Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie śpiochy polecacie?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1351 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 21 luty 2014 - 15:53

 
P.S. Dzięki Wojtek :)


Dokładnie !
  • Wojtek B. lubi to

#422 OFFLINE   piotrus19835

piotrus19835

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjakamien pomorski
  • Imię:Piotr

Napisano 21 luty 2014 - 22:19

Ile za nie dales??

#423 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4432 postów

Napisano 21 luty 2014 - 22:58

Witam,

@ Kardi,

Poszukaj Scierra CC6 i teraz nie wiem które bo na ten sezon zmienili. Stare ludziska maja po 4-5 lat i działają.Jeszcze chwile temu kosztowały tysiaka w jukeju, nowe ciut wiecej, to bardzo pancerna konstrukcja, dobra na rożne przeciwności losu.

Ja sie na Simmsie zawiodlem i mam ich wodery tam gdzie wszystkie stelle czyli w d...e. Jak kupujesz w Europie to płacisz jakieś nieziemskie pieniądze ( g3 czy g4 ), model z suwakiem to prawie 4 tys, to k...a tylko wodery :(

#424 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 22 luty 2014 - 00:27

Wodery, to nie tylko wodery, to AŻ WODERY! Jak spierdzieli się przelotka, kołowrotek czy żyłka, to looz, do naprawienia/odkupienia, ale jak zwali się zdrowie, bo ktoś zaoszczędził na woderach, intensywnie łowił, pocił się i rypnęło w krzyżach, bo wodery nie oddychały...

Jednego kumpla wyciągałem z wody, bo przy wyciąganiu ryby "złamało" go w wodzie... całe plecy mokre, bawełniana koszulina przyklejona do pleców, zimny wiatr od tyłu. Przewiało gościunia zdrowo i prawie miesiąc poza pracą. Na kiblu usiąść nie mógł, a podnosiła go z "tronu" żona, bo sam nie dawał rady.

Niedawno kupił jakieś Sierry.

 

Ja sam uzywam Simmsów G4Z (ciułałem na nie ze 3 sezony) i nie mogę raczej narzekać, oddychalność Gore-Texu (w woderach) nie może się równać z niczym innym, no chyba że z nowszym Gore ;)

Wybrałem model z suwakiem, bo wkurzało rozbieranie się żeby krótkiego szczoszka puścić, a tym samym odsłaniać rozgrzane ciało za każdym razem.

 

Kolejny kumpel kupil sobie Taimeny z zamkiem, bo pozazdrościł łatwości odcedzania kartofelków ;) Poza tym spędził dwa sezony w neoprenach, gdzie w lecie mógł wykręcać ciuchy pod nimi.

Teraz mniej się poci, chociaż jemu Gore nie potrzebne, bo to chudzina straszna i wody wypuszcza o wiele mniej niż ja.



#425 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 22 luty 2014 - 10:31

.


Użytkownik darko edytował ten post 23 luty 2014 - 16:59


#426 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 22 luty 2014 - 11:43

@Pele76, ja bym raczej obstawial, ze kolega mial asymptomatyczny problem z kregoslupem juz wczesniej, a spocenie i przewianie tylko nalozyly sie w czasie. Co nie zmienia faktu, ze warto zainwestowac w oddychajace spiochy dla komfortu. Jak mi padna Simmsy, to wroce do Vision, chyba ze trafie na jakas oferte innej firmy.



#427 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 22 luty 2014 - 13:28

Jak dla mnie zdrowie i komfort dosc wazna rzecza sa!
Fakt, siedze na zielonej wyspie i mimo ze mylyjonow nie zarabiam, to z jakichs tam zaskorniakow moge wyluskac na takie Simmsy, choc nie mowie, ze sa doa mnie tanie, bo ni chu chu nie sa.
Ale tak patrze jaka kase ludzie tutaj loza na wedki, kolowrotki, to do biednych tez niektorzy userzy nie naleza.

Wracajac do "polamanego" kumpla, ja tez kilka razy dostalem zimnym wiatrem po mokrych i zgrzanych plecach, tez nie bylo zbyt przyjemnie.
Jeszcze gorzej jest jak sie ze spoconymi od marszu klejnotami, do zimnej irlandzkiej rzeki wejdzie, to masakra jest. Kumple pol sezonu pozaziebiani sa, a ja jak na razie ok, a wczesniej mialem to samo, bo wodery byly wodoszczelne z obu stron...

#428 OFFLINE   maq73

maq73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 22 luty 2014 - 17:09

@Pele76 Poczytaj kolego o oddychalności gore i innych materiałów, one NIE oddychają jak są w wodzie, więcej nie oddychają nawet jak są mokre. Oddychalność ma znaczenie tylko jak masz do przejścia jakiś odcinek lądem no i oddychające nosi się przyjemniej, wygodniej niż PCV czy gumę. A twojego kolegi nie mogło przewiać bo skoro miał wodery wodoszczelne to i wiatro-szczelne, mogło by mu być ewentualnie zimno bo miał mokre plecy ale to bardziej kwestia bielizny i warstw odzieży zakładanych pod wodery.



#429 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 luty 2014 - 17:15

jaxony AB-TUA dają radę a cena też ok

potwierdzam



#430 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 22 luty 2014 - 17:16

No to poczytaj co napisałem wcześniej o DWR, nigdzie nie pisałem że Gore oddycha w wodzie... Nie, nie mogło go przewiać, szczególnie przy ściąganiu woderów do przejazdu samochodem do kolejnej miejscówki, do odlania się, nie, nie mogło przewiać, ni chu chu, zero szans.

Gore używam od kilkunastu lat czy to w butach, kurtkach, spodniach, wiem coś o oddychalności tej membrany, o jej zaletach i wadach.

 

No i wiem też jak potrafi poskładać człowieka zimny wiaterek na mokrych plecach.



#431 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 22 luty 2014 - 19:01

Jezeli Cie stac, to Simms G3 sa chyba najlepsza opcja. Serii G4 nie znam. Niestety ceny tych spiochow w Polsce sa chore. Ja swoje w Stanach kupilem na przecenie za $300.00. Wykonanie i komfort sa z najwyzszej polki.



#432 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 22 luty 2014 - 19:08

Nie tyle stać czy nie stać, jak się uprę, to mogę i kilka lat na coś ciułać ;) (no chyba że to było do autora wątku)

W sumie, to przydałoby powoli składać na następne, póki te jeszcze żyją :D

 

A dlaczego G3 są lepsze niż G4? Cenowo z pewnością, a tak poza tym?


Użytkownik Pele76 edytował ten post 22 luty 2014 - 19:09


#433 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 22 luty 2014 - 19:12

Ja nie wiem czy sa lepsze czy gorsze. Mam G3 i o nich tylko moge sie wypowiedziec



#434 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 22 luty 2014 - 19:26

W cenie G4 biją na łeb G3, bo droższe w cholerę, w wygodzie? Jeśli licząc G4 bez zamka, będą takie same... G4 są bardziej pancerne, bo 5 warstw, zachodzi aż na dupsko, a G3 "tylko" do uda i to może nawet robić G3 wygodniejszymi, bo i bardziej miękko w okolicy jajek, oddychalność lepsza niż 5 warstw.

Ja nie powiem, dość często mi się przydaje ta "twardsza dupa" G4rek, bo na tej wyspie chyba zaliczyłem więcej przymusowych lądowań, czy zjazdów 4 literami po skałach, niż przez całe wcześniejsze wędkarskie życie.



#435 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 22 luty 2014 - 22:03

W cenie G4 biją na łeb G3, bo droższe w cholerę, w wygodzie? Jeśli licząc G4 bez zamka, będą takie same... G4 są bardziej pancerne, bo 5 warstw, zachodzi aż na dupsko, a G3 "tylko" do uda i to może nawet robić G3 wygodniejszymi, bo i bardziej miękko w okolicy jajek, oddychalność lepsza niż 5 warstw.

Ja nie powiem, dość często mi się przydaje ta "twardsza dupa" G4rek, bo na tej wyspie chyba zaliczyłem więcej przymusowych lądowań, czy zjazdów 4 literami po skałach, niż przez całe wcześniejsze wędkarskie życie.

 

Zgadza sie, G4 maja wiecej warstw. Sa grubsze, solidniejsze. Osobiscie nie znam tych spiochow. Moje G3 sa super. Bardzo je lubie. Poza tym Simms daje bardzo dobra gwarancje na swoje produkty. To tez powinno sie brac pod uwage. Duzo wedkarzy ma bordzo dobre zdanie o tych woderach, wiec chyba sa dobre. Zalaczam link porownujacy rozne wodery. Moze bedzie pomocny w wyborze.

 

http://www.yellowsto...belas-bootfoots


  • Pele76 lubi to

#436 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 22 luty 2014 - 22:28

Kwinto, ukłon z telemarkiem za tego linka! Zajebiaszcza sprawa, oby więcej takich porównań sprzętowych było!



#437 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 23 luty 2014 - 11:48

Koledzy!

 

Dziękuję za wyrażone do tej chwili opinie.O podjętej decyzji (podobnie jak miało to miejsce  w przypadku imadełka do wiązania muszek) poinformuję. :)

 

Szczególnie ciekawe  jest oczywiście przytoczone przez @Kwinto zestawienie -ciekawa,prawie naukowa metodyka badania z użyciem bieżni do prób wydolnościowych  :o .Ranking bardzo przydatny "instytucja" jak sądzę w ocenie sprzętu wędkarskiego od lat wiarygodna.

 

kardi                

 

 



#438 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 23 luty 2014 - 14:41

Ale przydaloby sie tez troszke wypowiedzi uzytkownikow, ktorzy maja "na stanie" jakies tansze modele woderow, bo jakby nie popatrzyl, na Simmsy nie wszyscy moga sobie pozwolic, nawet na te najtansze modele.

#439 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 23 luty 2014 - 22:41

Ale przydaloby sie tez troszke wypowiedzi uzytkownikow, ktorzy maja "na stanie" jakies tansze modele woderow, bo jakby nie popatrzyl, na Simmsy nie wszyscy moga sobie pozwolic, nawet na te najtansze modele.

Na forum jest kilka wątków na temat np. Caperlanów c3 czy c4 , o Jaxonach też było kilka pozytywnych opinii, Dobre recenzję mają też Solvkroken


Użytkownik stone edytował ten post 23 luty 2014 - 22:45


#440 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 23 luty 2014 - 22:43

Szkoda że niektóre fajne tematy są tak porozrzucane i nikt tego nie poskleja do kupy.

W jednym wątku kilka fajnych postów, w innym następne parę słów :(

 

Muszę poprzeglądać forum w tą stronę.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych