Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakie śpiochy polecacie?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1352 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 grudzień 2012 - 11:38

Gooral

Wyobraź sobie kogoś kto ma grube kości i 10 kilo mniej ;)

 

Woblerek

Sorry, ale nie wiesz  czym mówisz.


  • mario6565 lubi to

#262 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 29 grudzień 2012 - 11:48

Ja dopóki nie miałem też podchodziłem sceptycznie, że to taki lans itp ale nabyłem jakiś czas temu Solvkrokeny to Panie błogosław czlowieka co to wymyslił!!!:)



#263 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 grudzień 2012 - 12:40

Wiec tak:

wobler129 nie masz pojecia o czym piszesz jak nie uzywales ;) i nie wszystkie ciekna - moje byly z wierzchu tak poprzecierane, ze nitki sterczaly i dalej nie puszczaly wody. przy skarpetach mam naklejki z zewnatrz wzmacniajace szwy - one sie juz calkiem odkleily a woda dalej nie leci.

 

kuba niestety patagonie im ponoc wyszly (koles mi nawet chcial wmowic, ze ich nigdy nie mieli - pewnie mieli kilka starych par gdzies skitranych (to by tlumaczylo czemu mi tak cene spuscili bez gadania moze one byly 5 czy wiecej letnie...) maja greysy w rozmiarze king i jakies GS/GT? nie moglem go dobrze zrozumiec przez telefon raz mowil tak raz tak.

greysy z butami 240e, bez butow 180e te drugie 140 bez butow.

 

ps na stronie patagonii masz ceny od 240$ to z wysylka wyjdzie kolo 300$ = ponizej 250e mz dalej nie tak zle.

Patrzyles za tymi solvkrokenami na ebayu/bezpozsrednio u producenta?



#264 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 29 grudzień 2012 - 13:32

Jak mam wydać z 600-700 i mają mi cieknąc to pier.... interes i wolę kupić jakieś zwykłe spodniobuty :huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :huh:  Chętnie bym kupił śpiochy jakbym miał gwarancję, że będą trzymały co najmniej 3 sezony mojego łowienia......................

 

 Woblerek, chyba nigdy nie używałeś oddychających gaci  :rolleyes:

 

muszę przyznać, ze ja tez nie rozumiem. Czy możecie wytłumaczyć jak krowie na rowie o co chodzi?



#265 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 29 grudzień 2012 - 13:41

Tata zrobil juz dwa pelne sezony w Orvisach i daja rade. Ma kilka zaklejonych dziurek, ale to mechaniczne uszkodzenia. Ja mam Simmsy G3, ktore kupilem tez dwa lata temu i po pol roku odeslalem do naprawy. Podobno naliczyli 25 mini dziurek, ktore zakwalifikowali jako mechaniczne i kazali sobie zaplacic. Z przesylkami wyszlo 40 funciakow. Troche bylem rozczarowany, bo te 5 warstw chyba do czegos zobowiazuje, a wydawalo mi sie, ze ciekly tylko w jednym miejscu na szwie w okolicy kolana. Dobrze, ze chociaz kupilem je za troche ponad polowe normalnej ceny, to je ratuje. Przed nowym sezonem chyba bede musial odwiedzic lokalny warsztat, bo znowu ciekna. Nie wiem co jest grane, bo ludzie generalnie chwala sobie Simmsy, moze zle trafilem? Nastepne bede albo Patagonia albo Vision.



#266 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 grudzień 2012 - 17:29

jeszcze znalazłem, dzięki wskazówkom TPEgo lokalne - climb8.

Szyte tutaj, kurtki też. 2 lata gwarancji, cena śmieszna - kurtka i śpiochy 250e...



#267 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 grudzień 2012 - 17:32

no kurtki widzialem material wygladal gruby i mocny. pozatym tylko raz mi smigly. czekam na testy ;)



#268 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 grudzień 2012 - 22:28

muszę przyznać, ze ja tez nie rozumiem. Czy możecie wytłumaczyć jak krowie na rowie o co chodzi?

 

Chodzi o to,że czytając za każdym razem widzę - zaczęły cieknąć. Więc mi wytłumaczcie - jak krowie na rowie ???!!!!!

 

Nooo... chyba, że rozmawiam z kasiastym towarzystwem to przepraszam ale ja do nich nie należę ;)



#269 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 grudzień 2012 - 22:39

Wszystkie zaczną cieknąć

Każdy sprzęt się zepsuje.

nie rozumiem do końca - czego oczekujesz?

Tanio, pewnie i zawsze dobrze to zostają slipy, zamarznięta moszna i reumatyzm na starość :D

 

Chesz miec więcej? - Płacisz i zużywasz :D



#270 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 30 grudzień 2012 - 22:40

no a co nie mialy cieknac? to w koncu tylko material nie? predzej czy pozniej sie przetrze. to jak z plecionkami i zylkami bulisz a i tak ja diabli biora...

Przy czym jak zwykle leppsze sa drozsze a gorsze sa tansze ;) Zdaza sie tez kupic produkt dobry w niezlej cenie (np zylki z lidla to jedyne zylki jakie kiedykolwiek testowalem majace taka wytrzymalosc jak na naklejce) a zdarza sie drogie i japonskie dziadostwo nie? Ja np uwazalem oddychajace spodniobuty za towar dla zarobasow, ale sie okazalo, ze  nie kupie innych spodniobutow na moj rozmiar (szyty na miare neopren albo oddychajace mam do wyboru - nikt nie szyje woderow z pcv na miare ;) to przelknalem tabletke i kupilem. Wlasnie znalazlem paragon z moich kupilem je w marcu 2010 biorac pod uwage, ze zaczely lekko cieknac ze 2 miesiace tamu to moge przyjac, ze daly rade przez 1,5 roku. na naprawe wydalem 10 euro i dalej uzywam. Ps wodery gumowe (takie jak stomile tylko zielone) kupione w lidlu diabli mi wzieli na amen po chyba max 2 latach (guma pekla w miejsu gdzie wodery sie sklada). Koledze pcv'ki padly po 2ch latach. no to tak oddychajace wyszly drozej, ale nie sa wiele mniej wytrzymale. a co do takich cieknacych to ciezko sie ustosunowac bo wsrod moich znajomych nikomu nie zaczely cieknac same z siebie zawsze bylo uszkodzenie mechaniczne.



#271 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 grudzień 2012 - 22:43

Rozumiem, komfort, walory użytkowe. Jak ktoś ma kase - ok. Niech buli.

 

Ale jak mam odkładać - i po czasie ma się coś zje...ać to dzięki. Tak okiem studenta na to popatrzyłem.



#272 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 grudzień 2012 - 22:47

Ale w sensie że co - znasz rozwiązanie niezniszczalne, po za tym wspominanym chwilę temu?



#273 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 grudzień 2012 - 22:50

Niezniszczalne nie. Ale jak kilkukrotnie tańsze trzymają więcej jak kilkukrotnie droższe? To przy wąziutkim porfelu podziękuję-nie tylko ja.

 

ps sam tytuł wątku już mnie nakierował, a że wtryniłęm co myślę - przepraszam towarzystwo :)



#274 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 grudzień 2012 - 22:54

Pytanie, na ile dane "rozwiązanie" spełnia swoją rolę.

Chciałbym Cię zobaczyć, po 5km marszu z Mexyku w gumach :D

Ja raz się nad Sanem wypuściłem w lecie w neoprenach... Do dzisiaj wspominam to czule, i śp. strażnika Pana Leszka, który uratował moje 4 litery podwożąc autem w górę...

Oczywiście - nie sa tanie, choć jak poszukasz to da się w rozsądnej cenie znaleźć. W zamian i wygoda łowienia i łażenia. Ja się rozbestwiłem i ciężko by mi bylo w pianki czy gumy się wpakować.



#275 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:01

Kuba zgadza się i w pełni to rozumiem. Szedłem rzeczką latem w gumowych spodniobutach... Żeby ukoić cierpienia wchodziłem do chłodnego strumyka/u...

 

Ale w drugą stronę - wchodzę zimą w śpiochach i ciekną - chyba zamarznę :ph34r:  ;)



#276 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:02

Łojtam łojtam

 

Po 30 minutach przestajesz czuć cokolwiek

 

:D


  • wobler129 i Tomasz eS lubią to

#277 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:09

Zwykle śpiochy ciekną po dwóch trzech sezonach czyli za około 800zł masz komfort łowienia przez ten czas ,czy warto ? dla mnie warto .Jeżeli za te 800zł komfort bym miał przez dwa miesiące to słabo .Ja nie widzę się bez nich przez jeden ciepły dzień na Sanie czy Dunajcu.Te które ciekną mam na łódkę i na quada spisują sie znakomicie .



#278 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:17

Niezniszczalne nie. Ale jak kilkukrotnie tańsze trzymają więcej jak kilkukrotnie droższe? To przy wąziutkim porfelu podziękuję-nie tylko ja.

 

ps sam tytuł wątku już mnie nakierował, a że wtryniłęm co myślę - przepraszam towarzystwo :)

 

masz jaknajbardziej prawo wtracac swoje zdanie. Ile w pl kosztuja spodniobuty z ceraty? tutaj najtansze kolo 50/80 euro. A za 100/150 masz oddychajace. Przy podobnej wytrzymalosci i roznicy w granicach litrowej wodki nie ma sie co zastanawiac. Pewnie jakby byla dostepnosc do spodniobutow za 20-30 euro i jeszcze do tego w rozmiarach odpowiednich to bajka by byla inna....



#279 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 grudzień 2012 - 23:39

Koło 100zł. Płaciłem chyba 120 z wysyłką :)  Ok dobra nie będę Wam zaśmiecał - pozdrawiam.



#280 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 31 grudzień 2012 - 14:50

:) strasznie agresywna rozmowa się zrobiła :).

Zajrzałem w temat bo mi się dziura z woderach zrobiła i zastanawiam się co teraz kupić.

 

Zwykle śpiochy ciekną po dwóch trzech sezonach

tomi udzielił odpowiedzi jakiej oczekiwałem. Czy 800zł to mało czy dużo i czy się opłaca czy nie to każdy sobie sam musi odpowiedzieć i w tym przypadku nie ma sensu tego roztrząsać na forum.

 

Tak sie zastanawiam nad woderami guma vs. impregnowany nylon (nie wiem jaki to jest konkretnie materiał, ale na pewno nie guma i na pewno nie oddycha. Wprawdzie mam takie spodniobuty i teoretycznie powinienem sobie sam odpowiedzieć, ale za mało w ich biegałem - są po prostu na mnie za małe :) gooral chyba będzie wiedział o co chodzi :).

 

Jakbyście mieli wybierać guma vs material to co by wygrało?

 

Te gumowe, których używałem do tej porty wytrzymały jakieś 10lat - muszę przyznać, ze sam jestem zaskoczony.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych