1034 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 16:29

Pytanie ile zarabiają ludzie produkujący nasze cuda i jak za to żyją....

 

 

Nie wiem o jaki konkretnie produkt pytasza ale zazwyczaj jest tak, że zarabiają pośrednicy a im ich więcej jest tym każdy z nich mniej zarabia.



#1035 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 04 czerwiec 2019 - 08:30

Janusz, ja naprawdę nie chcę Ciebie zniechęcić do zakupu tych Robinsonów czy TigerT. Tylko pisałem o wysokim stopniu możliwości zabawy w odsyłanie do serwisu. Po prostu moim zdaniem, jest w tej cenie lepszym rozwiązaniem kupienie dwóch par u chińczyka i klejenie je samemu jak szwy zaczną puszczać i tyle. Plusy są takie, że masz cały czas w czym łowić, a naprawy mimo wszystko wyjdą taniej, jak będzie trzeba odsyłać na własny koszt do reklamacji. Natomiast zrobisz jak zechcesz, i naprawdę życzę Tobie abyś ani razu nie musiał ich naprawiać, cokolwiek kupisz. 

Nie miałem, ani jednych ani drugich, ale z mojego doświadczenia wiem, że oddychacze (niestety dla nas) kupione w PL za takie pieniądze, zazwyczaj niedługo wytrzymują. 

W tej cenie w PL top chyba jeszcze Taimien ma coś w swojej ofercie, sprawdź na taimen.com

Odnośnie piasku na dnie i jeziora. To nie ma większego znaczenia. Chodzi o naprężenia przy chodzeniu, nie ważne czy robisz 500 metrów na rybach czy 5 km. Ale to już dłuższy temat. 

powodzenia


  • coma lubi to

#1036 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 04 czerwiec 2019 - 08:37

@Brzoza, rozmawiamy o woderach. Tu akurat pośrednicy nie bardzo mają pole do popisu, ponieważ po dodaniu ich marży, niewiele osób by mogło sobie pozwolić na kupno woderów. Polskie firmy takie jak np Taimen czy Traper, kupują spersonalizowane masowe produkty bezpośrednio w Chińskich czy Taiwańskich fabrykach i sprzedają je przez swój kanał dystrybucji, więc pośredników zero. Ewentualnie poprzez zewnętrzny sklep oddając trochę marży, ale i tak to im się kalkuluje. Rynek jest tak mały, że nie ma miejsca na pośredników. 

Pozdrawiam



#1037 OFFLINE   jackie01

jackie01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie
  • Imię:Jacek

Napisano 04 czerwiec 2019 - 09:36

Czy takie "cuś" będzie ok? Kto zna, używa, poleca?

 

http://pl.aliexpress...sAbTest=ae803_4



#1038 OFFLINE   Janusz1966

Janusz1966

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:K

Napisano 04 czerwiec 2019 - 16:15

Janusz, ja naprawdę nie chcę Ciebie zniechęcić do zakupu tych Robinsonów czy TigerT. Tylko pisałem o wysokim stopniu możliwości zabawy w odsyłanie do serwisu. Po prostu moim zdaniem, jest w tej cenie lepszym rozwiązaniem kupienie dwóch par u chińczyka i klejenie je samemu jak szwy zaczną puszczać i tyle. Plusy są takie, że masz cały czas w czym łowić, a naprawy mimo wszystko wyjdą taniej, jak będzie trzeba odsyłać na własny koszt do reklamacji. Natomiast zrobisz jak zechcesz, i naprawdę życzę Tobie abyś ani razu nie musiał ich naprawiać, cokolwiek kupisz. 

Nie miałem, ani jednych ani drugich, ale z mojego doświadczenia wiem, że oddychacze (niestety dla nas) kupione w PL za takie pieniądze, zazwyczaj niedługo wytrzymują. 

W tej cenie w PL top chyba jeszcze Taimien ma coś w swojej ofercie, sprawdź na taimen.com

Odnośnie piasku na dnie i jeziora. To nie ma większego znaczenia. Chodzi o naprężenia przy chodzeniu, nie ważne czy robisz 500 metrów na rybach czy 5 km. Ale to już dłuższy temat. 

powodzenia

Ja wszystko rozumiem tylko ta różnica w cenie nie jest dwukrotna ale około 30% - jeżeli ominą cło... Chyba, że ktoś poda link na Ali do sprawdzonych za mniej niż 200 PLN - tylko jakichś sprawdzonych bo za 300,- mam na Allegro a za 470,- w komplecie z butami.

Co do Taimena to zadaje się, że to Twój post: http://jerkbait.pl/t...towa/?p=2585403

Ja jednak zaryzykuję i kupię prawdopodobnie z krajowej dystrybucji - bo jednak jest ta gwarancja. Zapas w razie czego mam ;)



#1039 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 05 czerwiec 2019 - 15:17

Janusz, więc tak,

Ok, dawno nie zaglądałem na Ali, a jeśli chcesz kupić to na Alibaba możesz mieć za 30$....

Z tych sprawdzonych z Ali będzie ciężko, podobnie jak z opiniami o tych, które chcesz kupić na Alle.

Co do Taimiena tak to mój post, możesz go potraktować jako potwierdzenie wyżej napisanych w tym temacie moich innych postów. Nawiązując do poprzedniego zdania, jak myślisz ile kosztują u producenta Robinsony czy TigerT ? Powiem tylko, że jedne z nich na pewno 10$. I to jest normalne, wyprzedzam ewentualne posty, że ktoś się chce dorobić itp itd....

Daj znać co kupisz i podziel się informacją za ok rok użytkowania, na pewno wielu kolegom się przyda, i nie ważne czy będą pozytywne czy negatywne informacje. Choć ja życzę Tobie tylko tych pierwszych.

pozdrawiam



#1040 OFFLINE   jackie01

jackie01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie
  • Imię:Jacek

Napisano 05 czerwiec 2019 - 15:53

Janusz, więc tak,
Ok, dawno nie zaglądałem na Ali, a jeśli chcesz kupić to na Alibaba możesz mieć za 30$....


Podrzucisz link?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych