Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie śpiochy polecacie?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1352 odpowiedzi w tym temacie

#1221 OFFLINE   Franz Maurer

Franz Maurer

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 20 listopad 2022 - 19:32

W tym roku też kupiłem Scierki i są super. zobaczymy co dalej.



#1222 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 15 grudzień 2022 - 19:05

W tym roku też kupiłem Scierki i są super. zobaczymy co dalej.

 

Scierra Helmsdale 20000? 



#1223 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 21 grudzień 2022 - 19:29

Cześć, mam pytanie do osób używających spodniobutów: jak radzi sobie skarpeta z neoprenu 4,5 mm i buty do brodzenia zimą? Czy da się ich używać powiedzmy w temperaturze około 0 stopni C kiedy pochodzimy po wodzie i potem chodzimy po śniegu?

#1224 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 22 grudzień 2022 - 22:24

Cześć, mam pytanie do osób używających spodniobutów: jak radzi sobie skarpeta z neoprenu 4,5 mm i buty do brodzenia zimą? Czy da się ich używać powiedzmy w temperaturze około 0 stopni C kiedy pochodzimy po wodzie i potem chodzimy po śniegu?


Za bardzo nie wiem o co pytasz.
Jeśli chodzi o odczucie zimna to jest normalne jeśli się stoi w wodzie. Ja zimą często przechodzę przez rzekę, rowy i jak się chodzi to nie jest zimno. Ważne żeby była dobra skarpeta i stopa nie na "sztywno". Jednak po zamoczeniu odczuwam dyskomfort mokrego/zimnego buta.

Użytkownik Gadget edytował ten post 22 grudzień 2022 - 22:25


#1225 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 22 grudzień 2022 - 22:36

Cześć, mam pytanie do osób używających spodniobutów: jak radzi sobie skarpeta z neoprenu 4,5 mm i buty do brodzenia zimą? Czy da się ich używać powiedzmy w temperaturze około 0 stopni C kiedy pochodzimy po wodzie i potem chodzimy po śniegu?

Trochę rozjechałes temat.
Spodniobuty to 1 pełen strój (1element) Spiochy i buty do brodzenia to 2 elementy ( osobno śpiochy i osobno buty)Teraz nie wiemy o co za bardzo pytasz. Łowiłem w śpiochach neo z butami przy -2 i dalo radę. Na podeszwach filcowych gdy chodzis po sni3gu robią się kule , ale po wejsciu do wody jest ok. Używam Scierra 4.5mm scr i 2 pary skarpet na bałtyku daja rade. Woda w bucie do brodzenia jest i napiera od góry, ale taki ich urok. Trzeba być przygotowanym odczucia to kwestia indywidualna.

Użytkownik lyha edytował ten post 22 grudzień 2022 - 22:36


#1226 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 23 grudzień 2022 - 11:45

Dzięki za odpowiedzi. Moje pytanie dotyczyło tylko komfortu termicznego. Do tej pory użytkowałem spodniobuty zintegrowane z gumowcami i zimą było ok. Od tego sezonu zmieniam je na komplet śpiochów z oddzielnymi butami i zastanawiam się czy nie będzie za zimno w stopy. W pelne neopreny nie chcę wchodzić, za mało wedkuję zimą a wiosną będzie w nich za gorąco.

#1227 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 23 grudzień 2022 - 13:04

Dzięki za odpowiedzi. Moje pytanie dotyczyło tylko komfortu termicznego. Do tej pory użytkowałem spodniobuty zintegrowane z gumowcami i zimą było ok. Od tego sezonu zmieniam je na komplet śpiochów z oddzielnymi butami i zastanawiam się czy nie będzie za zimno w stopy. W pelne neopreny nie chcę wchodzić, za mało wedkuję zimą a wiosną będzie w nich za gorąco.

Śpiochy ale oddychające czy neo?
Kwestia ubrania się pod spód . Pianka nie oddycha i nawet ospowiedni ubiór powoduje ze wilgoc zostaje w środku(wewnątrz neoprenów). Oddychacze za to raczej na cieplejsze pory roku bo trzeba byc dobrze ubranym. Wspólnym mianownikiem sa marznące stopy. Nie zaleznie od materiału tam jest najzimniej. Ja uzywam 2 pary 1 z bialej welny ogolnodostępne z flaga norweska a na to grube fatmany z wełna merynosa.

#1228 ONLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 422 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 23 grudzień 2022 - 13:42

Śpiochy ale oddychające czy neo?
Kwestia ubrania się pod spód . Pianka nie oddycha i nawet ospowiedni ubiór powoduje ze wilgoc zostaje w środku(wewnątrz neoprenów). Oddychacze za to raczej na cieplejsze pory roku bo trzeba byc dobrze ubranym. Wspólnym mianownikiem sa marznące stopy. Nie zaleznie od materiału tam jest najzimniej. Ja uzywam 2 pary 1 z bialej welny ogolnodostępne z flaga norweska a na to grube fatmany z wełna merynosa.


Takie sobie upatrzyłem:
WODERY ZE SKARPETAMI SCIERRA YOSEMITE 30000

#1229 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 grudzień 2022 - 14:05

@dante mi na zimno sprawdziły się skarpety wełniane "gryzące" z Zakopanego. Pani sprzedaje na Allegro lokalne. Można zamówić rozmiar, a także wybrać pomiędzy skarpetami i stopkami. Koniecznie pod to grubsze wełniane nie gryzące lub cieńsze o ile stopy nie marzną. But dwa nr większy i powinno być ok.

#1230 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 25 grudzień 2022 - 07:38

Takie sobie upatrzyłem:
WODERY ZE SKARPETAMI SCIERRA YOSEMITE 30000

Są to oddychacze. Raczej na cieplejsze pory roku ( cienki materiał) ale za to przy odpowiednim ubiorze odorowadzaja całą wilgoć na zewnątrz. Niestety w zimę trzeba się tak ciepło i grubo pod to ubrać że tracą jedna zs swoich zalet
  • Fatso i gulf lubią to

#1231 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 grudzień 2022 - 10:50

... Niestety w zimę trzeba się tak ciepło i grubo pod to ubrać że tracą jedna zs swoich zalet


Dokładnie. W tej chwili mam Scierra helmsdale neo chest waders ze skarpetą. Pod tym cienkie kalesonki z merino, cienki polarek jednoczęściowy airflo i swoboda ruchów, komfort a przede wszystkim cieplutko. Pod oddychaczami dochodziły jeszcze spodnie z primaloft, i spadał komfort zdecydowanie. Dłużej stało się w zimnym i czuć było zimno. Jednak neopren na temperatury bliżej 0 nie ma sobie równych. Tylko trzeba wybrać model, który ma luźniejszy krój.
  • Fatso lubi to

#1232 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 25 grudzień 2022 - 14:29

Dokładnie. W tej chwili mam Scierra helmsdale neo chest waders ze skarpetą. Pod tym cienkie kalesonki z merino, cienki polarek jednoczęściowy airflo i swoboda ruchów, komfort a przede wszystkim cieplutko. Pod oddychaczami dochodziły jeszcze spodnie z primaloft, i spadał komfort zdecydowanie. Dłużej stało się w zimnym i czuć było zimno. Jednak neopren na temperatury bliżej 0 nie ma sobie równych. Tylko trzeba wybrać model, który ma luźniejszy krój.


Dokładnie mam tą piankę i wczoraj niestwty zaczęła przeciekać ale jest z bardziej elastycznego neoprenu. Miałem wersję Kenai i było nie wygodnie, sztywno... 2 para zamówiona żeby nie mieć przestoju w łowieniu. Niestety cena poszła o połowę dk góry . Kupowalem za 500 a teraz ponad 700 ale znalazłem za 600 po dłuugich poszukiwaniach

#1233 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 grudzień 2022 - 14:45

W którym rejonie jest przeciek,w kroku, nogawce czy skarpeta?

#1234 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 25 grudzień 2022 - 15:05

W którym rejonie jest przeciek,w kroku, nogawce czy skarpeta?


Typowo w kroku prawy bok. Jeszcze sporo gwarancji ale zamówilem już 2 zapasowe .
  • gulf lubi to

#1235 OFFLINE   DaMeK

DaMeK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 05 styczeń 2023 - 20:15

Typowo w kroku prawy bok. Jeszcze sporo gwarancji ale zamówilem już 2 zapasowe .

Ja przetarłem taśmy na skarpetach w tym modelu i też zaczęły delikatnie lać. Wysłałem do chłopa i profesjonalnie naprawił.
https://www.facebook...zelnianie.szwow



#1236 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 06 styczeń 2023 - 22:19

Ja przetarłem taśmy na skarpetach w tym modelu i też zaczęły delikatnie lać. Wysłałem do chłopa i profesjonalnie naprawił.
https://www.facebook...zelnianie.szwow

Ja po prostu wysłałem je na gwarancje. Kupilem w międzyczasie nowe i nie mam przestoju ;)

#1237 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 luty 2023 - 21:15

Typowo w kroku prawy bok. Jeszcze sporo gwarancji ale zamówilem już 2 zapasowe .


I moje puszczają. Tyle, że centralnie krok. Będę reklamował. Ile może potrwać taka reklamacja przez polski sklep?

#1238 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 22 luty 2023 - 14:09

Czy ktos uzywal woderow Patagonia middle fork? Mozna zawinac je do malego worka co jest na pewno na plus ale czy nie bedzie to kosztem trwalosci? Waza 740g. Medium size jesli sie nie myle.

 

https://eu.patagonia...wE&gclsrc=aw.ds



#1239 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisano 22 luty 2023 - 21:20

Czy ktos uzywal woderow Patagonia middle fork? Mozna zawinac je do malego worka co jest na pewno na plus ale czy nie bedzie to kosztem trwalosci? Waza 740g. Medium size jesli sie nie myle.

 

https://eu.patagonia...wE&gclsrc=aw.ds

 

Simms miał lata temu takie "zastępczaki". Skarpeta w nich jest otralionowa, nie neopren. Całość też "wiatrem podszyta". Wożę je czasem właśnie, jako zatępczaki. 

Mogę tylko zgadywać, że tutaj może być podobnie.



#1240 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 01 marzec 2023 - 19:32

Cześć!
Szukam nowych spodni i wpadły mi w oko 3 modele. Dwa Vision i jedne Simmsa.
Moje łażenie to głównie Kwisa, Bóbr i podwrocławska Widawa.

Dużo piachu, trochę żwiru.
Wędkuje zwykle raz na dwa tygodnie 4-6h.
Od kwietnia do końca roku.

3-4 razy w roku zdarza się jakiś intensywny tydzień gdzie uda się wybrać 4-5 razy w tygodniu.

Przechodzę pewnie z 2-3km rzeki na wypad.

Który model wybrać?
Dodam, że te Simmsa to max jaki chciałbym wydać na spodnie, które miały by mi trochę posłużyć.

Chciałbym zestaw bo do tej pory łaziłem w zintegrowanych woderach „oddychających” z Decathlonu

https://bogdangawlik...html?query_id=1

https://hurch.pl/skl...musta-michelin/

https://hurch.pl/skl...ossu-2-0-gummi/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych