Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najdziwniejsze muchy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 25 luty 2018 - 16:22

Czyli sugerujesz Arku, że na deceiver'y pstrąga złapać się nie da, że musi to być matuka, "ślajzur" czy inny muddler lub wooly bugger ???



#22 ONLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4353 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 26 luty 2018 - 13:07

Mucha Guzu ma rozjechane piórka jak skrzydełka jętki. Fakt, jest zrobiona na kotwiczce czy rurce ale można ją zrobić poprawnie podobnie jak w przypadku kogutów.

Muchy typu "deceiver" skrzydełka mają położone górą i raczej układają się do siebie lub min w jednym kierunku. Przy złym wykonaniu muchy mogą się obrócić i może tak i jemu się zdarzyło.

Moje strimy też mają przekręcone skrzydełka ale w wyniku brań i holów. Zazwyczaj muszę robić muchę od nowa bo na takie z "rozjechanymi" skrzydełkami ryby słabiej biorą.

 

Co do "lepszości" tych czy tych to skrzydełka luźno położone po haku (deceiver) częściej się plączą i uszkadzają jak w innych wymienionych przez Ciebie.


  • Janusz Wałaszewski lubi to

#23 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 27 luty 2018 - 10:44

Dziwnych much ci u mnie dostatek. :Dfacepalm.gif

Czasami wyobraźnia wywiedzie mnie na manowce i  prowadzi to do ........ omg.gifchoćby czegoś takiego :D

Kumpel umotał kiedyś nimfę w podobnych kolorach, którą pomimo sporych rozmiarów i wagi polubiły lipienie. otrzymała roboczą nazwę "gruba dziwka"  :D


  • Guzu lubi to

#24 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 27 luty 2018 - 11:16

Witam.

Guzu, Trout ... jeżeli coś mogę zasugerować to ... żaba.

Gryby tułów, cienkie, rozchylające się na boki nogi. Mnie ta mucha jak nic przypomina żabę, a po tym co zostało o niej napisane to na bank. Żaba ma tę przypadłość że niepokojona nieruchomieje i splywa sobie z prądem jak patyk albo jakiś roślinny farfocel, nie powodując przy tym żadnego zainteresowania u ryb.

W nieruchommą, stojącą żabę ryba nie bije. Żaby w postaci woblera czy gumy nie prowadzi się jak każdą inną przynętę, tylko robi się to drobnymi, częstymi skokami powodujacymi właśnie uginanie się i rozprostowywanie tylnych odnóży. Plus "napuszenie" się tyłowia w przypadku takiej żaby jaką pokazał Guzu. To w żabie wabi właśnie ryby. Przy zatrzymaniu się żaby i znieruchomieniu (naturalny odruch obronny żaby) - ryba odpływa.

Prowadzenie skokowe streamera, całkiem inne niż woblerów czy blaszek, aż prosi się o to żeby wykorzystywać muchowe wzory i imitacje żabek. A robi się ich przy łowieniu na muchę mało a stosuje się jeszcze rzadziej. W zeszłym roku, wczesną wiosną przekonałem się o kapitalnej skuteczności żabek, gdy na jednej z popularniejszych rzeczek na Śląsku, pstrągi nikomu nie brały ani na muchę ani na spina. Żabki spowodowały to że ani raz nie zszedłem z wody o kiju.

Wymyśliłeś Guzu na własny użytek zarąbistą żabę z piór, tylko o tym jeszcze nie wiesz ... za to wiedzą to już ryby ...  :P  :D

Pozdrawiam.


  • Guzu i trout master lubią to

#25 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 luty 2018 - 11:26

Witam.

Guzu, Trout ... jeżeli coś mogę zasugerować to ... żaba.

Gryby tułów, cienkie, rozchylające się na boki nogi. Mnie ta mucha jak nic przypomina żabę, a po tym co zostało o niej napisane to na bank. Żaba ma tę przypadłość że niepokojona nieruchomieje i splywa sobie z prądem jak patyk albo jakiś roślinny farfocel, nie powodując przy tym żadnego zainteresowania u ryb.

W nieruchommą, stojącą żabę ryba nie bije. Żaby w postaci woblera czy gumy nie prowadzi się jak każdą inną przynętę, tylko robi się to drobnymi, częstymi skokami powodujacymi właśnie uginanie się i rozprostowywanie tylnych odnóży. Plus "napuszenie" się tyłowia w przypadku takiej żaby jaką pokazał Guzu. To w żabie wabi właśnie ryby. Przy zatrzymaniu się żaby i znieruchomieniu (naturalny odruch obronny żaby) - ryba odpływa.

Prowadzenie skokowe streamera, całkiem inne niż woblerów czy blaszek, aż prosi się o to żeby wykorzystywać muchowe wzory i imitacje żabek. A robi się ich przy łowieniu na muchę mało a stosuje się jeszcze rzadziej. W zeszłym roku, wczesną wiosną przekonałem się o kapitalnej skuteczności żabek, gdy na jednej z popularniejszych rzeczek na Śląsku, pstrągi nikomu nie brały ani na muchę ani na spina. Żabki spowodowały to że ani raz nie zszedłem z wody o kiju.

Wymyśliłeś Guzu na własny użytek zarąbistą żabę z piór, tylko o tym jeszcze nie wiesz ... za to wiedzą to już ryby ...  :P  :D

Pozdrawiam.

 

Dzieki za slowa otuchy.

Jak pisalem - muszka sie urwala wziela byla.

Eksperymenty lubie.

Zawsze sobie 1 -2 wynalazki na wyjazd ukrecam .

Przygotowuje jakies nowe czorty i potem sprawdzam, czy taki pomysl wogole moze miec sens w warunkach wodnych.

Ulozenia piorek, zdobnictwo, rozmieszczenie obciazen itd itp.

 

Roznie z tym bywa, wiadomo.

Ale niektore niespodzianki ciesza :)

 

Zabko - kieliszko - wlochacza jeszcze bede udoskonalal. Bo w tym pare rzeczy podczas testow wodnych wylapalem. Do ulepszenia ;)


Użytkownik Guzu edytował ten post 27 luty 2018 - 11:28


#26 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 marzec 2018 - 17:04

Szukam wzoru dużej muchy ..."pracującej" agresywnie podobnie jak wobler. Czy to możliwe ?

#27 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 19 marzec 2018 - 18:14

Może Magic Head rozwiąże problem?

#28 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 19 marzec 2018 - 18:19

Nie wiem czy to możliwe, jednak pewnie jest tak jak w odpowiedzi, której udzielał mój kolega robiący bardzo wymyślne wzory woblerów, wiem spinning to nie to samo, ale ... zatem na częste pytanie; jak "to" chodzi odpowiadał niezmiennie - kiepsko, samo nie chce, trzeba ciągać  ;)

Wbrew pozorom, jest wiele prawdy w tym stwierdzeniu, wszystko zależy od ciągania ...  ;)  :P



#29 OFFLINE   mart123

mart123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 18:40

Mucha Guzu ma rozjechane piórka jak skrzydełka jętki. Fakt, jest zrobiona na kotwiczce czy rurce ale można ją zrobić poprawnie podobnie jak w przypadku kogutów.
Muchy typu "deceiver" skrzydełka mają położone górą i raczej układają się do siebie lub min w jednym kierunku. Przy złym wykonaniu muchy mogą się obrócić i może tak i jemu się zdarzyło..


Sam autor deceivera czyli Lefty Kreh wręcz zalecał by ogon był maksymalnie rozczapierzony. Pęk piór tworzący ogon przed zawiązaniem skręcał w palcach by się rozeszły.
  • Guzu lubi to

#30 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 19 marzec 2018 - 19:19

Witam.

Tomek ... widziałeś przegubowca jak go robił Majowy

http://zlowiwypusc.p...37-przegubowiec

A poza tym ... ręką panie napier.alaj ... ręką ...  :D

Pozdrawiam.


  • aigle i jasiekcom lubią to

#31 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 marzec 2018 - 19:36

Witam.
Tomek ... widziałeś przegubowca jak go robił Majowy
http://zlowiwypusc.p...37-przegubowiec
A poza tym ... ręką panie napier.alaj ... ręką ... :D
Pozdrawiam.

Armata już przyszła.Czekamy aż lód zejdzie i sumy będą już po sexie :-)
Co do much to koledzy "kretacze" na warsztatach Salmoklubu złożyli deklaracje pomocy dla tego szalonego planu.

Załączone pliki


Użytkownik aigle edytował ten post 19 marzec 2018 - 19:42

  • Grzegorz78, Bułka i Forest-Natura lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych