Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie śpiochy polecacie?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1334 odpowiedzi w tym temacie

#1121 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 21 maj 2020 - 09:48

Ostatnio widziałem na żywo spodniobuty Tank. Bardziej dopasowane i mniej workowate od Heavy Havu - co jest na plus. Znajomy przekazał, że ma je od roku i już zaliczyły serwis dystrybutora. Z tego co widzę w innych wątkach u konkurencyjnych producentów woderów sytuacja prezentuje się podobnie.

Szczerze mówiąc to co się dzieje obecnie na rynku woderów to moim zdaniem groteska. Przy cenie na poziomie +/- 1000 zł o jakimkolwiek przecieku/rozklejeniu powinna być mowa najwcześniej po 3 latach intensywnego użytkowania. Przy woderach z najwyższej półki cenowej powinien być to odpowiednio dłuższy okres. Jeśli produkt zaczyna cieknąć po kilku zwykłych wyjściach nad wodę to znaczy, że zwyczajnie nie jest wart swojej ceny.

Gdybym miał w obecnej chwili nabyć nowe śpiochy to przyznam, że nie za bardzo wiedziałbym którą markę / produkt wybrać by mieć choć dwa lata spokojnego łowienia. Wychodzi na to, że trzeba chyba brać najtańsze oddychacze za kilka stówek i zakupić od razu w pakiecie kilka tubek Stormsure :)

 

Albo gumowce za stówkę  jak dawniej i święty spokój.



#1122 ONLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 21 maj 2020 - 09:51

Polecam decathlon. Miałem wds3, jedną parę rok czasu użytkowałem, rozerwałem z własnej winy. Kupiłem drugą i po roku zaczął przeciekać kalosz - dostałem zwrot pieniędzy. Obecnie mam wds9, o wiele lepiej spasowane, lepiej wyglądają I chyba lżejsze. A trwałość - zobaczymy

#1123 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 26 maj 2020 - 17:34

Po przerobieniu kilku markowych produktów śpiochowych i zaliczeniu podobnych przygód jakich tu wiele opisano, kupiłem na Alliexpres takie portki :

 

https://pl.aliexpres...8#2717#7561#393

 

W promocji wychodzą ok. 270 zł. Mają dobrą, także nietypową rozmiarówkę, są zrobione z "normalnego" materiału warstwowego oraz posiadają ciekawe rozwiązania kieszeni . Obrendowane znanym znakiem producenta poszłyby na wieszak za 2-3 razy większą kasę.

I wytrzymały. na razie, JUŻ 1 rok brodzenia. Jak dotrwają do końca br. - kupię kolejne.


  • donkicha i Luckyguliver lubią to

#1124 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 06 sierpień 2020 - 09:52

Po przerobieniu kilku markowych produktów śpiochowych i zaliczeniu podobnych przygód jakich tu wiele opisano, kupiłem na Alliexpres takie portki :

 

https://pl.aliexpres...8#2717#7561#393

 

W promocji wychodzą ok. 270 zł. Mają dobrą, także nietypową rozmiarówkę, są zrobione z "normalnego" materiału warstwowego oraz posiadają ciekawe rozwiązania kieszeni . Obrendowane znanym znakiem producenta poszłyby na wieszak za 2-3 razy większą kasę.

I wytrzymały. na razie, JUŻ 1 rok brodzenia. Jak dotrwają do końca br. - kupię kolejne.

Napiszę bo nie wytrzymam  ;)  ,totalna porażka wyrzucone pieniądze  miałem dokładnie te same śpiochy - jakościowo z wyglądu wszystko OK , po godzinie brodzenia po pas przemokły jednak , sądziłem że dziurka - niestety materiał jednowarstwowy w kroczu , w pasie przepuszcza wodę - nie przetarte nie naciągnięte , nie na szwie , moim zdaniem materiał to lipa po całości . Do brodzenia do kolan się nadają,  tam gdzie jest materiał kilkuwarstwowy,  nie wyżej - ale do tego celu lepiej służą kalosze  ;) nie wiem w jaki sposób je użytkowałeś że masz taką dobrą opinię  - może trafiłeś . Syn kupił z innej firmy gdzie tylko występuje standardowy rozmiar i wytrzymały 4 miesiące częstego łowienia - opłacało się  ,firmowe tyle nie wytrzymują w jego użytkowaniu  :ph34r:  również kupiłbym z Alli ale faktycznie przetestowane rzetelnie        



#1125 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 16 sierpień 2020 - 13:57

Przepraszam, ale dłuższy czas nie zaglądałem do tego działu i nie widziałem komentarza.

 

Co do mojej opinii - "testuję" przedmiotowe śpiochy do tej pory, czyli ponad rok, a od kwietnia do października mieszkam w Tylmanowej - nieruchomość graniczy z Dunajcem. Moje brodzenia to nie bieganie po krzakach, tylko zejścia do wody i przemarsz wodą. Niemniej śpiochy mają co robić, bo rozmiar XLK też na to wskazuje.

 

Nie twierdziłem, że to jakieś wyjątkowe ubranie, tylko oferta dobra w klasie cena/jakość i opinię podtrzymuję. Oczywiście, że należy brać pod uwagę budżetowość tej oferty i jej niedoskonałości materiałowe. Ale póki co nie narzekam.


  • szydłoś i S.N. lubią to

#1126 ONLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 15 wrzesień 2020 - 10:38

Po ponad dwóch latach moje Scierry X-16000 zaczęły puszczać wodę szwami w kilku miejscach. Czytając opinie na szybko kupiłem Jaxony AB-TUY .... Te zaczęły dosłownie lać do środka po 5-6 wypadach nad wodę. Właśnie wysłałem je na reklamację do sprzedawcy. Zdecydowanie nie polecam ! :angry:



#1127 OFFLINE   Zbyszek_z2

Zbyszek_z2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Zbyszek

Napisano 15 wrzesień 2020 - 10:55

Może nie warto patrzeć na markę woderów a na ich serwis gwarancyjny i pogwarancyjny ?

Ostatnio używam Vision-y. Jakością może nie powalają ale serwis staje na wysokości zadania.

Jest to oczywiście moje zdanie, może inni mają odmienne doświadczenia.



#1128 ONLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 15 wrzesień 2020 - 11:32

Z doświadczenia kupuję śpiochy na 2/3 lata więc celuję w produkty w budżecie +-500/600 zł :) Caperlany Respi 3C dojechałem w niecałe 3 lata, Scierry X-16000 w niewiele ponad 2. W między czasie były jeszcze jakieś Caperlany ze zintegrowanym butem. Te poddały się po pół roku ale gwarant zwrócił kasę ;) ... W/W Jaxony też będę chciał oddać bo nie będzie z tego chleba a jak się to uda to chyba zamówię coś z Aliexpress :P



#1129 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1096 postów

Napisano 21 wrzesień 2020 - 15:02

Używał ktoś tych śpiochów X-PROTECT RAPALA z decathlonu? Warte uwagi czy lepiej nie zawracać sobie głowy
https://www.decathlo...id_8541377.html

#1130 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 26 wrzesień 2020 - 00:08

Kiedyś używałem, ale krótko, bo zaczęły oddychać nie w tę stronę, co trzeba ... :rolleyes:  :angry:


  • popper, aigle i fish28 lubią to

#1131 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1096 postów

Napisano 27 wrzesień 2020 - 06:40

Ja jednak zaryzykuję, zawsze można wymienić na nowe w razie czego,a właściwie kilka razy.

#1132 OFFLINE   BECA

BECA

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 27 wrzesień 2020 - 09:15

Panowie a co bardziej polecacie na morska wode. Neopren czy jednak oddychające spodnie ? Rozglądam się ale opinie oddychających ciągle takie same. Może ktoś używał SIMMS Tributary Waders ?

#1133 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 27 wrzesień 2020 - 19:35

Jak nie robisz kilometrów w solance to bierz neopreny. Cieplej i taniej.
  • popper lubi to

#1134 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 październik 2020 - 05:25

Czy ktoś może używał lub używa Scierra Helmadale? Może pytanie troche nie w czas bo właśnie kupiłe takie śpiochy ale za namową sprzedawcy zrezygnowałem z Simms Freestone na rzecz tych Scierra i zaczynam miec wątpliwości. Aczkolwiek naprawde wygladają i sprawiją wrażenie trwałych i dobrych jakościowo. No ale w wodzie jeszcze nie były więc jak popełniłem duży błąd to oddać będe mógł.

#1135 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 16 październik 2020 - 09:40

Kasjan, z mojego doświadczenia wynika, że albo bierzemy topowe modele za większe $$, albo kupujemy 2 pary taniochy i jak jedna się zużyje to bierzemy drugą i domawiamy kolejną parę na zapas.

Czyli 2 pary Scierry/aliexpress lub 1 para simms od modelów headwaters w górę.

 

W stanach masz obecnie na wyprzedaży G3 camo za 333$ (sklep flyshack).


  • bartsiedlce i S.N. lubią to

#1136 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 październik 2020 - 10:25

Czyli simms poniżej pewnej półki cenowj nie jest wart swoich pieniędzy? No trudno zobacze naraIe te scierry jak to bedzie sie sprawowało. Jak na pierwsze śpiochy to szkoda było mi tyle kasy wydawac na wysko model simms. Dodam że chodzę głównie przy morzu Duńskim w słonej wodzie. Piasek 70% kmyki 30%. Mam nadzieje ze dluzej niz sezon wytrzymaja bo inaczej to bardzo droga zabawa.

#1137 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 16 październik 2020 - 10:55

Czyli simms poniżej pewnej półki cenowj nie jest wart swoich pieniędzy? No trudno zobacze naraIe te scierry jak to bedzie sie sprawowało. Jak na pierwsze śpiochy to szkoda było mi tyle kasy wydawac na wysko model simms. Dodam że chodzę głównie przy morzu Duńskim w słonej wodzie. Piasek 70% kmyki 30%. Mam nadzieje ze dluzej niz sezon wytrzymaja bo inaczej to bardzo droga zabawa.

Niskie modele są made in China i zrobione z TORAY, a nie Gore-Tex.

Dla śpiochów najgorsze są długie wędrówki, przejścia przez jakieś przeszkody gdzie mocno naciągamy szwy, nieprawidłowo dobrany rozmiar (za ciasne, za krótkie lub dużo za luźne).

Uważaj też przy wkładaniu stóp w skarpety aby za mocno nie ciągnąć za nogawkę, bo możesz ponaciągać szwy na łączeniu skarpeta/śpiochy. Wówczas pojawia się przeciek na łączeniu, który jest bardzo trudny do naprawienia.


  • S.N. lubi to

#1138 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 październik 2020 - 11:04

Dziękuje bardzo za rady! Są bardzo przydatne! Rozmiar mam dobrany bardzo dobrze (tak czuje przynajmniej) nigdzie nie są za luźne ani opięte. No troche kilometrów zrobią ale narazie jestem dobrej myśli.
  • Kacper.K lubi to

#1139 OFFLINE   gucio2020

gucio2020

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 01 listopad 2020 - 10:11

Dzień dobry. Czy ktoś miał doczynienia z DAM Dryzone Breathable Chestwader? Jakieś opinie?

Załączone pliki



#1140 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 listopad 2020 - 12:09

Jako nowy użytkownik woderów oddychajacych mam pytanie. Mam wodery Scierra Helmsdale, buty Simms Freestone. I najpierw zakladam wodery potem na ta skarpete neoprenowa nakladam gruba skarpete i potem zakladam but, sznuruje dokladnie i zakladam nogawke na but. Nogi mam suche ale woda jest w bucie. Czy to noramlne? Czy nie powinno byc tam tej wody i ja cos zle robie? Czyliw takim razie po każdym brodzeniu musze suszyc buty.

Wczesniej tylko w neoprenach chodziłem ze zintegrowanym butem więc tam było sucho (o ile szczelnie bylo ).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych