Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Produkty muchowe Traper


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
828 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 02 luty 2021 - 06:28

Czy Traper ma w ofercie ocieplacz pod gacie, bez rękawów, jednoczęściowy, uszyty z primaloft?

dolaczam sie do pytania.



#522 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 02 luty 2021 - 06:47

Katalog 2021 mówi, że jest tylko coś takiego, z innego materiału (lub to jakaś nazwa handlowa)
Załączony plik  20210202_064611.jpg   34,88 KB   25 Ilość pobrań

Użytkownik ASAPfishing edytował ten post 02 luty 2021 - 06:49

  • gulf lubi to

#523 OFFLINE   Grzegorz G.

Grzegorz G.

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 164 postów
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:G.

Napisano 02 luty 2021 - 08:29

dolaczam sie do pytania.

Jednoczęściowy ocieplacz jest uszyty z Polaru 300g, katalog strona 55.

Jeżeli chodzi o górę możesz docieplić bluzą Dakota na Primalofcie 200g, katalog strona 53

Oprócz spodni na Primalofcie, na ten sezon są wprowadzone jeszcze dwa modele spodni z Polaru 300g oraz cieńsza wersja 150g. Katalog strona 56 

 https://issuu.com/ma...dEHAo6T8pF9PRAQ

Pozdrawiam. 


  • gulf lubi to

#524 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 luty 2021 - 15:32

Jeżeli chodzi o bluzę Dakota i spodnie Jukon to już się niemi cieszę  B)  I dlatego pytanie o ocieplacz z tego materiału . Przyczyna prosta , to jest dwa razy lżejsze niż z polaru i cieplejsze ( subiektywne odczucie ) . Zwykły ocieplacz mam od kilku lat i jest ok ale gdy pomyślę sobie , ze primaloft byłby dwa razy lżejszy i cieplejszy to tylko pozostaje kwestia , czy pojawi się w sprzedaży ? Mam nadzieje ,że tak  ;)


  • Jack__Daniels i Grzegorz G. lubią to

#525 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 02 luty 2021 - 17:56

Obecnie mam Simms Fleece Bib i jest fajny, ale na "lato". Mieszkam w Norwegii i jak sie zrobi zimno to sie zrobi zimno ;). Taki pikowany ocieplacz z primaloftu robilby robote pod spodniobuty i jesienno-zimowo-wiosenne lowienie troci. Czesto stoi sie w wodzie przez caly czas bo ryby sa w zasiegu rzutu, ale czasami ten czas to ... no i tu dochodzimy do momentu, kiedy sie wszystko wyjasnia. Po prostu nie daje rady pomimo, ze na powyzszym bibsie mam jeszcze grube spodnie polarowe, a to i tak malo. Zime temu zaczalem chodzic w puchuwce zalozonej pod kurtke do brodzenia. Genialne rozwiazanie, bo jest bardzo lekka i ciepla, ale to puch. Puch i wilgoc nie najlepej ida w parze. Dlatego mysle o takim kombinezonie pod spodniobuty z primaloftu. To bylby strzal w dziesiatke. Bo juz wiem, ze puch by sie nie nadawal. O ile pod kurtke moze byc to jednak nie pod spodniobuty.


  • trout master lubi to

#526 OFFLINE   Grzegorz G.

Grzegorz G.

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 164 postów
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:G.

Napisano 03 luty 2021 - 20:21

Cześć. Tak jak pisałem wyżej, na tę chwilę jest ocieplacz z polaru. Czy pojawi się z Primaloftu? Całkiem możliwe, że na sezon 2022, temat jak najbardziej godny przemyślenia. Na pewno tak jak piszecie, byłaby to świetna sprawa. Cieszy bardzo fakt świadomości coraz większej liczby osób, jak to wypełnienie działa. Będę wiedział więcej w tej sprawie, to postaram się napisać. Pozdrawiam.    



#527 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 04 luty 2021 - 06:19

"Puchówce" oczywiście, a nie "puchuwce"... debil ze mnie ;)

Wybaczcie, ale dopiero teraz ustawilem sobie polskie znaki na służbowym kompie.



#528 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 marzec 2021 - 11:20

Jak będzie Traper projektował ocieplacz z primaloft to niech weźmie pod uwagę takie wianki . Spodnie Jukon , wewnętrzne obydwa  kolana , kurka wodna  <_<  

 

Załączony plik  IMG_20210315_093723.jpg   42,31 KB   25 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_20210315_093732.jpg   60,68 KB   23 Ilość pobrań



#529 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 15 marzec 2021 - 16:11

U mnie to samo, strzeliły po kilku wyjściach na kolanach. Dałem do zszycia do krawcowej, niestety na jednym kolanie sytuacja się powtórzyła. Szkoda, bo użytkowo spodnie na prawdę fajne.
Załączony plik  20210315_160849.jpg   87,18 KB   23 Ilość pobrań
  • S.N. lubi to

#530 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4359 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 15 marzec 2021 - 23:44

Wypadałoby zastosować mocniejszą nitkę. Do tego syntetyczną żeby pot/woda nic jej nie robiły. Pytanie czy materiał wierzchni jest na tyle wytrzymały że ciągnąca nitka go nie rozerwie.

#531 OFFLINE   migdau

migdau

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria
  • Imię:Grzesiek

Napisano 20 marzec 2021 - 15:37

Wygląda jakby producent nie przewidział możliwości zginania kolana (klęknięcie). Wydaje mi się że powinny być jakieś zakładki bo materiał nie wygląda na rozciągliwy. Kiedyś kupiłem nitkę do szycia skóry. Jest mocna i elastyczna tylko czy materiał nie zacznie się rwać.

#532 OFFLINE   Andrzejekek

Andrzejekek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 25 marzec 2021 - 20:48

Cześć wszystkim!

Przymierzam się do kupna Guide Nymph 11" 4#, pytanie czy warto? Łowisko to Wisła, a łowione ryby to jazie, klenie, leszcze i być może brzany.. Metoda żyłkowa i ciężkie nimfy na hakach 10-6

Pozdrawiam

#533 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 25 marzec 2021 - 21:10

Mam taką wędkę z tym, że w klasie 3 AFTM. Do brzan rzeczywiście lepsza będzie czwórka ale też trójka łowi się bardzo dobrze. To wędka z przeznaczeniem niemal wyłącznie do nimfy i z tego zadania wywiązuje się znakomicie. Łowiłem nią pstrągi lipienie, jazie a nawet brzany. Przy czym moim zdaniem uniwersałem będzie trójka, natomiast wędka z przeznaczeniem na silne brzany to czwórka będzie lepszym wyborem.

a97ebf9c175b52e8med.jpg

Pozdrawiam Piotrek


  • Xiaou, Przemek_M i Andrzejekek lubią to

#534 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 09 kwiecień 2021 - 15:07

A ja jestem ciekaw opinii o linkach z serii silence. Czy ktoś używa dłuższy czas i zechce coś powiedzieć?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#535 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 09 kwiecień 2021 - 15:29

WIitam.

Wszystkie linki Trapera to Airflo, z czym się wcale firma nie kryje, bo i nie ma z czym się kryć.

Bardzo mi się podoba w Traperze to, że linki są dokładnie rozłożone na czynniki pierwsze na schematach w katalogu. To bardzo pomaga przy wyborze sznurka.

Pozdrawiam.


  • Grzegorz G. i Richi55 lubią to

#536 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 09 kwiecień 2021 - 16:05

O producencie wiem. Długa głowica i kształt odpowiada moim poszukiwaniom. Zastanawia mnie tylko brak opinii w internecie. Jeszcze nie sparzyłem się na produktach trapera więc chyba spróbuję.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • Grzegorz G. lubi to

#537 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 09 kwiecień 2021 - 21:09

Używam linki Silencji z serii Streamer&Lake. Lata jak wściekła, kilka wymachów i cała linka w powietrzu. Używam od lutego, więc nie wypowiem się jak z trwałością. 


Użytkownik Filip14 edytował ten post 09 kwiecień 2021 - 21:14

  • Grzegorz G. i Xiaou lubią to

#538 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 09 kwiecień 2021 - 23:57

Witam.

Przez trzy sezony używałem na lipasy "oryginału"  (Airflo Sixth Sense Delta) Traper Silence Dry Fly WF3/4 F do kijka #3 na mniejszym dystansie i do dalekich rzutów wędkami #4. Bardzo dobrze mi się nią łowiło.

Ale dla wielu ta linka będzie rozczarowaniem z powodu niepomyślenia że po coś ta łamana klasa jest w oznaczeniu i że ta linka będzie na dziewięciu metrach z hakiem lekko podklasowa (trochę mniej niż #4) - wezmą wędkę 9'#4, wysnują przypon, z sześć metrów linki i okaże się że nie nie lata jak by się chciało na całkiem sporą odlgłość 12 metrów ... a to dopiero front taper jest poza przelotką

szczytową ... :) 

Pozdrawiam.


  • Grzegorz G. i Xiaou lubią to

#539 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1830 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 10 kwiecień 2021 - 22:36

Wszystkie serie "delta" były przez jednych kochane, przez innych znienawidzone własnie ze wzgledu na swój profil. Podwójne oznaczenia wprowadzją tylko niepotrzebne zamieszanie, bo przy 9-12m głowicy za kijem wielu narzeka że kij a dolnego zakresu nie daje rady, a po prostu trzeba sobie zdac sprawe że to linka do górnej i delikatnego łowienia na większej odleglości, pieknie wykładająca przypon  mniejsze muszki


  • Sławek Oppeln Bronikowski, trout master i Forest-Natura lubią to

#540 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 11 kwiecień 2021 - 09:09

Jeżeli linki Silence są wzorowane na Airflo sixth sence to tym bardziej przemawia na ich korzyść. Po testach postaram się coś napisać za jakiś czas.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych