Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie śpiochy polecacie?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1334 odpowiedzi w tym temacie

#1161 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 01 luty 2021 - 00:28

Czy ten zestaw daje rade? Posiada ktoś?

 

Ja posiadam te wodery rok i póki co jest wszystko ok do tego brałem buty tossu. Myślę że warto zadzwonić lub napisać do sklepu hurch.pl i pogadać. Ja wtedy dostałem zniżkę 2 stówy plus jakiś gratis jeszcze. Polecam ludzi, a i kupiłbyś w Polsce więc w  razie wypadku chyba łatwiej odesłać tu na miejscu. Widziałem też mają teraz jakieś nowe śpiochy plus buty. Zadzwoń popytaj myślę że rabacik dadzą. 



#1162 OFFLINE   wojto-ryba

wojto-ryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 01 luty 2021 - 07:38

Witam,

Mam dwie pary Kyleboker, jedne klasyczne a drugie krótkie, kupione na wiosnę w zeszłym roku.Klasyki wytrzymały może 10 wyjść i zaczęły cieknąć. Widać przetarcie w miejscu gdzie jest taśma, to takie ceraty, moim zdaniem nawet nie warte 200zł. Te krótkie póki co nie ciekną, przetrwały zeszły sezon z tym że nie goniłem w nich cały czas. Teraz kupiłem Trapery Texasy, wrażenie robią pozytywne, wyglądają na pancerne, no ale zobaczymy jak długo wytrzymają.

Tutaj cieknące Kylebokery.

Załączony plik  1.jpg   37,88 KB   31 Ilość pobrań

Załączony plik  2.jpg   42,87 KB   32 Ilość pobrań

Załączony plik  3.jpg   48,58 KB   32 Ilość pobrań

Nowe Traperki

Załączony plik  Traper_Texas.jpg   57,74 KB   33 Ilość pobrań


  • Pescador de caña lubi to

#1163 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 01 luty 2021 - 18:48

Zachcialo się markowych woderow,z początkiem stycznia zakupiłem vision koski,1200zl..po 4 wypadach takie efkety.(dla porównania dodam że przez ostatnie 4/5 lat używałem chińskie Mikado te oddychające,połowa ceny🙈,nic się z nimi nie działo,żadnych dziur,odklejen przez tyle lat....wysyłałem maila do vision, ciekawe jak to rozpatrzą

Załączone pliki



#1164 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 01 luty 2021 - 19:03

Zachcialo się markowych woderow,z początkiem stycznia zakupiłem vision koski,1200zl..po 4 wypadach takie efkety.(dla porównania dodam że przez ostatnie 4/5 lat używałem chińskie Mikado te oddychające,połowa ceny🙈,nic się z nimi nie działo,żadnych dziur,odklejen przez tyle lat....wysyłałem maila do vision, ciekawe jak to rozpatrzą

Nie musisz się martwić o wynik reklamacji, serwis vision jest bezkonkurencyjny.

#1165 OFFLINE   foreks

foreks

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 13 marzec 2021 - 00:26

Kupiłem  DAM Breathable, cena okazyjna, jutro testuję. Na sucho bardzo ładnie zrobione i XL nie są robione od razu na 195cm, 180cm też czuje się dobrze. W Scierrach było dużo za długo.



#1166 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 24 marzec 2021 - 17:19

Cześć, chcę kupić na obecny sezon śpiochy, używane będą wiosna-lato. Ich głównym zadaniem będzie chodzenie w trawach, rosie, wchodzenie na przykosy i ochrona przed kleszczami przede wszystkim...! 

Jaką markę i model byście polecili w kwocie do około 600zł? 



#1167 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 24 marzec 2021 - 21:14

Cześć, chcę kupić na obecny sezon śpiochy, używane będą wiosna-lato. Ich głównym zadaniem będzie chodzenie w trawach, rosie, wchodzenie na przykosy i ochrona przed kleszczami przede wszystkim...!
Jaką markę i model byście polecili w kwocie do około 600zł?

Jeśli brodzić będziesz przez 10min w trakcie wyjazdu, a reszta to wędrówka to bierz najtańsze. Przez 10 min nawet jak będą miały małe przecieki to nie zdążysz tego nawet poczuć.
  • Maciek_7 i Jozin lubią to

#1168 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 25 marzec 2021 - 14:46

Jeśli brodzić będziesz przez 10min w trakcie wyjazdu, a reszta to wędrówka to bierz najtańsze. Przez 10 min nawet jak będą miały małe przecieki to nie zdążysz tego nawet poczuć.


Idealnie opisałeś jak będą wykorzystywane.
Jakieś przykłady? Jakieś z decathlonu może?

#1169 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 25 marzec 2021 - 21:14

Z decathlonu, Jaxon itd. To na prawdę nie ma dużego znaczenia. Nawet używane, które lekko ciekną się nadają. Ja do takiego łowienia używam 11 letnich visionow, stoję czasem 15-20min w wodzie do łydek i nie odczuwam aby cieklo, skarpeta po łowieniu jest sucha. Natomiast jakbym miał wejść po pas to pewnie po 5 minutach miałbym mokre stopy. Im głębiej brodzisz tym większe ciśnienie.
  • Krzysztof Inny, Maciek_7 i Jozin lubią to

#1170 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 05 kwiecień 2021 - 20:21

Ktoś użytkuje te śpiochy? Jak opinie? Najmniejszy jest rozmiar L? Jak z nim w praktyce? Mam 172cm, szczupły, i nie wiem czy nie będzie za duży.
https://allegro.pl/o...on-l-9304305550

#1171 OFFLINE   Piotr O.

Piotr O.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:O.

Napisano 07 kwiecień 2021 - 21:56

Ktoś użytkuje te śpiochy? Jak opinie? Najmniejszy jest rozmiar L? Jak z nim w praktyce? Mam 172cm, szczupły, i nie wiem czy nie będzie za duży.
https://allegro.pl/o...on-l-9304305550



#1172 OFFLINE   Piotr O.

Piotr O.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:O.

Napisano 07 kwiecień 2021 - 22:09

Kupiłem w tamtym roku, zaczęły cieknąc po kilku wypadach na pstrągi. Na plus bezproblemowa wymiana gwarancyjna. Drugie wytrzymały kilkanaście wypadów i ok.

Użytkownik Piotr O. edytował ten post 07 kwiecień 2021 - 22:10


#1173 OFFLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 08 kwiecień 2021 - 13:18

Może coś z aliexpress. Używałem trzy sezony kylebooker w cenie poniżej 300 zł i dawały radę. W trzecim roku zaczęły puszczać gdzieś na wysokości kolana. Skarpety neoprenowe trzymają się cały czas bardzo dobrze. Chodzenie na sucho powoduje ocieranie się materiału i jego powolne przecieranie (raczej punktowo). Ogólnie wrażenia pozytywne, w tym roku kupiłem kolejne z Ali, tym razem jakieś piscifuny. Też koło 300 zł.

#1174 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 18 kwiecień 2021 - 15:56

Może coś z aliexpress. Używałem trzy sezony kylebooker w cenie poniżej 300 zł i dawały radę. W trzecim roku zaczęły puszczać gdzieś na wysokości kolana. Skarpety neoprenowe trzymają się cały czas bardzo dobrze. Chodzenie na sucho powoduje ocieranie się materiału i jego powolne przecieranie (raczej punktowo). Ogólnie wrażenia pozytywne, w tym roku kupiłem kolejne z Ali, tym razem jakieś piscifuny. Też koło 300 zł.

Nowsza wersja kylebooker ma szwy z przodu i tyłu i już się tak łatwo nie przecierają

#1175 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 maj 2021 - 07:46

Panowie,pytanie i prosba o ewentualna podpowiedz.Potrzebuję śpiochy ze skarpetą,w zasadzie tylko i wyłacznie do używania na belly.Problem to rozmiar stopy-48,5 ;49 zaleznie od firmy.W zasadzie wyglada to tak że buty kupuję z wkładką o długości min 31,5 cm.Jesteście w stanie coś podpowiedzieć.Nie ukrywam że ciuch za grube tysiące mnie nie interesuje,w tym ma być raczej siedziane niż chodzone.W związku z tym jakieś Mikado czy Jaxon jak najbardziej.Może jest tu ktoś o podobnym rozmiarze płetwy jak moja i podpowie ;)



#1176 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 maj 2021 - 20:30

Panowie,pytanie i prosba o ewentualna podpowiedz.Potrzebuję śpiochy ze skarpetą,w zasadzie tylko i wyłacznie do używania na belly.Problem to rozmiar stopy-48,5 ;49 zaleznie od firmy.W zasadzie wyglada to tak że buty kupuję z wkładką o długości min 31,5 cm.Jesteście w stanie coś podpowiedzieć.Nie ukrywam że ciuch za grube tysiące mnie nie interesuje,w tym ma być raczej siedziane niż chodzone.W związku z tym jakieś Mikado czy Jaxon jak najbardziej.Może jest tu ktoś o podobnym rozmiarze płetwy jak moja i podpowie ;)

Z ciekawosci jak z nogami "inseam" u ciebie z takim kopytem? Ja mam blisko 1m i jest ciezko. Mam teraz greys strata cx xxlk oraz patagonia rio gallageos czy jak im tam xxlk - obie sa lekko przykrotkie (stope mam 44-46 w zal od producenta). Buty neoprenowe mam 47 czy 48 (najwieksze jakie znalazlem "aqua lung") i sie musze spinac by je zapiac... Mz bedziesz mial hardkora cos znalezc.Zarowno buty jak i spiochy.

Ja wlasnie myslalem cos kupic i najdluzsze nogawki (na papierze) znalazlem w traperach river i aqua costam (105cm) wyslalem im maila czy to "papierowe wymiary czy prawdziwe" - odpowiedzi jeszc ze nie mam.



#1177 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 maj 2021 - 09:42

Ja jestem po roku czasu pozytywnie zaskoczony Hodgmanami H4. Kupione do łażenia i katowania w krzakach nadal nie ciekną. Skarpeta jest wykonana z masywnego neoprenu i dobrze poklejona. Jak wiadomo jest to słaby punkt wielu innych woderów (zwłaszcza tych na V).
Jakościowo jest to poziom wykończenia zbliżony do Vision - tylko, że cena trochę niższa. Jeśli tak to dalej będzie wyglądać to trzeba będzie się chyba przerzucić na Hodgmana.
Mam jeszcze w zapasie Vision Koski na sytuacje wymagające dużej ilości brodzenia. Gdybym wiedział wcześniej, że tak to będzie wyglądać to zrobiłbym odwrotnie i na katowanie poszłyby Koski, a na Hodgmany bym chuchał i dmuchał :)

#1178 OFFLINE   ch4ron

ch4ron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaLubin/Wrocław
  • Imię:Kacper

Napisano 25 sierpień 2021 - 20:13

Witam

 

Noszę się z zamiarem zakupu śpiochów neoprenowych do brodzenia w  chłodniejsze dni. Czy macie jakieś sprawdzone modele?

Znalazłem 4 różne produkty w akceptowalnej przeze mnie cenie, ale nic o nich nie wiem. Może ktoś je użytkuje i może napisać parę słów?

 

Daiwa D-VEC SUPER FLEX

https://www.sklep-mi...NhoCdEQQAvD_BwE

 

Scierra Kenai Neo

https://sklepwedkars...google_shopping

 

Scierra Helmsdale neo 4,5

https://caddis.pl/pr...OCKINGFOOT.html

 

Snowbee Neoprene Stockingfoot

https://caddis.pl/pr...est-Waders.html

 

 

Proszę Was o pomoc w wyborze.

 

PS. Tak, to koniecznie mają być śpiochy bez butów. Buty już mam, a i na belly używam płetw bez butów.


Użytkownik ch4ron edytował ten post 25 sierpień 2021 - 20:34


#1179 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 sierpień 2021 - 20:27

Wybrałbym z butami. Odpada sporo..... problemów i wydatków ;)



#1180 OFFLINE   ch4ron

ch4ron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaLubin/Wrocław
  • Imię:Kacper

Napisano 25 sierpień 2021 - 20:34

Wybrałbym z butami. Odpada sporo..... problemów i wydatków ;)

Tak, to koniecznie mają być śpiochy bez butów. Buty już mam, a i na belly używam płetw bez butów.


  • popper lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych