Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gdzie na troć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 21 luty 2019 - 07:09

Za trocią w połowie marca, przy plusowych temperaturach bez namysłu uderzałbym na solankę.


  • SzymonP, Krzysiek Rogalski, gaweł i 1 inna osoba lubią to

#22 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 21 luty 2019 - 09:35

Wczoraj na Słupii 66cm , dziś pada, więc warunki na plus z godziny na godzinę.


  • salmon1977 lubi to

#23 OFFLINE   Robert_103

Robert_103

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 luty 2019 - 00:42

Za trocią w połowie marca, przy plusowych temperaturach bez namysłu uderzałbym na solankę.

 

solanka...masz na myśli łowienie w morzu?


  • popper i przem lubią to

#24 OFFLINE   Robert_103

Robert_103

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 22 luty 2019 - 01:23

Wczoraj na Słupii 66cm , dziś pada, więc warunki na plus z godziny na godzinę.

 

Gratulacje;) daj znać jak poszło

 

jak wygląda marzec na Słupii - prognozy mówią, ze pogoda w marcu będzie w miarę stabilna - temp 7-9 stopni...?

 

 

Pozdrawiam



#25 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 22 luty 2019 - 07:33

solanka...masz na myśli łowienie w morzu?

tak



#26 OFFLINE   Robert_103

Robert_103

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 25 luty 2019 - 00:36

Morze to nie maja bajka...brak wiedzy i umiejętności...może kiedyś jak się już zapoznam z trotkami z rzek ;)

 

w tym momencie gorące rozważanie - Parsęta czy Słupia...pewnie Słupia bo z tego co czytałem bardziej zbliżona do tych na których łowię w lubelskim...



#27 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 25 luty 2019 - 08:21

Morze to nie maja bajka...brak wiedzy i umiejętności...może kiedyś jak się już zapoznam z trotkami z rzek ;)

 

 

 

Moim skromnym zdaniem (wynikającym z ponad dziesięcioletnich doświadczeń łowienia w Bałtyku) większa wiedza i umiejętności, a też i szczęście wymagane są mimo wszystko w przypadku łowienia troci w rzece. Łowienie w morzu naprawdę nie wymaga większego kunsztu czy umiejętności. Raczej pary w łapie (by posłać przynętę możliwie najdalej) i wiary w to, że rzucając blachę w pozornie martwą, bezkresną wodę już za moment poczujemy na wędce potężne "walnięcie". Hi Tower nie bez powodu sugerował kilka postów wyżej łowienie w solance. Po prostu w marcu trafienie na solidnego, silnego srebrniaka jest bardziej prawdopodobne w morzu niż w naszych rzekach.



#28 OFFLINE   panpawel85

panpawel85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Paweł

Napisano 25 luty 2019 - 13:00

Morze to nie maja bajka...brak wiedzy i umiejętności...może kiedyś jak się już zapoznam z trotkami z rzek ;)

 

w tym momencie gorące rozważanie - Parsęta czy Słupia...pewnie Słupia bo z tego co czytałem bardziej zbliżona do tych na których łowię w lubelskim...

Nie mam jakiejś ogromnej wiedzy na temat troci, ale swoje lekcje przeżyłem. Moim zdaniem marzec, kwiecień, maj, początek czerwca to słaby okres do łowienia troci w rzekach, mogę się mylić, ale mieszkam nad Wieprzą i tą rzekę w przyujściowym odcinku mam obrytą, każdą porą roku i wiem, że teraz trzeba czekać do wakacji, aż zaczną się kolejne ciągi ryb z morza( te najładniejsze to wydaje mi się, że idą w lipcu). Zdarzają się ryby w tych miesiącach które wymieniłem jako słabe, sam w zeszłym roku miałem srebrniaka jeszcze w kwietniu, ale to pojedyncze ryby... Teraz to czas ewentualnych przygotowań do łowienia w morzu lub "uczenie się" innych gatunków. Takie moje skromne zdanie  :)



#29 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 02 marzec 2019 - 21:13

Nie mam jakiejś ogromnej wiedzy na temat troci, ale swoje lekcje przeżyłem. Moim zdaniem marzec, kwiecień, maj, początek czerwca to słaby okres do łowienia troci w rzekach, mogę się mylić, ale mieszkam nad Wieprzą i tą rzekę w przyujściowym odcinku mam obrytą, każdą porą roku i wiem, że teraz trzeba czekać do wakacji, aż zaczną się kolejne ciągi ryb z morza( te najładniejsze to wydaje mi się, że idą w lipcu). Zdarzają się ryby w tych miesiącach które wymieniłem jako słabe, sam w zeszłym roku miałem srebrniaka jeszcze w kwietniu, ale to pojedyncze ryby... Teraz to czas ewentualnych przygotowań do łowienia w morzu lub "uczenie się" innych gatunków. Takie moje skromne zdanie  :)

Czy marzec jest słaby ??? nad tym mocno bym dyskutował.


  • SzymonP lubi to

#30 OFFLINE   Robert_103

Robert_103

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 marzec 2019 - 01:00

Padło na Słupię...;)

 

woda wydaje się trochę wysoka...ale mam nadzieje, ze rybom nie przeszkadza...;)

 

który rejon będzie najlepszy przy przy takich warunkach?

 

dzięki za komentarze



#31 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 12 marzec 2019 - 17:01

Na prawo od falochronu w Ustce ;)
  • popper i Krzysiek P lubią to

#32 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 12 marzec 2019 - 17:26

Grabno i Zimowiska.Na morzu też warto , na lewo od 3 mola ;)



#33 OFFLINE   Robert_103

Robert_103

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 07 marzec 2021 - 10:05

Witam,

 

odświeżę  trochę temat - wybierałem się od 16-go na Słupię, ale pomorskie zamknięte...Covid

 

trzeba będzie wyruszyć dalej na zachód - pewnie Parsęta...

 

jak w tym roku sezon na Parsęcie? warto jechać - czy szukac innej rzeki - np Reda

 

jeżeli Parsęta - to gdzie najlepiej - bliżej Kołobrzegu - czy trochę wyżej?

 

dzięki z góry za komentarze i porady

 

Pozdrawiam



#34 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 07 marzec 2021 - 10:31

Witam,

 

odświeżę  trochę temat - wybierałem się od 16-go na Słupię, ale pomorskie zamknięte...Covid

 

trzeba będzie wyruszyć dalej na zachód - pewnie Patsęta...

 

jak w tym roku sezon na Parsęcie? warto jechać - czy szukac innej rzeki - np Reda

 

jeżeli Parsęta - to gdzie najlepiej - bliżej Kołobrzegu - czy trochę wyżej?

 

dzięki z góry za komentarze i porady

 

Pozdrawiam

Jak już padło na Parsętę to trzeba pamiętać, że nie jest to woda PZW. Opłaty wpłacamy na rzecz Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty 

http://www.parseta.pl/index.php?id=38 , tu są linki do konta i punkty sprzedaży.

Co do odcinka to teraz chyba okolice Karlina (3 mosty) i poniżej np. Zieleniewo, Wrzosowo itd.


Użytkownik wiwaldi1970 edytował ten post 07 marzec 2021 - 10:32


#35 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 07 marzec 2021 - 19:12

Dawaj na Redę :D

#36 OFFLINE   Mundurowy

Mundurowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaWolna Polska

Napisano 08 marzec 2021 - 13:35

Na Drwęcy wczoraj kolega złowił i to nie pierwszą już w tym roku , więc ja jadę nad Drwęce...w zeszłym roku łowili łądne ryby ale cicho siedzieli ,rozgłosu nie było i co niektórzy polowili piekne ryby 



#37 OFFLINE   Rajfel

Rajfel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 marzec 2021 - 14:45

Dawaj na Redę :D

Się czepiasz. Teraz to tylko Rega albo Parseta. :)



#38 OFFLINE   Mundurowy

Mundurowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • LokalizacjaWolna Polska

Napisano 09 marzec 2021 - 16:20

Się czepiasz. Teraz to tylko Rega albo Parseta. :)

Nie wiem jak na Redze ,ale w tym  roku jest bardzo słabo na Parsęcie, kilka razy żem był i na pusto żem wrócił, w zeszłym roku to samo było...

Natomiast Słupia w tym roku obrodziła w piękne ryby



#39 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 09 marzec 2021 - 17:00

Na Drwęcy wczoraj kolega złowił i to nie pierwszą już w tym roku , więc ja jadę nad Drwęce...w zeszłym roku łowili łądne ryby ale cicho siedzieli ,rozgłosu nie było i co niektórzy polowili piekne ryby 

Pewnie teraz Ci podziękują /;-))


  • tlok i SzymonP lubią to

#40 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 10 marzec 2021 - 16:56

Bardzo slabo na Parsecie, albo raczej o Parsecie jest w internecie. Bo po zeszlorocznym juz nie strzale, ale detonacji kolan (obu), miejscowi, ktorzy lowia 80 % ryb, polapali sie, ze biezace publikowanie zdjec czy jakichkolwiek informacji, doprowadza do tego , ze nie da sie pozniej spokojnie przejsc brzegiem 100 m.  Zwiazek Miast musi nakrecac merketing zeby przedsiewziecie sie krecilo, ale to sie nie przeklada niestety na komfort lowienia, przy powszechnej dostepnosci lowiska. I teraz pytanie dla wszystkich, ktorzy w dalszym ciagu nie potrafia sie oprzec publikacji zdjecia zlowionej ryby/troci na 3 minuty po wyjeciu jej z podbieraka- czy wsadzenie foty na fejsbuka miesiac czy dwa po zlowieniu/okresie kiedy ryba jest w rzece i bierze, spowoduje ze ta ryba jest mniej wartosciowa, albo nie zostala zlowiona? Nie mozna poczekac na okres, kiedy akcja na rzece troche przycichnie i wtedy wsadzac foty do Internetu, tylko od razu FB jak sa dobre warunki i ryba na braniu? Niech sobie poszukiwacze przygod podanych na widelcu jada wtedy orac wode, kiedy ryby owszem sa, ale juz nie jest tak frajersko je polowic.... Duza czesc ,,ruchu scenicznego '' nad rzeka to sa przypadkowi ludzie, napedzeni biezaca celebrycka informacja w intrenecie. Dzis trzech wstawia foty do netu, a w w weekend beda sie scigac do mety z polowa Polski, ktora nakrecili na wyjazd. Tak to dziala. Namawiam do wlaczenia myslenia przy lowieniu troci, albo bardziej przy pokazywaniu publicznie efektow, bo warunki mamy jakie mamy i albo odpoczynek/lowienie ryb, albo pseudowypoczynek w tlumie, ktorego chyba nikt z nas nie szuka w wedkarstwie...Taki lajf, taki kraj i normalne zachowanie niestety nie przynosi w takich warunkach dobrego efektu...Pozdro






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych