Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fly casting day Karlino - 25.08.2018r. (Sobota)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 08 marzec 2018 - 09:43

Witam Polskich Muszkarzy
  W tym roku w Sierpniu planuje pobyt w kraju i chcialbym zorganizowac DZIEN FLY CASTINGU( po polsku to jakos nie brzmi).
   Zaplanowalem  Sobote 25 Sierpnia jako dzien calkowicie poswiecony poslugiwania sie kijem muchowym.
   Ma to byc impreza darmowa i otwarta dla wszystkich zainteresowanych i odbedzie sie na przystani kajakowej w Karline ( woj. Zachodniopomorskie).
  Plan jest taki aby impreza odbyla sie w formie prezentacji. Jesli tylko mala grupa zwolennikow sie stawi, bedzie mozliwosc prywatnego podszlifowania swoich umiejetnosci, ale jezeli tlum zwolennikow muchowania dopisze, wiec utrzymam cala impreze w formie prezentacji- oczywiscie z czasem na wyjasnienia i osobiste pytania uczestnikow.
  Mam zamiar zorganizowac ta impreze od rana do wieczora, wiec czasu bedzie duzo na roznosci.
  Glowna atrakcja Soboty, ale nie jedyna beda rzuty odleglosciowe... taki moj konik...
  Ja oferuje dzielenie sie swoja wiedza, a juz koledzy beda musieli sie zorganizowac z dojazdem, walowa ( jakies przenosne grile, jest szansa na ognisko), no i oczywiscie napoje o roznym nasyceniu srodkow fajnych.
   No to na poczatek tyle z mojej strony, czasu jest duzo na zorganizowanie, wiec organizujmy.

   Ta wiadomosc puszcze tu, na Jerkbait i na fejsie w strefie muchowej, ale jesli znacie wiecej miejsc gdzie ta wiadomosc mozna udostepnic to kopiujcie, wklejajcie i jedziemy.

  Do zobaczenia w Karlinie
Pozdrawiam
Michal Duzynski

#2 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 08 marzec 2018 - 18:08

Bardzo dobra inicjatywa Michał, postaram się być choć ciężko planować tak odległy termin :)

 

Zmieniłem temat na bardziej czytelny żeby dotrzeć do większej rzeszy odbiorców. 



#3 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 08 marzec 2018 - 21:21

Ok dzieki Kacper.
Jest temat odlegly, ale czas tak zasowa, ze nim sie czlowiek obejrzy, a tu juz Sierpien.
Ja bede po dobrej rzutowej rozgrzewce, bo 16 Sierpnia reprezentuje 
Polske na Mistrzostwach Swiata w rzutach w UK. Potem bede 10 dni w Karlinie, wiec pomyslalem, ze jeden dzien mozna poswiecic na rzuty i moze komus pomoc lub zarazic kogos miloscia do rzutow dystansowych ha ha

pozdrawiam
Michal

#4 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 08 marzec 2018 - 22:03

Tak to miejsce wyglada. a inne zdjecie pokazuje, ze kajakowcy mieli fajna impreze i troche ludu sie tam zmiesci.
No my niestety nie mozemy tak zawalic trawnika, bo miejsca na rzuty nie starczy, ale mysle, ze parkingu wystarczy, bo jest rowniez troche miejsca 2min od przystani.
Michal

Załączone pliki


  • darek1 lubi to

#5 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 marzec 2018 - 22:51

Termin odlegly ale jak jeszcze będę w Koszalinie to oczywiście przyjadę... chociaż popatrzę bo rzucać nie umiem (jeszcze) ;-)

#6 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4538 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 08 marzec 2018 - 23:05

Termin odlegly ale jak jeszcze będę w Koszalinie to oczywiście przyjadę... chociaż popatrzę bo rzucać nie umiem (jeszcze) ;-)

 

Ja tam już umiem, a że odległości kiepskie ... cóż ... ;)


  • darek1 lubi to

#7 OFFLINE   kleniarz

kleniarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaPeterborough UK
  • Imię:Marcin

Napisano 09 marzec 2018 - 00:10

Michał, w jakim mieście w UK odbędą się te rzutowe mistrzostwa świata? Mieszkam w Anglii aktualnie i z przyjemnością pokibicuje 😉

#8 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 09 marzec 2018 - 00:27

@kleniarz
o byloby super.
Zawody odbywaja sie w Port Havering, jakies 5min od Millom. Zaczyna sie 16 Sierpnia( ten weekend).
Ja lece do Manchesteru i musze sie zorganizowac z dojazdem do Millom( 2h podobno)
Michal
  • darek1 lubi to

#9 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 09 marzec 2018 - 00:30

 Co do listy uczeatnikow- na dzien dzisiejszy nie. Narazie podalem pomysl w sieci i zobaczymy jaki bedzie odzew.     
 ( narazie jest super). Mysle, ze blizej do terminu moznaby jakas ogolna liste stworzyc, tak tylko aby miec obraz rozmachu. Impreza ma byc otwarta, wiec nawet jakby kogos na takowej liscie nie bylo a sie stawi to nie bedzie zadnego problemu.
  Nawet jesli mialoby to trwac 10h, to mysle ze bedzie git. Forma prezentacji, zawierajaca konkrety, a potem free style, mozna nawet jakis konkurs rzutow zorganizowac.
  Opcji jest wiele. Ma to byc tylko o rzutach i technikach, i troche o sprzecie. Jadac na taka impreze wiadomo o co cho, bez rozgladania sie po stojakach z wedkami, albo obserwowanie kogos kto robi streamera przez 45min na przenosnym imadle, a potem moze juz czasu zabraknac.
   Najpierw konrety( oczywiscie na luzie- bez zbytnio technicznego belkotu), a potem bedziemy kombinowac.
Zapomnialem dodac, ze mam na mysli prezentacje interaktywna, zebym sam nie pompowal przez 10h. Komentujcie, pytajcie i niejasnosci mozna omowic na goraco.
  Ja nie mam zamiaru odkrywac Ameryki, moze byc tak, ze ktos bedzie zawiedziony, ze to co zobaczy to juz wszystko wie i tylko stracil na paliwo, moze byc tak, ze jeden element prezentacji zmieni calkowity poglad na rzuty juz doswiadczonego muszkarza, albo moze byc tak, ze ta cala prezentacja bedzie EYE OPENEREM dla poczatkujacego, ktory stwierdzi, ze koniec z youtube i zaplanuje sobie czas z insteuktorem...
   Ogolnie jestem pozytywnie nastawiony
michal
  • Paweł Bugajski i darek1 lubią to

#10 OFFLINE   kleniarz

kleniarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaPeterborough UK
  • Imię:Marcin

Napisano 09 marzec 2018 - 01:06

@kleniarz
o byloby super.
Zawody odbywaja sie w Port Havering, jakies 5min od Millom. Zaczyna sie 16 Sierpnia( ten weekend).
Ja lece do Manchesteru i musze sie zorganizowac z dojazdem do Millom( 2h podobno)
Michal

Dzięki za info. Jak tylko życie rodzinne pozwoli to będę, zrobię sobie wycieczkę motocyklową.Jak będziesz miał jakieś pytania odnośnie czegokolwiek w UK przed przylotem to pisz na priv. Ps. Oglądałem kilka razy zawody rzutowe na YT i jest to kapitalna techniczna dyscyplina a do tego prywatnie na rybkach można po takim treningu obłowić całe jezioro z jednego brzegu hehe ;)
Pozdrowionka

Użytkownik kleniarz edytował ten post 09 marzec 2018 - 01:11

  • darek1 lubi to

#11 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 09 marzec 2018 - 01:20

ha ha ha dokladnie.Te cale zawody i machanie dystansowe to nie tylko na pokaz. jest od cholery zastosowan tych techink w wedkarstwie.
kombinuj kombinuj, jak cos to bede w kontakcie
michal
  • darek1 lubi to

#12 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 09 marzec 2018 - 11:12

Bardzo dobra inicjatywa Michał, postaram się być choć ciężko planować tak odległy termin :)

 

Zmieniłem temat na bardziej czytelny żeby dotrzeć do większej rzeszy odbiorców. 

Kacper, może warto podpiąć ten post bo spadnie gdzieś na dół i zniknie ;P


  • Paweł Bugajski lubi to

#13 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 11 marzec 2018 - 00:23

Michał,

Mam do Ciebie boleniowe pytanie, bo zanim przyjedziesz do Polski to trochę sezonu minie. Czy wędkami 9'6" w tej samej klasie rzuca się dalej niż wędkami 9'0"? Ta sama akcja i obie #7. Czy to ma jakieś znaczenie?


  • darek1 lubi to

#14 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 11 marzec 2018 - 02:04

Czesc Krzysiek
Nie, nie ma wilkiej roznicy. Chodzi o to ( tak to niektorzy widza), ze te 6cali (15cm) powoduje, ze petla przenosi sie wyzej ( o 15cm)nad szczytowka, no i niby petla poruszajaca sie wyzej ma dluzszy czas opadania, wiec poleci dalej. ja tam bym sie tym zabardzo nie przejmowal. 15cm moze pomoc w mendingu, ale tez wielkiego szalu nie ma.
Na MS, do dyscypliny SeaTrout dystans mozna uzyc kija o max dlugosci 10stoop, ale nie kazdemu to pasuje, bo ciezko jest zrobic szybka, koncowa rotacje dlugim kijem. sa tacy( z kijami 9stopowymi) co bija na glowe ( dystansowo) tych co maja kije o dl 10stop.
Technika, predkosc, tracking,pozny dbl haul, i pozna rotacja- to sa klucze do dystansu.
pozdro
michal
  • SzymusS, Paweł Bugajski, Krzysiek Dmyszewicz i 1 inna osoba lubią to

#15 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 11 marzec 2018 - 07:24

Wędki są dzwignią (jedno lub dwustronnie podpartych...)00i każdy centymetr także zmienia prędkość kątową,potem liniową...nie każdy podoła.
Osoby o konstytucji(trilung-med.tyb.)silne,rosłe z mocnymi kończynami bez kłopotu.
KD dla większości Cantara 270 jest za długa/ciężka/wolna...jeszcze modyfikacja uchwytu -wszystko jasne?!
Przyspieszenia,ciągłość i płynność pozwalają formować/wysyłać optymalne kształty.
Za dużo siły robi ze strzały kalafiora i spada bliżej itd

Użytkownik darek1 edytował ten post 11 marzec 2018 - 07:27

  • Krzysiek Dmyszewicz lubi to

#16 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 02:00

Ostatnio się bawiłem, niestety mam niedoświadczonego kamerzystę :)

 


Użytkownik Krzysiek Dmyszewicz edytował ten post 13 marzec 2018 - 02:01

  • darek1 lubi to

#17 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 13 marzec 2018 - 05:32

Jeszcze jedno...
Zaobserwowałem zjawisko proporcji długości kija do dł. obsługiwanej pętli.Z linek lepsze są długie głowice:
SA Mastery Expert Distance,Loop Extreme Distance 210,Barrio GT 145,Rio Gold Tournament podobno słaba jeszcze nie spróbowalem.Dołóż lewą przy dociąganiu...
Polecam vimeotekę Lasse Karlsson ;-) nieeżle inspiruje.
  • Krzysiek Dmyszewicz lubi to

#18 OFFLINE   Michal Duzynski

Michal Duzynski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaWlochy
  • Imię:Michal
  • Nazwisko:Duzynski

Napisano 13 marzec 2018 - 09:21

Brawo Krzysiek. Widzialem twoj pierwszy filmik( to o tych 20m) masz dobry timing i dobry szybki haul. ten filmik o 25m, w nim juz wydaje sie, ze wkladasz za duzo wysilku. Dopracujesz troche technike do pierwszego filmu i 25m poleci.
Ja jako, ze przygotowuje sie na MS duzo rzucam dystansu, i wczoraj nagralem filmik.
TO JEST TO CO WAS CZEKA W KARLINIE Dystans nie byl duzy w tym danym rzucie( jesli chodzi o MS), ale chodzilo mi glownie o to jak jest skoordynowane cialo/kij i cale te pozne haule i pozne rotacje. W tym rzucie linka 5 na kiju oznaczonym 9' #10 poleciala na 35m.
Ja ogladajac to wyciagnalem pewne wnioski i bede je poprawial i szlifowal



#19 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 09:36

Michał!!!! MEGA!!!


  • darek1 lubi to

#20 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 marzec 2018 - 12:34

strasznie daleko ode mnie ale w kalendarz wstępnie wpisuję - może udałoby sie to pogodzić z jakimś dłuższym wyjazdem.


  • darek1 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych