Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aliexpress - sprzęt muchowy, materiały, narzędzia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
365 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   rybacz

rybacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Lokalizacjablisko morza

Napisano 18 kwiecień 2018 - 03:07

[quote name="Grzegorz78" post="2370488" timestamp="1523556256"]

Skusiłem się kiedyś i ja na taką koszulinę z Ali. Przesyłka standardowa. Czekałem 11 dni. Faktycznie Simms.


A jak mają się ich rozmiary do naszych?

Z ciekawości, bo może też się skuszę.

Po czym kolega poznał, że to oryginał.

Czy rodzaj ściegów i wykończeń taki sam, czy tylko ogólny wygląd i metka odpowiada wzorowi. ?

Bo tak się zastanawiam, gdzie jest tu tzw.myk, że chińczycy sprzedają taniej oryginały.



#22 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 18 kwiecień 2018 - 06:27

Witam.

A myślisz że z czego USA mają taki deficyt w handlu z Chinami ?

Za dużo "swoich własnych" produktów u nich kupują ...  ;)

Pozdrawiam.


  • strary lubi to

#23 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 18 kwiecień 2018 - 06:47

Z ciekawości, bo może też się skuszę.
Po czym kolega poznał, że to oryginał.
Czy rodzaj ściegów i wykończeń taki sam, czy tylko ogólny wygląd i metka odpowiada wzorowi. ?
Bo tak się zastanawiam, gdzie jest tu tzw.myk, że chińczycy sprzedają taniej oryginały.


Jakość wykonania, dbałość o szczegóły, materiał. Koszula jest naprawdę zarąbista i już na pierwszy rzut oka widać że jest oryginalna. Metki oczywiście takie same. Naprawdę warto kupić!
Kolega &Forest-Natura ma poniekąd racje. Kiedyś trafiłem w necie na jakąś stronkę oferującą ubrania marki Hollister za jakieś śmieszne pieniądze. Towar szedł z Chin. Podczas gdy bluza w sklepie kosztowała £50, to u nich chyba £12! 100% oryginały. Po pewnym czasie stronka zniknęła.
Pozdrawiam

#24 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 18 kwiecień 2018 - 07:13

Z ciekawości, bo może też się skuszę.

Po czym kolega poznał, że to oryginał.

Czy rodzaj ściegów i wykończeń taki sam, czy tylko ogólny wygląd i metka odpowiada wzorowi. ?

Bo tak się zastanawiam, gdzie jest tu tzw.myk, że chińczycy sprzedają taniej oryginały.

 

A co jest dla Ciebie wyznacznikiem "oryginalności"? Materiał, napis, miejsce produkcji, metka? Bo zależnie od zdefiniowania, co oznacza produkt "oryginalny" to pewnie i w PL dało by radę uszyć oryginalnego "simms-a", tylko nie wiem czy cena była by już konkurencyjna...



#25 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1826 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 18 kwiecień 2018 - 09:54

w Polsce jest szyty Hugo Boss...

100% Original...

Co do PRoC, oryginałów i podróbek - czasami trzeba wziąc dwie rzeczy razem w ręce by zobaczyc drobne różnice. Czasem też wychodzą po krótszym lub dłuższym czasie.



#26 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 18 kwiecień 2018 - 10:15

w Polsce jest szyty Hugo Boss...
100% Original...
Co do PRoC, oryginałów i podróbek - czasami trzeba wziąc dwie rzeczy razem w ręce by zobaczyc drobne różnice. Czasem też wychodzą po krótszym lub dłuższym czasie.


Właśnie oryginalność lub nie wychodzi przy użytkowaniu. Kupiłem jakiś czas temu buty Adidasa z gore po okazyjnej cenie. Z likwidacji sklepu niby, nie istotne. Brałem jednak pod uwage ze mogą to być podróbki, ale mała kasa to zaryzykowałem.
O ile wyglądem nie ròżnią się niczym o tyle w użytkowaniu się różnią. Jakaś membrana moze jest ale na pewno nie goretex. Stare adidasy kupione w sklepie zachowują się inaczej tzn lepiej izolują od wody, lepiej trzymają ciepło. Też się podpaliłem na taką koszule ale teraz zaczynam myśleć .......

#27 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 11:36

Chińczyk szyje na dwie zmiany dla zleceniodawcy a trzecią dla siebie. Robią tak od lat więc mają opanowane.


  • adiz1 lubi to

#28 OFFLINE   rybacz

rybacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • Lokalizacjablisko morza

Napisano 18 kwiecień 2018 - 13:54

A co jest dla Ciebie wyznacznikiem "oryginalności"? Materiał, napis, miejsce produkcji, metka? Bo zależnie od zdefiniowania, co oznacza produkt "oryginalny" to pewnie i w PL dało by radę uszyć oryginalnego "simms-a", tylko nie wiem czy cena była by już konkurencyjna...

Oczywiście nie miejsce produkcji, napis, itp, ale nadzór produkcyjny.

A jak robione są "pod stołem", czy jakkolwiek inaczej to nazwać oryginałami nie są.

Kto pracował w porządnej firmie ( nawet w kraju takie są) wie jak należy przestrzegać norm i jaki jest końcowy odbiór jakościowy. Z tego też wynika końcowa cena.

A to, że ten sam Chińczyk uszył nie znaczy, że będzie ta sama jakość.

Chociaż cena przy zakupie "oryginału" u wielu ma decydujące znaczenie. 



#29 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 18 kwiecień 2018 - 14:32

No dobra Chinol pod stołem robi podróbkę. Zabawa zaczyna się w momencie gdy robiąc tą podróbkę używa , oryginalnego materiału, guzików/zatrzasków, nici, siatek , etc. Takie podróbki możecie mi przesyłać workami ;) 


  • strary, eRKa i Grzegorz78 lubią to

#30 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 18 kwiecień 2018 - 15:47

Podróbka nie podróbka ważne,że będziesz miał napis simms na bajerze

Hahaha

Użytkownik Radek79 edytował ten post 18 kwiecień 2018 - 15:48

  • eRKa lubi to

#31 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 18 kwiecień 2018 - 17:00

Może ktoś wie, gdzie można kupić głęboka ( ok. 60 cm) siatkę do podbieraka o wymiarach 51x61 cm. Może być z Chin, czy innej części świata.

Mile widziane linki.

Z góry dziękuje.



#32 OFFLINE   Mycha23

Mycha23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 18 kwiecień 2018 - 18:15

Jakość wykonania, dbałość o szczegóły, materiał. Koszula jest naprawdę zarąbista i już na pierwszy rzut oka widać że jest oryginalna. Metki oczywiście takie same. Naprawdę warto kupić!
Kolega &Forest-Natura ma poniekąd racje. Kiedyś trafiłem w necie na jakąś stronkę oferującą ubrania marki Hollister za jakieś śmieszne pieniądze. Towar szedł z Chin. Podczas gdy bluza w sklepie kosztowała £50, to u nich chyba £12! 100% oryginały. Po pewnym czasie stronka zniknęła.
Pozdrawiam

Informacja o oryginalności Twojej koszuli jest w dziale Odzież wędkarska, wątek Produkty marki Simms.
http://jerkbait.pl/t...i-simms/page-32

Użytkownik Mycha23 edytował ten post 18 kwiecień 2018 - 18:43


#33 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 18:33

Podróbka nie podróbka ważne,że będziesz miał napis simms na bajerze

Hahaha


Tu raczej nie chodzi o napis a o materiały z jakich szyją oraz przydatne dla wędkarzy rozwiązania. Simms produkty ma w większości bardzo dobre i zwyczajnie ładne. Ceny na rynku USA w konfrontacji z ichnimi zarobkami są bardzo przystępne. U nas wydają się wysokie ale jakość materiałów jest naprawdę super. Wracając do tematu wydaje mi się, że na ali mogą być oryginalne produkty. Pomimo dużej wirtualnej oferty mają tylko nieliczne wzory i niepełną rozmiarówkę. Ceny jak na zakup prosto od Chińczyka wcale nie najmniejsze.

#34 OFFLINE   Mycha23

Mycha23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 18 kwiecień 2018 - 18:45

Tu raczej nie chodzi o napis a o materiały z jakich szyją oraz przydatne dla wędkarzy rozwiązania. Simms produkty ma w większości bardzo dobre i zwyczajnie ładne. Ceny na rynku USA w konfrontacji z ichnimi zarobkami są bardzo przystępne. U nas wydają się wysokie ale jakość materiałów jest naprawdę super. Wracając do tematu wydaje mi się, że na ali mogą być oryginalne produkty. Pomimo dużej wirtualnej oferty mają tylko nieliczne wzory i niepełną rozmiarówkę. Ceny jak na zakup prosto od Chińczyka wcale nie najmniejsze.

Kolego.
Przeczytaj mój post napisany kilka minut wcześniej i wejdź na załączony link.

#35 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 18 kwiecień 2018 - 18:47

Informacja o oryginalności Twojej koszuli jest w dziale Odzież wędkarska, wątek Produkty marki Simms.


Wielokrotnie oglądałem w sklepie koszule Simms’a i ta z Ali NICZYM sie od tej ze sklepu nie różni. Mogę np. Jutro jechać z koszula do Farlows’a aby porównać obie, ale po co? Mam to w ****. Stać mnie na „oryginalne” rzeczy od Simms’a. Kupiłem kamizelkę za 160£ i pas biodrowy za 130£ kupione właśnie w Farlows. Za koszule liczą sobie około 100£. Tutaj w UK to jest jedna dniówka pomocnika na budowie, czy sprzątaczki. Jednakże dla mnie nie jest ona tyle warta. Kto ma ochotę mieć taka koszule, temu z czystym sumieniem polecam ta z Ali. Ja jestem z niej bardzo zadowolony, spodziewałem sie jakiegoś dziadostwa. I nie przekona mnie żadna odpowiedź od Simms’a ze to nie ich wyrób! Podparli to jakimś dowodem? Która porządna firma przyzna się do tego, ze firma która szyje ich wyroby handluje nimi na lewo za 1/3 ceny? Cała dyskusja sprowadziła się w tym wątku do jednego: „ kupił podróbę- dobrze mu tak! Hahaha” typowa polska zawiść! A ja mam wy****e czy to „podróba” czy nie i polecam każdemu kto chce sobie sprawić taka koszule, bo naprawdę warto i nie różni się ona niczym w stosunku do „oryginału” ze sklepu. Ja kupię sobie jeszcze kilka i może jakaś bluzę, bo ostatnio się pojawiły. Ze sklepu kupował nie bede, bo i tak gawiedź skomentuje: „eee pewnie swieci podróbkami z Ali”



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • eRKa i Hansolo lubią to

#36 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 18 kwiecień 2018 - 19:02

Tu link do bluz- dostałem wczoraj e-mail z Ali:

 

1.2017 New SIMMS Men Fishing UPF50 Solarflex Long Sleeve Shirt website link (size range: L-XXL ):

 

https://pl.aliexpres...sOrigTitle=true

 

2.2018 New SIMMS Men Fishing UPF50 Solarflex Hoody LS Shirt website link (size range: M-XXL ):

https://pl.aliexpres...sOrigTitle=true

 

 

 

 



#37 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 20:24

w Polsce jest szyty Hugo Boss...

100% Original...

Co do PRoC, oryginałów i podróbek - czasami trzeba wziąc dwie rzeczy razem w ręce by zobaczyc drobne różnice. Czasem też wychodzą po krótszym lub dłuższym czasie.

I były robione  niektóre kolekcje porcelany Rosenthal. Info od osoby, która pracowała w jednej z fabryk porcelany, która była podwykonawcą firmy na R. Nie wiem czy jeszcze kontynuowana współpraca.



#38 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 18 kwiecień 2018 - 21:20

Lewisa szyli / pewnie dalej szyją / w Płocku i nikt nie wspomina że nie oryginał bo nie z USA. Kumpel kupował w sklepie przyzakładowym i na biednych dupach studentów nosiły się pięknie 501, aż miło, a dziewczyny zerkały / takie protoplastki blachar zerkających na BMW / . Czasem z odciętą wszywką przy kieszeni, bo niby szwy krzywe czy coś tam. Miałem ochotę na te koszule z Ali, ale chyba z przekory nie kupię puki co.


Użytkownik Hansolo edytował ten post 18 kwiecień 2018 - 21:21

  • Grzegorz78 lubi to

#39 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 18 kwiecień 2018 - 21:22

@Grzegorz78, działa solarflex w tych koszulach z ali?

#40 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 18 kwiecień 2018 - 21:28

@Grzegorz78, działa solarflex w tych koszulach z ali?


Nie wiem nie miałem okazji sprawdzić. Dzisiaj dopiero zobaczyłem pierwszy raz słońce w tym roku Tak to 10 stopni „ciepła” i deszcz


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • trout master lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych