Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Produkty muchowe Traper


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
828 odpowiedzi w tym temacie

#641 OFFLINE   Przemek_M

Przemek_M

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 grudzień 2021 - 22:49

Opisy marketingowe są lekko mówiąc mało precyzyjne i pisane szumnymi hasłami, niestety dotyczy wielu marek, w tym Trapera..

Użytkownik Przemek_M edytował ten post 28 grudzień 2021 - 22:51


#642 OFFLINE   Endern

Endern

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPysznica
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Mierzwa

Napisano 29 grudzień 2021 - 17:43

Miał ktoś do czynienia z kijami Silence lub GST pod nimfę jak wasze odczucia ?

#643 OFFLINE   Endern

Endern

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPysznica
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Mierzwa

Napisano 09 luty 2022 - 09:50

Nikt?

#644 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 09 luty 2022 - 10:47

Mam Silence 11" AFTM 4. Ładny, szybki, lekki. Używam go do żyłki, gdy jest podniesiona woda na moich rowach i ciężko jest łowić na coś innego. Czterdziestaki na niego łowiłem, sprawował się dobrze. Więcej nie napiszę, bo nie jest to moja ulubiona metoda i jest w użyciu od wielkiego dzwonu  :) .


  • Grzegorz G. i Xiaou lubią to

#645 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 09 luty 2022 - 11:20

Miał ktoś w ręku i może coś powiedzieć o Silence SW 9' #9. Może porównanie z EGO Crosbow i EGO Pike albo Orvis Clearwater, który jest nawet nieco tańszy od Silence?



#646 OFFLINE   DinekOracz

DinekOracz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaMałopolskie

Napisano 09 luty 2022 - 11:32

Witam. A ktoś testował żyłki na przypon od trapera? Sezon się zaczyna i cza kupić coś nowego. Dajcie znać.



#647 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 09 luty 2022 - 13:16

Miał ktoś w ręku i może coś powiedzieć o Silence SW 9' #9. Może porównanie z EGO Crosbow i EGO Pike albo Orvis Clearwater, który jest nawet nieco tańszy od Silence?


Miałem ten kij w ręku, niestety tylko na sucho. Mnie jakoś szczególnie nie urzekł. Niby całkiem szybki, czuć zapas mocy,ale mi czegoś brakowało. Może pod linką b się obudził i miałbym inne odczucia. Co do porównania to Ego wypada w mojej opinii słabiej, a napewno model Pike. Crossbowa miałem tak dawno w rękach że nawet nie pamiętam koloru blanku. Natomiast Orwisa Clearwater w tak wysokich klasach nigdy nie miałem w ręku więc się nie odniosę.

Na pewno ze względu na atrakcyjną cenę warto rozpatrzyć zakup. Wiem że wędki te były łowione na Oceanie Indyjskim więc potencjalnie są ludzie którzy mogliby coś o nich powiedzieć więcej niż tylko moje odczucia z "trząsania" gołym prętem.

#648 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 09 luty 2022 - 13:52

Miałem ten kij w ręku, niestety tylko na sucho. Mnie jakoś szczególnie nie urzekł. Niby całkiem szybki, czuć zapas mocy,ale mi czegoś brakowało. Może pod linką b się obudził i miałbym inne odczucia. Co do porównania to Ego wypada w mojej opinii słabiej, a napewno model Pike. Crossbowa miałem tak dawno w rękach że nawet nie pamiętam koloru blanku. Natomiast Orwisa Clearwater w tak wysokich klasach nigdy nie miałem w ręku więc się nie odniosę.

Na pewno ze względu na atrakcyjną cenę warto rozpatrzyć zakup. Wiem że wędki te były łowione na Oceanie Indyjskim więc potencjalnie są ludzie którzy mogliby coś o nich powiedzieć więcej niż tylko moje odczucia z "trząsania" gołym prętem.

Dzięki. Ego Pike to kijek trzykrotnie tańszy dlatego porównanie jest ryzykowne. Ale... To wbrew pozorom nie jest zła wędka jeśli weźmiemy właśnie stosunek wartości użytkowych do ceny. Mam go i trochę szczupaczków wyjął. Ale za szczupakiem pływałem kilka razy w roku. W tym roku niestety z powodów zdrowotnych  na czas jakiś muszę wyjść z rzeki i zasiąść w łódce co oznaczać będzie że muchuję w tym roku na jeziorze i dlatego szukam czegoś lepszego. Tak poważnie mówiąc to chodzi mi po głowie Echo EPR, który ma genialne recenzje za oceanem oraz Thomas & Thomas Zona. Tyle, że oba kije ponad 2 tys. Ten Traper mnie zaciekawił. Muszę go pomacać. Jak wartości użytkowe nie będą przepaścią to wolę rodzimy biznes wesprzeć.



#649 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 09 luty 2022 - 14:38

Dzięki. Ego Pike to kijek trzykrotnie tańszy dlatego porównanie jest ryzykowne. Ale... To wbrew pozorom nie jest zła wędka jeśli weźmiemy właśnie stosunek wartości użytkowych do ceny.

Zła nie jest, napewno wybija się na tle wędek z, zbliżonej półki cenowej. Jednak ma swoje ograniczenia i wg. moich doświadczeń nie daję rady jak choć trochę wieje. Podobnie było z Predatorem pochodzącym z tego samego źródła (Maxcatch), a teraz chyba w PL dostępny pod logo Tiger. Mimo dużo lepszego wykończenia Predatora odniosłem wrażenie że są zrobione na bardzo podobnych blankach co V-Accesss (Ego Pike).

(...)Tak poważnie mówiąc to chodzi mi po głowie Echo EPR, który ma genialne recenzje za oceanem oraz Thomas & Thomas Zona. Tyle, że oba kije ponad 2 tys. Ten Traper mnie zaciekawił. Muszę go pomacać. Jak wartości użytkowe nie będą przepaścią to wolę rodzimy biznes wesprzeć.


No ja się zdecydowałem właśnie na EPR. Choć w klasie #10. Znalazłem go pod choinką, więc na "chrzest" bojowy musi poczekać. Ale miałem okazję już rzucać egzemplarzem Kolegi i wrażenia były bardzo pozytywne.

#650 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 11 luty 2022 - 18:02

Witam. A ktoś testował żyłki na przypon od trapera? Sezon się zaczyna i cza kupić coś nowego. Dajcie znać.


Używam żyłek w różnych grubościach od 0.12 do 0.25 i złego słowa nie mogę powiedzieć. Warte swojej ceny. Żadnych problemów z wytrzymałością wiązaniem czy skręcaniem, chociaż testów zgodności wytrzymałości oczywiście nie robiłem

Wysłane z mojego ELS-NX9 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Xiaou edytował ten post 11 luty 2022 - 18:04

  • Grzegorz G. lubi to

#651 OFFLINE   czorny01

czorny01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 kwiecień 2022 - 10:57

Witam

Interesuje mnie Sitch Traper Silence 11’ 4# miał może ktoś styczność z tym kijem (lub podobnym) i może się na jego temat wypowiedzieć ? bo w sieci zero informacji.



#652 OFFLINE   Endern

Endern

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPysznica
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Mierzwa

Napisano 14 kwiecień 2022 - 07:18

No ilość informacji na temat sprzętu traper jest strasznie mała . Żadnych recenzji testów nic .

#653 OFFLINE   Endern

Endern

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPysznica
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Mierzwa

Napisano 15 kwiecień 2022 - 11:30

Ale myślę że na pewno jest to sprzęt wart swojej ceny .

#654 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 sierpień 2022 - 16:19

Kiedyś pytałem o ocieplacz jednoczęściowy z primaloft pod gacie. Czy jest szansa, że będzie w ofercie ? Spadło ze mnie 15kg i wymieniam garderobę 😁

#655 OFFLINE   Grzegorz G.

Grzegorz G.

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 164 postów
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:G.

Napisano 16 sierpień 2022 - 19:23

Kiedyś pytałem o ocieplacz jednoczęściowy z primaloft pod gacie. Czy jest szansa, że będzie w ofercie ? Spadło ze mnie 15kg i wymieniam garderobę

Cześć.Na tą chwilę nie ma planów na jednoczęściowy, tzw. kombinezon z   PrimaLoft Silver Active.  Można złożyć to w dwóch częściach na różnych gramaturach, spodnie plus bluza lub kurtka, czy kamizelka. 

Jednoczęściowy jest dostępny z Polaru.    Thermo Bib 300g 

Pozdrawiam. 


  • gulf lubi to

#656 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 sierpień 2022 - 19:26

Spoko, spodnie dokupię i będzie ok. Dzięki za odpowiedź 👍

#657 OFFLINE   Endern

Endern

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPysznica
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Mierzwa

Napisano 17 sierpień 2022 - 15:47

Ok

#658 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 11 wrzesień 2022 - 10:13

Cześć
Od tego roku zacząłem przygodę z muchówką, zainteresowały mnie produkty dedykowane tej metodzie Trapera, jestem świeżo po zakupie kamizelki Dakota Grey i muszę przyznać że wygląda i sprawuję się bardzo dobrze.
Poszukuję budżetowej wędki do nimfy, wziąłem pod uwagę trapera w dwóch modelach:
Speed combo 9'6-11 #3
oraz
Impulse nymph traper 10'6 #3

Miał ktoś te kijki w ręku i może dać opinię?
Pozdrawiam




Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

Użytkownik pikeft edytował ten post 11 wrzesień 2022 - 10:17


#659 OFFLINE   Grzegorz G.

Grzegorz G.

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 164 postów
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:G.

Napisano 12 wrzesień 2022 - 08:36

Cześć
Od tego roku zacząłem przygodę z muchówką, zainteresowały mnie produkty dedykowane tej metodzie Trapera, jestem świeżo po zakupie kamizelki Dakota Grey i muszę przyznać że wygląda i sprawuję się bardzo dobrze.
Poszukuję budżetowej wędki do nimfy, wziąłem pod uwagę trapera w dwóch modelach:
Speed combo 9'6-11 #3
oraz9
Impulse nymph traper 10'6 #3

Miał ktoś te kijki w ręku i może dać opinię?
Pozdrawiam




Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

Cześć. Speed Combo to typowe uniwersalne wędki składające się z 4+2 dodatkowe części. Możesz konfigurować ją w długościach od 9' stóp do 10'6 stopy. Mówiąc prosto: takie cztery wędki w jednej.  Kolejno klas a 3#,  4# , lub 5#.

  9'6" do 11" To model Speed (bez dopisku Combo, 4+2 w klasie 4# a nie 3#)   

Proszę zerknąć do katalogu, bo ludzie często mylą te modele.

 

Impuls Nymph to patyk o jednej długości, dostępny w trzech klasach od 3# do 5#. Kij został wyposażony w odwrócony uchwyt kołowrotka, tzw Down-Locking (  środek ciężkości wędki przesuwa się maksymalnie do tyłu, dając idealny balans) co niewątpliwie charakteryzuje nowoczesne kije nimfowe.  W tym przedziale cenowym, chyba jedyny seryjny patyk w takiej konfiguracji.

Obydwie wędki wyposażone w dobre komponenty. Speed to kombajn, który można konfigurować w 4 długościach. Impuls to patyk w jednej długości z innowacją Down Locking. 

To zasadnicza różnica pomiędzy modelami. 

Reszta musisz odpowiedzieć sobie sam, co obecnie potrzebujesz.

Pozdrawiam.  


Użytkownik Grzegorz G. edytował ten post 12 wrzesień 2022 - 08:43

  • pikeft i Przemek_M lubią to

#660 OFFLINE   barti92

barti92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 12 wrzesień 2022 - 09:21

Mam Speed Combo 9-10'6", poza tym, że przy brzanie poszedł najkrótszy skład, a na wymianę trzeba czekać 6 miesięcy, to całkiem fajny kij na start do krótkiej. Design nie do końca mi się podoba, ale kwestia subiektywna. Za te pieniądze - polecam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych