Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie śpiochy polecacie?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1334 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 08 grudzień 2018 - 19:23

Przejrzyj katalog muchowy Trapera, str. 23-25, całkiem fajne te gacie - https://issuu.com/ma...am_katalog_2018

Znajdziesz w kilku polskich sklepach.


  • rothen lubi to

#962 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 09 grudzień 2018 - 10:22

Ja z Trapera kupiłem model Dryzip http://flyguide.pl/w...p-xl-p-475.html do tego buty creek http://flyguide.pl/b...47-p-73.html.Na sucho wydają się bardzo dobrze wykonane .Zestaw jeszcze nie był w wodzie .

Przejrzyj katalog muchowy Trapera, str. 23-25, całkiem fajne te gacie - https://issuu.com/ma...am_katalog_2018
Znajdziesz w kilku polskich sklepach.


Użytkownik rothen edytował ten post 09 grudzień 2018 - 10:27


#963 OFFLINE   puchalp

puchalp

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Puchała

Napisano 31 grudzień 2018 - 15:41

Ktoś coś powie o tym zestawie. Cena mocno atrakcyjna

https://www.taimen.c...tmas-set-stx/85

W sumie potrzebuję czegoś na kilkanaście wypadów w roku nad Wisełkę. Raczej nie brodzę głęboko, tak do pasa to max. Jak woda niska to bez woderów.

Bardziej przeciw deszczowo.



#964 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 styczeń 2019 - 01:24

mam 187cm dlugie nogi i 120kg. taimienie rzadne na mnie nie pasuja - w najwieksze mozliwe wejde (po sciagnieciu spodni), ale sie ruszac ie moge. to tak dla ludzi o moich wymiarach



#965 OFFLINE   Jar1808

Jar1808

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Jarek

Napisano 09 styczeń 2019 - 23:44

Ktoś coś powie o tym zestawie. Cena mocno atrakcyjna
https://www.taimen.c...tmas-set-stx/85
W sumie potrzebuję czegoś na kilkanaście wypadów w roku nad Wisełkę. Raczej nie brodzę głęboko, tak do pasa to max. Jak woda niska to bez woderów.
Bardziej przeciw deszczowo.

Też byłbym ciekaw opinii jeśli ktoś używa

#966 OFFLINE   Haku

Haku

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Przemek

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:22

Ktoś coś powie o tym zestawie. Cena mocno atrakcyjna

https://www.taimen.c...tmas-set-stx/85

W sumie potrzebuję czegoś na kilkanaście wypadów w roku nad Wisełkę. Raczej nie brodzę głęboko, tak do pasa to max. Jak woda niska to bez woderów.

Bardziej przeciw deszczowo.

Ja też się podpinam pod pytanie bo cena jest wręcz zaskakująca. Aż się człowiek zastanawia czy to nie jakaś ściema. Same śpiochy kosztują 650zł... Ktoś już zamawiał coś z tej strony?


Użytkownik Haku edytował ten post 10 styczeń 2019 - 09:24


#967 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:40

Ja też się podpinam pod pytanie bo cena jest wręcz zaskakująca. Aż się człowiek zastanawia czy to nie jakaś ściema. Same śpiochy kosztują 650zł... Ktoś już zamawiał coś z tej strony?

 

Przecież to jest strona producenta... Nie ma się czego bać.

No może jedynie przeciekania ;)


Użytkownik coma edytował ten post 10 styczeń 2019 - 09:41

  • Paweł nizinny lubi to

#968 OFFLINE   Haku

Haku

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Przemek

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:50

Przecież to jest strona producenta... Nie ma się czego bać.

No może jedynie przeciekania ;)

Rozwiniesz to przeciekanie? :) Sugerujesz, że jakościowo pozostawiają wiele do życzenia?



#969 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2020 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:01

Rozwiniesz to przeciekanie? :) Sugerujesz, że jakościowo pozostawiają wiele do życzenia?

 

Nie miałem ich, nie mogę Ci nic na ten temat powiedzieć. Wiem tyle ile wyczytałem na tym forum ogólnie o produktach Taimień. Mój komentarz był z przymrużeniem oka ;) To chyba nowy model śpiochów więc pewnie Ty dopiero będziesz mógł coś napisać na temat jego jakości po przetestowaniu ;)



#970 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1264 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 styczeń 2019 - 12:48

A ktoś może użytkuje takie śpiochy ? 

EFFZETT BREATHABLE WAIST WADER W/STOCKINGFOOT tylko nie chodzi mi o użytkowanie 3 razy w roku tylko znacznie częściej powiedzmy 100 razy w roku :)

szukam krótkich śpiochów w ciemnym kolorze które wytrzymają przynajmniej dwa sezony Wiślanych łowów.

EFFZETT BREATHABLE WAIST WADER W/STOCKINGFOOT L



#971 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 21 styczeń 2019 - 12:57

A ktoś może użytkuje takie śpiochy ? 

EFFZETT BREATHABLE WAIST WADER W/STOCKINGFOOT tylko nie chodzi mi o użytkowanie 3 razy w roku tylko znacznie częściej powiedzmy 100 razy w roku :)

szukam krótkich śpiochów w ciemnym kolorze które wytrzymają przynajmniej dwa sezony Wiślanych łowów.

EFFZETT BREATHABLE WAIST WADER W/STOCKINGFOOT L

 

 

Cos tam na forum jest:

http://jerkbait.pl/t...t-coolwater-g2/



#972 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 21 styczeń 2019 - 20:25

Witam.

PePe ... wątpię żebyś znalazł jakiekolwiek gacie, które by Ci wytrzymały dwa lata przy 100 wyjściach rocznie - obojętne jaka by to nie była firma ... choćby najepsza i najdroższa. Dwieście wyjść w gaciach to tak naprawdę kres wytrzymałości każdych spodni. Często te 200 razy to faktycznie 4-5 lat użytkowania. Po kilkudziesięciu wyjściach, w każdych spodniach, mają już prawo zacząć się przecierać taśmy uszczalniające szwy, mają prawo naciągnąć się łączenia skarpet neoprenowych z materiałem, itp.

Najlepszym podejściem do gaci jest albo oddawanie w ramach gwarancji spodni jeżeli zaczną ciec na szwach w przeciągu 2 lat, lub poprostu kupno Aquasure i zalewanie małych dziurek jak się pojawią.

Mam gacie, które są już niedostępne na rynku, ale są dla mnie tak zarąbiste że nie chciałem nawet słyszeć o ich wymianie na inny model, jak mi zaproponowano, gdy je reklamowałem po około roku. Po prostu zalałem niemal całe szwy porządnie tym środkiem i mykam w nich spokonie dalej. Podejrzewam że będą mi służyć jeszcze sporo lat. Drugie moje spodnie zaczęły mi się pocić na skarpecie w jednym miejscu - uczyniłem to samo i dalej są super.

Inna sprawa jak zaczną ciec jak przysłowiowe sito lbo odklei się sama z siebie cała taśma czy też w kilku różnych miejscach na raz - to wtedy znaczy że jest to badziew.

Najlepszym sposobem jest posiadanie dwóch par. Jednej zimowej o rozmiar większej i drugiej - letniej, o rozmiarze normalnym. Bo spodnie najczęściej zaczynają puszczać w skutek niedopasowania do sylwetki. Albo jak są za luźne i szwy trą o siebie przy chodzeniu, albo jak są za bardzo naciągane przy zbytnim dopasowaniu.

Pozdrawiam.


  • PePe. i Luckyguliver lubią to

#973 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 21 styczeń 2019 - 20:48

Witam.

PePe ... wątpię żebyś znalazł jakiekolwiek gacie, które by Ci wytrzymały dwa lata przy 100 wyjściach rocznie - obojętne jaka by to nie była firma ... choćby najepsza i najdroższa. Dwieście wyjść w gaciach to tak naprawdę kres wytrzymałości każdych spodni. Często te 200 razy to faktycznie 4-5 lat użytkowania. Po kilkudziesięciu wyjściach, w każdych spodniach, mają już prawo zacząć się przecierać taśmy uszczalniające szwy, mają prawo naciągnąć się łączenia skarpet neoprenowych z materiałem, itp.

 

 

Nie zgadzam się... W zeszłym roku miałem ponad sto wyjść w śpiochach + kilka (3) sezonów też intensywne. Wynik imponujący a jednak. Firmy nie podam. Po kilku wyjściach zaraz na początku zaczęły pocić się w jednej z skarpet, myślałem przeciekają, nie - taki miały urok. Sklep proponował serwis, odraczałem temat aż do czasu gdzie całkiem zrezygnowałem bo i po co. Dla placka wilgoci na skarpecie... Od tamtej pory spokój. Wiszą obecnie w składziku gdzie temperatura jak za oknem, ciekaw jestem Maja, kolejna odsłona. Poprzednie śpiochy Simms-a Freestone także dużo wytrzymały (6 lat noszenia, ilości wyjść w sezonie nie pamiętam raczej sporo). Na finiszu puściły w kilku miejscach, specyfik dedykowany do naprawy cudu nie zdziałał. Może miałem szczęście z obecnymi...  ;)

 

PS

Ilość wyjść odnotowana na podstawie wpisów do rejestru, łowię tylko brodząc.


Użytkownik Andrzej Stanek edytował ten post 21 styczeń 2019 - 20:49


#974 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 21 styczeń 2019 - 21:43

Witam.

Andrzeju ... sam pewnie przyznasz że punkt widzenia zależy od ... punktu siedzenia. I że jest często różnica w sposobie użytkowania takich gaci. Ty masz to szczeście że możesz wyskoczyć i 2-3 godzinki pobrodzić sobie w trzcinach, a inni mający dalej do wody, jak się już wypuszczą na ryby te 100 razy w roku, to tak na całodzienne przejśćie 6-8 kilometrów korytem górskiej rzeki z łowieniem często na kolanach. Od grudnia do końca lutego również - gdy jest często sporo na minusie.

Ja też specjalnie nie podawałem modeli i firm moich gaci. Może też mam sporo szczęścia po trzech sezonach ich użytkowania i podobnej ilości wyjść w roku bo jestem z nich bardzo zadowolony i widzę że posłużą mi jeszcze długo. Te same spodnie co moje, nosi cała masa osób i czytałem już o nich bardzo różne opinie. Niektórym puszczały po trzecim wyjściu innym zaś po 4-5 latach nie chciały jeszcze przeciec.

Tfu ... odpukać ...  :P

Pozdrawiam.



#975 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 22 styczeń 2019 - 13:53

Witam,podczępię się do pytań o ten zestawik taimena stx cena nadal ta sama i też się zastanawiam co do kupna jako pierwsze śpiochy,myślę że na max 20-30 wyjść w roku.

Ktoś zakupił i może coś o tym napisać?



#976 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 22 styczeń 2019 - 14:52

Piotrek, dołożyłbym 2,5 paczki i wziął ten set:  https://www.taimen.c...s-2018-set-2/38



#977 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 22 styczeń 2019 - 14:59

Piotrek, dołożyłbym 2,5 paczki i wziął ten set: https://www.taimen.c...s-2018-set-2/38

Tak, też rozważam ten model z tego ck wyczytałem glownie różni się ilością warstw bo ten stx ma 3 i oddychalność mniejsza.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

#978 OFFLINE   Braco

Braco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Imię:Braco

Napisano 23 styczeń 2019 - 16:06

Co powiecie o takich na górskie rzeczki?
https://www.decathlo...AiABEgKBUfD_BwE
To beda moje pierwsze spodniobuty. Łowić będę od wiosny do jesieni, max do pasa. Czy konieczne są osobne, solidne buty do brodzenia? Jeśli tak to macie jakieś ekonomiczne propozycje dla mnie? Nie wiem jak mnie wciągnie to brodzenie i wole zbyt dużo nie wydawać.

#979 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 24 styczeń 2019 - 18:05

Co powiecie o takich na górskie rzeczki?
https://www.decathlo...AiABEgKBUfD_BwE
To beda moje pierwsze spodniobuty. Łowić będę od wiosny do jesieni, max do pasa. Czy konieczne są osobne, solidne buty do brodzenia? Jeśli tak to macie jakieś ekonomiczne propozycje dla mnie? Nie wiem jak mnie wciągnie to brodzenie i wole zbyt dużo nie wydawać.


Mam starszy model z butami od 4 lat. Dobre na przybrzeżny sajgon - są naprawdę pancerne i nie ciekną mimo złego traktowania. I tutaj kończą sie zalety :)
Są ciężkie, mało rozciągliwe a przy upałach trzeba wsadzić co jakiś dupe do wody żeby się jajka na twardo nie ugotowały. Pot spływa po rowku przy temperaturze powyżej 20stopni. Buty są miekkie i słabo trzymają stopę. Zimą guma robi sie twarda a izolacja cieplna nie istnieje. W miarę komfortowo można ich używać w zakresie 10-20 stopni.
Butow nie potrzebujesz bo sa zintegrowane ze spodniami. To spodniobuty a nie śpiochy.
Trafiłem do tego wątku bo chcę je w końcu zmienić na oddychajace.

#980 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 25 styczeń 2019 - 14:28

No i na górskie rzeczki to buciki z kolcami albo filcem, tak więc te odpadaja. Śpiochy + buty. Na początek wystarczą buty BHP lub trekingi takie żeby dało się w nie kolce wkręcić. Łowiłem w takich BHP parę lat, zmieniłem na jakieś tanie do brodzrnia, a teraz łowię w simmsach. Jak miałbym drugi raz kupić byle jakie buty dedykowane do brodzenia to wolę za grosze kupić BHP.

Użytkownik siatkaz edytował ten post 25 styczeń 2019 - 14:29






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych