Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie śpiochy polecacie?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1351 odpowiedzi w tym temacie

#1001 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2646 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 25 kwiecień 2019 - 22:58

Jak jest z robinsonami oddychajacymi? Nie za wiele opinii, chyba aż jedna...
Szukam wysokich spodniobutów oddychających z kaloszkiem i gumową podeszwą. Miałem dotąd 2 razy Scierry cc3, niby niezłe, ale 2 sezony wytrzymają w porywach. Przecierają się dość szybko w kroku i niestety między nogawką a kaloszem jest neopren, który bardzo szybko szlag trafia.
Łowię brodząc i z brzegu, często przedzieram się przez krzakory i inne zielska. Spaceruję czasem na łowisko i z powrotem kilometrami w upale. Z racji wytrzymałości dobre by były zwykłe Prosy, ale niestety w takich nabiał ugotowany na pierwszej wyprawie. Muszę być długie bo często włażę do pasa. Kaloszek a nie skarpeta, bo łażę często po błocie po kolana i takie rozwiązanie wtedy wydaje mi się lepsze.
Obecnie tylko tego robinsona widzę. Paskudne toto i obszerne (nie wiem jakich oni modeli mają w zespołach projektowych, wychodzi że chyba postury Kalisza dajmy na to), ale może działa

A może takie z Decathlonu https://www.decathlo...id_8328209.html

#1002 ONLINE   bartosz_lukasiewicz

bartosz_lukasiewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaKotuń
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Łukasiewicz

Napisano 26 kwiecień 2019 - 07:27

A może takie z Decathlonu https://www.decathlo...id_8328209.html

 

Wczoraj je nabyłem, jadę w niedzielę na tydzień czasu katować je w Sanie. Coś więcej mogę powiedzieć za tydzień ale wizualnie wyglądają dobrze, dość miękki but, generalnie OK.



#1003 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 kwiecień 2019 - 12:24

Wielkie dzięki. Też już namierzyłem. Jest jeszcze model wds5 Caperlana za 249, wytrzymalszy mechanicznie, bo dół z PVC ale oddychalność zarazem znacznie gorsza...
Wypatrzyłem także Prologic LitePro z butami EVA, ale słabiutko z kolei z dostępnością.

Chyba na tę chwilę Caperlan WDS3L prowadzi

A jak z tym Robinsonem, ma ktoś?

#1004 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 07 maj 2019 - 10:37

Witam

 

Wspomniane  wyżej  Caperlan  WDS 3L  wyglądają  ciekawie  .Czy ktoś  po kilku  wyjściach   ma  jakieś  uwagi  ?



#1005 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 12 maj 2019 - 21:11

Witam. Czy ktoś testowal spodniobuty oddychające z gumiakiem robinsona ? Obecnie mam jaxony i są świetne ( chociaż dopiero 2 razy użyte na belly ) ale w płetwach często łapią mnie skurcze .

#1006 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 maj 2019 - 09:21

Właśnie do mnie jadą. Niestety Prologic Litepro aktualnie niedostępne w Polsce, będzie dostawa od producenta najwcześniej za dobry miesiąc. Ten Decathlon po namyśle odpadł, bo to kombinacje jakies, te tańsze, za 250, nie wydają mi się oddychalne, a jak mam dać ponad 500, to wolałbym jeszcze stówkę dołożyć i wziąć Scierrę. Więc został na placu boju robinson. Zobaczymy. Opiszę za ok. tydzień pierwsze wrażenia.

Ogólnie teraz przyjąłem koncepcję kupowania tańszych śpiochów (z zintegrowanym kaloszem) które mają za zadanie przetrwać 1 sezon. Z moich doświadczeń wieloletnich wynika, że nawet najbardziej markowe i drogie po max 2-3 sezonach zaczynają łapać przecieki, które trudno wyeliminować, bo są to wytarcia szwów w kroku itp. W Scierrach ten newralgiczny neopren na wysokości kostki, szlag go trafia po paru miesiącach łażenia po krzakorach. Zatem może lepiej kupić 3 razy tańsze i jak złapią przecieki - wymienić. Zobaczymy w boju.

#1007 OFFLINE   peryskop

peryskop

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaTU i tam ale raczej tam
  • Imię:Piotr

Napisano 15 maj 2019 - 20:38

Hej Panowie poszukuje oddychaczy ale u mnie to głównie gra kwestia dopasowania rozmiaru a nie ceny .Muszę coś na siebie znalez mam 175 cm wzostu buty 42 rozmiar i mocno otyły .Czy znajde jakieś szersze galoty ???



#1008 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 maj 2019 - 09:08

Wszystkie są za szerokie. Problemem jest znalezienie oddychaczy bardziej dopasowanych do normalnej sylwetki. Te robinsony właśnie obszerne jak cholera. Mogą być za male chyba jedynie na kogoś pokroju kuli, cos jak rychu kalisz.

#1009 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 16 maj 2019 - 09:59

Hej Panowie poszukuje oddychaczy ale u mnie to głównie gra kwestia dopasowania rozmiaru a nie ceny .Muszę coś na siebie znalez mam 175 cm wzostu buty 42 rozmiar i mocno otyły .Czy znajde jakieś szersze galoty ???

Jeśli cena nie jest przeszkodą to wyższe modele Simms w rozmiarze Medium King Short.


Użytkownik Paweł nizinny edytował ten post 16 maj 2019 - 10:01


#1010 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 16 maj 2019 - 10:03

@smokwelski 

Patent dobry mieć tańsze wodery co rok. Ale by było w pełni optymalne trzeba mieć dwie pary na raz, by łowić podczas naprawy/wymiany.


  • Guzu lubi to

#1011 OFFLINE   peryskop

peryskop

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaTU i tam ale raczej tam
  • Imię:Piotr

Napisano 16 maj 2019 - 20:11

Zdecydowałem się na Simms FREEESTONE XLS po zapoznaniu się z rozmiarówką :) .No i akurat promocja u BD w Nowym Sączu dla tego rozmiaru.Przyjdzie jutro albo w poniedziałek i będe mierzył a potem czas na buty myslę o Vision keeper na gumie.



#1012 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 maj 2019 - 07:10

Zatem robinsony dojechały. Pierwsze ustalenia z oględzin:
Produkcja oczywiście chińska. Spodniobuty są w ładnym oliwkowym kolorze, buty ciemnozielone. Na zdjęciach producenta przedstawiane są raczej jako jasnobrązowe, realny kolor moim zdaniem lepiej się prezentuje.
Buty porządne, lekkie i zgrabne. Dość wygodne nawet bez dodatkowej wkładki, którą jednak zawsze daję, porządną grubszą profilowaną do sportowych butów - wzrost komfortu nieoceniony). Liczne nadlewki na podeszwie, wręcz potrzebna była kilkuminutowa zabawa z nożykiem. Ogólnie jednak dobrze. Do łączenia buta i spodni można mieć najwięcej zastrzeżeń, gdyż widać tu pośpiech i niechlujność - spore gluty kleju wyłażą tu i ówdzie. Estetów może to razić, dla praktyków to że nie żałowano kleju to wiadomość dobra - jest szansa na pewność i trwałość łączenia.
Same spodnie porządne, nie są jakoś nadmiernie obszerne (mam 45 więc XXL choć mojej posturze do XXL jeszcze brakuje z 235 hl piwa). Materiał moim zdaniem nie odbiega od tego, z czego szyją inni producenci. Wgląda w każdym razie identycznie. Szczelna kieszeń - duży plus. Spodnie mają szlufki do paska biodrowego, których nie ma na zdjęciach katalogowych. Tu kolejny plus. Paski i zapięcia - bez zastrzeżeń. Szycie tez wygląda w miarę dobrze. Spodniobuty sprzedawane w kartonie, zapakowane w zwykłą torbę - nie znajdziemy tu niestety worka do transportu. Ogółem jest ok, poza średnio dokładnym i estetycznym łączeniem spodnie/but i nadlewkami na podeszwie buta (tu akurat łatwymi do usunięcia, przy łączeniu chyba lepiej za dużo nie majstrować, żeby z usuwanymi nadlewkami kleju nie osłabić połaczenia), a wej cenie rzekłbym dobrze z plusem. Na razie wstrzymam się z polecaniem lub nie. Śpiochy służą do brodzenia nie do oglądania. Tyle zatem na sucho, po moczeniu dalsza część testu.

#1013 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 17 maj 2019 - 16:02

Witam. Też dotarły moje Robinsony. O mam dokładnie takie same odczucia . Łączeniem buta że spodniami budzi najwięcej zastrzeżeń ale mam nadzieję ,że jest jak mówisz czyli za dużo kleju to większą wytrzymałość.
Pozdrawiam
  • smokwelski lubi to

#1014 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 17 maj 2019 - 18:17

Koledzy, jak jego jakość będzie kiepska to i wiadro kleju na wodery nie starczy... Czego Wam osobiście nie życzę. 

 

pozdrawiam



#1015 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 18 maj 2019 - 09:28

Ja zakupiłem na rybomani w Poznaniu Tiger Trouty użyłem już z 10 razy od brodzenia po kolana aż po pas i przedzieranie się przez las ,udało mi się nawet zaczepić hakiem od obrotówki i jak narazie zero przecieków,w zestawie jest klej i łatka w razie czego cena chyba coś ok 400plnów.


Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

#1016 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 maj 2019 - 11:52

W ofercie tylko ze skarpetą😐

#1017 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 maj 2019 - 04:34

@smokwelski
Patent dobry mieć tańsze wodery co rok. Ale by było w pełni optymalne trzeba mieć dwie pary na raz, by łowić podczas naprawy/wymiany.


A tak naprawdę to mieć trzy.
Jedne non stop w reklamacji.
A jednak na kilku dniowy wyjazd dobrze mieć zapas, choćby na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Taki model wdrożyłem u siebie :)
  • Paweł nizinny lubi to

#1018 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 24 maj 2019 - 07:23

I tutaj dochodzimy do pytania: jaką cenę jestem w stanie zapłacić, by łowić w jednych woderach aby przynajmniej 4-5 lat nic nie z nimi nie działo ? Wiadomo, że każdy by chciał mieć niezniszczalne, ale tak się nie da. Mi się wydaje że taka granicą jest 2 tyś zł. 

Nawet w Mercedesie W123 czy W124 po milionie kilometrów przeciętny kowalski wymienia filtr i olej... :)



#1019 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1830 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 24 maj 2019 - 14:23

Wiesz PAweł, to chyba nie do końca tak powinno być. Czy kupując tańsze spodnie mamy od razu godzić się na to że pociekną po trzech wyjściach i trzeba będzie reklamować??

Chyba do cholery jeśli mam roczną gwarancję to powinny ten rok wytrzymywać, a ewentualne przecieki mogą być "wypadkiem" a nie normą.

Czy kupując tańszą wędkę lub kołowrotek godzimy się na to, że kij pęknie na drugim wyjeździe, a z kolowrotka wypadnie przekładnia??

Mogę mieć gorszą oddychalność, brzydszy wygląd, czy funkcjonalnośc typu kieszenie, paski, ochraniacze itp. ale cieknące szwy?? rozwarstwiająca się membrana i ine rzeczy??

Na siłe niemalże próbuja nam dystrybutorzy i producenci wmówić że jedynie topowy model ma sens bo inne starsze są gorsze...

Skoro więc wiedzą że sprzedają "g...no" to znaczy że świadomie nas oszukują...



#1020 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 maj 2019 - 17:07

Wiesz PAweł, to chyba nie do końca tak powinno być. Czy kupując tańsze spodnie mamy od razu godzić się na to że pociekną po trzech wyjściach i trzeba będzie reklamować??
Chyba do cholery jeśli mam roczną gwarancję to powinny ten rok wytrzymywać, a ewentualne przecieki mogą być "wypadkiem" a nie normą.
Czy kupując tańszą wędkę lub kołowrotek godzimy się na to, że kij pęknie na drugim wyjeździe, a z kolowrotka wypadnie przekładnia??
Mogę mieć gorszą oddychalność, brzydszy wygląd, czy funkcjonalnośc typu kieszenie, paski, ochraniacze itp. ale cieknące szwy?? rozwarstwiająca się membrana i ine rzeczy??
Na siłe niemalże próbuja nam dystrybutorzy i producenci wmówić że jedynie topowy model ma sens bo inne starsze są gorsze...
Skoro więc wiedzą że sprzedają "g...no" to znaczy że świadomie nas oszukują...


Iles tam par temu doszedłem wewnętrznie, na potrzeby spokoju ducha, do wniosku, że to jest tak jak z pływaniem łodzią. Jedni spalają na rybach paliwo, ja "spałam" spodniobuty.
Koszt operacyjny uprawniania mojego wędkarstwa :)
  • venom_666 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych